IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Берти, нали след пандемията според тебе бизнеса щеше да "сгъва" и доста хора щяха да останат без работа. Пък сега почти всички статии тръбят за недостиг на работна ръка и по-високи заплати следпандемично. Какви ги пророкуваше ти, каква стана тя?! Започвам да си мисля, че каквото кажеш ти, след това напук става точно обратното. За гоУемото МЯУ обаче съм сигурен, че все някой ден (от 2029-та) ще познаеш.
    планина от нов дълг - това е заметено под килима. засега.
    кое как ще се развие тепърва предстои да видим, но дългът в системата (национален, корпоративен, персонален) е напрежение, което се натрува и има 1-2 начина по които да се освободи в един момент.

    2029-та е прекалено далеч, за да я мислим чак толкова.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Цените са такива каквито са защото Лондончани и подобни не искат. Ако стане чудо / слабо вероятно/ и започнат да искат ще бъдат съвсем други нивата....
      Понякога и чудеса стават - например преместването от Калифорния във Флорида и т.н. София / България/ е атрактивна данъчно и ще става все по-атрактивна поради огромното дългово бреме на Запад водещи до поледици и поне засега умерените нива у нас....
      Например закупуването на инвестиционен апарт в Париж в момента е тотално данъчно харакири. София е светлинни години по-добро място за целта.... Предполагам във всички Западни градове ще бъде подобно положението скоро....Не че това ще провокира интерес утре. към София...., но да напомня от преди вируса София беше харесвана от много Западноевропейци, които подслонявах.... млади хора....та не се знае какво ще бъде....
      Мисля вече и на теб ти е ясно, че понятието "Инвестиционен имот" не съществува, не и докато доходността от наеми (след данъци и такси) е 2% (а понеже имотът иска поддръжка, струва времеви ресурс и лична ангажираност (за мен основен минус) и крие рискове (неплащане, съсипване от наематели), тази доходност трябва да бъде значително повече , за да си струва - примерно 5%-6% минимум. Такива имоти от днешна гледна точка няма, а алтернативните инвестиции с далеч по-висока доходност, по-малък риск и неизискващи ангажираност и разправии са много.

      Остава единствено вариантът "Запазване на кеша от инфлация", т.е. покупка на тъмен прозорец без отдаване и "верване", че си купил нещо, които държи някаква теоретична пазарна стойност, увеличаваща се във времето поне с темпа на инфлацията+поддръжка и данъци).
      Изхождайки от това, един имот в Париж е винаги по-разумният вариант, отколкото имот в столицата на най-бедната и корумпирана държава в Европа.

      Има естествено и вариант 3 - по една или друга причина се налага да живееш в София и ти трябва имот за собствено ползване. Това не е инвестиция, а разход за живот, а имотът е продукт, който купуваш, за да живееш в него. Когато плащаш за даден продукт, искаш цената да съответства на качеството. Лошото е, че в София съотношението цена-качество е може би най-лошото в Европа, а и не само в Европа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не, плана за кеширане е около 2140 до 2240. Какво не разбрахте ? Пенсията се изплаща всеки месец, а не еднократно... Успеха не е идеален но е десетки пъти по-добре от НОИ....:-)
        Че ти какво си мислиш че прави НОИ? Тия бондове дето ги купуват са обезпечени с имоти в по-голямата си част. Няма да се изненадам ако повечето фондове даже те бият по доходност. Цените на бондовете се казиха по-рязко от имотите.

        А дали пенсията се изплаща всеки месец това ще го видим като напредем малко в Европата, да видиш какво е мораториум на наеми и ценови контрол.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          според мен цените на имотите трябва да се следят като съотношение цена на 60кв апаратамент колко средни годишни заплати за даденото населено място е.

          ако примерно цената на двустайка средно е 120К eur в София, а заплата е 12К eur средно годишно (примерни данни казвам) излиза 10 годишни заплати средни за едно двустайно.

          тогава в дългосрочен план ще може да се проследи тенденцията при имотите дали поскъпват или поевтиняват.

          Софийските имоти са смешни като цени спрямо тези в Лондон примерно, но колко лондончани искат апартамент във Вазов примерно на промоция по 2500 паунда квадрата?
          Берти, нали след пандемията според тебе бизнеса щеше да "сгъва" и доста хора щяха да останат без работа. Пък сега почти всички статии тръбят за недостиг на работна ръка и по-високи заплати следпандемично. Какви ги пророкуваше ти, каква стана тя?! Започвам да си мисля, че каквото кажеш ти, след това напук става точно обратното. За гоУемото МЯУ обаче съм сигурен, че все някой ден (от 2029-та) ще познаеш.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
            Изригнали сте пак, никой не посмя да отговори на въпросите от вчера. Ама напълнихте 2 страници с подигравки колко перонци живеем при мама. При мама ще живеем ама пари на брокер няма да дадем, това е консесуса между перонците, да.

