IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Нормално бедно се кара с 500лв на човек + 500 режийни + наем/ипотека които си спестяваш със собствеността.
    Ако затегнеш мнооооого колана може да изтъниш до 300.
    Без лишения и да си правиш сметка на парите чукваш одма 1000-ка на човек
    Горна граница няма ако човек се отпусне тва е ясно..., но реалността за повечето хора е различна....
    Например режийните при теб може да са 500 ама при мен са макс 200 лева / 100 лева парно и топла вода - лятото двайсе.... за големичък доста апарт- 25 кабелна и нет, 40 лева за ток - всички уреди са А и много плюсове и лед осветление навсякъде и 30 лева вода , към това 2 телефона за 30 лева с безлимитни минути и достатъчно нет.., нафта не харча щото всичко ми е на макс 10 мин пеш...../ Той и колегата с кредита каза, че толкова са му и на него....
    Нататък са другите разходи, които при всеки са различни. Като човек е притиснат с кредит например може да пести без проблем да се вмести в 1500 / засега/. Ясно е че всяка година ще нараства с по 10% този разход....
    Наем/ипотека са извън сметката....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      Брей не вярвам на ушите си. Брокитата внезапно стават благоразумни по отношение на финансите като се заговори за семейни разходи извън имотя. Абе ей. 3500лв месечно ти трябват само да плащаш едно "средно" софийско жилище от 100К евро 5 години минимум, без да броим никакви други разходи. Сложи деца, коли, храна, здравеопазване, забавления после.
      Който иска да се забавлява ще живеепод наем

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Я дай рабивка на "основните нужди" на тричленното семейство и как се получават 3500 лева месечно? Даже КаНиСииБе няма да го докарат толкова. Сигурно включваш и Малдивите вътре.
        Почни с цигарите - 300 лева месечно са ти само те, ако двамата пафкат по кутия на ден (аз като гледам служители, през половин час пафкат без изключение, особено жените). Алкохолът (по 2 бири на вечер) - още 150. Лизинг на прилична кола? 2 почивки годишно? 200-300 лева режийни? Вечеря в ресторант за 3-ма поне веднъж седмично?

        Това са неща, от които един Европеец не би трябвало да се лишава. Не всичко трябва да отива в жилището. От жилището има точно толкова необходимост, колкото и от краставици.

        Не претендирам за тези 3500 да са някакво достоверно число, мисля че го бях слушал или чел някъде, но дори да са 3000 или по-малко, тенденцията е ясна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Средна брутна за 2020 - под 1900 лева. Както искаш го смятай, това е статистиката.

          https://www.nsi.bg/bg/content/3930/%...B0%D1%81%D1%82

          1900 Бруто = 1475 Нето

          Виж и в Нумбеото -
          Average Monthly Net Salary (After Tax) 1,419.55 лв
          Измерени в цени на Розавия Домат - значителен спад в стандарта на живот спрямо 2008 година. А кризата и безработицата тепърва предстоят.
          Знам ги брокерските небивалици наизуст (не, не те смятам за брокер, просто често цитираш доста техни клишета), истината за повечето българи обаче е съвсем друга. Масово хората едва свързват двата края, а с това неадекватно и престъпно управление не виждам как нещата могат да се подобрят.

          ПС: Някъде бях чел наскоро, че минимумът за едно тричленно семейство е 3500 лева (за да води поне малко достен живот, без никакви луксове). Щом две средни (не минимални) заплати не стигат дори за минимума, прави си сметката какво е положенито масово. Хората живеят зле и твоят и моят приятелски кръг не са показни за общото състояние.
          Абе ного наедро ги приказваш бе човек.В живота има приоритети като искаш собствено жилище ще си свиеш задника и ще ограничиш другите разходи.Не може хем жилище хем кола хем кръчми екскурзии цигари алкохол...Само тука във форума това се получава на няколко форумни милионери

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Я дай рабивка на "основните нужди" на тричленното семейство и как се получават 3500 лева месечно? Даже КаНиСииБе няма да го докарат толкова. Сигурно включваш и Малдивите вътре.
            Брей не вярвам на ушите си. Брокитата внезапно стават благоразумни по отношение на финансите като се заговори за семейни разходи извън имотя. Абе ей. 3500лв месечно ти трябват само да плащаш едно "средно" софийско жилище от 100К евро 5 години минимум, без да броим никакви други разходи. Сложи деца, коли, храна, здравеопазване, забавления после.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ок, приемам 2000 лева за средна брутна. Това са 1550 нето или 3100 за семейство. Как така с този доход тричленно семейство може да купи средноголям апартамент, след като за покриване на основните нужди са необходими 3500?

