IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

    А иначе аз съм убеден, че мога да структурирам цяла схема, с която да се въздейства на пазара в желаната от мен посока, чисто теоритично,
    а ако аз мога, то значи и други могат, а ако аз мога и не го правя поради някакви причини, за друг тези прични може да не са фактор и пречка и е твърде вероятно той /те да го прави/ят
    Засега само ти си убеден, че можеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми не знам с какви строители си се разправял, но тези с които аз съм се пробвал нямат проблем с парите, строят без кредити и дори без парите на зеленяците...нямат нужда от кеш.....Фърчат мевду тях буквално милиони.... все едно са банички....Явно печелят добре досега....
      За конкретният случай който описваш не знам каква е историята / а винаги има такава/ та само 2 неща - не разбирам защо трябва да се разправяш с агенции след като знаеш строежа и що не се свържеш с инвеститора ? Ако си го направил и той ти каже всичко продадено, а агенциите продават то това означава, че не купуваш от строителя инвеститор , а от спекуланти, които са му изкупили сградата на много ранни етапи / убеден съм че в момента няма сграда на Акт14 в София, която да не е продадена поне на 80-90%/
      Относно мизерията с измамните квадрати....Огромна е .... и всяка година става по-зле. Нужни са законодателни промени да се реши този проблем. Не може да продължава така....Дано и строителите измамници да го разберат по-скоро / например един замразен проект по спомен има 22-24% общи части . Поне за мен рекорд който съм виждал....засега..../....

      ПП Всеки строител, който иска много пари първоначално или работи с кредити поне за мен е изключително рисков и НИКОГА не бих купил нещо в такъв проект и без пари да е....преди да получи Акт 16....:-)
      Логично е, да е така както казваш, тоест жилищата да са купени още на тъмно зелено ..
      Сега се пита във въпроса ... тези дето са ги купили на пакети по 4-5 и повече имота какви са ?
      Те са същите тези брокери и те са тези, които манипулират и спекулират на пазара , не ли ?
      В тази сграда, същата .... преди 2 години на тъмно зелено цената беше 650 евро ....
      В задачата се пита, защо ако строителите, инвеститорите имат пари както ти твърдиш ..
      ще продават на зелено на минус 200 евро кв., а не да си реализират те тази печалба ..
      И кои са тези, които надуват реално цената ? Не са ли същите тези брокери ?

      А иначе аз съм убеден, че мога да структурирам цяла схема, с която да се въздейства на пазара в желаната от мен посока, чисто теоритично,
      а ако аз мога, то значи и други могат, а ако аз мога и не го правя поради някакви причини, за друг тези прични може да не са фактор и пречка и е твърде вероятно той /те да го прави/ят
      Last edited by marsianec1; 07.05.2021, 17:44.
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Не брокерите, а строителите ги определят с проектите си в съответният район.
        Така е Песи, а строителите проектират съгласно нагласите на купувачите. Когато българина купува изложени на показ вещи (дрехи, коли, жилища) основната му движеща сила е да конвертира парите в статус. И понеже задължително търсят максимален статус, сами се поставят в положение да купуват на ръба възможностите си. Строителите (и всички производители и търговци) го усещат емпирично с времето по оборота си. Нашенецът по-скоро няма да купи дълго време, но когато се реши ще е задължително на ръба или малко над възможностите си. Защото целта не е просто да има жилище или кола, а да покаже превъзходство. Затова се говори с пренебрежение и от високо за квартали, професии. Не се казва просто този квартал не ми харесва, а се намират хиляди снобски претенции. Тъй като масово се самоопределяме по притежанията си, преди да се натрупат остава самоопределянето по претенции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          За София няма разлика. Разликата между панел и тухла е колко добре държат на температурни промени, ту се свиват, ту се разширяват, ту замръзват, и в пукнатините се събират други боклуци които правят същото. Земетресенията елиминират всички предимства на тухлата освен изолацията.
          Съвременните монолитни конструкции, ако са добре изпълнени, спокойно устояват на земетръси. По-рискова е почвата, на която са строени. Както вика Пешето, у вадите си е леш. Гледам, в Малинова долина-юг им дават до кота 8.50. Там подпочвените води са на 2 метра от повърхността.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Да не се облизват ами да мислят къде е изгоден наема и за колко време. С покупките приключи мача. Даже след евентуален спад след няколко години сме извън пазара.
            Чалга бомбите и неко футболистче ще купи, ще фалира скоро докат още е зелен и не знае какво да прави с кинтите, ще му ги вземат и после и апарта. . Те чалга каките се съмнявам че са собственици, пуснати са да живеят от когото трябва.
            Изгодни места за покупки има все още и който държи да е собственик ще може с лекота да си купи на тези места при това ново.... Например Джонката беше пуснал апарт от Връбница.... Добър етаж, до парк, тихо, гледка, разпределение всичко е ок без забележка и цената беше под 800 мисля.... Единствено трябва компромис с мястото....
            Който обаче иска на желано място вече само наем или мЕлеонерин требе да е туй то....и няма да се промени....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              Да, когато говориш за новото строителство е така и да, съгласен съм с 90 % от това, което казваш.

