IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Защо у нас трябва да е различно ?! Ми не е ....посоката на цените го показва. Ето вече и за хора с огромни доходи за нашите нива / примерно 10К месечно семейно/ е сложно да се класират на сгодно място, а ще става и все по-сложно . Преди няколко години си мислех че ще захлупвам по апарт на година, сега се оказва че не е ясно дали и за няколко мога да взема.... / във Връбница мога ама не искам/
    Сблъсъкът с реалността е неизбежен и все по-осезаем. Въпросът е колко по-рано ще го разберем. Горепосочените цифри не са огромни доходи, но осигуряват определен комфорт за сем. с две деца, да речем. Сега... дори и да спестиш половината на година, пак си на никъде за покупка на имот на желана локация в София( според общоприетото мнение тук). Вариантите са.. спестяване няколко години ( с риск цените да изпреварят темпа и сумата на спестяването) или ~40-50% кредит. И пак.. имоти на добри ( не топ) локации остават трудно постижими за изплащане/събиране в рамките на 4-5 години. А кредит с хоризонт 20+ г. е немислим риск.
    Добрите новини за вас са , че аз се отказах да гледам на тези локации, поради прекомерния финансов риск. Лека по-лека отпадаме и така ще има по-малко желаещи, та може и да успеят понижителите да захлупят и да спрат да мрънкат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Те и сега данъците ми потъват в нищото (ей го днеска се оказа, че 9 млн. връщаме само по проекта за Ларгото). Те тия данъци изчезват, то тройните за какво ... за да може още нискочели бандити да имат по 30 апартамента, без да са изкарали честно две стотинки в живота си?
      ​​​​​

      Моята логика е обратната - нека първо жилищата си заслужат парите, а после да им се искат.
      ​​​​​​
      Но, както съм казвал неведнъж и в тази тема, не очаквам да се случи каквото и да е поевтиняване. Ей сега идват Ковид парите ... за инфлация не знам, ама такова крадене ще падне на тия милиарди ... а крадящите ги знаят три неща: коли, плеймейтки и имоти. По последното ще отиде най-много пара.

      Ще има да гледаме мутрафони и крадци - "инвеститори", които да дават акъл на младите честни момчета и момичета как да бачкат усърдно за едната ипотека ... отсега ми се гади.

      Но това е живота - или си нищожество крадливо и имаш 30 апартамента и 10 лимузини, или си свестен добър човек и бачкаш 30 години за тристайка в Младост и слушаш първия да ти се подиграва колко си смотан.
      История, стара като света. И все чакаме ефективни присъди горе-долу оттогава.
      Никога ама никога не забравяй че има един Съдия най Главния.От него не можеш да се укриеш и да избягаш...Да не говорим че откраднатото няма къде да го занесеш.На гробищата няма нито пари нито титли нито имоти...Аз се забавлявам с тези хора....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Точно това е огромната заблуда на колегите, че всички трябва да са собственици на паветата. ''Нормалното'' за системата на развитите държави към които се стремим е да има макс няколко процента хора с възможности за кеш покупки и до 10-20% за покупка с ипотечка в големите градове. Останалите 80% могат да бъдат САМО наематели с вариации за кварталите..
        Разбира се почти всеки може да си купи имот в предградие на 30-70 км от големият град. при това подредени места с добра инфраструктура. Т.е. имат избор наем в големият град или ипотечка на 50км от него / демек промо наем/.
        Защо у нас трябва да е различно ?! Ми не е ....посоката на цените го показва. Ето вече и за хора с огромни доходи за нашите нива / примерно 10К месечно семейно/ е сложно да се класират на сгодно място, а ще става и все по-сложно . Преди няколко години си мислех че ще захлупвам по апарт на година, сега се оказва че не е ясно дали и за няколко мога да взема.... / във Връбница мога ама не искам/
        За вас остават Папурково Бучумишите Вади Ливади Кръстове Блата Ботунец и други подобни Сафийски прелести

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          В целия соц - нали затова го докарахте до просешка тояга хахахаха
          При соца имаше замяна на елита. После новият елит се обогати и подритна соца.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Всичко изброено се подобрява, а решението изцяло за няколко години е възможно с да речем 3-ни данъци.... като Европейските. Съгласен ли си да ги плащаш ?
            Нали разбираш, че за да получиш трябва да дадеш първо.... Парите принципно не никнат във въздуха.... освен понякога...
            Те и сега данъците ми потъват в нищото (ей го днеска се оказа, че 9 млн. връщаме само по проекта за Ларгото). Те тия данъци изчезват, то тройните за какво ... за да може още нискочели бандити да имат по 30 апартамента, без да са изкарали честно две стотинки в живота си?
            ​​​​​

