IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Лева е казал че на тия цени не влиза ,всички са така и ти .
    Не аз казах нещо по различно

    че цените не ми отърват и когато това се случи почвам да се оглеждам за други възможности

    И за да те успокоя - В края на Януари купих, но не мисля да ви давам подробности щото после една седмица ще виете от кеф ако ви кажа какво и за какви пари съм го купил. Както стана миналата година.

    Пожелавам ти и ти да можеш да купиш тази година защото догодина ще ти е още по трудно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      600 000 жилища по каквато кажеш средна цена правят по-голям обем за инвестиране от депозитите в справката ти. Но не това беше важното в мнението ми, а неправилната логика, която прилагаш. Няма как да решиш, че това са потенциални пари за имоти, както и не може да кажжем, че утре всички ще се откажат от жилищата, за да инвестират в нещо друго.

      А за "цифрите" (аз бих ги нарекъл числа), казах ти, че са грешни. Или нещо си объркал справките, или сметките.
      Твоята логика я виждаме имотите едвам едвам се увеличават срещу тях кеша расте в геометрична прогресия но това за теб това не значи нищо

      Бъди жив и здрав

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


        Според мен усещането, че има нещо гнило с кеша им ще започнат от догодина и ще продължат до 22-23....

        Песи тези дето ще го получат това усещане 22-23 ще е придружено със силно горчив вкус

        Както и преди няколко месеца писах - Има над 100 000 с потенциал да купят и срещу това имоти с редовни документи обявени за продажба в София са под 3000бр

        Тоест само за първите 3% които придобият това усещане ще има възможност да купят имоти на цени близки до сегашните или с +20%

        Останалите 97% ще го придобият следващата година когато вече ще е доста късно и ще започне истинското избиване на зъби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Айде да го погледнем и от тази страна

          В София имотите към края на 2020-та са били около 600 000 тоест 600 000 потенциални продавачи с възможност да продадат и да инвестират в други неща
          Към 2009-та броят на жилищата е бил около 550 000
          За 11 години потенциалните продавачи на жилища са се увеличили с под 10% но за сметка на това потенциалните купувачи са се УВЕЛИЧИЛИ В ПЪТИ

          КОГАТО ЦИФРИТЕ ГОВОРЯТ И СПЕЦИАЛИСТИТЕ ПО ВСИЧКО Е ХУБАВО ДА МЪЛЧАТ
          600 000 жилища по каквато кажеш средна цена правят по-голям обем за инвестиране от депозитите в справката ти. Но не това беше важното в мнението ми, а неправилната логика, която прилагаш. Няма как да решиш, че това са потенциални пари за имоти, както и не може да кажжем, че утре всички ще се откажат от жилищата, за да инвестират в нещо друго.

          А за "цифрите" (аз бих ги нарекъл числа), казах ти, че са грешни. Или нещо си объркал справките, или сметките.
          Last edited by Специалист по всичко; 08.02.2021, 15:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ккакъв финал ,ми той Лева че не е сред големите риби започна да влага във фондове и заряза имотите ти си взел да коментираш хора които могат да си упчт каквотоо искат .Ами ти ? И ти се отказа да купуваш ,от другите повишители в темата ,да ги изброявам ли ?
            Олеле майко смех

            Лева до момента е вложил под 200лв в акции срещу няколко стотин хиляди чакащи в банка да купи имоти

            Абе вие сутрин като стане имате ли очи да се погледнете в огледалото????

            Коментар


            • Долните картинки показват цените на наемите и тези за покупка.
              Един 100-квадратов апартамент ще излезе средно на 650 Евро наемна цена. Наемната цена отразява реалната нужда от жилищна площ на пазара.

              Вноската по хипотетичен 30-годишен кредит без самоучастие и лихва 3% излиза 889 Евро (1980 Евро покупна цена+6,5% такси).
              За да се изравнят наемът и вноската, трябва:

              - Лихвите да паднат от 3% на 0,7% или
              - Лихвата да остане 3%, но да се увеличи срокът на погасяване от 30 години на 56 години или
              - Покупната цена да падне от 1980 на 1450 Евро
              - Наемът е почти безрисков вариант, докато кредитът е игра на руска рулетка. Горната сметка ще е вярна само към днешна дата. Ще се качват ли наемите поне с толкова, колкото и лихвите?

