IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Положението на терен е НОГО лошо....сичко скъпо....., а норода богат, или поне повече от нас селските келнери..... но за всяко нещо както знаем си има причина....
    https://business.dir.bg/ikonomika/na...ki-pandemiyata
    Добре, че е кризата, юе без неч доходите щяха да растат по 20% + на година.... А инфлацията е още по-яка....
    Чета обаче, че приходите от цигари и алкохол намаляват. Дали е от ръст на продажби без бандерол или ножицата бедни-богати се отваря? Или съчетание от двете?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

      Ами така е, да.
      Набълбукахте се с кредити, изплащате собствеността на банките и единственото, което може да ви спаси е цените на курниците да растат. :roll
      Големи инвеститори, големо чудо.
      Комаре, имам кредит за 40% от последния ми имот. 60% самоучастие..анадъмно? Другите са ми напълно изплатени и само лапачка...айде плувай

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Така е
        Ами така е, да.
        Набълбукахте се с кредити, изплащате собствеността на банките и единственото, което може да ви спаси е цените на курниците да растат.
        Големи инвеститори, големо чудо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Умряла, умряла, колко да е умряла. 100 хиляди лева "набити" преди 5 години са донесли 15-20 хиляди лева наеми досега. Освен това "съборетината" вече струва 150 хиляди. Кумулативно това са 70 процента доходност за пет години.
          Кумулативно едни голи приказки, на оферта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Умряла, умряла, колко да е умряла. 100 хиляди лева "набити" преди 5 години са донесли 15-20 хиляди лева наеми досега. Освен това "съборетината" вече струва 150 хиляди. Кумулативно това са 70 процента доходност за пет години.
            70 процента само ако продадеш съборетината. Иначе си оставаш с 20те процента. А цената на времето каква е? А рискът, който си поел? А номиналната обезценка? Като ги извадиш, си ако не на минус, то близо до нулата. И то пак заради късмета, че каката не е подпалила имота.
            Акциите на Тесла колко донесоха за 5 години?

            1 милион е сериозна сума.
            1 милион (несигурна) рента с един куп потенциални разходи, разпределена в близките 50 години е нищо, кръгла нула.
            По-добре 100 хиляди чисти сега и на момента. Времето и сигурността са са най-ценните ресурси.

            От миналото е лесно да се дават примери. То не се повтаря никога. Въпросът е в настоящия момент къде е най-добре да си държиш парите - едва ли това са имотите, особено в София (освен няколко много ограничени локации може би). Да можеш да продадеш боклук на набалончена цена - едва ли ще има много такива времеви прозорци в идните 50 години.
            Last edited by ejonny2376; 06.05.2021, 13:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Не знам какъв кеф е да набиеш едни 100 хилки в някаква съборетина и да се кефиш на 200-300 лева наем всеки месец. С тези 200-300 лева не можеш и гъза си да избършеш, важното обаче е че се пишеш инвеститор. Умряла работа.
              Умряла, умряла, колко да е умряла. 100 хиляди лева "набити" преди 5 години са донесли 15-20 хиляди лева наеми досега. Освен това "съборетината" вече струва 150 хиляди. Кумулативно това са 70 процента доходност за пет години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Имотите са като жените. От най-скапаните най-много кеф, най-хубавите само за хвалене стават
                Не знам какъв кеф е да набиеш едни 100 хилки в някаква съборетина и да се кефиш на 200-300 лева наем всеки месец. С тези 200-300 лева не можеш и гъза си да избършеш, важното обаче е че се пишеш инвеститор. Умряла работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Ама Джони каза че са ми скапани имотите и да ги разкарам. Само Докторска ми бил читав. Може би, само че точно останалите ми носят рента безотказно вече 5 години единия от първите и 2 години последния. А ако река да продавам ще го сторя за 5 дена.
                  Ти да си чувал за връзката между доходност и риск? Отдавна е ясно, че най-скапаните имоти носят най-добра доходност. Ти уж се чудиш какво да правиш кеша, а се радваш като малко дете на някакви мижави наемчета. Утре каката като подпали мансардата или като стане някой теч и всичко живо потъне във вода, или пък ако спре да плаща и се барикадира вътре едва ли ще ти е до няколкостотин лева наем.

