IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    И кво? Като му падне цената да го отнесете? Първо вас ще питат. Това ли са плановете? Мислиш ли?
    Не, не мислим изобщо да го купуваме. На 500 лева сме си добре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      Това са жалки напъни на българските погромисти да се изкарат много можещи. Понеже в Индия е некачествено затова няма фирма от насдака без офис там, пък в България понеже е качествено има 500 програмиста и всеки опит за набиране на екип се проваля. ЕС ти е само в минус, можеш да кажеш чао на 10% данък, английския е официален език в индия, а по умения са светлинни години напред. IBM, Google, Microsfot, Adobe, Mastercard индийски началници и попълват свирепо с индийски програмисти. Половината софтуер който ползваш в момента е писан от индийци.

      Африка се привлича много капитал за попълване на расовите квоти. Там ще има огромен ръст. България с тая бяла раса не може да привлича нито ESG нито квотен капитал. В тая връзка аз с удоволствие бих инвестирал в имоти в африка ако имаше качествен брокер който да не ме измами. Но още от първата среща с "най-голямата" брокерска фирма ме убеждаваха не работили с огледи на живо и адвокати. Има два три фронтиър фонда за имоти там ама са много набалончени. Между другото и България е фронтиър държава в описанието на фондовете. Да не обърка някой че е развиващ се пазар.
      Донякъде е така, но са там най-вече защото е евтино. Читавите биваха изтегляни на запад или към Сингапур, Австралия. Това ще спре за известно време с кризата.
      За България.. да казваш, че утре началника ще щракне с мишката всичко изчезва е преувеличено.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
        Не става лесно в Индия и Африка, качествтото е зле, и би трябвало да си наясно. Не говорим само за програмисти, и телефонистите са зле, и QA, и съпорта е зле. Затова и търсенето тук е голямо. Тук имаш ЕС, 10% корп данък, умения, езици. What's not to like
        Това са жалки напъни на българските погромисти да се изкарат много можещи. Понеже в Индия е некачествено затова няма фирма от насдака без офис там, пък в България понеже е качествено има 500 програмиста и всеки опит за набиране на екип се проваля. ЕС ти е само в минус, можеш да кажеш чао на 10% данък, английския е официален език в индия, а по умения са светлинни години напред. IBM, Google, Microsfot, Adobe, Mastercard индийски началници и попълват свирепо с индийски програмисти. Половината софтуер който ползваш в момента е писан от индийци.

        Африка се привлича много капитал за попълване на расовите квоти. Там ще има огромен ръст. България с тая бяла раса не може да привлича нито ESG нито квотен капитал. В тая връзка аз с удоволствие бих инвестирал в имоти в африка ако имаше качествен брокер който да не ме измами. Но още от първата среща с "най-голямата" брокерска фирма ме убеждаваха не работили с огледи на живо и адвокати. Има два три фронтиър фонда за имоти там ама са много набалончени. Между другото и България е фронтиър държава в описанието на фондовете. Да не обърка някой че е развиващ се пазар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Под наем е. Искаха 110к за него средата на 2020, към 45 квадрата е. Решихме да го наемем вместо да го купуваме. В момента е на 500 лева наем.
          И кво? Като му падне цената да го отнесете? Първо вас ще питат. Това ли са плановете? Мислиш ли?
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Под наем е. Искаха 110к за него средата на 2020, към 45 квадрата е. Решихме да го наемем вместо да го купуваме. В момента е на 500 лева наем.
            коя улица е ако не е тайна
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Продай ми студиото до НДК. И те пускам на 300€ в моя апарт за една година.
              Под наем ли си или е твое? Я помисли?
              Под наем е. Искаха 110к за него средата на 2020, към 45 квадрата е. Решихме да го наемем вместо да го купуваме. В момента е на 500 лева наем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Честито. Май само понижителите купуваме по нещичко ако излезе оферта. Най-големите повишители са и най-големите нулеваци. Повишител досега не съм чул да е купил каквото и да било - само хейт и завист. То и няма как да е иначе - без комисионна вече 2 години и по 20стотинки на повишителен пост - не им е лесно.
                Дай и аз да купя и ставам понижител...за да ви успокоявам де, не за друго.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                  Е не много повече. Само около 3 пъти (около +30%)
                  А пари нема да имат и за -10%.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Живея в студио близо до НДК, когато съм в София (по няколко дни месечно). Сървъри там няма, само идея беше да се складира там част от техниката, понеже в офиса няма място. Самото студио го плаща фирмата ми, защото често имаме и гости, които не искат да са по хотели. Бившият ми шеф, сега съдружник, също го ползва когато е в София.

