IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Интересното е, че на местата които ме интересуват, цените никога не са падали под 2000. До Южния Парк например 2008 година Никми са продавали на 2000, после 2012-2016 е имало няколко препродажби пак в този диапазон. Сега пак е така - ако изобщо се появи оферта, пак се движи в тези рамки. По-скъпи са най-новите сгради, които отиват до 2700-2800. Те обаче са на по-кофти локации като цяло и не ме интересуват. Тоест реално там цените са стабилни от 10 години и повече и това ме кара да мисля, че все пак са близо до реалните. Може би наистина ще трябва да се реша на подобна стъпка, ако ми падне подходящият имот. И ще бъде ако не нещо друго, то поне едно разумно паркиране на кеша в нещо, което запазва стойността си.

    От друга страна ръстът във Вадите, Манастирски, че и Стрелбище за мен е абсурден. 50% за няколко години, за имоти без кой-знае какви характеристики...Единствената причина е, че подобни имоти са достъпни като крайна цена за масовата средна класа при наличното безкрайно лесно кредитиране. Съответно става и ръчкането с лакти за що-годе приличните имоти и цената расте, тоест издува се балонът.




    Напипваш верните факти защото мислиш безпристрастно. И аз така, не мога да купя вече квото искам, но осъзнавам как се държи цената и защо подивява и в гетото.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Този път в някаква степен съм съгласен със сметката ти уви.... Дори да е +-10-20% е все там....
      Ще трябва да мислиш за компромис ако не ти се дават толкова пари в някоя насока.
      Всъщност у нас много малко хора живеят и притежават подобен размер жилище.... Дори и половината е повече от достатъчно за повечето... Така че търсеното от теб е почти палат ...между апартаментите....
      Така като се замисля най-добрият ти вариант е да вземеш нещо направено. Новите нови като тип имоти с подобен размер без да са мезонети се броят на пръсти и са скъпи, а ако някой тръгне да го продава някога шанса е малък да е будала и ще си му търси цената....
      Интересното е, че на местата които ме интересуват, цените никога не са падали под 2000. До Южния Парк например 2008 година Никми са продавали на 2000, после 2012-2016 е имало няколко препродажби пак в този диапазон. Сега пак е така - ако изобщо се появи оферта, пак се движи в тези рамки. По-скъпи са най-новите сгради, които отиват до 2700-2800. Те обаче са на по-кофти локации като цяло и не ме интересуват. Тоест реално там цените са стабилни от 10 години и повече и това ме кара да мисля, че все пак са близо до реалните. Може би наистина ще трябва да се реша на подобна стъпка, ако ми падне подходящият имот. И ще бъде ако не нещо друго, то поне едно разумно паркиране на кеша в нещо, което запазва стойността си.

      От друга страна ръстът във Вадите, Манастирски, че и Стрелбище за мен е абсурден. 50% за няколко години, за имоти без кой-знае какви характеристики...Единствената причина е, че подобни имоти са достъпни като крайна цена за масовата средна класа при наличното безкрайно лесно кредитиране. Съответно става и ръчкането с лакти за що-годе приличните имоти и цената расте, тоест издува се балонът.





      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение



        Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече.




        Напълно съм съгласен с всичко, което си написал. Нормален апартамент в момента струва твърде много. В други ЕС страни можеш да намериш по-добри оферти, но почти навсякъде не е момент за покупки. Освен ако не искаш да похарчиш пари, които повече няма да видиш. Не съм врачка да кажа докога ще е така, но съм наблюдавал и участвал на различни пазари. В ЮАР например през периода 2003 - 2012 беше много скъпо, виж сега какво е. Има много тесни интервали през които инвестирането в имоти си струва и трябва търпение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Къде ше пътуваш бе човек??Ти май не си с всичкия си?Пътуването свърши беше квото беше.Човек без жена и деца да се наслаждава на живота????Не ме разсмивай...Децата са радост изключителна радост...неземен е мигът в който видиш детето си първенец в олимпиада по математика неземни са миговете да се радваш на успехите им....
          За теб може и да е така, за мен обаче не. Да станеш роб на някакво лайно. Нали виждам колеги и приятели - роди се детето и за тях животът почва да се върти единствено около него. Забравят самите те да живеят, за да му угаждат, да го карат по училища и градини, като се разсополиви да молят шефа за отпуск, щото нямало кой да го гледа...Детето болно, детето настинало, какви игри играе детето, колко време стои на компютъра детето, какво да яде детето, с какво е облечено детето, къде да водя детето за ваканцията, какъв език да учи детето, на какви уроци да ходи детето...Детето та детето. Не е това живот за мен и няма да си го причиня.

