IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    А защо с всичко изкарано непременно трябва да се купи имот? Ти други потребности нямаш ли? Да си хванеш любовница на дърти години например.
    Вие тук сте като обсебени с тези имоти.

    Имот, в който не живееш (или който не носи доходност, значително компенсираща риска - поне едни 7-8% примерно), е абсолютно ненужен, генериращ разходи пасив. Не само, че не се спасява кеш - кешът буквално изчезва на 100% при покупката. Все едно, че никога не си го имал. Не се топи с по 2%-3% на година, а се изпарява моментално на 100%.
    Тулата има срок на годност 100-ина години / не е много, но бива/, артията надали...., освен ако не е с антикварна стойност....
    Сички потребности са ми задоволени и не се лишавам от нищо...., а мога да живея и мнооооогоооо по-скромно , ако трябва .... Нали разбираш, че вместо да отида до Островите Кук примерно, мога и на Мичурин, а в краен случай и на селският язовир, същото е и с колата, и т.н.....
    Всъщност в момента всеки от нас живее по-добре от кралете преди 100-ина години и назад, като изключим частта с прислугата....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      А защо с всичко изкарано непременно трябва да се купи имот? Ти други потребности нямаш ли? Да си хванеш любовница на дърти години например.
      Вие тук сте като обсебени с тези имоти.

      Имот, в който не живееш (или който не носи доходност, значително компенсираща риска - поне едни 7-8% примерно), е абсолютно ненужен, генериращ разходи пасив. Не само, че не се спасява кеш - кешът буквално изчезва на 100% при покупката. Все едно, че никога не си го имал. Не се топи с по 2%-3% на година, а се изпарява моментално на 100%.
      прави разлика

      да купуваш имот е едно
      да говориш във форум че трябва да се купуват имоти е друго

      първото - отиваш и го правиш - всеки ден го правят
      няколко стотин човека
      втрото - правят го няколко човека в този и други форуми
      срещу минимално заплащане от строителни и
      брокерски фирми .
      за хляба
      с десетки никове и полове

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        Аз съм чувал, че чси-та ги свалят/дигат ... ама некой требе да се ангажира с плащане преди това, а обикновено за да тръгнат нещата в тая посока трябва да има някаква гарнция за сделка .. тук е ролята на брокерчето .. може да се направи тристранен договор, а може и по други начини .. и защо да дам на адвокат пари, който да проверява имота ? нотариуса какво прави ? бърка си в носа ли ? сподели да видим ..
        Няма какво да споделям, ти явно имаш много опит и знаеш всичко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ботич, разбирам фрустрацията ти , но и ти проумай, че у нас балъците са все по-малко , особено тези преминали през 90-те и имали акъл да изкарат някакъв кеш след това.. Целта на имотиту не е да дава доходи, а да се спаси кеша от това дето е в ход....
          Ако има и доходи е добре...., но хич не е задължително.... Ето например аз поради някои грешни очаквания наскоро се оказва, че една година съм работил само за поскъпването.... Не е оплакване, а само факт, не е и точно загуба щото нямаше с какво да купя миналата година, но е пропусната полза....
          А защо с всичко изкарано непременно трябва да се купи имот? Ти други потребности нямаш ли? Да си хванеш любовница на дърти години например.
          Вие тук сте като обсебени с тези имоти.

