IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

    Приемам го това от честата употреба на Лексотан, който приемаш.
    Вашата работа е най-съмнителна, имайки лесен достъп до всякаква интересна дрога, няма как да не ги пробвате, като са на една ръка разстояние със предлог, че се борите със стреса.
    Иначе - няма как цените да са х3 за десет години, избий си го от главата, като се отрезвиш утре сутринта и ела пак у темата да си говорим.
    Пич, аз съм от поколението на рок и поп музиката, алкохола като единствен придружаващ стимулатор в компании и то в умерени количества и рядко. Ексцеси също е имало, но това е част от нещата и е важно да не се изхлузиш и да допуснеш неусетно пързалката надолу. С дрогата става бързо и неусетно. Така че никаква дрога, хапчета и боклуци са ми чужди. Даже и пари да ми даваш да ги опитам ще те пратя да се учиш що е то психостимулатор. Така че не ме бъркай със сегашните дрисльовци дето не могат и не знаят даже как да се изкефят.
    Стрес ако има се бори с почивка и релакс на приятни места, а не с хапчета и транквиланти, хеле пък комбинация с алкохол - смъртна присъда, овцете тук са неизборими.
    Last edited by bulgarian lev; 03.05.2021, 22:27.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ще го кажа така, след 10 години да си купиш имот за 250К€ двустайка в Обеля, ново строителство ще е изгодна цена. Преди това ще видим цифри.
      Приемам го това от честата употреба на Лексотан, който приемаш.
      Вашата работа е най-съмнителна, имайки лесен достъп до всякаква интересна дрога, няма как да не ги пробвате, като са на една ръка разстояние със предлог, че се борите със стреса.
      Иначе - няма как цените да са х3 за десет години, избий си го от главата, като се отрезвиш утре сутринта и ела пак у темата да си говорим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Вие брокерите сте хем така, хем иначе. Нали жилищата са най-достъпни от 10 години (2020-та това https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D...-%D0%B3%D0%BE/) пък сега ми говорите че преди 2020-та даже трябвало да се купува... Нема оправия
        Пич, трябва да гледаш и двата показателя. Ако абсолютно имотите са били най-ниски 2012 или 2011 да си купил, осъзнавайки че доходът ти ще позволи да го изплащаш и че ще ти е все по-достъпно в следващите 15 години. Така може да съкратиш изплащането и на 9 години примерно. Не казвам че трябва да можеш да изплющиш 80К€ ей така още 2011 наведнъж кеш. Ако всеки можеше цените щяха да са други. А и повечето от които можеха се ослушваха като гърмяни зайци да не се минат. Овцете не бяха оформили стадото. Купувай ако можеш щото ще свирнат скоро на стадото и глей кво става. Първо ще има блъскане с лакти, а едва тогава ще пуснат завесата.
        Last edited by bulgarian lev; 03.05.2021, 22:05.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Аз напоследък се пооглевдам и наистина всичко ми идва/вижда скъпо... Чак Дружба почнах да проверявам....
          Но положението е такова каквото е ... явно почивка.... Такива проекти като този дето Шелчо писа предполагам няма да са тънкии ще дръпнат доста кеш.... Конкуренцията може да отслабне или поне се надявам на това ...
          Ще го кажа така, след 10 години да си купиш имот за 250К€ двустайка в Обеля, ново строителство ще е изгодна цена. Преди това ще видим цифри.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Вече двама мои познати си продават имотите (единия го е направил) в Лас Вегас къща с 2000$ monthly instalment...представи си как се плаща в днешни времена това...взема и горницата и се прибира, вторият е колегата в Малмьо, Швеция. Апарт, купил го е за 150К€ преди няколко години - двустайка, ипотечка, 900€ месечно с всички разходи и консумативи, плюс паркомястото, сега всеки месец му правят профи оценка, в момента 240К€ му струва апарта. Даже и отстъпка да направи 210К минимум ще вземе, чисти 130К на банката и остатъка прибира и си идва. Ще работи при мен. Това е. Каките и Луксозенец стават ама да имаш наготово. Бойците искат на 30 години и бмв петици, и каки, и апарти за 1000€ на квадрат, ама преди 4 години реваха че 1000€ е безбожна цена.
            Аз напоследък се пооглевдам и наистина всичко ми идва/вижда скъпо... Чак Дружба почнах да проверявам....
            Но положението е такова каквото е ... явно почивка.... Такива проекти като този дето Шелчо писа предполагам няма да са тънкии ще дръпнат доста кеш.... Конкуренцията може да отслабне или поне се надявам на това ...
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.05.2021, 20:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Нека да направим така. Ти мислиш личе лихвите у нас ще се повишат скоро ?
              Да речем след година, 3 , 5 ? И ако да до колко ще стигнат ? Примерно по ипотеките ?
              За лихвите зависи много от данъчната политика и програмите на ЕС. Ако не се вдигнат данъците, лихвите ще се вдигнат до края на годината със сигурност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Ти изобщо първо трябва да разбереш че цените на имотите пречат на икономиката, а не и помагат.