          За жени пък съвсем не ми говори. Колко курварляк ми е минал през оная работа - идея си нямаш. Освен за единия секс за друго не стават - само да ти мрънкат, манипулират и да те тормозят психически - това го умеят прекрасно. Предпочитам да съм свободен, независим, да си разполагам с времето колкото ми е останало и да не мисля за други хора и самият аз да не съм тежест за никого. Това е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Аз търся 4-стаен:
            Хол/кухня 50, спалня 20, стая за гости 15, кабинет 10, антре 15, две бани по 5, килер 5, дрешник 5. Станаха 130 светла площ без тераси. Като сложим една хубава тераса от 10 квадрата станаха 140. Светлата площ е някъде средно 85% от РЗПто при добро разпределение, тоест идват 165 РЗП. Добавяме едни 15% общи части и станаха 190 квадратите.

            190 квадрата по 2000 Евра правят 380к. С две паркоместа станаха 430к. На това 3,5% такси и комисионни (ако успееш да прецакаш брокерите) - дойдохме на 445к. И накрая тези 130 квадрата да ги завършиш и обзаведеш поне по 400 Евра на квадрат...
            Точно до 500к обща сума ги докарахме.

            Основният проблем е, че дори за тези пари не се намира нищо, не и на местата които аз искам. 2000 Евра изглежда, че за там е долна граница, като може да достигне и до 2800. В този случай скачаш на 650к-700к.

            Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече. Не говорим за някакъв палат или нещо от сорта. Някак си се объркват нещата в зародиш, няма как един нищо и никакъв апартамент да струва такава сума, това е много пара, твърде много.


            Този път в някаква степен съм съгласен със сметката ти уви.... Дори да е +-10-20% е все там....
            Ще трябва да мислиш за компромис ако не ти се дават толкова пари в някоя насока.
            Всъщност у нас много малко хора живеят и притежават подобен размер жилище.... Дори и половината е повече от достатъчно за повечето... Така че търсеното от теб е почти палат ...между апартаментите....
            Така като се замисля най-добрият ти вариант е да вземеш нещо направено. Новите нови като тип имоти с подобен размер без да са мезонети се броят на пръсти и са скъпи, а ако някой тръгне да го продава някога шанса е малък да е будала и ще си му търси цената....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Понеже пак ми се завъртяха идеи да изчистя най-тъпият си имот , днес огледах обявите да видя кое, как, колко...., а не просто статистика.... Ми няма нищо свестно / по моите минимални критерии/ под 100К...., с довършване , такси, макси отива на 120-130К.... За мен тези цени са неприемливи...., продавачите са се побъркали и се чудя кой ги дава.... / макар и да съм наясно, че прелива с кеш, пак и да го имам поне аз не мога да се пречупя да го похарча знаейки какво съм плащал само преди няколко години...Не мога да свикна....
              Джонката в някаква степен е прав - требе за по-голям имот поне 200-300К да се изръси човек, а ако и на специално място и изложение и т.н. още 100-200К.... Тва са поне през моята призма много пари, наистина много и сигурно ги има 1 на 1000 или по-скоро на 10 000 у нас.... И всъщност не трябва просто да ги има, а да може да ги изкарва в нормални срокове....
              Аз търся 4-стаен:
              Хол/кухня 50, спалня 20, стая за гости 15, кабинет 10, антре 15, две бани по 5, килер 5, дрешник 5. Станаха 130 светла площ без тераси. Като сложим една хубава тераса от 10 квадрата станаха 140. Светлата площ е някъде средно 85% от РЗПто при добро разпределение, тоест идват 165 РЗП. Добавяме едни 15% общи части и станаха 190 квадратите.

              190 квадрата по 2000 Евра правят 380к. С две паркоместа станаха 430к. На това 3,5% такси и комисионни (ако успееш да прецакаш брокерите) - дойдохме на 445к. И накрая тези 130 квадрата да ги завършиш и обзаведеш поне по 400 Евра на квадрат...
              Точно до 500к обща сума ги докарахме.

              Основният проблем е, че дори за тези пари не се намира нищо, не и на местата които аз искам. 2000 Евра изглежда, че за там е долна граница, като може да достигне и до 2800. В този случай скачаш на 650к-700к.

              Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече. Не говорим за някакъв палат или нещо от сорта. Някак си се объркват нещата в зародиш, няма как един нищо и никакъв апартамент да струва такава сума, това е много пара, твърде много.