              Откъде да извадят 30.000 Евро самоучастие, как да плащат 1000 лева вноска за 35 години и с какво да купуват Розав Домат? Кредит за 35 години не е покупка, това е плащане на наем, но на банката, при допълнителен финансов риск и хвърляне на 30.000 Евра кеш.
              Я дай рабивка на "основните нужди" на тричленното семейство и как се получават 3500 лева месечно? Даже КаНиСииБе няма да го докарат толкова. Сигурно включваш и Малдивите вътре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Това също не е вярно за 95% от хората. Не съм правил точна сметка, но дори за моето семейство съм сигурен, че разхода ни е по-малък, а 4-членно семейство с пестене може вероятно да живее ок и с 1500 лева - просто ще ползва Xiaomi а не Ябълка и т.н.....
                Не бъркай разходите в Берлин с тези в София :-)))
                Абе не знам - в Германия кило кашкавал е 5-6 Евро, тук е 20 лева и нагоре. Сравнявал съм цените много пъти - специално храните в София по магазините са по-скъпи. А заведенията вече догонват с много бързи темпове. Имотите също, колкото и да не си съгласен с това. Само доходите си остават 4 пъти по-ниски.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Това също не е вярно за 95% от хората. Не съм правил точна сметка, но дори за моето семейство съм сигурен, че разхода ни е по-малък, а 4-членно семейство с пестене може вероятно да живее ок и с 1500 лева - просто ще ползва Xiaomi а не Ябълка и т.н.....
                  Не бъркай разходите в Берлин с тези в София :-)))
                  Нормално бедно се кара с 500лв на човек + 500 режийни + наем/ипотека които си спестяваш със собствеността.
                  Ако затегнеш мнооооого колана може да изтъниш до 300.
                  Без лишения и да си правиш сметка на парите чукваш одма 1000-ка на човек
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ок, приемам 2000 лева за средна брутна. Това са 1550 нето или 3100 за семейство. Как така с този доход тричленно семейство може да купи средноголям апартамент, след като за покриване на основните нужди са необходими 3500?
                    Това също не е вярно за 95% от хората. Не съм правил точна сметка, но дори за моето семейство съм сигурен, че разхода ни е по-малък, а 4-членно семейство с пестене може вероятно да живее ок и с 1500 лева - просто ще ползва Xiaomi а не Ябълка и т.н.....
                    Не бъркай разходите в Берлин с тези в София :-)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Средна брутна за 2020 - под 1900 лева. Както искаш го смятай, това е статистиката.

                      https://www.nsi.bg/bg/content/3930/%...B0%D1%81%D1%82

                      1900 Бруто = 1475 Нето

                      Виж и в Нумбеото -
                      Average Monthly Net Salary (After Tax) 1,419.55 лв
                      Измерени в цени на Розавия Домат - значителен спад в стандарта на живот спрямо 2008 година. А кризата и безработицата тепърва предстоят.
                      Знам ги брокерските небивалици наизуст (не, не те смятам за брокер, просто често цитираш доста техни клишета), истината за повечето българи обаче е съвсем друга. Масово хората едва свързват двата края, а с това неадекватно и престъпно управление не виждам как нещата могат да се подобрят.
                      Това е за Декември
                      2 031
                      Както казах 2000 лева са история....И отново питай колетгата тези 1000-1500 лева дето ги взима жена му като фризьорка на колко брутна в документите се равняват.....? Предполагам към 700 лева....
                      Разбира се спрямо 2008 сега се живее около 2-3 пъти по-добре....измерено през инфлацията и доходите....Дори и през имотите....
                      Не мисля че има нужда да се спори по толкова очеизвадни неща.... Иначе разбирам , че през това време ти не си бил тук и не помниш как беше...

                      А това за трудностите на обикновеният човек е съвсем различна тема и е така за много. Просто 2008 не беше така за малцина....Мнозинството беше в трудно положение....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Според НСИ средната брутна заплата в София е 2000 лева. Както писах в изтритата тема, средното семейство със средните доходи спокойно си купува средноголям апартамент по средата на Люлин. Който иска огромно жилище, топ квартал, луксозни изпълнения - трябва да получава повече.

                        Това са прекрасни условия за покупка, в големите европейски столици средното семейство със средните доходи може да си позволи единствено наем в града или покупка на една туба бензин от него.
                        Ок, приемам 2000 лева за средна брутна. Това са 1550 нето или 3100 за семейство. Как така с този доход тричленно семейство може да купи средноголям апартамент, след като за покриване на основните нужди са необходими 3500?