            Моята логика е обратната - нека първо жилищата си заслужат парите, а после да им се искат.
            ​​​​​​
            Но, както съм казвал неведнъж и в тази тема, не очаквам да се случи каквото и да е поевтиняване. Ей сега идват Ковид парите ... за инфлация не знам, ама такова крадене ще падне на тия милиарди ... а крадящите ги знаят три неща: коли, плеймейтки и имоти. По последното ще отиде най-много пара.

            Ще има да гледаме мутрафони и крадци - "инвеститори", които да дават акъл на младите честни момчета и момичета как да бачкат усърдно за едната ипотека ... отсега ми се гади.

            Но това е живота - или си нищожество крадливо и имаш 30 апартамента и 10 лимузини, или си свестен добър човек и бачкаш 30 години за тристайка в Младост и слушаш първия да ти се подиграва колко си смотан.
            История, стара като света. И все чакаме ефективни присъди горе-долу оттогава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Влез в реалността бе човек.В коя държава управляват голтаците и безимотните???Нима си вярваш че богатите ще си сложат такива данъци за кефа на голтаците.....никога не е било и няма да бъде.Като вдигнат данъка кой ще го шлаща нали пак голтака...Другата му алтернатива е цигански катун от кашони
              В целия соц - нали затова го докарахте до просешка тояга хахахаха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Аз съм за ДЕСЕТОРЕН, а не троен данък след 1-ви имот по личната ти карта. Като искаш имоти дето няма да ги ползваш ще си плащаш данък все едно ги даваш под наем.
                Да ви ги дам в числа - 1-ви 100€, 2+ имот 1000€, луксозен имот в докторска примерно 5000€. Селска къща - 5 и 50 съответно или 1 промил и 1% от пазарната цена
                Влез в реалността бе човек.В коя държава управляват голтаците и безимотните???Нима си вярваш че богатите ще си сложат такива данъци за кефа на голтаците.....никога не е било и няма да бъде.Като вдигнат данъка кой ще го шлаща нали пак голтака...Другата му алтернатива е цигански катун от кашони

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Е много ти се откъсна от сърцето за селските къщи :-)
                  Това с десеторното по твоята схема го няма никъде и не може и да го има... Най-малкото жилищните мастодонти като компании дето имат десетки хиляди апарти ще са съгласни ли да ги плащат по тази схема ? Фантазираш си някои неща , които да натиснат цените , а иначе и сега има достатъчно увеличение за хората с повече от 1 жилище / няма отстъпка/
                  Иначе редното е селските къщи като твоята да плащат неколкократно по-голям данък от моят апарт щото са на съпоставима пазарна цена, но ти имаш и земя на която гледаш пипер, домат, кокошки и т.н. , за които не лащаш данък :-)
                  Мастодонтите са по друга схема, не ги мисли тях - за тях се правят законите с лобиране. Ще ядете хурката всичките тук скоро, щото я карате на сляпо Ама най-много ще се смея на камиларя, как от нещо пак успя да направи едно голямо нищо, ама от сърце

