IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
    некой знае ли цените за тук: https://www.riverpark.bg/

    струва ми се ще са доста солени, но проекта си го бива, Жони е само за тук с неговите изисквания за квадратура и гаражи. В Иван Вазов е кочина спрямо този проект. София тепърва ще поскъпва, защото все още много навалица има да се мести от кофтори към свестни жилища.
    А ваканционните имоти не ги мислете, има си достатъчно умни и богати румънци.
    Това никога няма да изглежда като на снимките. В момента мизерията там е неописума. Къща на околовръстното, придвижване към центъра по Симеоновско. Страхотно изживяване, няма що.
    Търсят поредните лапнишарани.

    Коментар


    • Това е платена статия: https://www.investor.bg/bylgariia/45...eleiat-322931/

      Според брокера ръстът ще е само +5%, а сз съм казал +30%. Брокито казва че нямало купувачи, а тях си ги има, просто свикват с цените, така както Жони свикна и започна да мисли в 6 цифрени числа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
        До края на годината ще има сериозен спад на цените.
        Особенно на старите имоти .
        Единствено ще задържат цените имоти строени пред последните 15 години.
        Сега с тази паспортизация на сгради ще излезат много бакии по имотите и това несъмнрно ще им понижи цените.
        Чекай синко, търпението и надеждата ще те крепят. Така като тебе си мислеха и холандските перонци. Понижението за холандските перонци след паспортизацията е горе-долу +100%. За БГ перонците понижението ще е +30% за тази година. Паспортизацията е само една административна врътка, нищо повече. Но ти си чекай де, бърза работа немаш.

        Паспортизирането ще е за сметка на продавачите, но сети се дали тези разходи няма да бъдат кслкулирани в цената? Кой ще плати сметката накрая?
        Last edited by Арменския пoп; 05.03.2021, 07:59.

        Коментар


        • мои приятели ме питаха как са цените във Варна, отговорих им, че са високи, но само по-високи ще стават след завършването на магистралата. Ще стане същото както когато стана магистрслата София-Бургас, Бургас дръпна като град само за няколко години и вече за N-та поредна година оглавява класацията за най-добро място в БГ за живот. Скоро и Варна ще се нареди в челните места в тази класация. Във варна в момента се строи огромен бизнеспарк с отлична инфраструктура, който ще дръпне доста работни места от София към Варна. Ако разширят и летището и потегнат пристанището, то варненци ще се радват на чудесна местна икономика, с покрай тях и съседните области. Руски, турски и румънски инвеститори също ще се накачолят на клона.

          Коментар


          • До края на годината ще има сериозен спад на цените.
            Особенно на старите имоти .
            Единствено ще задържат цените имоти строени пред последните 15 години.
            Сега с тази паспортизация на сгради ще излезат много бакии по имотите и това несъмнрно ще им понижи цените.
            Форекс блог

            Коментар


            • некой знае ли цените за тук: https://www.riverpark.bg/

              струва ми се ще са доста солени, но проекта си го бива, Жони е само за тук с неговите изисквания за квадратура и гаражи. В Иван Вазов е кочина спрямо този проект. София тепърва ще поскъпва, защото все още много навалица има да се мести от кофтори към свестни жилища.
              А ваканционните имоти не ги мислете, има си достатъчно умни и богати румънци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                А, я вижте кво реди една кака по 7/8 ТВ. Левски Г е вече и по наеми, и по цени не от ниските, а от средните ценови стойности за Сф.
                Май ще стигне Ливадите.
                После и Ботунец, и Герман...и така.
                Левчо, чадо,
                Герман и сега е скъп. Но там е в пъти по-добре от който и да било квартал на София. Както и преди съм писал, че нещата ще си дойдат по местата и къщите логично ще станат по-скъпи от кофторите.
                Процеса започна, така както започна и процеса на сегментация при имотите.
                Оня ден докато Боко говореше по ТВ за магистралата София-Варна ми се обадиха 3-ма човека (единия от Холандия) да питат дали няма вили за продан около мене. Ти положението го знаеш, но сега и малкото читави откъм документи ще заминат. Освен това румънците все още се замогват, а те са 20 милиона, не ща да си помисля какво би се случило с цените на имотите ако румънците тръгнат да изкупуват така както българите изкупиха в северна Гърция. (бай дъ уей: румънците вече подпукаха Банско, първите сделки от тази зима са факт)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                  На този 500 за евро наема - на мен не ми харесва от снимките за собствено жилище. Дневната е северна, а сякаш и спалнята но не си личи. Северната страна на сградите трябва да е само сервизни помещения, стълбищни клетки, бани и т.н.
                  Живял съм в северозападнало изложение няколко месеца - ми то е супер депресия. Но за толкова пари на това място какво да му искаш повече.

