IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Аз познавам сал един МАЙСТОР - като не му хареса как го е направил(демек перфектно) разваля и наново, а не да замаже или па абе то и така е добре. ти по селата да търся некадърници, че из Софията няма хиляди!?!?
    Вече всички ползват НЕТ, няма търгаши които да излъжеш
    на какво е майстор, майстора?
    защото май не е на плочки.

    бот, твоя адвокат какво казва, заслужава ли си да се строи къща без разрешителни и после да се узаконява
    или да не се хващам на това голо хоро.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ако килото розав домат стане 100 лева, пак ще мога да си го позволя, но няма да го купувам, щото не струва толкова.
      За апартамент няма как да извадя накуп 500к Евро, а това е минимумът, ако искам да получа нещо читаво.

      Вариантите ми на този етап са няколко:
      1) Под наем (безплатно за сметка на фирмата) в лукс студио
      2) Под наем в хубав апартамент за собствена сметка (2000 Евро+)
      3) 500к+ за хубав собствен апартамент
      4) 200к-300к за апартамент-боклук
      5) Да живея в едно от двете собствени жилища (добра локация, но малки тристайни и без лукс)

      Вариантите 1 и 2 са далеч по-приемливите за мен. Заради факта, че съм в София едва няколко дни в месеца, остава вариант 1 като единствен разумен.
      е джонка, богата фирма сте а да не могат един читав апартамент да ти наемат.
      какви са тия габровски работи, да ти дават да спиш в сървърното.
      вземи договорете ги вече тия бюджети.
      ти акционер и съдружник ли си тама или на петела долната джука!?
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Абе един познат знаеш ли какъв номер прави. Обикаля селата и гледа къде има стореж на къща. Работниците по селските сторежи обиковено спят в самия строеж даже си носят легла и са свикнали. Те са обикновенно наети чрез посредник сравнително изгодно за някой по-свързан строител. Ако тва дето го строят ти харесва отваш, викаш им едно браво, даваш някоя бира и ги каниш в София да поработят там на двоен надник за една две седмици и излиза поне два пъти по евтино от тия с големите уебсайтове. И отгоре на това можеш да видиш реален пример от работата им.
        Аз познавам сал един МАЙСТОР - като не му хареса как го е направил(демек перфектно) разваля и наново, а не да замаже или па абе то и така е добре. ти по селата да търся некадърници, че из Софията няма хиляди!?!?
        Вече всички ползват НЕТ, няма търгаши които да излъжеш
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          Жонка, не е хубаво да се обиждат хората на базата на субективна преценка.

          За някои е глупаво това на средна възраст да се тикаш в тясно пространстово, а уж да можеш да си позволиш нещо по-добро.
          Ако килото розав домат стане 100 лева, пак ще мога да си го позволя, но няма да го купувам, щото не струва толкова.
          За апартамент няма как да извадя накуп 500к Евро, а това е минимумът, ако искам да получа нещо читаво.

          Вариантите ми на този етап са няколко:
          1) Под наем (безплатно за сметка на фирмата) в лукс студио
          2) Под наем в хубав апартамент за собствена сметка (2000 Евро+)
          3) 500к+ за хубав собствен апартамент
          4) 200к-300к за апартамент-боклук
          5) Да живея в едно от двете собствени жилища (добра локация, но малки тристайни и без лукс)

          Вариантите 1 и 2 са далеч по-приемливите за мен. Заради факта, че съм в София едва няколко дни в месеца, остава вариант 1 като единствен разумен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            По-надценени имотите не са били никога. Не толкова заради номиналната цена, колкото заради нулевото качество.
            Не разбирам как може да наречеш разумните хора наивници.
            Купуващите на тези цени са не просто наивници, те са глупаци.
            Жонка, не е хубаво да се обиждат хората на базата на субективна преценка.

            За някои е глупаво това на средна възраст да се тикаш в тясно пространстово, а уж да можеш да си позволиш нещо по-добро.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

              Нямам други никове, Берти.
              Те са специалитет на озверелите и отчаяни твои последователи
              Още веднъж представяш нещо като факт без да имаш необходимата информация (от там идват проблемите).

