IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Аз съм извън пазара вече. Моя интерес е единствено на брокитата да им е зле.
    Евала Заплатке за втори оът в няколко дни те подкрепям...
    За втората част.... леко е глуповато / пиша го от позицията на шоп който ги разбира тези неща/.... Не са ти брокерите виновни, а твоята нерешителност и грешни очаквания в последните няколко години...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Те половината Февруари нема да работят ти цени имаш - Айде като ти тръгне нещо след КНГ ела да ни кажеш на какви пари е тръгнало
      Ей ама ти май си специалист по всичко, а? За какво ми е да лъжа в някакъв анонимен форум, комплексарите са ясни кои са. Само ми е интересно защо си мислиш, че знаеш повече от мен за това, с което се занимавам професионално. Ти твърдеше, че цените били 11 К, че нямало да падат след новата им година. Ми те паднаха преди нея, ти ми говориш за след празниците. Никога, ама никога в историята на шипинга, цените след китайската нова година не са се вдигали. То вече е ясно, че няма да се случи и сега. Казах ти го преди 2 седмици, повтарям ти го пак при това с реални неща, ти ми правиш някакви лозунги. Не само февруари, ами и март цените няма да са 11 К, вече са на нивата от края на декември, може и още да паднат, което зависи от поведението на пазарните участници. Ама то не е като НИ, да раздуваме мантри, как спад няма и не може да има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

        Ама аз ходейки по огледи последния месец и наблюдавайки какви безумия се предлагат на наистина безумни цени, се връщам да правя сравнение с Будапеща например. И ако трябва да кажа това, което искам да кажа, то ще прозвуча като Джонката. Никакви квадрати на много високи цени! Някак наистина не изглежда разумно да се купува в София. Те цените са си европейски, ако сложим площообразуването. От къде ще дойде възможността за +30% още? Аз ако съм инвеститора с още +30% няма начин да избера София пред Будапеща, примерно. Та дори и сега. Хипер маломерни трийстайни по 65кв. реални квадрати за по 120хил евро на ШЗ ?!?! Нагледах се на такива последния месец и слагам ръчната спирачка в огледите.
        Диск, има няколко детайла в сравнението с Будапеща - от когато ти беше там цените в града са 40-50% нагоре / там растат по 20% на година/, а заплатите нето са по-ниски от София.... В същото време разходите за живот са по-високи. Всичко това води до невъзможност за високи наеми и от тук спира ръста на цените в града.... Иначе е страхотно място...за туризъм....около 2010 и аз обмислях да взема там / цените бяха под или около 1000 евро представяш ли си. Там ги удари по-силно от у нас/ В следващият момент обаче езика е ненаучим поне за мен, разходи големи, данъци кофти и отече мечтата....
        А у нас какво имаме ? Тъмни строители , мафиоти инвеститори , които основно искат да преперат и не им дреме за продукта. Няма качествено и оптимизирано производство на строителна продукция / нещо като млечните продукти без животински мазнини и кренвиршите с 2% месо.../ Имаш 200К панелки голяма част в окаяно състояние и е огромна мъка да намериш качествен тухлен продукт. А има ли го то той ще е скъп / отново аналогия с кашкавала - нашият истински е 2 пъти по-скъп от чуждите еквиваленти/
        Извън показателите , които имах предвид като написах че сме 30-50% под равновесната цена спрямо цифрите, добави и горните мизерии особено ако искаш място и качество....мъка е....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Ако е този който си мисля, в което съм почти сигурен, горната част е приобщено тавнско помещение с отделен вход и двете са отделни партиди или поне бяха. И ако си го гледал преди две години горе още беше в ремонт.
          Ми не, няма отделен вход за тази стая. И преди 2г. си беше детска стая, напълно обзаведена. Беше ремонтирана може би с апарта преди 10тина години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            А, добре. Бил ли си некога в пазара?
            Да бил е на пазара на труда и често на трудовата борса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

              Аз ходих да го гледам, когато беше 95 000евро може би преди 2години. Наистина е голямо и просторно жилище, но си е без асансьор на 6ти етаж дори, а не пети. И си е за ремонт, не е кочина, но всичко си е старо. Има вариант да се вземе малко от хола и да се добави още една спалня, малко компромисна, но става. Гараж няма, с паркомясто в двора е. Но с такива прекупвачески истории и вдигания на цената х2 за 2г. явно сме на последната фаза на алчност.
              Днес разбрах и за продаден двустаен в Оборище до Черковна за 120 000евро към 65-70кв. чиста площ с не лош ремонт от преди 5-6г., но доста криво като разпределение. Наистина не виждам никаква инвестиционна стойност и направо ми е непонятно какво се случва...
              Диск в момента сме на фазата в която цената се отделя от фундамента и отлита в небесата - Тоест започва надуването на балона

              Аз го виждам като минимум +20% до края на годината

              А ако нещата около GME се разсмърдят и се окаже че на борсата е пълно с фалшиви акции и яко народ си дръпнат парите ще стане още по интересно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                Понеже ни затриха предните постове за цените на транспорта от Китай, мога да кажа на Леда, че вече имам цени от 01 до 28 февруари на нивото на тези, които бяха в края на декември. Е, не са масово разпространени, но ги имам, а кой ще намаже ще тепърва следва да видим. Не отричам, че тези нива не са нормални, но има движение нагоре и надолу, а не както се опитват да ни убеждават с НИ, че посоката е само нагоре.
                Сега остана да позная и за спада на цените на имотите, че голям балоняк се е надул и много народ взе да си вярва, че да дам половин милион за тристайка с 20-25 % общи части е супер нормално, сори ама няма как да стане тая работа. Ако искат и двойно по-скъпо да пускат обявите.
                Те половината Февруари нема да работят ти цени имаш - Айде като ти тръгне нещо след КНГ ела да ни кажеш на какви пари е тръгнало

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Аз съм извън пазара вече. Моя интерес е единствено на брокитата да им е зле.
                  А, добре. Бил ли си некога в пазара?
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    А ти кой си? Перонен стрелочник който хем вижда, хем мести стрелките влака да мине. И той минава. Но не смееш да идеш да се попазариш. Да те видим кво ще купиш.
                    Аз съм извън пазара вече. Моя интерес е единствено на брокитата да им е зле.