                  Преди малко се върнах от София и ходих 10 минути по Черни Връх - ми то няма въздух - само прахоляк и пушеци. Вярно само в Бояна, Драгалевци става в тоя град - ама пак северен склон.
                  И аз това писах вчера. Само някои квартали от витошката яка стават що-годе, всичко друго е кочина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    А, я вижте кво реди една кака по 7/8 ТВ. Левски Г е вече и по наеми, и по цени не от ниските, а от средните ценови стойности за Сф.
                    Май ще стигне Ливадите.
                    После и Ботунец, и Герман...и така.
                    Опря до ТВ ли вече ... ко стана, колко дава банката сега?

                    Коментар


                    • На този 500 за евро наема - на мен не ми харесва от снимките за собствено жилище. Дневната е северна, а сякаш и спалнята но не си личи. Северната страна на сградите трябва да е само сервизни помещения, стълбищни клетки, бани и т.н.
                      Живял съм в северозападнало изложение няколко месеца - ми то е супер депресия. Но за толкова пари на това място какво да му искаш повече.

                      Преди малко се върнах от София и ходих 10 минути по Черни Връх - ми то няма въздух - само прахоляк и пушеци. Вярно само в Бояна, Драгалевци става в тоя град - ама пак северен склон.

                      Коментар


                      • купувайте докато е време


                        Bulgaria Population Forecast


                        -4,800
                        2020 6,948,445 -0.71 % -50,259 -4,800 44.6 1.56 64 75.6 % 5,253,037 0.09 % 7,794,798,739 107
                        2025 6,686,471 -0.77 % -52,395 -4,800 46.0 1.56 62 77.5 % 5,179,498 0.08 % 8,184,437,460 110
                        2030 6,416,749 -0.82 % -53,944 -4,800 47.1 1.56 59 79.2 % 5,082,261 0.08 % 8,548,487,400 113
                        2035 6,141,131 -0.87 % -55,124 -4,800 48.1 1.56 57 80.8 % 4,964,822 0.07 % 8,887,524,213 119
                        2040 5,873,296 -0.89 % -53,567 -4,800 49.0 1.56 54 82.5 % 4,842,632 0.06 % 9,198,847,240 122
                        2045 5,622,640 -0.87 % -50,131 -4,800 49.1 1.56 52 84.0 % 4,724,481 0.06 % 9,481,803,274 123
                        2050 5,385,441 -0.86 % -47,440 48.1 1.56 50 85.5 % 4,606,350 0.06 % 9,735,033,990 128
                        ПП: Задължително с 30г ипотека(препоръка е)
                        Last edited by vm20; 05.03.2021, 00:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Ссм го каза, мисля като теб. Купил го е на 800€ макс, за 500€ ще го отдаде.
                          Аз пак казвам - наем към момента - 200€, 460€, 300€...криза, вирус, наемчето си капе. Колкото толкоз. Нищо вечно няма. Но може и високи наеми да има. Сега баят маймуни се накачиха на клона за отдаване. Много умно трябва да подхождаш когато отдаваш. Не да е много, а да е постоянно. И да ти е заето. Локация, подход, избор на наематели, всичко е важно.
                          Точно така .За да отдаваш требе IQ поне 150.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            А, я вижте кво реди една кака по 7/8 ТВ. Левски Г е вече и по наеми, и по цени не от ниските, а от средните ценови стойности за Сф.
                            Май ще стигне Ливадите.
                            После и Ботунец, и Герман...и така.
                            купувай в Левски Г докато не е задминал Лозенец.

                            Коментар


                            • А, я вижте кво реди една кака по 7/8 ТВ. Левски Г е вече и по наеми, и по цени не от ниските, а от средните ценови стойности за Сф.
                              Май ще стигне Ливадите.
                              После и Ботунец, и Герман...и така.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Наема е неадекватен спрямо цената на имота...., Нямам съмнение, че има причина, но може само да гадаем каква е.
                                Съмнявам се че тя е че собствениците нямата акъл....
                                Ссм го каза, мисля като теб. Купил го е на 800€ макс, за 500€ ще го отдаде.
                                Аз пак казвам - наем към момента - 200€, 460€, 300€...криза, вирус, наемчето си капе. Колкото толкоз. Нищо вечно няма. Но може и високи наеми да има. Сега баят маймуни се накачиха на клона за отдаване. Много умно трябва да подхождаш когато отдаваш. Не да е много, а да е постоянно. И да ти е заето. Локация, подход, избор на наематели, всичко е важно.
                                Last edited by bulgarian lev; 05.03.2021, 00:00.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X