IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

    МЯУУУУУ, МЯУУУУУ, МЯУУУУУ

    Хората търсят сигурност за средствата си, които освен с всичко друго по време на пандемията нараснаха с поне 10%. При липсата на други алтернативи и нулевите, и дори отрицателни лихви по депозитите се инвестира в жилища", обяснява Гергана Тенекеджиева. А Любомира Атанасова добавя, че влияние върху активността на пазара на недвижимите имоти оказват и новите банкови такси върху депозити над определени граници. Отделни банки облагат с 1.7% фирмени депозити над 200 000 лева и депозити на частни лица над 400 000 лева, твърди тя. Тези числа обаче са доста над това, което се вижда от статистиката и тарифите на банките.

    Амааа... как така?!!!
    Всички купуват, само попът-нулевак пише за жълти стотинки коментари по поръчка на някоя агенцийка и повтаря като папагал фразата, написана му от шефката.
    Да уточним все пак - имоти из разни села и паланки, както и гаражи, магазинчета и подобни кофтори не се броят, даже водят до отрицателен баланс.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Търсят се жилища за живеене, цените пъплят нагоре

      https://www.capital.bg/biznes/imoti/...ta_za_jiveene/
      МЯУУУУУ, МЯУУУУУ, МЯУУУУУ

      Хората търсят сигурност за средствата си, които освен с всичко друго по време на пандемията нараснаха с поне 10%. При липсата на други алтернативи и нулевите, и дори отрицателни лихви по депозитите се инвестира в жилища", обяснява Гергана Тенекеджиева. А Любомира Атанасова добавя, че влияние върху активността на пазара на недвижимите имоти оказват и новите банкови такси върху депозити над определени граници. Отделни банки облагат с 1.7% фирмени депозити над 200 000 лева и депозити на частни лица над 400 000 лева, твърди тя. Тези числа обаче са доста над това, което се вижда от статистиката и тарифите на банките.

      Амааа... как така?!!!

      Коментар


      • Търсят се жилища за живеене, цените пъплят нагоре

        https://www.capital.bg/biznes/imoti/...ta_za_jiveene/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Хе-хе, могат да ти търсят само това което сте гласували на общото събрание по ЗУЕС за другото могат да те хванат за шмайзера както се казва.
          Това при една условност - колко %-та от общите части ще има някой тарикат който е дошъл да "меринджейства". За това се гледат и тия неща.
          Плащам огромната такса от 3 евро на квадрат за година като включва интернет, охрана, транспорт до кабинковия лифт зимата и това от общото събрание за неотложните и други такива ремонти. Яката набутвация направо мисля да имигрирам в някое немско село за да си го позволя.

          Аз пари не смятам да изкарвам от това жилище, колко могат да се вземат го вметнах просто така. Парите ги изкарвам с работа, и аз обичам планината и всякакви активности там - що пък да не си взема един апартамент в планината, тия пари няма да ги нося в гроба с мен. Доста комплексирани хора има който си купуват по-скъпи коли на изплащане защото не могат да си ги позволят.
          Банско не е точно презастроено, но има повече легла от това което могат да поемат лифтовете и инфраструктурата е доста зле.
          Но има много плюсове дори само като локация, Тасос е на 2:30 часа, мол Парадайс е на 2 часа ако ти се ходи в тълпата, и това в час пик.
          Зимата ставаш сутрин - със сезононна карта минаваш преди всички на опашката, караш макс 2-3 часа докато се напълнят пистите и слизаш да поработиш малко от обяд до 5-6-7 и на другия ден отново - предпочитам 2 часа в планината пред 1 час в задръстване. Лятото ако обичаш да ходиш по планината имаш достъп до Пирин, Рила и Родопи, кеф ти колело да караш, кеф ти АТВ, може и едно дърто 4х4 да се окопаваш в калта ако си фен на тези неща, кеф ти да ходиш по язовирите в родопите или по гръцките плажове, кеф ти разни минерални басейни в Баня, Добринище, Огняново. Изобщо ако имаш много свободно време и малко излишни пари трудно ще ти стане скучно.
          Могат да се вадят пари и от рентиерство там, но си иска много занимавка, не е като в големите градове да пуснеш наемател и той да си седи там 5+ години. Не е много за пасивен доход.

          Нещо друго интересно там е че в момента има бум на хората работещи от вкъщи. Има 6 coworking-a като само единия има около 100 постоянни "члена", но той е и най-големия. Това на фона на всички мерки, ПСР тестове, затворени граници, трудно пътуване и т.н.
          Сега това не го казвам с идеята, че Банско е супер оферта да се купува и да се чака да се качат цените, понеже има толкова много кофтори, че трябва половин София да се премести там за да започнат да се вдигат цените.
          Просто като тема за размисъл ви го давам в глобален мащаб какви са тенденциите от вируса и възможността доста хора да работят дистанционнo.
          Ти друга работа немаш ли си та ги пишеш такива врели-некипели м? Не го слушайте тоя! Банско е презастроено, гадно, мръсно и скъпо. В Банско е скука, а храната е отровна.

