IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    Може да се окажем съседи. И аз обзаведен на 470 евро, пак е до планината, таксата ми е 400 евро на година пак с интернет, охрана, фондове ремонт и т.н. Данъка не го знам още колко е, най-вероятно повече от твоя, но предполагам ще е не повече от 60-70 евро.
    Няма лошо може да си направим обща почивка за релакс.Сега мисля да слагам джакузи на терасата.
    п.п. Кефа цена няма!
    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
      Колеги, какво мислите за buy & hold на 3 или 4 стаен апартамент в Бояна с цена около 1100 евра/м2 в строеж, но познат строител? Качествено изпълнение. Негативи, близо е до околовръстното в тясната му част, предполагам въздухът няма да е много чист, но позитив са близостта до парка и има канализация, не е първи и последн жилищен етаж. Гледах оферти в имот.бг, има и такива, които стоят от доста време. За 10 % горница не ми се занимава, целта е да не се завършва и отдава под наем, а да се затворят временно едни пари и да се чака постоянният ръст до 2029 . Ако не се продаде може и за лично ползване да стане, макар да не ми е мечтата.
      Ако става дума за часта около резиденцията - всъщност е доста тихо и не се усеща миризмата на трафика. Имам роднини в района и когато съм бил там не съм усетил смрад и смог от колите, но не съм оставал да преспивам а и зимата не знам как е. Мисля, че там въздуха слиза от планината и бута смог-а на долу към града и буквално на 50 метра от околовръстното не се усеща.
      Все пак това не са много добри впечатления, а от 2-3 часови посещения няколко пъти в годината.

      Аз лично не съм фен на такова "затваряне" на пари в имот който няма да се ползва. По-скоро бих взел нещо на по-висока цена на добра локация което да е ликвидно и/или да може да се отдава под наем. Ако се надуе балон ще си от грешната страна.
      Last edited by pwise; 22.04.2021, 00:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        450 евра.Обзаведен лукс с масивни мебели.Голяма тераса.В южната част на града на чист въздух.Такса поддръжка 158 евро на година.Таксата включва интернет, кабелна, охрана, поддръжка общи части и ремонти.Данък 28 евро.Нещо друго?
        п.п. Ако някой не вярва мога да поста документи.
        Все пак думите трябва да имат покритие!
        Може да се окажем съседи. И аз обзаведен на 470 евро, пак е до планината, таксата ми е 400 евро на година пак с интернет, охрана, фондове ремонт и т.н. Данъка не го знам още колко е, най-вероятно повече от твоя, но предполагам ще е не повече от 60-70 евро.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
          целта е да не се завършва и отдава под наем, а да се затворят временно едни пари и да се чака постоянният ръст до 2029 . Ако не се продаде може и за лично ползване да стане, макар да не ми е мечтата.
          Аз също съм на този път. Искам да затворя парите и да не го давам лесно, за да не храниме такива като Заплатката. Колкото по-малко имоти на пазара, толкова по-добре. Затваряйте си имотите. Не ги продавайте и отдавайте!

          Коментар


          • Колеги, какво мислите за buy & hold на 3 или 4 стаен апартамент в Бояна с цена около 1100 евра/м2 в строеж, но познат строител? Качествено изпълнение. Негативи, близо е до околовръстното в тясната му част, предполагам въздухът няма да е много чист, но позитив са близостта до парка и има канализация, не е първи и последн жилищен етаж. Гледах оферти в имот.бг, има и такива, които стоят от доста време. За 10 % горница не ми се занимава, целта е да не се завършва и отдава под наем, а да се затворят временно едни пари и да се чака постоянният ръст до 2029 . Ако не се продаде може и за лично ползване да стане, макар да не ми е мечтата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              Не се занимавай с комплексари!
              Тук си много прав

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Я покажи твоите велики маломерки до метро за 30г. залог с Господ, колко са ликвидни
                Не се занимавай с комплексари!
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Преди и след ремонта на къщата
                  Я покажи твоите велики маломерки до метро за 30г. залог с Господ, колко са ликвидни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                    Мерси. Ти ще е добре синко да дадеш повече инфо на каква цена купи в Банско, обзаведено ли е, такса поддръжка каква е и ако не те притеснява каква е локацията.
                    450 евра.Обзаведен лукс с масивни мебели.Голяма тераса.В южната част на града на чист въздух.Такса поддръжка 158 евро на година.Таксата включва интернет, кабелна, охрана, поддръжка общи части и ремонти.Данък 28 евро.Нещо друго?
                    п.п. Ако някой не вярва мога да поста документи.
                    Все пак думите трябва да имат покритие!
                    Last edited by blackaquarius; 21.04.2021, 23:49.
                    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Снимай преди и след. Малко риалити да видят перонците как се прави.
                      Преди и след ремонта на къщата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        Снимай преди и след. Малко риалити да видят перонците как се прави.
                        Утре ще снимам разкопките и след седмица-две крайния резултат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          Мерси. Ти ще е добре синко да дадеш повече инфо на каква цена купи в Банско, обзаведено ли е, такса поддръжка каква е и ако не те притеснява каква е локацията.
                          Снимай преди и след. Малко риалити да видят перонците как се прави.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                            Евала, така се прави!
                            Мерси. Ти ще е добре синко да дадеш повече инфо на каква цена купи в Банско, обзаведено ли е, такса поддръжка каква е и ако не те притеснява каква е локацията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Въпросът не е кой по-морално или кой по-хедонистично харчи пари, въпросът е, че те ако не за едно отиват за друго. Аз примерно не харчех за коли, мотори, цигари, наркотици, скъпи дрехи и екскурзии, както правят мнозина други. Но не е нормално да се стискаш и да се лишаваш от това, което приемаш за нормален живот в името на безценното жилище, то така или иначе идва с времето, освен ако съвсем не можеш да изкарваш пари или ги харчиш като умопобъркан. Големите пестеливци или бохеми в масовият случай са еднакво комплексирани и нещастни хора..
                              Това което не е нормално за теб е нормално за други хора.Да не забравяме че и навремето времената бяха други.За мен не е нормално хазайки да се гаврят с мен и да лашкам семейството си от квартира на квартира.Осем години съм се стискал научих се да живея без пари.Родителите ми плащаха сметките щото живеехме заедно и всичките пари които изкарвах отиваха в строежа.Жена ми ме подкрепяше и нито веднъж не каза искам дрешки море кола екскурзия...Но пари никой не ми е дал щото нямаха.Храната си произвеждахме сами.За мен жилището е по ценен актив отколкото чесането на дебелото черво.

                              Коментар


                              • Въпросът не е кой по-морално или кой по-хедонистично харчи пари, въпросът е, че те ако не за едно отиват за друго. Аз примерно не харчех за коли, мотори, цигари, наркотици, скъпи дрехи и екскурзии, както правят мнозина други. Но не е нормално да се стискаш и да се лишаваш от това, което приемаш за нормален живот в името на безценното жилище, то така или иначе идва с времето, освен ако съвсем не можеш да изкарваш пари или ги харчиш като умопобъркан. Големите пестеливци или бохеми в масовият случай са еднакво комплексирани и нещастни хора..

                                Коментар

                                Working...
                                X