IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Имаш само един свестен имот, останалото боклуци.
    Аз на твое място бих разпродал боклуците (мансарди, магазинчета, едностайни за по 300-400 лева наем и подобни), бих добавил наличния кеш и бих купил още 1 апарт на Шейново примерно.
    Щом така мислиш, а не си ме питал дори ОК.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Да, веднага. Но вече имам достатъчно, а имам свободни средства, та се чудя има градове с добра доходност към момента. Въпросът е прост, колко време ще са такива тенденциите - и в Софив, и в други градове от големите сравнително. Отговарям ти откровено, не като повишител.
      За това сложих 5 години време, аз лично признавам, бях сирурен още преди година и повече, че тренда ще се обърне и към днешна дата мислех, че ще гледам скочилите как ще си дърпат косите и все още смятам, че тренда ще е надолу, но така или иначе нещо не се случва .. явно има неща, които аз не виждам и те пречат на обръщането на посоката ... предполагам, че държавата с това измислено финансиране задържа срива и сега, когато това изкуствено подържане спре нещата ще тръгнат в обратната посока .. Другото е с тези милиарди от евросъюза дето ги развяват ... пак хранят с надежда хората, като стане ясно, че нищо от тези мелярди няма да е за обикновения човечец и надеждата се изпари .. всичко ще гръмне
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Да, веднага. Но вече имам достатъчно, а имам свободни средства, та се чудя има градове с добра доходност към момента. Въпросът е прост, колко време ще са такива тенденциите - и в Софив, и в други градове от големите сравнително. Отговарям ти откровено, не като повишител.
        Имаш само един свестен имот, останалото боклуци.
        Аз на твое място бих разпродал боклуците (мансарди, магазинчета, едностайни за по 300-400 лева наем и подобни), бих добавил наличния кеш и бих купил още 1 апарт на Шейново примерно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
          Аз имам един доста прост въпрос, жалко че не мога да го пусна като анкета, но ...
          Питането ми е такова, ако имате достатъчно свободни средсва да вземете повече от един имот в София сега и веднага .. ще скочите ли предвид ситуацията или чакате едни 5 годни примерно , ако можете да отговорите конкретно на този въпрос то ще я ясна и прогнозата ви за обозримото бъдеще
          Само ако намеря точно имота, който търся (фактически невъзможно, защото такива няма в София, за съжаление). В такъв случай може би ще скоча, подобна възможност е едно на хиляди. Компромис мога да направя с цената до известна степен, с изискванията относно имота - никога.

          По-неприятен е моментът, когато имаш доходи доста над средните, но не си събрал парите за търсеното жилище на 100% (дори да го намериш). Тогава, ако не ти се робува на банки, ти остава една сериозна сума на месец, която пестиш. Това крие рискове - хем рискуваш да дойде наистина някаква сериозна инфлация, хем и си предразположен към необмислени харчове, хем може да изпуснеш някой добър шанс. Ако например успяваш да спестиш по едни 5-6 хиляди лева месечно, това е хем твърде малко (пак не можеш да си позволиш кой знае какъв лукс), хем не е сума за пренебрегване. Трябват много добре обмислени решения. Парите в повечето случаи са си грижа - ако ги нямаш, не ги мислиш. Ако ги имаш, трябва да внимаваш да не ги загубиш. Ако имаш, но не достатъчно е най-опасно, защото тогава е най-лесно да надцениш възможностите си и да се докаращ до просешка тояга.