              Само пропускаш, може би умишлено или не незнам .. че строителе и инвеститоря са си принципно на зор трябва да продават,
              ако не продават и не са строили само с лични средства .. малко строители имат такива "мускули" .. се трупкат лихви .
              И ся гледай трик .. споделям ти действителност .. малко блокче с 20 жилища, акт 14 има вече .. видял съм друга част на сградата и ми допада ..
              допада ми като локация, като цена долу горе и като изпълнение .. София говорим . Звъня на обява - добър ден тука една сграда един апартамент ... виждам , че предлагате 4 апартамента, но са само на последните етажи .. да направя оглед и да избера нещо .. евентуален пазарлък някакъв и т.н. ..
              имате ли етаж 2 който да има юг примерно .. не вика само тези 4 апартамента останаха, всичко друго в сградата е продадено. ок викам ще мисля ..
              цъкам по натам в нета .. оп други 4 апартамента в същата сграда на други етажи друг брокер ... звъня може ли да видим за какво става въпрос ... да може, аз вече съм я гледал както казвам сградата .. зора е само пазарлък да се случи ... та тоя брокер предлага само кутийки с площ до 45 кв . на различни етажи един под друг .. викам други по големи на 2-3 етаж ... не ...всичко в сградата е продадено само това остана.. ровичкам още .. луп туп .. друг брокер същата сграда .. вече има по големи и на етажа който искам 3 апартамента .. прая се на луд .. викам други жилища в блокчето имате ли .. вика не, всичко е продадено
              И от 20 жилища сигурно 18 са свободни 2 са за обезщетените собственици на парцела .. пълен смях .

              А това пък със изчислението на квадратурата в София, вече чупи тъпомара отсякъде .. вика 850 евро е квадрата, това е бруто .. жилището 72 кв.
              демек нето е има няма 55 кв. и в следващия момент почваш да кълвеш по елката на телефона 61 000 викаш в най лошия случай .. на 60 ше го земеш със всички разходи .. нали като мислиш за отстъпката .. евентуалната и ти викат .. ама не не .. това не е цената .. ей сега да извадя таблицата .. това е без общите части .. и ти шибат още 10 квадрата общи части като минимум .. вика купуваш кутийка 55 кв. плащаш 84 кв. 850 евро и почваш да наливаш тепърва да я правиш ..а лихви .. примерно ?.Не знам колко силно и лошо трябва да си ударил човек главата за да се вкара в такава глупост сам и тва преди да е сигурно, че тоа кокошарник ше е годен за обитаване , ше има А16 .. щото и това го има в раздаването .. айде нема нужда .
              Ми не знам с какви строители си се разправял, но тези с които аз съм се пробвал нямат проблем с парите, строят без кредити и дори без парите на зеленяците...нямат нужда от кеш.....Фърчат мевду тях буквално милиони.... все едно са банички....Явно печелят добре досега....
              За конкретният случай който описваш не знам каква е историята / а винаги има такава/ та само 2 неща - не разбирам защо трябва да се разправяш с агенции след като знаеш строежа и що не се свържеш с инвеститора ? Ако си го направил и той ти каже всичко продадено, а агенциите продават то това означава, че не купуваш от строителя инвеститор , а от спекуланти, които са му изкупили сградата на много ранни етапи / убеден съм че в момента няма сграда на Акт14 в София, която да не е продадена поне на 80-90%/
              Относно мизерията с измамните квадрати....Огромна е .... и всяка година става по-зле. Нужни са законодателни промени да се реши този проблем. Не може да продължава така....Дано и строителите измамници да го разберат по-скоро / например един замразен проект по спомен има 22-24% общи части . Поне за мен рекорд който съм виждал....засега..../....