              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                макар и абсолютна издънка това с ваксините е индикация, че се готвят да не продължават мораториума и да спират подкрепата за заведенията и другите засегнати сектори...сега предизборно може да пуснат още месец-два, но после ще има - ааа вече има ваксини за който иска работете и си плащайте.

                тогава ще заработят и отделите лоши кредити в банките.
                Синко, отдавна не съм те виждал да дойдеш в църквата. Толкова ли не намираш време да се изповядаш?
                Нека преведа на всички какво вдъщност си написал: “След изборите ще има гоУемо МЯУ, защото доста от келнерите и сервитьорите (да песимисте) ще станат клиенти на ЧСИ и имотния пазар ще се наводни с качествени имоти на безценница които са били купувани от хотелско-ресторантьорския персонал.

                пп. синко, не ти ли стига че обрахте Доматаран? Или търсите още жертви?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Когато се напечели ще разбере че не му трябват а времето назад не може да върне
                  Както се казва - времето е пари, но парите не са време.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Когато се напечели ще разбере че не му трябват а времето назад не може да върне
                    Бай Пеше, баща ми при къща от 300-400 квадрата живее в една стая от 20...., а смисъла на живота му е да чуе/види някой от внуците....
                    Ценностите и нуждите се променят изненадващо за Джони с годините....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Когато се напечели ще разбере че не му трябват а времето назад не може да върне
                      В десятката' ще пореве' пореве и ще се набие на скъп имот' половинка ньет.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Остави го да напечели кинти до 40. Виж че не му стигат, после ще живее .. На мен са ми много - няма какво да ги правя (а са по малко от неговите, освен ко не смятам къщата и гръчките по 1000€ квадрата)
                        Ми той е почти на 40 ако си спомням правилно...Живота след 40 не е като преди 40.....:-)
                        А за кинтите знам - човек се осъзнава понякога че не му трябват кой знае колко , но трябва да са достатъчно....
                        Джонката е ясно, че не може да пусне кокала сега ....Има възможност да захлеби добре и действа ,но нищо не пречеше да мъкне някоя сгодна женица с него вместо да гони спинозни зулуски....:-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.03.2021, 23:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Остави го да напечели кинти до 40. Виж че не му стигат, после ще живее .. На мен са ми много - няма какво да ги правя (а са по малко от неговите, освен ко не смятам къщата и гръчките по 1000€ квадрата)
                          Когато се напечели ще разбере че не му трябват а времето назад не може да върне

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            То е ясно, че всеки от нас ще се гътне един ден. Важното е да се наслаждаваш на живота и да имаш поне едни 15-20 години (след пенсиониране), през които да си здрав и да може да пътуваш и да посетиш места, на които не си бил. И да имаш достатъчно пара за харчене естествено.
                            Къде ше пътуваш бе човек??Ти май не си с всичкия си?Пътуването свърши беше квото беше.Човек без жена и деца да се наслаждава на живота????Не ме разсмивай...Децата са радост изключителна радост...неземен е мигът в който видиш детето си първенец в олимпиада по математика неземни са миговете да се радваш на успехите им....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Жони, предполагам при всеки е индивидуално, но аз съм под 50 и не е същото както преди 10 години или както преди 20 съвсем.... Всичко работи , но не е както преди..... :-)Та по този повод внимавай с плановете. Моята кариера я приключих на 31 .... След това работя за удоволствие и покриване на разходите :-) .... разбира се всичко е шернатпо със семейството, а пътуванията по света/туристически/ ги направихме преди 40....
                              Опитай се да реагираш не първосигнално на тва дет ти пише Бай Пешето....има много истина....

                              ПП В момента дори апарти ме мързи да довършвам/разправям и съм склонен да ми изгори некъв кеш .....Нема енергия и мотивация. като на 25...
                              Остави го да напечели кинти до 40. Виж че не му стигат, после ще живее .. На мен са ми много - няма какво да ги правя (а са по малко от неговите, освен ко не смятам къщата и гръчките по 1000€ квадрата)
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                макар и абсолютна издънка това с ваксините е индикация, че се готвят да не продължават мораториума и да спират подкрепата за заведенията и другите засегнати сектори...сега предизборно може да пуснат още месец-два, но после ще има - ааа вече има ваксини за който иска работете и си плащайте.

                                тогава ще заработят и отделите лоши кредити в банките.
                                И тогава ще надъним по един апарт на ендекато.. А за къщето в Априлци ще потърся консултативната помощ на Джони. Не се майтапя. След 10 Март ще отида да видя предложението. А може и друго да си харесам.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X