IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Вся власть Советом. Каждому в соответствии с потребностями. Пролетарии со всех сторон соединяйтесь!
    откачи в тая каравана колежке Станчева
    чета в другия пост пишеш за индивидуалност

    че те твойте са две
    холандска снаха и
    иеменски камилар


    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Устискаме за какво ? Какво очакваш да се случи при такива дългове до 2029 ? Сериозно питам ...
      Историческото решение е инфлация, ама може ли нещо друго да измислят ?
      Тук и аз съм съгласен с теб, историческото решение винаги е било инфлация, но и историческото решение за намаляване на инфлацията е повишение на лихвите, което от своя страна 100% довежда до намаляване на търсенето и съответно спад в цената на имотите.Даже го бяха изчислили - 1% повишение на лихвите е равен на 10- тина процента спад в цената на имотите и обратно- 1 % намаление на лихвите е равен на 10- тина процента повишение на цената на имотите. От друга страна политиците предпочитат да ритат празното кенче бира напред по пътя ( да отлагат непопулярните мерки) вместо да се наведат и да го вземат( да решат проблема) Живеем в сложни времена на държавен социализъм и да се правят икономически обосновани прогнози е трудно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Ма разбира се как така тухлата ще е успех...В днешно време успех е да отидеш на Запад да учиш 10г безполезни и скъпи университети да похарчиш на родителите си едни 100000 евро.После да си киртак у некоя западна фирма 20г да ти дигат заплатата с по 100 евро на година.И така до 50 години,,,После нито жилище нито жена нито деца и на бунището....Ей това е успеха на съвременния джендер глупендер...
        аз лично успеха не мога да го меря с една ипотека за един апарт за почти цял съзнателен живот. защото ако дръпнеш на 25 един такъв кредит и го плащаш 30 г. когато го платиш ще си на 55 . и това да е голямото геройство и да е постигнато с лишения от каквито и да е удоволствия и развлечения, само и само париците за ипотеката да стигат. това е ми изглежда като абсолютно безумие и въобще някакво такова съвременно модерно самоизтезание .......... малоумие. развий поне един дребен бизнес па земи апарт, па ходи на почивки, па земи една вила с голям двор у некое забутано село, купи си един приличен автомобил, оди на веселби с приятели и т.н ама целта в живота ти да е да земеш апарт у софията и да се лишиш от цял един живот, щот трябва да имаш апарт у софия ... не го разбирам аз това, а много мои приятели мислят, че няма нищо по свято от тухли .. не разбирам апарта като фиксидея в живота на човек. това са хора без идеи и цели. лошото е, че болшинството от хората поради липса на други алтернативи си дават парите за тухли.


        от къде ще дойде поевтиняването ли ?!?
        липса на покупателна способност в населението.
        няма как разходите да растат, както някой вече отбелязаха доста от суровините от първа необходимост,
        без доходите да растат и това да не даде отражение в покупателната способност.
        как при средна заплата 2000 бруто и 1500 чисто .. и нарастване на разходите от да кажем 500 на 1000 месечно,
        средния българин да си позволи ипотека 1000 .. каквато си е позволявал преди година или две .


        днес пак станах свидетел на предстрочно погасяване на ипотека..
        чудя се ако беше такъв келепир ипотеката що ще се спасяват от нея ..
        имам усещането че и банките тормозят ипотекарите ..
        първата година 2.5 лихва всичко точно и се почва ..
        тая година 0.3 нагоре, ама два пъти, догодина цяла единичка ..
        по догодина дабъл
        и ся ко прайм ? от 1000 на месец станали 2000 за ипотека и ко ши идем, като разхода едениье и той станал дабъл, пък заплатката не мърда нагоре,
        не 100 ами се чудят как да те натварят с работата на някой дето са освободили и в следващия момент ти казват .. не си достатъчно производителен .. извинявай, ама ако искаш да си запазиш работата трябва да работиш повече и по добре, ама минаваш на 4 часа .. щото осигоровките ... и щото обема на работа намаля .
        това съвсем не е изключение към момента и ще става все по масово
        в резултат покупателната способност на заплатаджиите ще пада ..
        въпроса е кой ще купува .

        днес и друго ми се случи прозвъниха ме брокери, които от месеци ме бяха забравили .. пак не с атрактивни предложения, а за боклуци с неприлични цени .. чудя се защо ли ? и веднага ме уговарят .. може да коментираме и цената, ама коментара може да е в рамките на 1000 евро викам добре хаха разбира се .. аз съм си скъперник .. не се хваля с това, а брокерите така ме знаят и въпреки това пак ми звънят .. макар да знаят, че като почнем разговора първо чупя цената на половина и тогава говорим .. вече не ми звънят тези, които са говорили с мен, защото знаят че не могат да ме облъчат, но ме пробват други .. чудя се колко трябва да са изгладнели за да ми звънят точно на мен, като знаят, че кяр от мен да докарат е мисия близка до невъзможна .