                После има няколко правила:
                1. Няма как в България да има много повече инфлация от Германия и целия ЕС заради борда
                2. Германия има стриктна политика срещу инфлацията със закон, даже съдят централната си банка да наложи закона че ЕЦБ ги кара да го нарушават.
                3. Висока инфлация и ниска лихва означава че няма как да се продаде дълг
                4. Висока инфлация по начало означава край с бизнеса
                5. Без бизнес, младите пак ще се насочат навън и демографията още повече ще я закъса.

                Ако си съгласен с поне 2 от тези неща как може да смяташ че инфлацията и лихвите може да се отделят или че имотите ще спасят някого.
                Иначе по въпросите/
                1. У нас много години напред ще има по-висока инфлация от Германия поради по-ниските цени на почти всичко у нас. С малко, но постоянно до намаляване на разликата....ЕС ко да праиш...
                2 Ок нямам представа
                3. При идеални условия да, у нас банките и фондовете ще пазарят без да мрънкат....
                4. Да.... зависи и какво разбираш под висока... В рамките на десетина процента оцеляват....
                5. Миграционните процеси са вече на обратно....Е винаги може да прецакаме нещата пак....

                Повтарям - имотите не са спасение, но стават донякъде....или поне по-добри са от доста други неща спрямо риск и вложено време и труд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Ти изобщо първо трябва да разбереш че цените на имотите пречат на икономиката, а не и помагат.

                  После има няколко правила:
                  1. Няма как в България да има много повече инфлация от Германия и целия ЕС заради борда
                  2. Германия има стриктна политика срещу инфлацията със закон, даже съдят централната си банка да наложи закона че ЕЦБ ги кара да го нарушават.
                  3. Висока инфлация и ниска лихва означава че няма как да се продаде дълг
                  4. Висока инфлация по начало означава край с бизнеса
                  5. Без бизнес, младите пак ще се насочат навън и демографията още повече ще я закъса.

                  Ако си съгласен с поне 2 от тези неща как може да смяташ че инфлацията и лихвите може да се отделят или че имотите ще спасят някого.
                  Нека да направим така. Ти мислиш личе лихвите у нас ще се повишат скоро ?
                  Да речем след година, 3 , 5 ? И ако да до колко ще стигнат ? Примерно по ипотеките ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Защо не използвахте знанията си в последните 12 години?
                    Вие брокерите сте хем така, хем иначе. Нали жилищата са най-достъпни от 10 години (2020-та това https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D...-%D0%B3%D0%BE/) пък сега ми говорите че преди 2020-та даже трябвало да се купува... Нема оправия

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Кой сценарии , че се обърках нещо ? Че лихвите скоро у нас ,няма да се вдигнат ли ? Защото това беше началото....
                      Дали съм описал правилно нещата не знам, може и да не съм и да се използват други похвати , но наистина не вивдам как ще се вдигнат съществено лихвите у нас скоро.... Официалната инфлация винаги / 5-10 години/ ще бъде ниска....по много причини....
                      Ти изобщо първо трябва да разбереш че цените на имотите пречат на икономиката, а не и помагат.

                      После има няколко правила:
                      1. Няма как в България да има много повече инфлация от Германия и целия ЕС заради борда
                      2. Германия има стриктна политика срещу инфлацията със закон, даже съдят централната си банка да наложи закона че ЕЦБ ги кара да го нарушават.
                      3. Висока инфлация и ниска лихва означава че няма как да се продаде дълг
                      4. Висока инфлация по начало означава край с бизнеса
                      5. Без бизнес, младите пак ще се насочат навън и демографията още повече ще я закъса.

                      Ако си съгласен с поне 2 от тези неща как може да смяташ че инфлацията и лихвите може да се отделят или че имотите ще спасят някого.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Тъй е Бай Пеше ама се уморих да им го пиша/ В най-скъпият град във всяка държава този със средната заплата не може да е нищо повече от наемател в среден квартал / за добрите не може/ или собственик в предградие на 50 км от града с ипотека за цял живот....
                        А нашите хора тук искат за 3 месеца в Лукслозенец да има за Каки :-)
                        Вече двама мои познати си продават имотите (единия го е направил) в Лас Вегас къща с 2000$ monthly instalment...представи си как се плаща в днешни времена това...взема и горницата и се прибира, вторият е колегата в Малмьо, Швеция. Апарт, купил го е за 150К€ преди няколко години - двустайка, ипотечка, 900€ месечно с всички разходи и консумативи, плюс паркомястото, сега всеки месец му правят профи оценка, в момента 240К€ му струва апарта. Даже и отстъпка да направи 210К минимум ще вземе, чисти 130К на банката и остатъка прибира и си идва. Ще работи при мен. Това е. Каките и Луксозенец стават ама да имаш наготово. Бойците искат на 30 години и бмв петици, и каки, и апарти за 1000€ на квадрат, ама преди 4 години реваха че 1000€ е безбожна цена.
                        Last edited by bulgarian lev; 03.05.2021, 19:51.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                          Това са общи приказки.
                          Да са купили през дъното 2013-14 или в началото на века.
                          А не сега, когато цените представляват 25 годишни наема, не и през 2007, когато беше балон по света и тука се тръбеше, че сме хванали господ за шлифера влизайки във ЕС.
                          Всеки пропаднал студент по икономика знае поне, че има бизнес и икономически цикли.
                          Тук знанията са малко, предимно от БТВ и скамейката пред блока.
                          Защо не използвахте знанията си в последните 12 години?
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ти скоро ще почнеш да пишеш как всеки трябва да дари по 1 бъбрек само и само да си купи имот в Стрелбище или Гоцето, задължително след 2015 строено.