              Това че няма да паднеш по гръб е ясно, но приеми че като обясняваш "нАучно" как имотите били надценени и ще се сринат всеки момент, все някой наивник ще се върже и ще чака (нищо че е за собствено ползване).
              По-надценени имотите не са били никога. Не толкова заради номиналната цена, колкото заради нулевото качество.
              Не разбирам как може да наречеш разумните хора наивници.
              Купуващите на тези цени са не просто наивници, те са глупаци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                Ще те перефразирам за да няма объркани (отново):

                "Имотите ще поевтинеят, или ще поскъпнат, със сигурност няма да останат на тези нива, или може би ще останат"

                баш така си е
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  аз последователи нямам като гледам никой не си е купил трактор или акции от алтерко, биодит или нещо от сорта.

                  срив при имотите в БГ може да се развие за около 2-3 години - просто не са акции за да паднат мигновено. при криза и пречупване на нагласите има няколко години докато станат 'изгодни' цените.

                  точно затова казвам, че има огромна разлика между това дали искаш да ползваш нещо за себе си или ти трябва актив, който носи добра доходност.
                  Ще те перефразирам за да няма объркани (отново):

                  "Имотите ще поевтинеят, или ще поскъпнат, със сигурност няма да останат на тези нива, или може би ще останат"

                  Коментар


                  • Жилищата в София струват средно около 1200 евро/кв. м, показва анализ на Райфайзенбанк, цитиран от "Труд". Най-скъпи продължават да са апартаментите в района около Докторския паметник (средно 2430 евро/кв. м) и кв. “Иван Вазов” (средно 1970 евро/кв. м). А най-достъпни са жилищата в кварталите “Модерно предградие” (870 евро/кв. м) и “Орландовци” (850 евро/кв. м).

                    Пазарът на жилища в България остава стабилен въпреки пандемията от Covid-19, като цените продължават да растат. През 2020 г. апартаментите в столицата са поскъпнали средно с 4,6%.

                    Пазарът е подкрепен от продължаващата тенденция за спад на лихвите и сравнително високото търсене на ипотечни кредити, които и през кризисната 2020 г. отбелязаха ръст. По данни на БНБ, към края на 2020 г. има активни около 172 хил. жилищни кредита за над 12 млрд. лв., спрямо 164 500 активни кредита за 10,7 млрд. лв. към края на 2019 г.

                    “Търсенето на жилища продължава да е концентрирано в София и останалите най-големи градове в страната, като в районите, в които има ново строителство, пазарът запази висока активност.

                    От друга страна, в резултат на мерките за изолация, търсенето се насочи и към по-малко популярни до този момент места: в селата около големите градове, морето и планината”, коментира Георги Георгиев, началник отдел “Управление на обезпеченията” в Райфайзенбанк.

                    Средната цена на имотите в Бургас е 900 евро/кв. м (ръст от 3,5% за година), във Варна е 870 евро/кв. м (+2,4%), а в Пловдив - малко над 800 евро/кв. м (+4,7%). В страната най-евтини са жилищата в Кюстендил - 390 евро/кв. м, и Видин - 350 евро/кв. м.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Нямам други никове, Берти.
                      Те са специалитет на озверелите и отчаяни твои последователи
                      Още веднъж представяш нещо като факт без да имаш необходимата информация (от там идват проблемите).

                      Това че няма да паднеш по гръб е ясно, но приеми че като обясняваш "нАучно" как имотите били надценени и ще се сринат всеки момент, все някой наивник ще се върже и ще чака (нищо че е за собствено ползване).
                      аз последователи нямам като гледам никой не си е купил трактор или акции от алтерко, биодит или нещо от сорта.

                      срив при имотите в БГ може да се развие за около 2-3 години - просто не са акции за да паднат мигновено. при криза и пречупване на нагласите има няколко години докато станат 'изгодни' цените.

                      точно затова казвам, че има огромна разлика между това дали искаш да ползваш нещо за себе си или ти трябва актив, който носи добра доходност.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ами аз рекламации имам само от купата
                        иначе ако си ме чел внимателно, а ако не с този си ник вероятно с другите имаш вид да си чел ще знаеш, че никога не съм бил противник на покупката за лично ползване, когато имаш кеша, нуждата и най-вече си 100% убеден, че имота е твоят имот.

                        и да може да съм резервиран от 2017-та да то днес, но това не е защото съм перма-мечка, а напротив, защото ми беше ясно какво ще стане още 2014-та. цените може още да качат, но не съм тип човек да викам взимай взимай, че не остана, когато аз самият не бих взел, защото като смятам доходност от НИ не излиза добра.