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Аз съм за ДЕСЕТОРЕН, а не троен данък след 1-ви имот по личната ти карта. Като искаш имоти дето няма да ги ползваш ще си плащаш данък все едно ги даваш под наем.
                    Да ви ги дам в числа - 1-ви 100€, 2+ имот 1000€, луксозен имот в докторска примерно 5000€. Селска къща - 5 и 50 съответно или 1 промил и 1% от пазарната цена
                    Е много ти се откъсна от сърцето за селските къщи :-)
                    Това с десеторното по твоята схема го няма никъде и не може и да го има... Най-малкото жилищните мастодонти като компании дето имат десетки хиляди апарти ще са съгласни ли да ги плащат по тази схема ? Фантазираш си някои неща , които да натиснат цените , а иначе и сега има достатъчно увеличение за хората с повече от 1 жилище / няма отстъпка/
                    Иначе редното е селските къщи като твоята да плащат неколкократно по-голям данък от моят апарт щото са на съпоставима пазарна цена, но ти имаш и земя на която гледаш пипер, домат, кокошки и т.н. , за които не лащаш данък :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Всичко изброено се подобрява, а решението изцяло за няколко години е възможно с да речем 3-ни данъци.... като Европейските. Съгласен ли си да ги плащаш ?
                      Нали разбираш, че за да получиш трябва да дадеш първо.... Парите принципно не никнат във въздуха.... освен понякога...
                      Аз съм за ДЕСЕТОРЕН, а не троен данък след 1-ви имот по личната ти карта. Като искаш имоти дето няма да ги ползваш ще си плащаш данък все едно ги даваш под наем.
                      Да ви ги дам в числа - 1-ви 100€, 2+ имот 1000€, луксозен имот в докторска примерно 5000€. Селска къща - 5 и 50 съответно или 1 промил и 1% от пазарната цена
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Никъде не е казано, че всички в София трябва да са собственици, напротив все повече ще се върви към съотношение 40% собственици : 60% наематели, както е в почти всички европейски страни. И в това няма нищо лошо или нередно.
                        Ние това 40% собственици на 60% наематели сме го подминали много отдавна. Поредната пропаднала инвестиционна теза. Само че вместо да плащат наем, живеят с родителите си поради недостъпност и на наемите и на жилищата едновременно. Няма мобилност, още един структурен проблем. Само брокитата чакат да стане "още по зле". Даже като започнат да умират старото поколение, новото пък няма деца но наследи апартите ще се нагледаш на една статистика...и има да чакаш мечтаното 60/40

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Никъде не е казано, че всички в София трябва да са собственици, напротив все повече ще се върви към съотношение 40% собственици : 60% наематели, както е в почти всички европейски страни. И в това няма нищо лошо или нередно.
                          Тъй де, те и наемите по 100 лева
                          От кога почна да разбираш от европейски страни па и ти, гледай си там под опашките на камилите.

                          Коментар


                          • Жилищата в София поскъпнаха най-много

                            https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D...E%D0%B3%D0%BE/
                            На второ място Бургас
                            Last edited by 13ADROL; 08.06.2021, 10:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              Нямам нищо против, само че само балтиите са ни европейски или вървят натам - процент собственост, данъци, цени на услуги, окрупняване на бизнеса, лобизъм и прочее.

                              А кога ще ни е европейско паркирането?
                              А уличното осветление?
                              А качеството на храните?
                              А чистотата на въздуха?
                              А достъпа до детския градини и ясли?
                              А пътната настилка и тротоари?
                              А електронните услуги?

                              Да не продължавам, че ще отегча и себе си.

                              Малко сме като пича от "Спаси София", който се бори за нови велоалеи в квартали, в които има 2637337637 други по-належащи проблеми ...

                              ... защото "В Копенхаген имало велоалеи".

                              Та така, София ми е Копенхаген като съотношение собственици/наематели ... и дотам със сравненията.
                              Всичко изброено се подобрява, а решението изцяло за няколко години е възможно с да речем 3-ни данъци.... като Европейските. Съгласен ли си да ги плащаш ?
                              Нали разбираш, че за да получиш трябва да дадеш първо.... Парите принципно не никнат във въздуха.... освен понякога...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Никъде не е казано, че всички в София трябва да са собственици, напротив все повече ще се върви към съотношение 40% собственици : 60% наематели, както е в почти всички европейски страни. И в това няма нищо лошо или нередно.
                                Точно това е огромната заблуда на колегите, че всички трябва да са собственици на паветата. ''Нормалното'' за системата на развитите държави към които се стремим е да има макс няколко процента хора с възможности за кеш покупки и до 10-20% за покупка с ипотечка в големите градове. Останалите 80% могат да бъдат САМО наематели с вариации за кварталите..
                                Разбира се почти всеки може да си купи имот в предградие на 30-70 км от големият град. при това подредени места с добра инфраструктура. Т.е. имат избор наем в големият град или ипотечка на 50км от него / демек промо наем/.
                                Защо у нас трябва да е различно ?! Ми не е ....посоката на цените го показва. Ето вече и за хора с огромни доходи за нашите нива / примерно 10К месечно семейно/ е сложно да се класират на сгодно място, а ще става и все по-сложно . Преди няколко години си мислех че ще захлупвам по апарт на година, сега се оказва че не е ясно дали и за няколко мога да взема.... / във Връбница мога ама не искам/

                                Коментар

                                Working...
                                X