              ПП Всеки строител, който иска много пари първоначално или работи с кредити поне за мен е изключително рисков и НИКОГА не бих купил нещо в такъв проект и без пари да е....преди да получи Акт 16....:-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.05.2021, 17:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Чуваш ги нещата добре накъде сме се запътили.... Процента наематели в развитите световни градове го показва идеално....
                Това, което виждам в момента е поне за над средният сегмент / било място или качество на сградата/, че могат да си го позволят вероятно няколко промила от населението у нас / требе да си мЕлеонерин доста/ . И те купуват яко , а не по 1 апарт.... Промъква се по някой ипотечко евентуално и край .... Да подчертая, че и аз съм извън пазара - не мога да се класирам за това ниво.... При следващото завъртане на строителските пари / те са единствено сигурните пачкоправачи/ веюе толкова са са ояли, че мЕлеонерините ще могат да захлупват вече не по няколко апарта, а по 1.... достигаме до големите рентособственици, които ще строят сами да рентят... Евентуално ще продават по нещо между другото на убийствена цена и всеки посмял да избяга от панелка може да бъде само наемател ....
                Да не се облизват ами да мислят къде е изгоден наема и за колко време. С покупките приключи мача. Даже след евентуален спад след няколко години сме извън пазара.
                Чалга бомбите и неко футболистче ще купи, ще фалира скоро докат още е зелен и не знае какво да прави с кинтите, ще му ги вземат и после и апарта. . Те чалга каките се съмнявам че са собственици, пуснати са да живеят от когото трябва.
                Last edited by bulgarian lev; 07.05.2021, 16:54.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                  Не бате, не остана вече толкоз калпав народ, който ще живее в мизерията и ще се бие в гърдите, че е собственик. Само някой лелка/чичак от "старото матриал" може да купи във Вади и Ливади на тея пари (с кредит) и да се хфали, че бил големия инвеститор-собственик ... или пък някой батка/кака тип "чалга култура", които брокерите са го излъгали, че това са най-перспективните райони ... "с гледка към планината" ... хахах....
                  Чуваш ги нещата добре накъде сме се запътили.... Процента наематели в развитите световни градове го показва идеално....
                  Това, което виждам в момента е поне за над средният сегмент / било място или качество на сградата/, че могат да си го позволят вероятно няколко промила от населението у нас / требе да си мЕлеонерин доста/ . И те купуват яко , а не по 1 апарт.... Промъква се по някой ипотечко евентуално и край .... Да подчертая, че и аз съм извън пазара - не мога да се класирам за това ниво.... При следващото завъртане на строителските пари / те са единствено сигурните пачкоправачи/ вече толкова са са ояли, че мЕлеонерините ще могат да захлупват вече не по няколко апарта, а по 1.... достигаме до големите рентособственици, които ще строят сами да рентят... Евентуално ще продават по нещо между другото на убийствена цена и всеки посмял да избяга от панелка може да бъде само наемател ....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.05.2021, 16:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Панелките затова държат цена, щото новите майстори по зян от старите, а са кът.
                    За София няма разлика. Разликата между панел и тухла е колко добре държат на температурни промени, ту се свиват, ту се разширяват, ту замръзват, и в пукнатините се събират други боклуци които правят същото. Земетресенията елиминират всички предимства на тухлата освен изолацията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Хахахаха, мокри понижителни сънища, които чета 13 години. Явно цените из цялото Соф. поле са напрегнали фауната из перона до краен предел Вече се фъргат по релсите, а влака е направо Шинкансен.
                      Не бате, не остана вече толкоз калпав народ, който ще живее в мизерията и ще се бие в гърдите, че е собственик. Само някой лелка/чичак от "старото матриал" може да купи във Вади и Ливади на тея пари (с кредит) и да се хфали, че бил големия инвеститор-собственик ... или пък някой батка/кака тип "чалга култура", които брокерите са го излъгали, че това са най-перспективните райони ... "с гледка към планината" ... хахах....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Предполагам поради липса на опит, но си сериозно заблуден относно това как се случват исканите цени.... за София....
                        Не брокерите, а строителите ги определят с проектите си в съответният район. След като строителя сложи цена Бай Иван от съседната панелка я вижда и се равнява по нея. Ако даден строител е на зор може да пусне нещо на промо / обикновено боклуците които не може да продаде лесно/ и тогава в района е спокойно, но ако не е на зор само гледай какви цифри се бамкат и който иска .... ич не им дреме защото нямат кешов зор.... Колкото и абсурдно да изглеждат цените им в началото в процеса на строежа всички Бай Ивановци са се подравнили по тях и само гледай какво става със средната цена.... В тази схема брокерите имат малка роля към никаква дори убеждават продавачите за по-тънко , за да се продаде по-бързо ПРЕЗ тях / мен така са ме обработвали за наемите/....
                        В провинцията може да е друго...ама пазара е в Софията и още няколко места ... другото не е интересно....
                        Да, когато говориш за новото строителство е така и да, съгласен съм с 90 % от това, което казваш.

