IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
    Питах преди седмица един приятел от щатите с който сме работили, каза че имотите били скочили много извън големите градове и спаднали в гоелмите. И все още в големите градове са по-скъпи.
    Може би това наблюдаваме във връзка с коментара ми за ваканционните имоти - отиване към леко изравняване заради желанието да се избяга от големия град.
    Всичко е нагоре.... Просто в предградията е повечко....
    В старата тема многократно развивах теорията за морето..... Сети се сам дали няма някоя капка да дойде тук....
    Разбира се двуцифрените ръстове на имотите не са прецедент в Щатите. След края на Златният стандарт / 70-те и 80-те/ горе долу 2 десетилетия растат по толкова...., както и инфлацията е такава...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://pazarluk.com/ad/SPEShNO-Prod...-lv-ekiUt.html

      Много са скъпи тия ваканционни имоти...направо са си без пари...за 9000 евро два етажа със земя...
      Ето, следователно няма причина да се оплаква някой от цените у нас....На това само земята струва повече....
      Обаче Българите в общината са малцинство....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Ааа, я чакам позицията на чичо Митко....ефтиния е в Щатите.
        Чича ти Митко едни ги разправяше преди няколко години / как много по-яко било да купува офиси и магазини които да дава под наем, а за жилище той да плаща наем/ Сега се оказа, че си е купил жилище междувременно.....А дори и не почерпи за налетият акъл :-) Сега катп гледа цифрите си мисли, че имототе са станали част от борсата....само дето са САМО НАГОРУ :-))))

        Изпуснахме влака Левчо....:-( Вместо да довършвам трябваше да зашия още няколко имота с тези пари и да държа всичко на тъмно и без наеми....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

          От миналото лято е така, но който не е свидетел не му се вярва. Сравнявах числата за община Царево през 2019 и 2020 - 64% ръст на продажбите.
          Сложна работа Шелчо.... Ето дори аз дето от 20 години насам имам точно 1 ден / без нощувка/ на нашето Черноморие се замислих дали да не си купя нещо представям си какво е....
          Но засега не мога да се самонавия , просто няма да водя децата на море ако не мога да изляза от страната....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение


            Така, така, ама не съвсем. Същата картинка я наблюдаваме и у нас. Сега, а не с година закъснение.

            ”... Хората напускат скъпи градове като Ню Йорк и Сан Франциско и се местят в по-достъпни райони...“

            Да се разбира: хората напускат София и се местят в по-достъпни райони.

            И бленуваните 40% ръст ги има, но били в ... “окръг Феърфийлд, щата Кънектикът”.

            И нищо чудно някои селски и крайградски имоти и нас да се продадат примерно за 14.000 вместо за исканите доскоро 10.000 и ето ги 40% повишение.

            Ама понеже това не пасва на тезата на форумните тролове, се пропуска същността и се цитират само проценти и фактите се вадят от контекста и се представят като в криво огледало. Подобно на приказката на Андерсен:

            http://www.pravoslavieto.com/history...Snow_Queen.htm

            Който е зле с аритметиката може да си измисля всякакви успокоителни....:-)
            Хората може да напускат скъпите градове, но това хич не означава, че цените там са паднали ....
            За ВСИЧКОТО Щатите цените са нараснали с 15 / ПЕТНАДЕСЕТ/ процента. Не проумяваш какво означава това мисля - невиждана цифра от ДЕСЕТИЛЕТИЯ.... Градското население е 83%....
            Сега ако цените в големите градове падат опитай се да сметнеш с колко са се вдигнали цените в малките и селата/ то там май точно такова няма в нашият вариант/....