              Нека брокерите ми обяснят кой разумен човек би предпочел кредита пред наема при горните условия? 56 години е невъзможен времеви хоризонт. 0,7% лихва чак когато станем бяла държава, тоест никога.

              И от това сравнение излиза, че имотите са надценени с точно 36%, като балонът се издува все повече и повече. Миналата година правих подобна сметка и резултатът беше около 30% надценка.

              ЛЕД е прав в едно - балонът е факт. Но не започва сега да се надува, а е вече надут. Не твърдя, че ще се спука точно тази година - може да се издуе още повече. Но все в един момент в бъдещето такова спукване ще има.



              Last edited by ejonny2376; 08.02.2021, 15:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Борси,акции,имоти,биткойни,бизнес,....питам те,КАК ти решаваш къде ще отидат чуждите пари ???И то пари на хора които отдавна са в час,дори повече и от теб и от мен,къде какво се случва и в България и по света...???
                Каврък говорим за потенциал - Колкото и да ти е мъчно преди 11 години ти си имал над 7 ПЪТИ по висок потенциал от колкото в момента

                За това се сърди единствено на себе си не са ти виновни нито брокерите нито банките

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Как така решаваш, че тези 100 хил. депозита на стойност 9 млрд. лв. са потенциални вложения в имоти? По същата "логика" може да се каже, че всеки собственик на апартамент може да го продаде и е потенциален вложител в акции да речем.

                  И между другото, не знам какви данни ползваш, но ми се струва, че нямаш вярно число.
                  Айде да го погледнем и от тази страна

                  В София имотите към края на 2020-та са били около 600 000 тоест 600 000 потенциални продавачи с възможност да продадат и да инвестират в други неща
                  Към 2009-та броят на жилищата е бил около 550 000
                  За 11 години потенциалните продавачи на жилища са се увеличили с под 10% но за сметка на това потенциалните купувачи са се УВЕЛИЧИЛИ В ПЪТИ

                  КОГАТО ЦИФРИТЕ ГОВОРЯТ И СПЕЦИАЛИСТИТЕ ПО ВСИЧКО Е ХУБАВО ДА МЪЛЧАТ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Аз нямам парите да купя това, което искам.... Доходите ми спаднаха много поради вируса и долара....Вече съм много претенциозен и няма нужда да поемам рискове.... Когато се появи зелено, което да ме устройва като място, схема и т.н. ще го обмисля сериозно....Имам план за още 1 имот....
                    Левчо е вложил във фондове заплатата си за 1 седмица.... Забава да става....
                    Лева е казал че на тия цени не влиза ,всички са така и ти .

                    Коментар




                    • НЯМА нужда да ги просвещаваш с очеизвадни факти за посоката.....Достатъчно е да има някои гранични неща по които да има дискусия....Ето сега може да напишат , че ние не сме Щатите и не се отнася за нас и т.н.....:-)
                      Остави ги да ги да си вярват и се чудят що така се случва , че спада все не идва, а хем криза, демография и кво ли не....
                      [/QUOTE]

                      Къде тръгна да сравняваш най- голямата икономика в света държаща и печатаща световната резервна валута( доларът) с най бедната страна в ЕС. Сравни само това че в момента имат 30 years fixed mortgage с 2.7 процента лихва за целия период на кредита без да може да ти я променя банката с нашите " плаващи" лихви и коментарът е излишен......[/QUOTE]

                      Ето, точно върху подобни въпроси трябва да е дискусията :-)
                      Може ли Люлин да се сравнява да не е с Манхатън ама с Куинс ? :-)

                      ПП В старата тема няколко пъти разказвах теорията си за разливането на морското/кешово/ равнище.... Който чел , чел няма да я повтарям :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ккакъв финал ,ми той Лева че не е сред големите риби започна да влага във фондове и заряза имотите ти си взел да коментираш хора които могат да си упчт каквотоо искат .Ами ти ? И ти се отказа да купуваш ,от другите повишители в темата ,да ги изброявам ли ?
                        Аз нямам парите да купя това, което искам.... Доходите ми спаднаха много поради вируса и долара....Вече съм много претенциозен и няма нужда да поемам рискове.... Когато се появи зелено, което да ме устройва като място, схема и т.н. ще го обмисля сериозно....Имам план за още 1 имот....
                        Левчо е вложил във фондове заплатата си за 1 седмица.... Забава да става....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Подценяването на имотите идва от много фактори които те ги отчитат и преекспонират, но отказват да осъзнаят какви планини от капитали седи срещу тези имоти