                    Нещо нередно да виждаш?
                    На мен ми трябва голям апартамент и то за времето след като спра да работя активно. Едва ли ще е идните 5 години. Сега защо да наемам каквото и да било? За какво ми е?
                    Продай ми студиото до НДК. И те пускам на 300€ в моя апарт за една година.
                    Под наем ли си или е твое? Я помисли?
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Чак пък непознаване. Знакова сграда е това, надписана. Кога си виждал така сграда през третокласен брокер на свободия пазар?

                      Умните пари излизат от имоти всячески. Сега и аз имам информация кой къде разпитва когато иска да продава нещо преди да е опрял до брокер. Разпродажбите са масови.
                      Е хубаво де, бизнес имотите ще/страдат, но това няма да повлияе много на апартите и къщетата.
                      Иначе хоум офиса, както е хоум в българия много лесно ще стане хоум в индия или в африка за полвин пари.
                      Не става лесно в Индия и Африка, качествтото е зле, и би трябвало да си наясно. Не говорим само за програмисти, и телефонистите са зле, и QA, и съпорта е зле. Затова и търсенето тук е голямо. Тук имаш ЕС, 10% корп данък, умения, езици. What's not to like
                      Офисите и инвестиционните спогодби държаха уж някъво ниво на атрактивност. Сега като вдигнат данъците на програмистите, ще цъкне с мишката началника и хоп хоум офиса и той изчезнал.
                      Когато вдигнаха данъците в Румъния, повечето сериозни фирми базирани там, знаеш ли какво направиха? Индексираха заплатите. Ясно е, че не всяка фирма ще постъпи така, но това ти дава идея, ако скока е осезаем какво ще стане и тук.
                      Успех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                        недей да бъдеш толкова сигурен. знам, че мама те е учила, че си много умен. споко, не си.
                        кой ти каза,че съм сигурен - ти каза, че търсиш, но после заряза 'кочината'

                        а дано дойде по-бързо твоят влак, че да се наместиш в готино купе (имот)

                        добре, че олимпийците не са активни по Варна, че иначе няма да барнеш имот от жонката и заплатката.


                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          е поне на перона ще има свещенослужител още известно време
                          недей да бъдеш толкова сигурен. знам, че мама те е учила, че си много умен. споко, не си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                            не. чакам си момента в който някой земеделец ще се откаже от хобито и ще си намери ново та да му изкупя земята с -40% дискаунт.
                            е поне на перона ще има свещенослужител още известно време

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              ти отказа ли се от покупки?
                              не. чакам си момента в който някой земеделец ще се откаже от хобито и ще си намери ново та да му изкупя земята с -40% дискаунт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Заплатка, данъци в БГ няма да се вдигнат скоро. Слава богу, поне на тази тема единствено БСП са се запънали. ГЕРБ, Слави, Да България, ДПС, патриоти - всички са против тази глупост. БСП няма кой да ги избере.
                                Апокалипсисът така или иначе наближава. Ако обаче дойде БСП на власт, направо виждам фалита на държавата до края на 2021. Тогава имотите ще са най-малкият ни проблем. При БСП на власт не виждам кой нормален човек би останал в държавата.

                                Най-мразя комунисти и разни леви идиоти - повече от брокерите ги мразя.
                                ГЕРБ ще вкарат 2% допълнителен ДОД за общините като местен данък, заедно с ежегодна пазарна данъчна оценка на имотите.
                                Слави и ДБ ще правят каквото БСП им каже.
                                ЕС и те искат 2% федерален ДОД, ще се гласува тая година.
                                Осигуровките и те стръмно нагоре.
                                И това е само предизборно.

                                Коментар

                                Working...
                                X