IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    въпросът е кога искаш да си финансово стабилен и богат през 90% от времето или през 10% от времето

    периодът на яху-то дава основно душевни оргазми на следящите капиталовата доходност и постоянно смятащи колко пари имат в имот...те обаче рядко намазват от тази доходност защото не реализират имотите баш когато трябва.

    аз съм от другата група, за която е важно имота или да се ползва с кеф или да има някаква файда от него (рента). капиталовите сметки ги оставям на многоцифрените колеги в темата.

    сега примерно съм си измислил една схема как с що годе евтина земя мога да докарам едни 10+% доходност без да си давам особено зор, но това е извън темата.

    успех
    Берти въпросът е че ти не можеш да си обясниш как така наемите намаляват а пък цените на имотите се увеличават

    Просто връзката не е толкова проста колкото на теб ти се иска - Наме по Х години и айде цената готова

    Има моменти като този в който цената не имотите не се вълнува особено от наемите, а от това че някой е напечатил яко кеш и че за всичкият този кеш няма достатъчно активи срещу него

    А ти от бизнес можеш да си правиш каквато искаш доходност това не променя особено нещата в сектора с имотите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      Номче, понеже виждам че сравняваш кон с кокошка да ти кажа нещо под секрет.
      Подозираш ли че и в момента има имоти не кой знае какво, не са къщи, фамилни жилища и пр. Апартчета по около 200 кв.м в едни особени сгради - 3 или 4 са в Докторска. Под 1 млн евро никой няма да ти ги продаде, да не говорим че никога не излизат на пазар, хеле пък в платформа за перонаджии като имот.бг. Мога да ти кажа и кои са тези сгради и къде. А има една с по апарт на етаж, мисля че и за 2 млн евра няма да ти стигнат. А и не е само Докторска, просто тези ги знам от години, познавам историята им.
      Първо ми говориш за някакви според теб ексклузивни имоти, второ Песито говореше за цял квартал, трето той дори не е Докторската, четвърто някой може и 10 млн да иска, ми и аз искам да съм Брад Пит, пък даже брат нямам.
      Има едно нещо наречено теза при дискусия, а ти определено с подобни примери бягаш от нея и разговорът става безсмислен.
      Наскоро гледах един имот на чудесно място в Бургас и го обсъждах с приятели от града, за да фиксирам точната локация. Цената беше 190 К евра за натрюфен тристаен, обзаведен от руснаци, май Джонито даде линк за него тук. Един авер дет вече живее във Виена рече много точно, ка’жи на руснаците да си вземат мебелите и да свалят с 50 К цената. Горе-долу и това важи за онези с двата милиона.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Това с нормалната като във Виена квадратура, ако изобщо го има, не се ли отнася за старото строителство, дето веднага ти беше стоп?
        За мен да, но за 80% от хората е ок... В центъра е 98% такова....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение



          През всичките тези години кеша расте с по бързи темпове от колкото се увеличават имотите и накрая наваксването става на подскоци
          Точно туй го пиша толкова време и не осъзнават, че не може хората да богатеят цифрово , а материалното да си седи на старите цени.... Няма как да стане и ако има изоставане то се наваксва... И познай имотите имат да наваксват още....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            В Гърция е Фтинко само за Бота и Крети. За нормални имоти цените не са ниски....
            Е да, за тях съм пуснал една мислена линия в която влиза Солун и Атина, но Ботича не знае кви имоти има в Атина...или знае, но умишлено бара само курници.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Номче, понеже виждам че сравняваш кон с кокошка да ти кажа нещо под секрет.
              Подозираш ли че и в момента има имоти не кой знае какво, не са къщи, фамилни жилища и пр. Апартчета по около 200 кв.м в едни особени сгради - 3 или 4 са в Докторска. Под 1 млн евро никой няма да ти ги продаде, да не говорим че никога не излизат на пазар, хеле пък в платформа за перонаджии като имот.бг. Мога да ти кажа и кои са тези сгради и къде. А има една с по апарт на етаж, мисля че и 2 млн евра няма да ти стигнат. А и не е само Докторска, просто тези ги знам от години, познавам историята им.
              Last edited by bulgarian lev; 30.05.2021, 23:12.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Всеки си преценява какво да купува. Аз внимавам МНОГО....Моят пример/имот е от сграда с 10% общи части....110 тристаен са 100 застроена...., а 80% от жил фонда е с реални квадрати като във Виена :-)
                А цените във Виена макар да е логично/икономически да са по-високи от София дали 2 пъти или 3 пъти все тая, но е възможно да се случи и в София да са по-скъпи / тотално нелогично/.... Пазарни вариации и за хиляден път пиша, че не е задължително София да е най-изгодната столица за покупка на имот, може да стане и най-неизгодната в даден момент....
                Това с нормалната като във Виена квадратура, ако изобщо го има, не се ли отнася за старото строителство, дето веднага ти беше стоп?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
                  В Гърция е Фтинко само за Бота и Крети. За нормални имоти цените не са ниски....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Ясно, нямам какво повече да питам и да кажа. Много матрял са изписали едни хорица и се намесва в разговора, аз определено не мога да го преразкажа във форум.
                    Пак казвам, Бъфет ряпа да яде.
                    Прав си , но понеже пак намесваш Бъфет. Сравнението ти е като да предложиш 50 годишна рибарска лодка по Дунав на Мерск щото носи на собственика 50% годишна възвръщаемост , а акциите на Бъфет е Мерск му носят по 7-8% на година....
                    Не се обиждай , но нямаш представа какво се търси и как се управлява голям към огромен капитал задавайки въпрос що Бъфет не идва....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
                      Док, това ми звучи, като аз да ти обяснявам как се прави мозъчна операция и че сигурно след десетилетия ще се прави от третокласници.
                      Я си помисли де са у Виената, как се живее там и как ти хрумва, че цените у над сега е нормално да са там дет те бяха преди 3-4 години. Сега стандарта и всичко дет са имали те, имаме ли го?
                      Не всичко е инфлация, за който е ходил у Виена, мисля, че няма смисъл дс обяснявам 9-те разлики.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        Тука ми говориш за 3000 евра м2 било малко преди поскъпването, когато стр си говорили с Берти. Аз благосклонно смятам 110 м2 тристаен в Софето, ама ако питаш некой брокерче в Софето, може и до 140 да ги докара за нормален тристаен с по 12 м2спални. Сиреч, за теб цената е нормална на половин милион евра па било и на Мадарата.
                        Не знам кви филми си гледал, ама ако си мислиш, че във Виена цените следва да са само 20-30 % по-скъпи от София, значи си много наивен Нашият тристаен там е 60 м2, ако не и по-малко. Сиреч ми казваш, че един виенски в нормален квартал на 60 м2 не може да се намери за милион евра, т.е. само двойно на твоите половин милион в Сифия?
                        Всеки си преценява какво да купува. Аз внимавам МНОГО....Моят пример/имот е от сграда с 10% общи части....110 тристаен са 100 застроена...., а 80% от жил фонда е с реални квадрати като във Виена :-)
                        А цените във Виена макар да е логично/икономически да са по-високи от София дали 2 пъти или 3 пъти все тая, но е възможно да се случи и в София да са по-скъпи / тотално нелогично/.... Пазарни вариации и за хиляден път пиша, че не е задължително София да е най-изгодната столица за покупка на имот, може да стане и най-неизгодната в даден момент....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Добавих на предният. За добро или лошо тази цена е неизбежно, че ще се случи. Единственият въпрос е кога при настоящото икономическо устройство на света .
                          Останал си с впечатление, че очаквам това да стане утре и шоково. Не мисля така, въпреки че никой не знае , че ако инфлацията излезе извън контрол може да станат странни неща .... преживявал съм ги през 90-те, баща ми през 50-60-те... и т.н.
                          Ясно, нямам какво повече да питам и да кажа. Много матрял са изписали едни хорица и се намесва в разговора, аз определено не мога да го преразкажа във форум.
                          Пак казвам, Бъфет ряпа да яде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Берти много си се объркал

                            Това което си го написал е вярно в около 90% от времето има обаче едни 10% от времето в които икономическите ти теории издишат

                            1997-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                            2007-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                            2021-ва цените на наемите ли водят до скока на имотите???

                            След всеки един такъв скок "балон" следват корекции но цената така и никога не се връща на старите нива а остава по висока

                            През всичките тези години кеша расте с по бързи темпове от колкото се увеличават имотите и накрая наваксването става на подскоци
                            въпросът е кога искаш да си финансово стабилен и богат през 90% от времето или през 10% от времето

                            периодът на яху-то дава основно душевни оргазми на следящите капиталовата доходност и постоянно смятащи колко пари имат в имот...те обаче рядко намазват от тази доходност защото не реализират имотите баш когато трябва.

                            аз съм от другата група, за която е важно имота или да се ползва с кеф или да има някаква файда от него (рента). капиталовите сметки ги оставям на многоцифрените колеги в темата.

                            сега примерно съм си измислил една схема как с що годе евтина земя мога да докарам едни 10+% доходност без да си давам особено зор, но това е извън темата.

                            успех
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Аз не питах от първия си пост в отговор на твоя, че 3000 Е/м2 ще се вдигнели по 2-3 пъти, дали във Виена ще се вдигнат 5 пъти. Питам, смяташ ли, че измислени 110 м2 апарт в Софето, ще стане милион евра? Също питам, знаеш ли какви ще са последиците от това?
                              Все ми е тая дали някой ще ме разбере, ясно ми е самомнението на повишителите, особено при твърдение, че изобщо нямали да продават без значение цената.
                              Само за ваше добро да ви пожелая да не стига цена на такъв тристаен, ако ще да се намира и на банята, да се надуе до там.
                              Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Ся, първо си редактира мнението докато пишех отговор. Второ говореше за ежедневия, а не за 2099.
                                Не съм се изразил правилно, но от предните 2 цифри са минали само 2-3 години. Не знам колко време трябва до 9000....Би трябвало да са 20-ина години, но зависи от много неща....и може да са и 10 , а може ако гледаме Япония и 50

                                Коментар

                                Working...
                                X