                          А най важното е че тази капитали са притиснати до стената

                          - Ниски лихви
                          - Трудно репатриране в чужбина
                          - Умряла БФБ
                          - Пълно нежелание да инвестират в рискови активи
                          - Корупционна среда в която никой не иска да инвестира в бизнес

                          Болшинството от тези хора не искат и в имоти да инвестират но просто нямат алтернатива, но в даден момент част от тях ще се предадат

                          Началото на този момент ще е тази година и за това очаквам затягане на предлагането и ръст от над 20% на цените до края на годината
                          Нещата са ми ясни кристално :-), но няма смисъл да навлизам в детайли....
                          Само ще продължа малко посоката и задам следната чуденка - когато човек има повече от 1 имот - примерно 2, 3, 5, 10, 20 + и му се навирва кеш какво прави ? Знам че за хора, копито нямат все още нито 1 имот това не е въпрос и врага са брокерите..., но всъщност така е устроен света , че обикновено парите се навирват в тези хора с повече от 1 имот....
                          Аз зная какъв отговора му защото съм в подобна ситуация, Дури също, Левчо и ти също , но за останалите докато се борят за първи е мъгла...., но отново неизбежен процес.... защото все повече хора са в подобна ситуация....
                          Аз не съм такъв оптимист за настоящите цени защото мисля, че строителите ще компенсират и уловят на зелено голяма част от силата, банките пипат меко, държавата послъгва за инфлацията и дава измамно спокойствие за кеша.... Като цяло Българите са консервативни нерешителни / трябват топки да купиш на ''върха'' защото това са често спестяванията на няколко семейства за цял живот....
                          Според мен усещането, че има нещо гнило с кеша им ще започнат от догодина и ще продължат до 22-23....

                          ПП От друга страна щом в Щатите който е водещ световен пазар като цени и обеми може да има 13% ръст / за всичко/ не виждам какъв шок би било 20% ръст да има за градче като София, което е с размера на Щатско предградие....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Няма я старата тема където сме го писали, но пътя на всички пари особено тези в по-голям размер / за нашите стандарти/ е в имоти... Може да се лутат насам натам , но финала им е ясен... Когато става въпрос за много големи пари / разбирай десетки милиони +/ тогава нещата са разделени, а когато става въпрос за стотици или дори милиарди там ще бъде основно бизнес....
                            Ккакъв финал ,ми той Лева че не е сред големите риби започна да влага във фондове и заряза имотите ти си взел да коментираш хора които могат да си упчт каквотоо искат .Ами ти ? И ти се отказа да купуваш ,от другите повишители в темата ,да ги изброявам ли ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Борси,акции,имоти,биткойни,бизнес,....питам те,КАК ти решаваш къде ще отидат чуждите пари ???И то пари на хора които отдавна са в час,дори повече и от теб и от мен,къде какво се случва и в България и по света...???
                              Няма я старата тема където сме го писали, но пътя на всички пари особено тези в по-голям размер / за нашите стандарти/ е в имоти... Може да се лутат насам натам , но финала им е ясен... Когато става въпрос за много големи пари / разбирай десетки милиони +/ тогава нещата са разделени, а когато става въпрос за стотици или дори милиарди там ще бъде основно бизнес....

                              Коментар


                              • [/QUOTE]

                                НЯМА нужда да ги просвещаваш с очеизвадни факти за посоката.....Достатъчно е да има някои гранични неща по които да има дискусия....Ето сега може да напишат , че ние не сме Щатите и не се отнася за нас и т.н.....:-)
                                Остави ги да ги да си вярват и се чудят що така се случва , че спада все не идва, а хем криза, демография и кво ли не....
                                [/QUOTE]

                                Къде тръгна да сравняваш най- голямата икономика в света държаща и печатаща световната резервна валута( доларът) с най бедната страна в ЕС. Сравни само това че в момента имат 30 years fixed mortgage с 2.7 процента лихва за целия период на кредита без да може да ти я променя банката с нашите " плаващи" лихви и коментарът е излишен......
                                Last edited by X_Y; 08.02.2021, 14:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X