          Имот, в който не живееш (или който не носи доходност, значително компенсираща риска - поне едни 7-8% примерно), е абсолютно ненужен, генериращ разходи пасив. Не само, че не се спасява кеш - кешът буквално изчезва на 100% при покупката. Все едно, че никога не си го имал. Не се топи с по 2%-3% на година, а се изпарява моментално на 100%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            Само не разбрах, брокерчето ли ги сваля запорите?
            За 500 лв трудно ще навиеш някой, освен ако за имота по принцип не се изисква комисионна от купувача.
            Най-добре, ако можеш, не се занимавай с брокери ами тези 500 лв ги дай на един адвокат да ти провери имота.
            ​​​​
            Аз съм чувал, че чси-та ги свалят/дигат ... ама некой требе да се ангажира с плащане преди това, а обикновено за да тръгнат нещата в тая посока трябва да има някаква гарнция за сделка .. тук е ролята на брокерчето .. може да се направи тристранен договор, а може и по други начини .. и защо да дам на адвокат пари, който да проверява имота ? нотариуса какво прави ? бърка си в носа ли ? сподели да видим ..
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не пропускаш ден без да направиш весел пост. Поздравления :-)
              От друга страна днес за първи път от много години по една от справките ми има увеличение на броя обяви макар и цените да се рекордни.
              Надявам се / не прогнозирам/ това да стопира ръстовете. Явно повече продавачи вече са удовлетворени от настоящите нива и излизат на пазара....

              ПП Ратко ако ще пускаш още маломерки кажи направо да прескочим брокерите :-)
              свърши се с пускането
              един път да се прееб@ ми стига.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                И аз за това работя. 15к, тамън колкото повече дават безумците. Да се блъскат, аз дето има навалица не участвам.
                Чакам да ми се МОЛЯТ, а бремето имот ще става все по голямо. Онова дето ще ги подпира отзад(разходите) все по навътре ще влиза. Инфлацията започва и то все за стоки дето няма мърдане - ток, вода, гориво, стоки от първа необходимост. Няма вече да има помощи (60/40), отлагане на кредити
                Днес гледах строителните материали - има за някои 50% ръст за 2-3 години. Не знам за запада ама нас ни чака рестарт от НУЛАТА, щот ще се занулят мноооого и бизнеси на хранилка и хиляди семейства
                Ботич, за имотите, които гледаш (в процедура за акт 16 от 98ма), и сега ще ти се молят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                  10 К ли ? хахах Ако има много занимавка, разбирай сваляне на запори, ипотека и т.н 1500 лева ..Ако имота е чист .. таван 500
                  Само като чуя тия дежурните 3 % и ддс върху тях и разговора приключва ..
                  Само не разбрах, брокерчето ли ги сваля запорите?
                  За 500 лв трудно ще навиеш някой, освен ако за имота по принцип не се изисква комисионна от купувача.
                  Най-добре, ако можеш, не се занимавай с брокери ами тези 500 лв ги дай на един адвокат да ти провери имота.
                  ​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, разбирам фрустрацията ти , но и ти проумай, че у нас балъците са все по-малко , особено тези преминали през 90-те и имали акъл да изкарат някакъв кеш след това.. Целта на имотиту не е да дава доходи, а да се спаси кеша от това дето е в ход....
                    Ако има и доходи е добре...., но хич не е задължително.... Ето например аз поради някои грешни очаквания наскоро се оказва, че една година съм работил само за поскъпването.... Не е оплакване, а само факт, не е и точно загуба щото нямаше с какво да купя миналата година, но е пропусната полза....
                    И аз за това работя. 15к, тамън колкото повече дават безумците. Да се блъскат, аз дето има навалица не участвам.
                    Чакам да ми се МОЛЯТ, а бремето имот ще става все по голямо. Онова дето ще ги подпира отзад(разходите) все по навътре ще влиза. Инфлацията започва и то все за стоки дето няма мърдане - ток, вода, гориво, стоки от първа необходимост. Няма вече да има помощи (60/40), отлагане на кредити
                    Днес гледах строителните материали - има за някои 50% ръст за 2-3 години. Не знам за запада ама нас ни чака рестарт от НУЛАТА, щот ще се занулят мноооого и бизнеси на хранилка и хиляди семейства
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                      10 К ли ? хахах Ако има много занимавка, разбирай сваляне на запори, ипотека и т.н 1500 лева ..Ако имота е чист .. таван 500
                      Само като чуя тия дежурните 3 % и ддс върху тях и разговора приключва ..
                      Не пропускаш ден без да направиш весел пост. Поздравления :-)
                      От друга страна днес за първи път от много години по една от справките ми има увеличение на броя обяви макар и цените да се рекордни.
                      Надявам се / не прогнозирам/ това да стопира ръстовете. Явно повече продавачи вече са удовлетворени от настоящите нива и излизат на пазара....

