IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Лихвите по потребителските почнаха да се вдигат .
    Никой не знае след Март ,какво ще получи реално като лоши кредити .
    Все още се задържат много от фалитите и банките тепърва очакват такива.
    Това което си постнала като информация е с малки разлики .
    Друго,не по малко важно -по всички анализи и оценки 2021 година ще бъде подобна на 2020 като ограничения и рестрикции заради вируса,летния сезон до голяма степен няма да го спасят ,и е заминал още от сега .
    Тепърва негативите все повече ще лъсват и фалитите предстоят .
    Ето допълнение - за последното тримесечие е намалял и делът на необслужваните ипотечни кредити от 5,6% на 5,3%. Значи ЕДНОВРЕМЕННО намаляват отсрочените по КОВИД ипотеки и необслужваните ипотеки. Лошо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
      Eдна лоша за чакащите еФтиния новина - размерът на отсрочените по КОВИД кредити е намалял за последното тримесечие:
      - фирмените от 6,9 млрд. лв на 6,4 млрд. лв
      - гражданските от 2 млрд. лв на 1,7 млрд. лв. Над 80% са потребителски.
      Лихвите по потребителските почнаха да се вдигат .
      Никой не знае след Март ,какво ще получи реално като лоши кредити .
      Все още се задържат много от фалитите и банките тепърва очакват такива.
      Това което си постнала като информация е с малки разлики .
      Друго,не по малко важно -по всички анализи и оценки 2021 година ще бъде подобна на 2020 като ограничения и рестрикции заради вируса,летния сезон до голяма степен няма да го спасят ,и е заминал още от сега .
      Тепърва негативите все повече ще лъсват и фалитите предстоят .

      Коментар


      • Eдна лоша за чакащите еФтиния новина - размерът на отсрочените по КОВИД кредити е намалял за последното тримесечие:
        - фирмените от 6,9 млрд. лв на 6,4 млрд. лв
        - гражданските от 2 млрд. лв на 1,7 млрд. лв. Над 80% са потребителски.

        Коментар


        • Всеки ден по един хотел за продажба в imot.bg.
          Триетажен xотел във Рибарица
          , нoпълнe eбзoвĸдĸн, c мoлъa бocĸйн eтпpĸд, нoпpимĸp ĸ eбявĸн зo пpeдoжбo c нoчoлнo цĸнo 174 xиляди лева .
          Друг в по-малък, във Дебелец - 125 к лева.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение

            Абе каврък, това не е ли този апартамент https://www.alo.bg/4553842#highlight...81%D1%83%D0%BB ? Не е ли малко много надценка от 55к за 1 месец, откакто си го купил?
            това беше 100к€ дъъъълги месеци.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ето го единия коптор - този комин гори гуми и пластмаси и им отива директно в прозорците:



              Вторият коптор - тук камарите боклуци и вехтории в целия двор са вече с височината на къщурката. Миризмите идващи оттам са чудни.



              От другата страна на улицата има още няколко подобни коптора - всички с пушещи комини даже през лятото.
              Парцелите на всички са твърде малки и няма как де се построи каквото и да било, тоест съседството с тези хубостници им е програмирано.


              Впрочем срещу мостчето на Южния Парк на Бигла 3 новата сграда е с подобни съседи. Там зад баровския блок, който сега строят (цени 3000 Евро без ДДС) има пак една полусъборена къщурка от подобен тип, буквално залепена за сградата. Бълваше черен като катран пушек директно към балконите. Чудничко.
              Преди като съм минавал не ми е направило впечатление.... не съм се и заглеждал много де.... Мисля че прекалено се вживяваш в проблеми за да отсвириш нещо. Ако ги нямаше тези и имаше нещо застроено на тяхно място щеше да кажеш че е запушено.....
              Където са миксирани стари къщета с нови сгради е подобно. Няма как да е другояче освен ако квартала не е започнат на гола поляна .... Дори на най-скъпият ми апарт на квадрат на улицата има подобно къще полуразпаднало се, на съседни улици са още няколко, има и един блок незавършен от 10-20 години наблизо.... гледки да искаш....Уви при нашите закони е така за момента.
              Ще имам път в този район в близкият месец и ще погледна как е на живо, пушат ли комините , мирише ли къщата на боклуци и т.н.....

              ПП А защо реши че живеят Шведи в тях ? Да повторя пребивавал съм често в Красно село и освен около пзара не съм виждал никога....и каруци чат пат тва е....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ето го единия коптор - този комин гори гуми и пластмаси и им отива директно в прозорците:



                Вторият коптор - тук камарите боклуци и вехтории в целия двор са вече с височината на къщурката. Миризмите идващи оттам са чудни.



                От другата страна на улицата има още няколко подобни коптора - всички с пушещи комини даже през лятото.
                Парцелите на всички са твърде малки и няма как де се построи каквото и да било, тоест съседството с тези хубостници им е програмирано.


