IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Ти даже и не знаш кога е бил пика на имотите - на колко годинки си 18?

    Цените от 2007-ма са надминати още 2017-та
    Да ти писне от лаици в тема за имотите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Ти даже и не знаш кога е бил пика на имотите - на колко годинки си 18?

      Цените от 2007-ма са надминати още 2017-та
      Е нищо, Ледчо, сега вече води добра статистика, ще има дълго да я води. А след още 10 години ще сгрее че е лапал мухи.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        виж, не знам колко души пишете от тоя профил цял ден, зададох фасулски въпрос, три пъти го повтарям,
        защо чак след 12-13 години достигнахме върховете от 2007-8, нали хората и кеша растЕли безобразно ?
        И не ми излизай със твои измислени единични случаи, има статистика и факти за пазара тогава и 2020.
        Не могат да ти отговорят, защото не им е в компетенцията. Най-лесно е да дрънкат глупости по форумите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          цялата 2007, тоест 52 седмици бяха на върхови цени, а не при единични сделки, Ледчо, и без евтини манипулации.

          е, сега ще има що годе по-нормало правителство.
          Ти даже и не знаш кога е бил пика на имотите - на колко годинки си 18?

          Цените от 2007-ма са надминати още 2017-та

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Историята показа, че тия типове играчи ги отпраха банките с 12.5% ГПР. И после срив 40% за отскок.
            А, ей го ве лефа, него със 17% го друсаха даже хахаха, жив участник в голямата капиталова набутвация
            Покупка - година и половина ипотечен - 2,5 години рефинансиран в потребителски и след общо 4 години погасен кредит. 2004 купен-2008 финито.
            Ловешки, сметни колко би дал ти в номинална стойност за 20 години па макар и на 3% и ипотечен през цялото време....каквито оферти бяха немислими към момента естествено. Въпросът беше да го захлупя, скоро след това (след 2004) не бих могъл. Ти затова си обикалял като недобит през тези години когато си могъл. Но не си, щото си не шаран, а клен. Пък и 2004 едва ли кръгозора ти е бил по-далеч от селкопа. И недей да фантазираш, 17% гпр не е бил даже и за момент.
            Last edited by bulgarian lev; 30.05.2021, 23:59.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              По-скоро ти пробваш някаква манипулация защото аз съм купувал 2007 / първата половина/ и да ти кажа, че като започна спада цената никога не спадна до нивото, което платих, а върха 2008 на офертна беше около 40% над платеното 2007 ...
              виж, не знам колко души пишете от тоя профил цял ден, зададох фасулски въпрос, три пъти го повтарям,
              защо чак след 12-13 години достигнахме върховете от 2007-8, нали хората и кеша растЕли безобразно ?
              И не ми излизай със твои измислени единични случаи, има статистика и факти за пазара тогава и 2020.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                В Гърция е Фтинко само за Бота и Крети. За нормални имоти цените не са ниски....
                Туй и в Германия, и в Италия, и в Турция. Я, май повредата си е в твоя телевизор...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Цените са горе- долу същите, съвсем леко нагоре, но предлагането е по малко. Говорим за София.Аз лично предвиждах минус 10 процента за тази година, но в тази шашава и нелогична обстановка в която живеем е трудно човек да направи някаква смислена прогноза. От една страна имаш криза, увеличена безработица, закъсали бизнеси и такива крепящи се само на държавна помощ- това са бизнесите осигуряващи наематели( ресторанти, доскотеки, молове....) Имаш и бизнеси проспериращи в кризата тип енвидиа, електронни магазини,доставки на храна....но те не генерират наематели като цяло... . Имаш и яко печатане на кеш което води до инфлация( повече пари в обращение преследват същия брой стоки и услуги), от друга страна напечатания кеш почти не стига до обикновенния човек особено у нас. Наемите са под натиск и в момента на тези цени не са особено атрактивни за " инвестиции". По принцип инфлацията се бори с повишаване на лихвите, от друга страна доста страни няма да могат да си плащат дълговете на по- високи лихви.....Иначе както и преди съм казвал имототе са една от най- добрите long term инвестиции, но трябва човек много добре да си прави сметките- тоест не са за всеки
                  Бях го писал и преди но както и да е

                  Лихвата на централната банка е като репер за това колко рентабилен бизнес ще толерира

                  Когато лихвата е 5% банката ти казва ние не толерираме рентабилност под 6-7% и в действителност ти ако не можеш да добуташ поне 6% то по добре да си държиш парите на лихва в банката

                  Сега банката ти казва 0% и всеки който може да докара 3-5% е що годе добре особено ако може да получи и капиталова печалба

                  В тази връзка и преди писах че новото нормално е имот да се избива за 30 години и тенденцията е да станат 50 години

                  Дори и в момента имотите в БГ са все още достъпни за голяма част от работещото население - Ще дойде време да не са

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Верно, че тоя беше безимотния с часовника хахаха
                    Да, във Франция съм безимотен, позна от раз.
                    Ейбре, Слатинския се разбудил от следобедния запой, беше се умълчал, горкия не мое да се включи във разговорите днес със трудни думи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                      цялата 2007, тоест 52 седмицибяха на върхови цени, а не единични сделки, Ледчо, и без евтини манипулации
                      По-скоро ти пробваш някаква манипулация защото аз съм купувал 2007 / първата половина/ и да ти кажа, че като започна спада цената никога не спадна до нивото, което платих, а върха 2008 на офертна беше около 40% над платеното 2007 ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

                        всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

                        е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

                        поздрави
                        Историята показа, че тия типове играчи ги отпраха банките с 12.5% ГПР. И после срив 40% за отскок.
                        А, ей го ве лефа, него със 17% го друсаха даже хахаха, жив участник в голямата капиталова набутвация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                          Първо сравняваш пиково оферирани цени на които и да е имало сделки то са били единици и ги сравняваш със сега когато ежедневно стават сделки на тези цени

                          Второ ако България 10 години се управляваше от някакво нормално правителство а не от организирана престъпна група този момент щеше да се е получил още преди няколко години
                          цялата 2007, тоест 52 седмици бяха на върхови цени, а не при единични сделки, Ледчо, и без евтини манипулации.

                          е, сега ще има що годе по-нормало правителство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            Дървения матрял вече спадна със 30%.
                            Имаше мътна вода около транспорта, доставката, наличностите и производството, но цените на суровините ще се нормализират към чуствително по-ниски нива.
                            Дано, защото имам договор и чакам доставка септември и ако цените не паднат ми отиде печалбицата.
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Ако става тази хватка, води ме да захлупя и аз в Бургас.
                              Става, ама трябва точния човек да е на твоя страна. Повече става с вакснционните имоти. Видях го няколко пъти, участвах единпът, но при ваканционните има риск да си остане твой, макар да не съм видял такава ситуация в тази схема.
                              Честно казано, ние като племе сме с меприятна черта да мамим хората, па тея по морето повече от нормалното, не че и руснаците са много разбрани по въпроса с годишното обдлужване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Първо сравняваш пиково оферирани цени на които и да е имало сделки то са били единици и ги сравняваш със сега когато ежедневно стават сделки на тези цени

                                Второ ако България 10 години се управляваше от някакво нормално правителство а не от организирана престъпна група този момент щеше да се е получил още преди няколко години

                                Други въпроси да имаш любителю на часовници от зрънчо?
                                Верно, че тоя беше безимотния с часовника хахаха
                                Last edited by RUBLA; 31.05.2021, 09:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X