                      ПП Ратко ако ще пускаш още маломерки кажи направо да прескочим брокерите :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                        То няма какво повече да му спасяваш на кеша. . Квото заминало, заминало. Сега, като го каза ... изглежда, че и аз голяма част от годината съм бачкал за поскъпването, ама с разликата, че аз не бачкам за имот . Последните балъци се чакат. Даже брокитата почват да си правят мръсно. . Много вече посредничат на 1,5 %, че кой ще им подари 10К ей така. Цирк, пълен ....
                        10 К ли ? хахах Ако има много занимавка, разбирай сваляне на запори, ипотека и т.н 1500 лева ..Ако имота е чист .. таван 500
                        Само като чуя тия дежурните 3 % и ддс върху тях и разговора приключва ..
                        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ботич, разбирам фрустрацията ти , но и ти проумай, че у нас балъците са все по-малко , особено тези преминали през 90-те и имали акъл да изкарат някакъв кеш след това.. Целта на имотиту не е да дава доходи, а да се спаси кеша от това дето е в ход....
                          Ако има и доходи е добре...., но хич не е задължително.... Ето например аз поради някои грешни очаквания наскоро се оказва, че една година съм работил само за поскъпването.... Не е оплакване, а само факт, не е и точно загуба щото нямаше с какво да купя миналата година, но е пропусната полза....
                          То няма какво повече да му спасяваш на кеша. . Квото заминало, заминало. Сега, като го каза ... изглежда, че и аз голяма част от годината съм бачкал за поскъпването, ама с разликата, че аз не бачкам за имот . Последните балъци се чакат. Даже брокитата почват да си правят мръсно. . Много вече посредничат на 1,5 %, че кой ще им подари 10К ей така. Цирк, пълен ....
                          Last edited by kot_dodi; 15.05.2021, 17:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            „Жилищата не трябва да са пасивни инвестиционни инструменти за изнасяне на пари“
                            Браво бай Пеше.
                            Ето това се случва в БГ та и в доста други страни.
                            Изсмукват се пари в имоти които НЕ НОСЯТ НИКАКВИ ДОХОДИ.
                            В момента в БГ те са отрицателни и всички нови проекти (от 2-3 години - 2018) са така.
                            Единствената движеща сила са "играчите" на зилено - вземат на проект с 10-20% и продават на акт 14 с 10-20% горница (някои и 50% искат) и за 2 години реализират 100% печалба при голяяяям риск.
                            Като секне от веднъж ще имаме нови хиляди замразени проекти, ака паметници на глупоста тип ебанско
                            Ботич, разбирам фрустрацията ти , но и ти проумай, че у нас балъците са все по-малко , особено тези преминали през 90-те и имали акъл да изкарат някакъв кеш след това.. Целта на имотиту не е да дава доходи, а да се спаси кеша от това дето е в ход....
                            Ако има и доходи е добре...., но хич не е задължително.... Ето например аз поради някои грешни очаквания наскоро се оказва, че една година съм работил само за поскъпването.... Не е оплакване, а само факт, не е и точно загуба щото нямаше с какво да купя миналата година, но е пропусната полза....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение

                              Песимистчо,

                              Преди 2 дни: Обаждам се на строител, цената е 1400 на зелено, 60% продадено, схемата е 20% предплата и останалото след А16. Та прави сметка, че не са му притрябвали кинти. Пък перонците нека си чакат.
                              Разбира се че е така.... В момента парите са без пари.
                              Но това дето става по света е интересно. Чудя се в статията за Канада дали няма печатна грешка за ръста....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Ми и на Златния век разрешиха да продължи строежа. Глей цени сега оттук насетне.
                                То забавянето се оказа за добро за Артекс. Преди щяха по 3000 да продават, а сега сигурно по 5000 ще искат.... А това ще повлече всички имоти около него.... С Джони в жк ЮП ще се молите за 4000 на квадрат :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.05.2021, 16:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X