                    Коментар


                    • Понеже ни затриха предните постове за цените на транспорта от Китай, мога да кажа на Леда, че вече имам цени от 01 до 28 февруари на нивото на тези, които бяха в края на декември. Е, не са масово разпространени, но ги имам, а кой ще намаже ще тепърва следва да видим. Не отричам, че тези нива не са нормални, но има движение нагоре и надолу, а не както се опитват да ни убеждават с НИ, че посоката е само нагоре.
                      Сега остана да позная и за спада на цените на имотите, че голям балоняк се е надул и много народ взе да си вярва, че да дам половин милион за тристайка с 20-25 % общи части е супер нормално, сори ама няма как да стане тая работа. Ако искат и двойно по-скъпо да пускат обявите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                        Нова порция брокерски оптимизъм виждам, делничен ден, клиенти няма, какво да се прави. Една жена казала че вървят продажбите на по 2-3К евро, другата жена кърти с цени 2х повишение за 2 години (мисля че го знам този и апарта е разделен на две и го пускат ти на части, ту обединен, от там разликата). 30 процента ръст предвижда началник-смяната, по формула известна само на другите броките която няма да бъде обоснована естествено. Сутрешния дежурен брокер пък вмести новина за само 5.6 милиарда лоши кредити (в КТБ бяха само 1 милиард за сравнение). И естествено се пропуска факта че лошите кредити са по quick fix счетоводство за да не се (цитирам) "стъжнява народа". С това само става ясно че са предоговорени каквото е ставало за предоговаряне (отразено в ръста на кредитирането) и от тука на татък ни чакат само около 10 КТБ-та несъбираеми за чистене след изборите.
                        А ти кой си? Перонен стрелочник който хем вижда, хем мести стрелките влака да мине. И той минава. Но не смееш да идеш да се попазариш. Да те видим кво ще купиш.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                          Чак сега разбрах колко си досаден, ебаси пропуска...

                          Апарта не е разделен на две. Той е мезонет. На долния етаж има баня с тоалетна, една спалня, голям коридор, всекидневна с кухнески бокс около 35кв. като е леко на буквата Г и края на Г-то може да се обособи като малка спалня. С вътрешни бетонни стъпала се качва до спалня около 15-17кв. с леко скосяване и баня с тоалетна и място за пералня на втория етаж. Всичко гледа на Изток.
                          Ако е този който си мисля, в което съм почти сигурен, горната част е приобщено тавнско помещение с отделен вход и двете са отделни партиди или поне бяха. И ако си го гледал преди две години горе още беше в ремонт.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Ми то няма пазар отдавна бе, затова е тая гротеска Прекалено е тънък.
                            Ми който е дремал да му мисли. Ако му трябва жилище ще трябва да шари. Това е. Ти си се омел навреме, питай си кочана.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ми днеска говоря с колежката ,преди две години била в Тайланд за 1 месец ,при нейна приятелка .Бизнесменка ,били са и по Норвегия ,сега не знам какъв бизнес не питах,но на финала къща в Тайланд ,затворен комплекс,казва такава къща и такава инфраструктура в самия комплекс в България не съм виждала /бил комплекс за баровци само,после стана на въпрос и за Испания и там къща имали,та като теглим чертата хора с много,много пари ,искала и да купува на Дондуков ,сградата дето е офиса на А1 и да внася лускозни мебели от Индия ,че и да го надстроява ,НО по важното е че тези с многото пари я ги виж къде имат имоти по Тайланд ,по Испания и кой ги знае още къде а ти ги чакаш в България да купуват..
                              +1
                              Сите мЕлеонери кат Жонката са вземале каще по Могадишу и Киншаса. У София купат само теа дето требе да бачкат за неколко бона и да глеат жена и дЕца. Нещастници! Тарикатите не се морат - друг им гледа дЕцата, даже друг им ги е правИл!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                                Нова порция брокерски оптимизъм виждам, делничен ден, клиенти няма, какво да се прави. Една жена казала че вървят продажбите на по 2-3К евро, другата жена кърти с цени 2х повишение за 2 години (мисля че го знам този и апарта е разделен на две и го пускат ти на части, ту обединен, от там разликата). 30 процента ръст предвижда началник-смяната, по формула известна само на другите броките която няма да бъде обоснована естествено. Сутрешния дежурен брокер пък вмести новина за само 5.6 милиарда лоши кредити (в КТБ бяха само 1 милиард за сравнение). И естествено се пропуска факта че лошите кредити са по quick fix счетоводство за да не се (цитирам) "стъжнява народа". С това само става ясно че са предоговорени каквото е ставало за предоговаряне (отразено в ръста на кредитирането) и от тука на татък ни чакат само около 10 КТБ-та несъбираеми за чистене след изборите.
                                Чак сега разбрах колко си досаден, ебаси пропуска...

                                Апарта не е разделен на две. Той е мезонет. На долния етаж има баня с тоалетна, една спалня, голям коридор, всекидневна с кухнески бокс около 35кв. като е леко на буквата Г и края на Г-то може да се обособи като малка спалня. С вътрешни бетонни стъпала се качва до спалня около 15-17кв. с леко скосяване и баня с тоалетна и място за пералня на втория етаж. Всичко гледа на Изток.

                                Коментар

                                Working...
                                X