                        Само пропускаш, може би умишлено или не незнам .. че строителе и инвеститоря са си принципно на зор трябва да продават,
                        ако не продават и не са строили само с лични средства .. малко строители имат такива "мускули" .. се трупкат лихви .
                        И ся гледай трик .. споделям ти действителност .. малко блокче с 20 жилища, акт 14 има вече .. видял съм друга част на сградата и ми допада ..
                        допада ми като локация, като цена долу горе и като изпълнение .. София говорим . Звъня на обява - добър ден тука една сграда един апартамент ... виждам , че предлагате 4 апартамента, но са само на последните етажи .. да направя оглед и да избера нещо .. евентуален пазарлък някакъв и т.н. ..
                        имате ли етаж 2 който да има юг примерно .. не вика само тези 4 апартамента останаха, всичко друго в сградата е продадено. ок викам ще мисля ..
                        цъкам по натам в нета .. оп други 4 апартамента в същата сграда на други етажи друг брокер ... звъня може ли да видим за какво става въпрос ... да може, аз вече съм я гледал както казвам сградата .. зора е само пазарлък да се случи ... та тоя брокер предлага само кутийки с площ до 45 кв . на различни етажи един под друг .. викам други по големи на 2-3 етаж ... не ...всичко в сградата е продадено само това остана.. ровичкам още .. луп туп .. друг брокер същата сграда .. вече има по големи и на етажа който искам 3 апартамента .. прая се на луд .. викам други жилища в блокчето имате ли .. вика не, всичко е продадено
                        И от 20 жилища сигурно 18 са свободни 2 са за обезщетените собственици на парцела .. пълен смях .

                        А това пък със изчислението на квадратурата в София, вече чупи тъпомара отсякъде .. вика 850 евро е квадрата, това е бруто .. жилището 72 кв.
                        демек нето е има няма 55 кв. и в следващия момент почваш да кълвеш по елката на телефона 61 000 викаш в най лошия случай .. на 60 ше го земеш със всички разходи .. нали като мислиш за отстъпката .. евентуалната и ти викат .. ама не не .. това не е цената .. ей сега да извадя таблицата .. това е без общите части .. и ти шибат още 10 квадрата общи части като минимум .. вика купуваш кутийка 55 кв. плащаш 84 кв. 850 евро и почваш да наливаш тепърва да я правиш ..а лихви .. примерно ?.Не знам колко силно и лошо трябва да си ударил човек главата за да се вкара в такава глупост сам и тва преди да е сигурно, че тоа кокошарник ше е годен за обитаване , ше има А16 .. щото и това го има в раздаването .. айде нема нужда .
                        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Левчо е жеУезен / не си спомням дали не беше роден в Перник :-)/. Колкото и да не разбира от инвестиции имотните му такива са идеални....
                          Вероятно единствената му грешка е че не е купил повече...., но единици са очаквали сегашното развитие преди преди няколко години...., което от тогавашната ситуация не беше логично....
                          В Перник съм задишал първия въздух. Правилно си спомняш, Песи. Може би затова съм толкова шантав, набих над 300К € за имоти, а е трябвало още толкова да набия. Ама на други цени.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                            Много митове битуват из софийските глави много.Лоши и прости хора има навсякъде не само в панелките.
                            Навсякъде има лоши и ярости хора така е...НО на едното място проблемите са гарантирани / започвайки от това защо някой би продал имот който е хубав и безпроблемен/, а на другото може да има, но може и да няма / продават се от строителя за печалба, а не някой да се отърве от проблемен имот/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              Има, аз съм така