          Естествено има и варианта на тези с 30 годишните кредити, любимата таргет-група на Бонка и нейните колежки брокерици. Това са разни наивни глупаци, които си въобразяват че имат шанса да изплатят подобен кредит. Често такива се ръководят изцяло от емоциите и лесно стават жертва на измамници брокери и банки - купуват най-често надценен имот, който не могат да си позволят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
            Аз имам един доста прост въпрос, жалко че не мога да го пусна като анкета, но ...
            Питането ми е такова, ако имате достатъчно свободни средсва да вземете повече от един имот в София сега и веднага .. ще скочите ли предвид ситуацията или чакате едни 5 годни примерно , ако можете да отговорите конкретно на този въпрос то ще я ясна и прогнозата ви за обозримото бъдеще
            Да, веднага. Но вече имам достатъчно, а имам свободни средства, та се чудя има градове с добра доходност към момента. Въпросът е прост, колко време ще са такива тенденциите - и в Софив, и в други градове от големите сравнително. Отговарям ти откровено, не като повишител.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Аз имам един доста прост въпрос, жалко че не мога да го пусна като анкета, но ...
              Питането ми е такова, ако имате достатъчно свободни средсва да вземете повече от един имот в София сега и веднага .. ще скочите ли предвид ситуацията или чакате едни 5 годни примерно , ако можете да отговорите конкретно на този въпрос то ще я ясна и прогнозата ви за обозримото бъдеще
              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                Приемам го това от честата употреба на Лексотан, който приемаш.
                Вашата работа е най-съмнителна, имайки лесен достъп до всякаква интересна дрога, няма как да не ги пробвате, като са на една ръка разстояние със предлог, че се борите със стреса.
                Иначе - няма как цените да са х3 за десет години, избий си го от главата, като се отрезвиш утре сутринта и ела пак у темата да си говорим.
                Пич, аз съм от поколението на рок и поп музиката, алкохола като единствен придружаващ стимулатор в компании и то в умерени количества и рядко. Ексцеси също е имало, но това е част от нещата и е важно да не се изхлузиш и да допуснеш неусетно пързалката надолу. С дрогата става бързо и неусетно. Така че никаква дрога, хапчета и боклуци са ми чужди. Даже и пари да ми даваш да ги опитам ще те пратя да се учиш що е то психостимулатор. Така че не ме бъркай със сегашните дрисльовци дето не могат и не знаят даже как да се изкефят.
                Стрес ако има се бори с почивка и релакс на приятни места, а не с хапчета и транквиланти, хеле пък комбинация с алкохол - смъртна присъда, овцете тук са неизборими.
                Last edited by bulgarian lev; 03.05.2021, 22:27.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Ще го кажа така, след 10 години да си купиш имот за 250К€ двустайка в Обеля, ново строителство ще е изгодна цена. Преди това ще видим цифри.
                  Приемам го това от честата употреба на Лексотан, който приемаш.
                  Вашата работа е най-съмнителна, имайки лесен достъп до всякаква интересна дрога, няма как да не ги пробвате, като са на една ръка разстояние със предлог, че се борите със стреса.
                  Иначе - няма как цените да са х3 за десет години, избий си го от главата, като се отрезвиш утре сутринта и ела пак у темата да си говорим.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Вие брокерите сте хем така, хем иначе. Нали жилищата са най-достъпни от 10 години (2020-та това https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D...-%D0%B3%D0%BE/) пък сега ми говорите че преди 2020-та даже трябвало да се купува... Нема оправия
                    Пич, трябва да гледаш и двата показателя. Ако абсолютно имотите са били най-ниски 2012 или 2011 да си купил, осъзнавайки че доходът ти ще позволи да го изплащаш и че ще ти е все по-достъпно в следващите 15 години. Така може да съкратиш изплащането и на 9 години примерно. Не казвам че трябва да можеш да изплющиш 80К€ ей така още 2011 наведнъж кеш. Ако всеки можеше цените щяха да са други. А и повечето от които можеха се ослушваха като гърмяни зайци да не се минат. Овцете не бяха оформили стадото. Купувай ако можеш щото ще свирнат скоро на стадото и глей кво става. Първо ще има блъскане с лакти, а едва тогава ще пуснат завесата.
                    Last edited by bulgarian lev; 03.05.2021, 22:05.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Аз напоследък се пооглевдам и наистина всичко ми идва/вижда скъпо... Чак Дружба почнах да проверявам....
                      Но положението е такова каквото е ... явно почивка.... Такива проекти като този дето Шелчо писа предполагам няма да са тънкии ще дръпнат доста кеш.... Конкуренцията може да отслабне или поне се надявам на това ...
                      Ще го кажа така, след 10 години да си купиш имот за 250К€ двустайка в Обеля, ново строителство ще е изгодна цена. Преди това ще видим цифри.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Вече двама мои познати си продават имотите (единия го е направил) в Лас Вегас къща с 2000$ monthly instalment...представи си как се плаща в днешни времена това...взема и горницата и се прибира, вторият е колегата в Малмьо, Швеция. Апарт, купил го е за 150К€ преди няколко години - двустайка, ипотечка, 900€ месечно с всички разходи и консумативи, плюс паркомястото, сега всеки месец му правят профи оценка, в момента 240К€ му струва апарта. Даже и отстъпка да направи 210К минимум ще вземе, чисти 130К на банката и остатъка прибира и си идва. Ще работи при мен. Това е. Каките и Луксозенец стават ама да имаш наготово. Бойците искат на 30 години и бмв петици, и каки, и апарти за 1000€ на квадрат, ама преди 4 години реваха че 1000€ е безбожна цена.
                        Аз напоследък се пооглевдам и наистина всичко ми идва/вижда скъпо... Чак Дружба почнах да проверявам....
                        Но положението е такова каквото е ... явно почивка.... Такива проекти като този дето Шелчо писа предполагам няма да са тънкии ще дръпнат доста кеш.... Конкуренцията може да отслабне или поне се надявам на това ...
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.05.2021, 20:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Нека да направим така. Ти мислиш личе лихвите у нас ще се повишат скоро ?
                          Да речем след година, 3 , 5 ? И ако да до колко ще стигнат ? Примерно по ипотеките ?
                          За лихвите зависи много от данъчната политика и програмите на ЕС. Ако не се вдигнат данъците, лихвите ще се вдигнат до края на годината със сигурност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Ти изобщо първо трябва да разбереш че цените на имотите пречат на икономиката, а не и помагат.