                        блоквай ако се товариш от мнението ми.

                        ПП ако стисках кеша и мислех, че акции,метали,зз и тн са глупости и спасението е тухлите - вероятно щях да купувам много по-смело от критиците ми тук. Общо взето за 2 апарта пари вкарах в земеделието + акции от разни интересни стартиращи компании за периода от 2017-та до днес. и да ти кажа грам не съжалявам. Кеш имам оперативен, но се старая да изкарвам, че да може да подхранвам инвестициите в земеделието.
                        Нямам други никове, Берти.
                        Те са специалитет на озверелите и отчаяни твои последователи
                        Още веднъж представяш нещо като факт без да имаш необходимата информация (от там идват проблемите).

                        Това че няма да паднеш по гръб е ясно, но приеми че като обясняваш "нАучно" как имотите били надценени и ще се сринат всеки момент, все някой наивник ще се върже и ще чака (нищо че е за собствено ползване).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Нас не ни мисли.
                          Угризения трябва да имаш за хората, които остаряха в детските си стаи или тези, които плащат наем от години с надеждата за дискаунти.
                          Бертрам говореше за "голямо мяу", , за канарчета, за хамстери......и това, че недвижимите имоти не са панацея.

                          Иначе е готин, културен и ерудиран.

                          Конкретно на мен ми харесват инвестициите на Ратко и на Диска, както и моите успешни проекти.

                          Важното е да не се правят безмислени инвестиции и да не се набиват пари в боклуци.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                            Как е на мястото за чакане на изпуснат влак, как е? Рипат ли дискаунтите, рипат ли? Ей го на ратко продаде маломерката и сега с парите ще купи две или 4-стаен на жълтите павета.
                            Много си е добре, към 60% среден ръст на капитала за малко над година, в това число и апарт на локация, за която селяндурите от Банско и Пуевен само могат да си мечтаят.

                            Как мислиш, дали е изпуснат влака?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                              Нас не ни мисли.
                              Угризения трябва да имаш за хората, които остаряха в детските си стаи или тези, които плащат наем от години с надеждата за дискаунти.
                              ами аз рекламации имам само от купата
                              иначе ако си ме чел внимателно, а ако не с този си ник вероятно с другите имаш вид да си чел ще знаеш, че никога не съм бил противник на покупката за лично ползване, когато имаш кеша, нуждата и най-вече си 100% убеден, че имота е твоят имот.

                              и да може да съм резервиран от 2017-та да то днес, но това не е защото съм перма-мечка, а напротив, защото ми беше ясно какво ще стане още 2014-та. цените може още да качат, но не съм тип човек да викам взимай взимай, че не остана, когато аз самият не бих взел, защото като смятам доходност от НИ не излиза добра.

                              блоквай ако се товариш от мнението ми.

                              ПП ако стисках кеша и мислех, че акции,метали,зз и тн са глупости и спасението е тухлите - вероятно щях да купувам много по-смело от критиците ми тук. Общо взето за 2 апарта пари вкарах в земеделието + акции от разни интересни стартиращи компании за периода от 2017-та до днес. и да ти кажа грам не съжалявам. Кеш имам оперативен, но се старая да изкарвам, че да може да подхранвам инвестициите в земеделието.
                              Last edited by bertram; 24.06.2021, 14:27.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Бъдещето е в автоматизацията. т.нар майстори искат повече от материалите, много пъти повече и ще се направи всичко в завод и сглобяваш като лего за 1 седмица и се нанасяш. Който иска да строи по традиционния начин с изчанчена архитектура ще си плаща скъпо. Сега всички така строят, че и супер нефункционално. За 500-1000кв е супер, ама за 50-60 е безумие да разхищаваш 20-30% площ за архитектурни "хрумвания"
                                Абе един познат знаеш ли какъв номер прави. Обикаля селата и гледа къде има стореж на къща. Работниците по селските сторежи обиковено спят в самия строеж даже си носят легла и са свикнали. Те са обикновенно наети чрез посредник сравнително изгодно за някой по-свързан строител. Ако тва дето го строят ти харесва отваш, викаш им едно браво, даваш някоя бира и ги каниш в София да поработят там на двоен надник за една две седмици и излиза поне два пъти по евтино от тия с големите уебсайтове. И отгоре на това можеш да видиш реален пример от работата им.

                                Коментар

                                Working...
                                X