                Впрочем срещу мостчето на Южния Парк на Бигла 3 новата сграда е с подобни съседи. Там зад баровския блок, който сега строят (цени 3000 Евро без ДДС) има пак една полусъборена къщурка от подобен тип, буквално залепена за сградата. Бълваше черен като катран пушек директно към балконите. Чудничко.
                Второто-хубава' измазана къща' наричаш го коптор. Ми те хората от тая къща' която наричаш коптор' я ги питай просто за инфо на форума ' за колко биха ти я продали?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Не съм го купил,излезе ми от една група,имоти от собственик...не знаех ,че е бил на друга цена...
                  Е не си знаел, ама прибави гаража в квадратурата на апарта... аман от брокерастки номера. Спомени, че е 5ти етаж без асансьор, моля те.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                    Ето го единия коптор - този комин гори гуми и пластмаси и им отива директно в прозорците:
                    От другата страна на улицата има още няколко подобни коптора - всички с пушещи комини даже през лятото.
                    Парцелите на всички са твърде малки и няма как де се построи каквото и да било, тоест съседството с тези хубостници им е програмирано.
                    Никой купувач не се дразни от такива дреболии, сантимента е нисък, ромите и без това сноват със каруци по столицата, просят, крадат.
                    ти да не мислиш, че ще намериш съседи в тоя блок дето няма да пускат високо музика, да се бият или да хвърлят фасове през прозореца ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Джони леко преувеличава. В онзи момент когато оградиха терена исках да взема нещо- имат 2 други сгради завършени на метри от тази и са топ..... Откъм Пирински проход по спомен беше някаква дипломатическа сграда тогава , сега май не е не съм минавал скоро от там/ , а другите съседи не съм обърнал внимание какви са / няма цигани в Красно Село освен на пазара/ . Може да са някакви стари порутляци, но това е въпрос на няколко години докато ги застроят - поне за мен не е дийлбрейкър/
                      Звъннах им, записаха ме под номер 100 и нещо не си спомням точно колко и казаха , че още не са решили на колко да продават. Така и не ми се обадиха после макар и да обещаха. После разбрах от брокери, че са продавали на 1200 като в района тогава цената на зелено беше на няколко места около 800-850 и само на едно друго 950.... Нямаше да взема от тях нищо дори да ми бяха звъннали да питат на тези пари.... Да повторя от Артекс готово на 1200 можех да взема, на Гагарин ми го оферираха от 1300 нагоре по етажите, а не Тинтява от около 1100.... Как да платя 1200 за Красно Село.... Това не им пречи да са продали всичко на секундата....
                      Ето го единия коптор - този комин гори гуми и пластмаси и им отива директно в прозорците:



                      Вторият коптор - тук камарите боклуци и вехтории в целия двор са вече с височината на къщурката. Миризмите идващи оттам са чудни.



                      От другата страна на улицата има още няколко подобни коптора - всички с пушещи комини даже през лятото.
                      Парцелите на всички са твърде малки и няма как де се построи каквото и да било, тоест съседството с тези хубостници им е програмирано.


                      Впрочем срещу мостчето на Южния Парк на Бигла 3 новата сграда е с подобни съседи. Там зад баровския блок, който сега строят (цени 3000 Евро без ДДС) има пак една полусъборена къщурка от подобен тип, буквално залепена за сградата. Бълваше черен като катран пушек директно към балконите. Чудничко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение

                        Абе каврък, това не е ли този апартамент https://www.alo.bg/4553842#highlight...81%D1%83%D0%BB ? Не е ли малко много надценка от 55к за 1 месец, откакто си го купил?
                        Не съм го купил,излезе ми от една група,имоти от собственик...не знаех ,че е бил на друга цена...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Продаваме собствен 120 м2 непреходен 3-стаен мезонет (4 и 5 етаж от 5, статут на апартамент) в малка тухлена кооперация от само 8 апартамента. С акт 16 от 2004 г. Намира се между болница ИСУЛ и СМГ в края на тиха вътрешна улица, която е покрита в камери за наблюдение. Цена 175 000 евро. ТЕЦ и оптично окабеляване. 3 бани и 3 балкона. Паркомясто в двора. Първо ниво - коридор със стълбище към горното ниво. Дневен тракт - 35 м2 напълно обзаведен с кухненска част от парен бук, Малка баня с тоалетна и 80 литров бойлер, ако ТЕЦът аварира. Голяма тераса - 8 м2. Дневният тракт е Г-образен с площ 35 м3 - по трегера може да се отдели 3-та спалня или работен кабинет. Второ ниво - 2 независими просторни спални - всяка със собствена баня и собствен балкон. Има и склад/килер - 8 м2. Стените са на латекс. Девният тракт е на гранитогрес и ламинат. Спалните на теракот. Балконите на гранитогрес. Баните - фаянс и теракот. Стълбището между двете нива е монолитно, като стъпалата са облицовани с плоскости от парен дъб. Дограмата е алуминиева с прекъснат термомост. Покривът е профилактиран преди 3 години и имаме фактура с гаранция. Имотът е застрахован. На 10 мин. пешаходно разстояние от Софийския университет и Александър Невски. Между 3 спирки на метрото - Софийски университет, Театрална и Сердика.

                          Тел 0878688775
                          Абе каврък, това не е ли този апартамент https://www.alo.bg/4553842#highlight...81%D1%83%D0%BB ? Не е ли малко много надценка от 55к за 1 месец, откакто си го купил?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            не си ли хареса някое ?

                            ПП видях го къде е в брокерският речник това записано като "силно комуникативно място"

                            Може и да има 8г. откакто я валя дъжда тази сграда. Пред 2 дни минах по моста и се чудех дали някога ще я завършат...Зад нея има блок, който е напълно обитаем, а е с акт 14 и това е още от предишния бум на пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              13 ателиета на разпродажба в район Оборище..


                              https://www.facebook.com/11371680337...3069088108495/
                              не си ли хареса някое ?

                              ПП видях го къде е в брокерският речник това записано като "силно комуникативно място"

                              Last edited by bertram; 31.01.2021, 22:06.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Мечти на квадрат...от някои потребители. 700€ пари за семки.
                                13 ателиета на разпродажба в район Оборище..


                                https://www.facebook.com/11371680337...3069088108495/
                                Last edited by nkavrakov1982; 31.01.2021, 21:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X