          пп. pwise, звънни един телефон да се запознаем и да покараме ски.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            Хе-хе, могат да ти търсят само това което сте гласували на общото събрание по ЗУЕС за другото могат да те хванат за шмайзера както се казва.
            Това при една условност - колко %-та от общите части ще има някой тарикат който е дошъл да "меринджейства". За това се гледат и тия неща.
            Плащам огромната такса от 3 евро на квадрат за година като включва интернет, охрана, транспорт до кабинковия лифт зимата и това от общото събрание за неотложните и други такива ремонти. Яката набутвация направо мисля да имигрирам в някое немско село за да си го позволя.

            Аз пари не смятам да изкарвам от това жилище, колко могат да се вземат го вметнах просто така. Парите ги изкарвам с работа, и аз обичам планината и всякакви активности там - що пък да не си взема един апартамент в планината, тия пари няма да ги нося в гроба с мен. Доста комплексирани хора има който си купуват по-скъпи коли на изплащане защото не могат да си ги позволят.
            Банско не е точно презастроено, но има повече легла от това което могат да поемат лифтовете и инфраструктурата е доста зле.
            Но има много плюсове дори само като локация, Тасос е на 2:30 часа, мол Парадайс е на 2 часа ако ти се ходи в тълпата, и това в час пик.
            Зимата ставаш сутрин - със сезононна карта минаваш преди всички на опашката, караш макс 2-3 часа докато се напълнят пистите и слизаш да поработиш малко от обяд до 5-6-7 и на другия ден отново - предпочитам 2 часа в планината пред 1 час в задръстване. Лятото ако обичаш да ходиш по планината имаш достъп до Пирин, Рила и Родопи, кеф ти колело да караш, кеф ти АТВ, може и едно дърто 4х4 да се окопаваш в калта ако си фен на тези неща, кеф ти да ходиш по язовирите в родопите или по гръцките плажове, кеф ти разни минерални басейни в Баня, Добринище, Огняново. Изобщо ако имаш много свободно време и малко излишни пари трудно ще ти стане скучно.
            Могат да се вадят пари и от рентиерство там, но си иска много занимавка, не е като в големите градове да пуснеш наемател и той да си седи там 5+ години. Не е много за пасивен доход.

            Нещо друго интересно там е че в момента има бум на хората работещи от вкъщи. Има 6 coworking-a като само единия има около 100 постоянни "члена", но той е и най-големия. Това на фона на всички мерки, ПСР тестове, затворени граници, трудно пътуване и т.н.
            Сега това не го казвам с идеята, че Банско е супер оферта да се купува и да се чака да се качат цените, понеже има толкова много кофтори, че трябва половин София да се премести там за да започнат да се вдигат цените.
            Просто като тема за размисъл ви го давам в глобален мащаб какви са тенденциите от вируса и възможността доста хора да работят дистанционнo.
            Мда, за човек с върхови постижения Тасос и МОЛ-а - толкова, аз пък не плащам 3 евра на м2 (при мен излизат 750 евра тия сметки, ама ти си мизерник и живееш на тесничко) - но пък мога да похарча по-малко за седмица-две в австрийски ски курорт (ако карах ски) Цяла Европа ми е на макс 2 часа. Горе-долу колкото ти да излезеш от едно задръстване и да влезеш в другото - нататък сещай се. По-здрав от немското село - на умрелото бг-гражданче хехехехе!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

              А общината какво общо има с Радев и служебното правителство, откъдето тръгнаха на заплатката клетвите за данъците? Радев, с твоята диплома от живота 3 на релси къде тръгна изпити да правиш.
              Те общините не пипат данъците директно, просто вдигат данъчните оценки което е същото но няма толкова отзвук. Ама той не ги знае май тези неща.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                Да ,но общината може. Първо прочетете ЗМДТ и после елате на изпит.
                А общината какво общо има с Радев и служебното правителство, откъдето тръгнаха на заплатката клетвите за данъците? Радев, с твоята диплома от живота 3 на релси къде тръгна изпити да правиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Не ти искам никакви актове да ми показваш. Покажи ги на попа, той обича да си мери кофторите с другите. То и само кофтори има - нито един апартамент като хората.

                  Не знам 470 Евро добра цена ли е за Банско, този град не ме е интересувал никога, само съм минавал оттам транзитно няколко пъти. Според мен един имот, в който не се живее поне 183 дни през годината, е напълно излишен и ненужен - пари хвърлени на вятъра. Имам си Априлци, ако искам планина, природа и спокойствие. На ски ходя рядко и за целта си има Австрия - в пъти по качествена услуга, нормални хора и не утайката на цяла Европа, да не говорим че и излиза по-евтино доста често.
                  Цената винаги е добра когато си доволен с покупката, тя може и 10 евро да е може и 10к евро да е - важното е да си доволен от това което си получил срещу парите си. Когато не говорим за инвестиции. Аз не съм ти предлагал ти да си купуваш в Банско, в Австрия е хубаво, в Нова Зеландия и Япония още повече. Разликата е, че в единия случай ти отнема 30-40 минути да стигнеш до върха с лифта всеки ден 3 месеца в годината, а в другите случаи го правиш за максимум седмица и пътуваш часове до там. А аз не мога да си позволя имоти на тези места пък и не бих искал, може би само в Нова Зеландия бих желал на другите места ще се чувствам не на място.

