IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Представям си как проверяваш... трудно ми е, признавам си Ама ме разсмя отново.
    Ще зема уроци по Немски от теб....лесна работа....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Подобни подаръци не са необлаеми - ако са декларирани съвестно, значи влизат в горните 20.000 души.
      Сега, ясно ми е че голяма част от доходите се укрива. Но това са масово пак тези под 1% най-богати. Бай-Гошо дори да укрива по 2000 лева месечно, пак няма да стигне 9к.
      Разбира се че не крият нищо, нали би станало световен скандал буквално. Просто не са продали акциите за да им платят данъка...., но са доход....Когато ги продадат ще си платят допълнителният данък / взет им някакъв първоначално/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Абе ти купи на ул. Оборище 33 стара тухла, пък после се оплаквай от съседите. Изобщо не може да се сравняват обитателите там с разни нагушени с кредити 30-годишни лекенца в Гоцето. Сегментацията е в пълна сила и тук.

        Освен това - да изпуснеш някоя добра оферта (само защото не е ново-ново) в прилична сграда и готина локация е глупост.
        Уморих се да повтарям - няма ипотечковци в последните 2 сгради където живея и аз съм вероятно най-бедният от всички....Среда и сегментация....
        Стари сгради никога не съм гледал дори да са топ на топа точно поради тази среда. С какво да се разправям ? Пенсионери, бивши комунисти и агенти или реститути дето се скрънзяват 5 лева да дадат за поддръжка....? Аре по-добре не....
        Аз съм просто момче от село бре Джони..., искам да живея спокойно като на село и да няма драми за нищо свързано с битовизма покрай сграда/жилище.... Не може живота да ми е разправиите със съседите щото покрива протекъл и тези от първи етаж не искат да платят щото са били от ЦК-то. и са свикнали на готово и за нищо да не плащат...
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.05.2021, 00:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Наистина не знам дали са само 20К, а гадая и според мен са много повече иначе кой купува тези имоти ?! Парите трябва да идват от някъде....
          Относно ИТ-тата трябва да се гледа целият пакет който върви. Ти може да си изключение, че са ти дали да си КУПИШ дял от компанията, но на други места се ПОдаряват акции за определени неща/хора. Аз лично и конкретно имам 2-ма приятели / не познати/ мЕлеонери $ в акции от такива подаръци, а нет залатите им са 7-10К....под 10К ....синиъри, лийдове и архитекти са били .....отказват да са меринджеи.... не искат....
          Подобни подаръци не са необлаеми - ако са декларирани съвестно, значи влизат в горните 20.000 души.
          Сега, ясно ми е че голяма част от доходите се укрива. Но това са масово пак тези под 1% най-богати. Бай-Гошо дори да укрива по 2000 лева месечно, пак няма да стигне 9к.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Това е най-важното!
            +1 локацията е най- важната

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Не е баш така - цитираните 20.000 души имат доходи над 108.000 годишно, като тук влиза абсолютно всичко декларирано - дивиденти, наеми, заплати, криптовалути и подаръци от тъщата (естествено без сивата част). Това за 2019 мисля, предполагам скоро ще излезе за 2020 година и очаквам нещата да изглеждат по-зле. Това е статистика на министерството на финансите - деклариран общ облагаем доход и не доход от работна заплата.

              Дори в ИТ-фирмите заплата от 9000 лева получават само големите - те пак са под 3% от общия персонал. Какво остава за цялото население. 0,5% е някъде числото, един на 200 души.
              Наистина не знам дали са само 20К, а гадая и според мен са много повече иначе кой купува тези имоти ?! Парите трябва да идват от някъде....
              Относно ИТ-тата трябва да се гледа целият пакет който върви. Ти може да си изключение, че са ти дали да си КУПИШ дял от компанията, но на други места се ПОдаряват акции за определени неща/хора. Аз лично и конкретно имам 2-ма приятели / не познати/ мЕлеонери $ в акции от такива подаръци, а нет залатите им са 7-10К....под 10К ....синиъри, лийдове и архитекти са били .....отказват да са меринджеи.... не искат....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                . Не се сменя местоположението
                Това е най-важното!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Имаше статистики в НСИ за доходите. 8000 нет от заплата предполагам, че имат не повече от 20 000 човека у нас, но със сивото, и други доходи може да отидат до над 50 000.... Да речем 3% от заетите....макс...
                  Обаче дори в Германия без да съм проверявал не мисля че повече от 10% от хората имат 4100+ евро нето
                  Представям си как проверяваш... трудно ми е, признавам си Ама ме разсмя отново.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    С Майсторите е драма към трагедия..., но изискванията и материалите са по-добри....Не знам кое колко се компенсира.... Иначе си прав такива криви зидарии съм виждал, че не е за приказване на СКЪПИ сгради...., но после ги покриват със замазка и окачена фасада и ако не си бил на зелено няма как да знаеш какво е. отдолу и да го продаваш или не...
                    За старата тухла Заплатката онзи ден написа нещо важно - купуваш с апарта и съседите си. Уви средата в старите сгради не ми харесва ако ще да са по здрави от Египетските пирамиди...
                    Абе ти купи на ул. Оборище 33 стара тухла, пък после се оплаквай от съседите. Изобщо не може да се сравняват обитателите там с разни нагушени с кредити 30-годишни лекенца в Гоцето. Сегментацията е в пълна сила и тук.