                        Откъде да извадят 30.000 Евро самоучастие, как да плащат 1000 лева вноска за 35 години и с какво да купуват Розав Домат? Кредит за 35 години не е покупка, това е плащане на наем, но на банката, при допълнителен финансов риск и хвърляне на 30.000 Евра кеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Средна брутна да. Поне 20% над средната нетна.
                          Според НСИ средната брутна заплата в София е 2000 лева. Както писах в изтритата тема, средното семейство със средните доходи спокойно си купува средноголям апартамент по средата на Люлин. Който иска огромно жилище, топ квартал, луксозни изпълнения - трябва да получава повече.

                          Това са прекрасни условия за покупка, в големите европейски столици средното семейство със средните доходи може да си позволи единствено наем в града или покупка на една туба бензин от него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Жонка, пишеш небивалици.... Това е средната НЕТНА за София.... дори е повече около 2000 вероятно....
                            Официалната брутна мина 2000 още преди няколко месеца, а колегата с въпроса да ти отговори на колко се осигурява жена му във фризьорският салон...пък и той вероятно.... И тогава ще разбереш защо официалната брутна се матчва с нетната в голяма степен....
                            Средна брутна за 2020 - под 1900 лева. Както искаш го смятай, това е статистиката.

                            https://www.nsi.bg/bg/content/3930/%...B0%D1%81%D1%82

                            1900 Бруто = 1475 Нето

                            Виж и в Нумбеото -
                            Average Monthly Net Salary (After Tax) 1,419.55 лв
                            Измерени в цени на Розавия Домат - значителен спад в стандарта на живот спрямо 2008 година. А кризата и безработицата тепърва предстоят.
                            Знам ги брокерските небивалици наизуст (не, не те смятам за брокер, просто често цитираш доста техни клишета), истината за повечето българи обаче е съвсем друга. Масово хората едва свързват двата края, а с това неадекватно и престъпно управление не виждам как нещата могат да се подобрят.

                            ПС: Някъде бях чел наскоро, че минимумът за едно тричленно семейство е 3500 лева (за да води поне малко достен живот, без никакви луксове). Щом две средни (не минимални) заплати не стигат дори за минимума, прави си сметката какво е положенито масово. Хората живеят зле и твоят и моят приятелски кръг не са показни за общото състояние.
                            Last edited by ejonny2376; 20.04.2021, 18:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение

                              Наеми всякакви, някъде дават и без наем(срещу пазене, викат му стопанисване, че звучало по -така, ама сещай се сам)

                              Чудя се, как да не се чудя? "Офертата на банката е...."(култова фраза, ако се сещаш)

                              420 месеца по около1000лв/м(сигурен съм, честната банка за този период, може само и единствено да ми НАМАЛИ),++++++
                              самоучастие(около 25 000лв) един Тристаен панел ,от едно време+Гараж( които с някаква МАГИЯ изчезнаха от сметката)

                              Радвам се за хората открили, еликсира на Младостта, дайте линк моля. Великите Левски и Ботев, са нямали толкоз дни на Земята

                              Никакъв особен балон не виждам, та затова се чудя, и май все по-учуден ще ставам.
                              Начи, до голяма степен гледай сметката на Жонката.... Тя бива.... А най-много бива предложението за апарта който пусна.
                              Не съм запознат с района много , но БЛИЗО метростанция и ПАРК - голям и вероятно не претъпкан / това че не е перфектен като вид целият не е драма/ като Южният и Борисовата на тези пари към момента е топ на топа предложение.... Аз поне бих се огледал какво е положението....
                              Не знам дали строителя е свестен обаче....схеми на плащане и т.н. ....Щото ''тънката'' цена да не излезе дебело накрая...
                              Също и Бай Пешето е прав.... На този етап без да се обиждаш си СЛАБ за покупка с ипотечка ...10% самоучастие и 2 деца евентуално. Ако лихвите се вдигнат / нещо което не мисля че ще стане скоро, но не се знае/. Тръшне ви короната и се окаже, че няколко месеца сте без работа банката НЯМА да ти прости ! Не и дреме
                              А това което си се насочил за 120К определено ви е над възможностите към момента и с тези 12К дето ги имате / а както Джони писа всъщност ви трябват 30К поне/ се вкарваш в приключение и ще ви трябва здрава нервна система.... Не че не може да се справите - може, дори е по-вероятно..., но попътно може семейството да замине или децата да го отнесат невиновни....
                              Помислете си добре и умната ! За всеки човек различно е правилното решение !
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2021, 18:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Средна брутна да. Поне 20% над средната нетна.
                                Жонка, пишеш небивалици.... Това е средната НЕТНА за София.... дори тя реално е повече около 2000 вероятно....
                                Официалната брутна мина 2000 още преди няколко месеца, а колегата с въпроса да ти отговори на колко се осигурява жена му във фризьорският салон...пък и той вероятно.... И тогава ще разбереш защо официалната брутна се матчва с нетната в голяма степен....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2021, 18:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X