        няма да е лесно да паднат цените в софия, но ще се случи, просто това е логично и естествено да се случи.. цините да тръгнат надолу, ако доходите не нарастнат, а аз мисля, че доходите няма да растат .. следователно и цените няма да растат, а ако поскъпват стоките, което се случва .. логично по малка част от приходите да остават за ипотечка .. съответно ипотечка невъзможна, съответно продажби надолу и съответно цени, поради конкуренция надолу
        действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

          2500к?
          Наистина ли?
          Аз бих се съгласил, след надлежно оформени документи разбира се.
          колега, предложението ми не е сериозно.
          закачам се с участника кратунчо.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            Станчева
            тези на твоя хал пишат във
            форуми за стари каравани и пластични
            трансформации
            ние тук обсъждаме имотите и по специално
            близкото понижаване на цените

            арда без филтър не съм пушил
            само феникс кутия
            и преди години не ти вървяло
            много финансово колежке
            Похвално!. Да не ти говоря за Слънце, Житан...все без филтър, важно е да си ти пич, индивидуалността ти да личи. Нещо което не можеш да схванеш Развил си се и ти сигур, но не знаеш кое да филтрираш. Няма и да разбереш.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Самата София като население се увеличи поне двойно, даже тройно мисля от 2000-та насам. Тогава имаше някакъв смисъл. Но сега тази тенденция се обърна. Не знам що всички се правите на ударени сякаш е напълно закономерно и в реда на нещата най-голямата пандемия и най-голямата криза да качат цените на имотите. Напомпиха ги изкуствено и сега като видят че никой не иска да работи за безплатни пари ще изпущат въздуха обратно.
              десеторно се е увеличила.
              па чукни в гугъла и виж, вместо да пишеш глупости.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                в момента има едни истински пари - златни франкове другото са временни разписки IOY

                ПП просто глобалния морков (евтин дълг) е толкова голям, че в момента всичкото море е до колене... няма да устискаме до 2029.
                Устискаме за какво ? Какво очакваш да се случи при такива дългове до 2029 ? Сериозно питам ...
                Историческото решение е инфлация, ама може ли нещо друго да измислят ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  :-) Един път да съм съгласен с теб :-) А сега моеш ли да обясниш същото на колегите които очакват намаление по 30-40% в пари ...вече няколко години...
                  Вся власть Советом. Каждому в соответствии с потребностями. Пролетарии со всех сторон соединяйтесь!
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    То олиото, розовия домат, кафето,бирата, златото... са ти реалните измерители за поскъпване или поевтиняване на нещо. От както махнаха златния стандарт и всеки си печата колкото иска не чакай поевтиняване спрямо хартиените пари на нищо.
                    :-) Един път да съм съгласен с теб :-) А сега моеш ли да обясниш същото на колегите които очакват намаление по 30-40% в пари ...вече няколко години...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Извинявам се ,че се намесвам ама много ме интересува колко близо е това понижение на цените на НИ ? Защо ще се случи според теб ?
                      За да успее и Олигото да си купи барака във Волуяк, как защо.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Въпроса ти е добър и аз искам да разбера какво мислят колегите акционери в железопътният транспорт.. Никой досега не е дал прогноза освен, че е скъпо и върха и който купува сега се е прецакал много....Всъщност прецаканите са и всички които някога сме купували и трябва да продаваме докато може хахаххаха....

                        ПП Ако не ме лъже паметта дори Берти вече не пише за намаление мерено в пари, че ще има в обозримо бъдеще....:-) А щяло да бъде в рожави домати примерно.... то в олио е вече факт де....:ако бях взел 100 тона преди година сега щях да съм с апарт напред -)
                        в момента има едни истински пари - златни франкове другото са временни разписки IOU

                        ПП просто глобалния морков (евтин дълг) е толкова голям, че в момента всичкото море е до колене... няма да устискаме до 2029.
                        Last edited by bertram; 16.06.2021, 20:10.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Въпроса ти е добър и аз искам да разбера какво мислят колегите акционери в железопътният транспорт.. Никой досега не е дал прогноза освен, че е скъпо и върха и който купува сега се е прецакал много....Всъщност прецаканите са и всички които някога сме купували и трябва да продаваме докато може хахаххаха....

                          ПП Ако не ме лъже паметта дори Берти вече не пише за намаление мерено в пари, че ще има в обозримо бъдеще....:-) А щяло да бъде в рожави домати примерно.... то в олио е вече факт де....:ако бях взел 100 тона преди година сега щях да съм с апарт напред -)
                          То олиото, розовия домат, кафето,бирата, златото... са ти реалните измерители за поскъпване или поевтиняване на нещо. От както махнаха златния стандарт и всеки си печата колкото иска не чакай поевтиняване спрямо хартиените пари на нищо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Назад няма отговор на тези въпроси за жалост. Единствената приблизителна дата е 2029 г дадена от Купата, а това не ми се струва близко. Питам твоето мнение какво е и кога очакваш да се случи намаление на цените ?
                            Въпроса ти е добър и аз искам да разбера какво мислят колегите акционери в железопътният транспорт.. Никой досега не е дал прогноза освен, че е скъпо и върха и който купува сега се е прецакал много....Всъщност прецаканите са и всички които някога сме купували и трябва да продаваме докато може хахаххаха....

                            ПП Ако не ме лъже паметта дори Берти вече не пише за намаление мерено в пари, че ще има в обозримо бъдеще....:-) А щяло да бъде в рожави домати примерно.... то в олио е вече факт де....:ако бях взел 100 тона преди година сега щях да съм с апарт напред -)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Дъри, ти не помиш ли че миналото лято сама говореше как трябвало да се чака това лято? Или забрави вече?
                              Помня Това го писах за ваканционните морски имоти не за имотите в София и както се вижда до тук познах.
                              Сериозно питам защо и кога ще поевтинеят имотите в София, както и защо ? Колко близо е това ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Назад няма отговор на тези въпроси за жалост. Единствената приблизителна дата е 2029 г дадена от Купата, а това не ми се струва близко. Питам твоето мнение какво е и кога очакваш да се случи намаление на цените ?
                                Дъри, ти не помиш ли че миналото лято сама говореше как трябвало да се чака това лято? Или забрави вече?

                                Коментар

                                Working...
                                X