                    Освен това - да изпуснеш някоя добра оферта (само защото не е ново-ново) в прилична сграда и готина локация е глупост.
                    Last edited by ejonny2376; 21.05.2021, 23:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Чети какво съм написал за Германия НЕТО. Бруто 4100 са сигурно няколко десетки процента, ама то не ти е в джоба....
                      според в зависимост от местоживеенето средната класа у нас е с доходи 2-10К.... 2К на село са много пари и там ги получават пак макс 3% от съселяните.... В София разбира се 2К не са средна класа / касиерка с 3 години стаж в Лидъл/
                      може и така да се смята, пак ще излезе нящо, което да ни ориентира, но на село тухлата пак е 2,40 бройката, бенвето и то си е същата пара .. селянина по малко човек ли е ? и пак казвам, щот погледнах в нси, в германия 4100 евро са наши 2000 лева, с тая разлика, че 4100 евро бруто имат значително по голяма покупателна сила, и човек с такъв брутен доход по може да мине за средна ниска класа там, от колкото тук с 2000 лева да минеш за средна ниска класа .
                      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Според мен твърде много си се вманиачил по това ново-ново. Разликата е предимно визуална (като на мен не ми харесва изобщо сегашният кич, предпочитам класиката). Едно е да имаш зидан балкон, друго е някакви стъкларии за парапет например. Има си много предимства по-старото.

                        И най-важното - до 2010 имаше кадърни майстори все още, сега предполагам ти е ясна картинката що за индивиди работят по строежите и какви инженери имаме. Изолация, дограма се сменят. Не се сменя местоположението, нито се пренареждат некадърно наредени тухли. криви плочи не се изправят също.
                        С Майсторите е драма към трагедия..., но изискванията и материалите са по-добри....Не знам кое колко се компенсира.... Иначе си прав такива криви зидарии съм виждал, че не е за приказване на СКЪПИ сгради...., но после ги покриват със замазка и окачена фасада и ако не си бил на зелено няма как да знаеш какво е. отдолу и да го продаваш или не...
                        За старата тухла Заплатката онзи ден написа нещо важно - купуваш с апарта и съседите си. Уви средата в старите сгради не ми харесва ако ще да са по здрави от Египетските пирамиди...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Доходите от дивиденти, хонорари, наеми, ренти , акции, койни и т.н. не са към заплатите. Само предполагам но общата цифра трябва да е към 50К може и повече.... Затва 3%
                          Контингентът за Гоцето е много повече защото към тези трябва да се добавят ипотечковци с по-ниски доходи, дългогодишни семейни соестители, гастербайтери и т.н. Бих казал едни 100К поне биха захлупили в Гоцето....
                          Не е баш така - цитираните 20.000 души имат доходи над 108.000 годишно, като тук влиза абсолютно всичко декларирано - дивиденти, наеми, заплати, криптовалути и подаръци от тъщата (естествено без сивата част). Това за 2019 мисля, предполагам скоро ще излезе за 2020 година и очаквам нещата да изглеждат по-зле. Това е статистика на министерството на финансите - деклариран общ облагаем доход и не доход от работна заплата.

                          Дори в ИТ-фирмите заплата от 9000 лева получават само големите - те пак са под 3% от общия персонал. Какво остава за цялото население. 0,5% е някъде числото, един на 200 души.
                          Last edited by ejonny2376; 21.05.2021, 23:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Е това е в Белите Брези не е в Борово.... И според мен не става сградата като място / качеството не знам как е/ иначе да съм си взел нещо там някога..
                            За Феърплея съм съгласен, че е хубаво място, ама да знаеш чувал съм че качеството едва ли е по-добро от новото ново....
                            Според мен твърде много си се вманиачил по това ново-ново. Разликата е предимно визуална (като на мен не ми харесва изобщо сегашният кич, предпочитам класиката). Едно е да имаш зидан балкон, друго е някакви стъкларии за парапет например. Има си много предимства по-старото.

                            И най-важното - до 2010 имаше кадърни майстори все още, сега предполагам ти е ясна картинката що за индивиди работят по строежите и какви инженери имаме. Изолация, дограма се сменят. Не се сменя местоположението, нито се пренареждат некадърно наредени тухли. криви плочи не се изправят също.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              дори 70 000 да са, това е под 1 % от 7 000 000 ... и това може да мине за средна класа ..
                              макар че според мен заплатаджии толкова с такива нетни доходи няма в бг .. бизнесмените с в пъти по големи доходи пак бъркат аритметиката .
                              за германия не си прав със сигурност .. там брутото 4100 евро е като нашето брудто 2000 лв .
                              Чети какво съм написал за Германия НЕТО. Бруто 4100 са сигурно няколко десетки процента, ама то не ти е в джоба....
                              според в зависимост от местоживеенето средната класа у нас е с доходи 2-10К.... 2К на село са много пари и там ги получават пак макс 3% от съселяните.... В София разбира се 2К не са средна класа / касиерка с 3 години стаж в Лидъл/

                              Коментар


                              • Поскъпват от храните до имотите. Защо?

                                https://www.standartnews.com/biznes/...ho-461601.html

                                Коментар

                                Working...
                                X