                  Ти си купувай където ти харесва - там разни докторски градинки, до американското посолство и т.н. Силно ме съмнява да си купиш каквото и да е дори да предпложим, че имаш такива възможности, и дори да купиш пак няма да си удоволетворен понеже го купуваш по погрешни причини а не за да добави някаква стойност в живота ти или за инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Инфраструктура в презастроено село? С правото на всеки тарикат да ти нахлузи такса поддръжка колкото му душа иска - по всяко време? С нулев шанс да изкараш някакви пари, докато живееш там? Опа, май стигнахме логично до цените 149 звучи познато, не ли?
                    Хе-хе, могат да ти търсят само това което сте гласували на общото събрание по ЗУЕС за другото могат да те хванат за шмайзера както се казва.
                    Това при една условност - колко %-та от общите части ще има някой тарикат който е дошъл да "меринджейства". За това се гледат и тия неща.
                    Плащам огромната такса от 3 евро на квадрат за година като включва интернет, охрана, транспорт до кабинковия лифт зимата и това от общото събрание за неотложните и други такива ремонти. Яката набутвация направо мисля да имигрирам в някое немско село за да си го позволя.

                    Аз пари не смятам да изкарвам от това жилище, колко могат да се вземат го вметнах просто така. Парите ги изкарвам с работа, и аз обичам планината и всякакви активности там - що пък да не си взема един апартамент в планината, тия пари няма да ги нося в гроба с мен. Доста комплексирани хора има който си купуват по-скъпи коли на изплащане защото не могат да си ги позволят.
                    Банско не е точно презастроено, но има повече легла от това което могат да поемат лифтовете и инфраструктурата е доста зле.
                    Но има много плюсове дори само като локация, Тасос е на 2:30 часа, мол Парадайс е на 2 часа ако ти се ходи в тълпата, и това в час пик.
                    Зимата ставаш сутрин - със сезононна карта минаваш преди всички на опашката, караш макс 2-3 часа докато се напълнят пистите и слизаш да поработиш малко от обяд до 5-6-7 и на другия ден отново - предпочитам 2 часа в планината пред 1 час в задръстване. Лятото ако обичаш да ходиш по планината имаш достъп до Пирин, Рила и Родопи, кеф ти колело да караш, кеф ти АТВ, може и едно дърто 4х4 да се окопаваш в калта ако си фен на тези неща, кеф ти да ходиш по язовирите в родопите или по гръцките плажове, кеф ти разни минерални басейни в Баня, Добринище, Огняново. Изобщо ако имаш много свободно време и малко излишни пари трудно ще ти стане скучно.
                    Могат да се вадят пари и от рентиерство там, но си иска много занимавка, не е като в големите градове да пуснеш наемател и той да си седи там 5+ години. Не е много за пасивен доход.

                    Нещо друго интересно там е че в момента има бум на хората работещи от вкъщи. Има 6 coworking-a като само единия има около 100 постоянни "члена", но той е и най-големия. Това на фона на всички мерки, ПСР тестове, затворени граници, трудно пътуване и т.н.
                    Сега това не го казвам с идеята, че Банско е супер оферта да се купува и да се чака да се качат цените, понеже има толкова много кофтори, че трябва половин София да се премести там за да започнат да се вдигат цените.
                    Просто като тема за размисъл ви го давам в глобален мащаб какви са тенденциите от вируса и възможността доста хора да работят дистанционнo.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Гладен брокер дефицит сънува. Тоя наемател още е неориентиран в пазара. След 3-4 месеца като се ориентира и ще побегне.
                      Ми така мога да ориентирам не един и двама. Но ми е ясно кво им предлагат по ливадите, тати и да не плаща баш поне помага, кой го пита боеца.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Да ,но общината може. Първо прочетете ЗМДТ и после елате на изпит.
                        Може и да може, ама дали смее да го направи...?!?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          Гладен брокер дефицит сънува. Тоя наемател още е неориентиран в пазара. След 3-4 месеца като се ориентира и ще побегне.
                          Счети, как са фючърите, голда, койна и особено турската лира?
                          Дефицита е на друго място, но за теб е нормално да объркаш пазарите...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                            При тебе всичко е наопъки. Служебно правителство не може да променя данъци.
                            Да ,но общината може. Първо прочетете ЗМДТ и после елате на изпит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                              Пазарът не се интересува от твоите доходи, нито от средните..., особено когато има дефицит.
                              Гладен брокер дефицит сънува. Тоя наемател още е неориентиран в пазара. След 3-4 месеца като се ориентира и ще побегне.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                За кво говори Бертучи, нали пееше доскоро че наемите били под натиск. Натиск на кофторите предимно. И свиване леко на таргета наематели, това е мисля аз.
                                Бъзикам Маврика
                                АКо се задържи младежа на 750 си го дръж
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X