                              Както всеки балон и този не може да се надува до безкрай ... ще се пукне и този момент наближава ..
                              Неестествено е, това надуване толкова предвид, че сме с борд, ако нямаше борд да говорим, че цените са такива по причина инфлация, но тук нещата опират до спекулация.
                              Брокера, казва на купувача, аз ще ти продам имота, можеш да му вземеш еди си каква цена ... разбирай нералистична такава .. хем да спечели клиента, хем да си вдигне комисиона .. и всеки продавач кълве . и целия пазар отива нагоре.
                              Ама брокера вече няма да има на кого да продава щото няма покупателна способност на населението ..
                              Основните клиенти на брокерите са неразумни младежи, които купуват кутийки без никакво самоучастие или минимално такова с 1200 лева заплата ..
                              банките дават.. което е анти пазарна логика ..
                              и банките дават въпреки, че знаят, че болшинствтото от тия 25 + сополи няма да могат да си обслужват кредитите ..
                              но дават защото цените са такива, при този пазар, дори да станат собственици на имота пак имат много опции и няма да са назад ..
                              особено при налични толкова повишители

                              В крайна сметка обаче после им се налага да правят гимнастики от рода на тези с финансирането на ббр на лошите кредити .. за да излязат от положение ..
                              да видим колко ще продължът тия схеми
                              Предполагам поради липса на опит, но си сериозно заблуден относно това как се случват исканите цени.... за София....
                              Не брокерите, а строителите ги определят с проектите си в съответният район. След като строителя сложи цена Бай Иван от съседната панелка я вижда и се равнява по нея. Ако даден строител е на зор може да пусне нещо на промо / обикновено боклуците които не може да продаде лесно/ и тогава в района е спокойно, но ако не е на зор само гледай какви цифри се бамкат и който иска .... ич не им дреме защото нямат кешов зор.... Колкото и абсурдно да изглеждат цените им в началото в процеса на строежа всички Бай Ивановци са се подравнили по тях и само гледай какво става със средната цена.... В тази схема брокерите имат малка роля към никаква дори убеждават продавачите за по-тънко , за да се продаде по-бързо ПРЕЗ тях / мен така са ме обработвали за наемите/....
                              В провинцията може да е друго...ама пазара е в Софията и още няколко места ... другото не е интересно....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

                                То и сега вече е така за някои. Работиш си хоум офис, прибираш си заплата и нямаш никакви разходи. Кочината ще става все по-нежелана. Проблема е, че все още няма как хем да си на плажа, хем да се водиш на работа, ако не си спасител.
                                Има, аз съм така

                                Както всеки балон и този не може да се надува до безкрай ... ще се пукне и този момент наближава ..
                                Неестествено е, това надуване толкова предвид, че сме с борд, ако нямаше борд да говорим, че цените са такива по причина инфлация, но тук нещата опират до спекулация.
                                Брокера, казва на купувача, аз ще ти продам имота, можеш да му вземеш еди си каква цена ... разбирай нералистична такава .. хем да спечели клиента, хем да си вдигне комисиона .. и всеки продавач кълве . и целия пазар отива нагоре.
                                Ама брокера вече няма да има на кого да продава щото няма покупателна способност на населението ..
                                Основните клиенти на брокерите са неразумни младежи, които купуват кутийки без никакво самоучастие или минимално такова с 1200 лева заплата ..
                                банките дават.. което е анти пазарна логика ..
                                и банките дават въпреки, че знаят, че болшинствтото от тия 25 + сополи няма да могат да си обслужват кредитите ..
                                но дават защото цените са такива, при този пазар, дори да станат собственици на имота пак имат много опции и няма да са назад ..
                                особено при налични толкова повишители

                                В крайна сметка обаче после им се налага да правят гимнастики от рода на тези с финансирането на ббр на лошите кредити .. за да излязат от положение ..
                                да видим колко ще продължът тия схеми
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X