                            После има няколко правила:
                            1. Няма как в България да има много повече инфлация от Германия и целия ЕС заради борда
                            2. Германия има стриктна политика срещу инфлацията със закон, даже съдят централната си банка да наложи закона че ЕЦБ ги кара да го нарушават.
                            3. Висока инфлация и ниска лихва означава че няма как да се продаде дълг
                            4. Висока инфлация по начало означава край с бизнеса
                            5. Без бизнес, младите пак ще се насочат навън и демографията още повече ще я закъса.

                            Ако си съгласен с поне 2 от тези неща как може да смяташ че инфлацията и лихвите може да се отделят или че имотите ще спасят някого.
                            Иначе по въпросите/
                            1. У нас много години напред ще има по-висока инфлация от Германия поради по-ниските цени на почти всичко у нас. С малко, но постоянно до намаляване на разликата....ЕС ко да праиш...
                            2 Ок нямам представа
                            3. При идеални условия да, у нас банките и фондовете ще пазарят без да мрънкат....
                            4. Да.... зависи и какво разбираш под висока... В рамките на десетина процента оцеляват....
                            5. Миграционните процеси са вече на обратно....Е винаги може да прецакаме нещата пак....

                            Повтарям - имотите не са спасение, но стават донякъде....или поне по-добри са от доста други неща спрямо риск и вложено време и труд.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Ти изобщо първо трябва да разбереш че цените на имотите пречат на икономиката, а не и помагат.

                              После има няколко правила:
                              1. Няма как в България да има много повече инфлация от Германия и целия ЕС заради борда
                              2. Германия има стриктна политика срещу инфлацията със закон, даже съдят централната си банка да наложи закона че ЕЦБ ги кара да го нарушават.
                              3. Висока инфлация и ниска лихва означава че няма как да се продаде дълг
                              4. Висока инфлация по начало означава край с бизнеса
                              5. Без бизнес, младите пак ще се насочат навън и демографията още повече ще я закъса.

                              Ако си съгласен с поне 2 от тези неща как може да смяташ че инфлацията и лихвите може да се отделят или че имотите ще спасят някого.
                              Нека да направим така. Ти мислиш личе лихвите у нас ще се повишат скоро ?
                              Да речем след година, 3 , 5 ? И ако да до колко ще стигнат ? Примерно по ипотеките ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Защо не използвахте знанията си в последните 12 години?
                                Вие брокерите сте хем така, хем иначе. Нали жилищата са най-достъпни от 10 години (2020-та това https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D...-%D0%B3%D0%BE/) пък сега ми говорите че преди 2020-та даже трябвало да се купува... Нема оправия

                                Коментар

                                Working...
                                X