                            Няма как един попикан тристаен апартамент да струва колкото две X5-ци. Едното е купчина тухли и бетон, другото е най-новото постижение на техниката, за развитието на което са вложени огромни инвестиции и за което са работили най-добрите световни инженери.

                            Аз лично за жилище няма как да отделя повече от 1 средногодишен доход, просто трудът ми струва повече. По-добре тези пари да ги даря за нещо полезно, отколкото да напълня джоба на някой измамник.
                            Ми няма нужда да се продават бъбреци.... Има живот и в други квартали или населени места....
                            А сравнението с Х5-цата е меко казано нелепо.... Едното е задължително пособие за живот без което не може / покрив и топло/, а другото е гъзария без която всеки може....или има вършещи същата работа многократно по-евтини алтернативи / иначе не е лошо човек да я има/.
                            Разбира се ти си преценяваш как да си харчиш парите/ За теб е една година, за мен може би 20 са ок ако това е което искам, а в Швеция са 50-100 годишни ипотеки ако не ме лъже паметта....

                            ПП Относно Гоцето - аз нямам добро мнение за 73-то , но за много хора то е върха и им спестява 100К от частно училище....Половината апарт изплатен....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.05.2021, 19:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                              Това са общи приказки.
                              Да са купили през дъното 2013-14 или в началото на века.
                              А не сега, когато цените представляват 25 годишни наема, не и през 2007, когато беше балон по света и тука се тръбеше, че сме хванали господ за шлифера влизайки във ЕС.
                              Всеки пропаднал студент по икономика знае поне, че има бизнес и икономически цикли.
                              Тук знанията са малко, предимно от БТВ и скамейката пред блока.
                              Било е по-добре тогава няма спор. Въпроса е кой е могъл да си го позволи....?! И отговора е значително по-малко хора от сега. Това е и причината да е било по-изгодно....
                              Когато се случи да стане възможно за по-малко хора да си позволят покупка / чрез различни похвати не само номинално поскъпване/ тогава ще дойде момент пак да е по-изгодно от сега....
                              Циклите не са това, което бяха.....не че ги няма....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                                С това и аз съм съгласен .. тече през прозорци тавани и т.н. , но конструкцията на новите сгради наистина е здрава, вярно е че проектантите се презапасяват, и вместо да кажем 8 мм араматура слагат 12 мм и т.н. но не защото целят качество, а защото не знаят да смятат ... и те са българи и не са по различни от болшинството българи. Като нашибат 3 пъти повече желязо сградата става 3 пъти по тежка обаче и ако земята не е ок при земетръс може сградата да не падне, но стига да потъне малко или да се наклони .. това със многото бетон и желязо се прави именно на такива малки кооперации защото натиска на кв.см не е прекалено голям .. ама защо не строят 15 и нагоре етажа ? Защото не могат да смятат и не знаят как .. да не говорим за 50 или 100 етажа .

                                По отношение на новото строителство наистина има много оплаквания и се вижда с просто око как мърлят строителите .. елементарно там където трябва да сложат половин тухла не си играят да я режат по размер ами слагат останало парче .. и го слагат с дупките към стената и остава една замаска само от към съседите или външната стена и резутата е слушаш как комшията клати жена си в твоята спалня, направо все едно панел .. да не говорим за енергоефективността къде отива при тия изпълнения . Основото обаче е , че за да спестят средства или да спечелят повече .. нямат действителни замервания, нямат орган за контрол и надзора им е формален, един подпис е равен на конкретна сума, без никой да опсъществява някаква дейност ..въобще и всичко става на доверие, а това не е добра практика. За да вземеш нещо с относително добро качество трябва строителя да строи и за себе си в тази сграда.. най малко и пак не е гаранция
                                Да проектантите се презапасяват ама строителите слагат дървено желязо и турски цимент....При земетръса целта е да няма жертви а не сградата да е без драскотина

                                Коментар

                                Working...
                                X