            Понее винаги съм бил ларж :-)))) в просвещението на младежите ей ти първите 2 случайни линка отгоре на гугъл

            Bay Area Real Estate Prices

            In the San Francisco county housing market, the median sold price increased by 0.1% to $1,665,000, $2000 more than August's median price. Sales of single-family houses rose by a whopping 90.2% YTY. Sales also increased by 8.4% MTM. Among Bay Area markets, San Franciso County saw extremely high demand in September.6 days ago




            https://www.mercurynews.com/2021/01/...-covid-crisis/


            Buyers drove up median prices 17 percent to a staggering $995,000, snapping up single-family homes in the suburbs at a fast pace even during the start of the holiday season and deepening COVID pandemic. The eight-county mark topped the $982,000 October median.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://pazarluk.com/ad/SPEShNO-Prod...-lv-ekiUt.html

              Много са скъпи тия ваканционни имоти...направо са си без пари...за 9000 евро два етажа със земя...
              Аз говоря за имоти на хубави места с добри разположения и квадратури. На това и тези пари са му много. Куци оферти за никакви пари има постоянно.
              Иначе и според мен би било редно имотите да паднат в сегашната ситуация, но за момента не се случва. А на някой места дори може и да се вдигнат. Имам оферта от банка в една сграда - за 10 дни половината от добрите имоти са капарирани и са останали 2-3 ставащи неща и другото са куци оферти.
              Last edited by pwise; 13.02.2021, 20:26.

              Коментар


              • https://pazarluk.com/ad/SPEShNO-Prod...-lv-ekiUt.html

                Много са скъпи тия ваканционни имоти...направо са си без пари...за 9000 евро два етажа със земя...

                Коментар


                • Питах преди седмица един приятел от щатите с който сме работили, каза че имотите били скочили много извън големите градове и спаднали в гоелмите. И все още в големите градове са по-скъпи.
                  Може би това наблюдаваме във връзка с коментара ми за ваканционните имоти - отиване към леко изравняване заради желанието да се избяга от големия град.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                    Наемите са надолу, имотите обаче не падат. Мисля, че виждаме заформянето на един балон.
                    Не знам как е по големите градове в момента но ваканционните добри имоти изчезват като топъл хляб, ще споделя детайли като живот и здраве ми мине сделката, надявам се до 2-3 седмици да стане.
                    наемите са по-бързи, а и не се поддават на бабини деветини

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      Както знаем , квото стане там често идва и при нас с година закъснение примерно....
                      https://www.investor.bg/po-sveta/453...2020-g-321857/
                      Щом може в цялата страна с най-развита и балансирана икономика да има 15% ръст, а на места до 40%......не знам при нас какво да си мисля, че е възможно като процент....
                      Направо почвам да се плаша , че прогнозите на Ледчо, Бони, и Дедо Поп може да се осъществят.... Това би имало почти същият ефект катп зануляването у нас през 90-те....
                      Ааа, я чакам позицията на чичо Митко....ефтиния е в Щатите.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • https://m.dnevnik.bg/evropa/2020/10/...si_sa_udareni/

                        Българите са сред най-тежко ударените финансово от пандемията !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                          ... в момента но ваканционните добри имоти изчезват като топъл хляб, ще споделя детайли като живот и здраве ми мине сделката, надявам се до 2-3 седмици да стане.
                          От миналото лято е така, но който не е свидетел не му се вярва. Сравнявах числата за община Царево през 2019 и 2020 - 64% ръст на продажбите.

                          Коментар


                          • Има поскъпване, има и спад.
                            За последното десетилетие наемите в Европейския съюз са се повишили с близо 15%, докато цените на жилищата са нараснали с около 27% за същия п...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Линията безработица,която се задълбочава,удря наемите,от там дохидността плюс лицата които са се набухали в кредити,които се изплащат с наеми.Не случайно запопнаха все по често да излизат готови апартаменти,които до вчера са били отдавани под наем.
                              Предполагам, че не са толкова много ентусиастите, които теглят кредити, за да отдават под наем. Времето ще покаже.

                              Коментар


                              • Предлагам да пишем на Илън Мъск да пусне два туита ,че цените в България са много нереално надути...

                                Коментар

                                Working...
                                X