                  Вместо да сложиш кеша в нещо, от което разбираш (медицина например), си набил всичко в имоти и то калпави - пазар, който на който не можеш да влияеш по никакъв начин.
                  Last edited by ejonny2376; 06.05.2021, 13:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Ама Джони каза че са ми скапани имотите и да ги разкарам. Само Дикторска ми бил читав. Може би, само че точно останалите ми носят рента безотказно вече 5 години единия от първите и 2 години последния. А ако река да продавам ще го сторя за 5 дена.
                    Имотите са като жените. От най-скапаните най-много кеф, най-хубавите само за хвалене стават
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Каки, Маки, рядко по темата...а темата е:
                      Неочакван имотен бум по Черноморието, ето какво се случва - блиц.бг



                      Хареса ми нещо от Гигов в "политика". Гледам също така, че, ако аз, Лева, Попа и Дъри не пишем по темата, оснабрюкския комплексиран кавал с четирите му ника: redcretin, orthodox, nordwest и беден брокер спира да троли. Ако, наистина има корелация, аз ще спра да пиша...и без това имам имоти за подобрения, а тренда е ясен и няма какво да кажа повече засега.
                      Ама Джони каза че са ми скапани имотите и да ги разкарам. Само Докторска ми бил читав. Може би, само че точно останалите ми носят рента безотказно вече 5 години единия от първите и 2 години последния. А ако река да продавам ще го сторя за 5 дена.
                      Last edited by bulgarian lev; 06.05.2021, 12:22.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение


                        Честит имен ден на именНиците,
                        Merci. Кой тук гледаше из Турция - че и аз почнах?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение
                          Вчера гледах едно ТВ предаване за бизнес и икономика, та там казаха, че покачването на цените на имотите от началото на годината е 17%. (ФАКТ, а още не сме дори в средата на годината). По-интересното е какво ще стане с цените през есента когато традиционно се купуват най-много имоти? Арменския поп на който му наложиха перманентен бан ще вземе да се окаже отново точен с прогнозата си с +30%.
                          Положението на терен е НОГО лошо....сичко скъпо....., а норода богат, или поне повече от нас селските келнери..... но за всяко нещо както знаем си има причина....
                          https://business.dir.bg/ikonomika/na...ki-pandemiyata
                          Добре, че е кризата, юе без неч доходите щяха да растат по 20% + на година.... А инфлацията е още по-яка....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Най накрая нещо читаво по темата с каките от тебе. Сагласен съм но, въпросЪт е как със една над 30г възраст жена може да стане семейство и да има климат за нормално възпитаване на децата !!!
                            ПП За любовта не си прав, винаги я има просто инстинкта след 30 е много силен и мозЪка вече е изключително ошлайФан ,при женските индивиди ,при мъжките тепърва нещо почва да работи уж. Прави ми впечатление че много моми над 30 г говорят за интереси а мномо момЦи над 30г говорят за любов ! Съвремено джендърство !
                            +1

                            Честит имен ден на имениците,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              що питаш искаш да те съветвам нещо за твоите несгоди ли ?! нямам опит в таз посока за съжаление ,но забелязвам,че тука се заформя клуб на Джендъра форумен герой мЕлионер .
                              м, добре тогава.
                              дръж правата страна, че ставаме малцинство.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Вчера гледах едно ТВ предаване за бизнес и икономика, та там казаха, че покачването на цените на имотите от началото на годината е 17%. (ФАКТ, а още не сме дори в средата на годината). По-интересното е какво ще стане с цените през есента когато традиционно се купуват най-много имоти? Арменския поп на който му наложиха перманентен бан ще вземе да се окаже отново точен с прогнозата си с +30%.

                                Коментар

                                Working...
                                X