            Представям ви днешната тема https://www.euractiv.com/section/pol...ation-by-2040/

            Нещата са даже още по зле от преди 2 години https://www.businessinsider.com/the-...221-decline-19

            Пак бяхме първи, но темпа беше по-бавен.

            Като не можем да си купим имот така става. 2040-та тогава ли беше плана за кеширане на тухлената пенсия? В страната с най-бързо намаляващо население? Успех.
            скъпи имоти (спрямо дохода), високи данъци (обръщам ти вимание) са дългосрочни убийци на демографията, а оттам и на бизнес активността.
            това са глобални тенденции, но затова пък има кризи чат-пат, че да рестартират системите

            нещо, което ни се струва научна фантастика сега може да е реалност след 10 години и не се знае знае ли се
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
              Изригнали сте пак, никой не посмя да отговори на въпросите от вчера. Ама напълнихте 2 страници с подигравки колко перонци живеем при мама. При ще мама живеем ама пари на брокер няма да дадем, това е консесуса между перонците, да.

              Представям ви днешната тема https://www.euractiv.com/section/pol...ation-by-2040/

              Нещата са даже още по зле от преди 2 години https://www.businessinsider.com/the-...221-decline-19

              Пак бяхме първи, но темпа беше по-бавен.

              Като не можем да си купим имот така става. 2040-та тогава ли беше плана за кеширане на тухлената пенсия? В страната с най-бързо намаляващо население? Успех.
              Не, плана за кеширане е около 2140 до 2240. Какво не разбрахте ? Пенсията се изплаща всеки месец, а не еднократно... Успеха не е идеален но е десетки пъти по-добре от НОИ....:-)

              Коментар


              • Изригнали сте пак, никой не посмя да отговори на въпросите от вчера. Ама напълнихте 2 страници с подигравки колко перонци живеем при мама. При мама ще живеем ама пари на брокер няма да дадем, това е консесуса между перонците, да.

                Представям ви днешната тема https://www.euractiv.com/section/pol...ation-by-2040/

                Нещата са даже още по зле от преди 2 години https://www.businessinsider.com/the-...221-decline-19

                Пак бяхме първи, но темпа беше по-бавен.

                Като не можем да си купим имот така става. 2040-та тогава ли беше плана за кеширане на тухлената пенсия? В страната с най-бързо намаляващо население? Успех.
                Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 16.06.2021, 11:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  според мен цените на имотите трябва да се следят като съотношение цена на 60кв апаратамент колко средни годишни заплати за даденото населено място е.

                  ако примерно цената на двустайка средно е 120К eur в София, а заплата е 12К eur средно годишно (примерни данни казвам) излиза 10 годишни заплати средни за едно двустайно.

                  тогава в дългосрочен план ще може да се проследи тенденцията при имотите дали поскъпват или поевтиняват.

                  Софийските имоти са смешни като цени спрямо тези в Лондон примерно, но колко лондончани искат апартамент във Вазов примерно на промоция по 2500 паунда квадрата?
                  Цените са такива каквито са защото Лондончани и подобни не искат. Ако стане чудо / слабо вероятно/ и започнат да искат ще бъдат съвсем други нивата....
                  Понякога и чудеса стават - например преместването от Калифорния във Флорида и т.н. София / България/ е атрактивна данъчно и ще става все по-атрактивна поради огромното дългово бреме на Запад водещи до поледици и поне засега умерените нива у нас....
                  Например закупуването на инвестиционен апарт в Париж в момента е тотално данъчно харакири. София е светлинни години по-добро място за целта.... Предполагам във всички Западни градове ще бъде подобно положението скоро....Не че това ще провокира интерес утре. към София...., но да напомня от преди вируса София беше харесвана от много Западноевропейци, които подслонявах.... млади хора....та не се знае какво ще бъде....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.06.2021, 11:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Не го разбирам това - 40% отгоре щото трябвало да си направят коридорите на душегубките малко по-широки??? 1 метър широчина откога е проблем, сега колко са?
                    според мен цените на имотите трябва да се следят като съотношение цена на 60кв апаратамент колко средни годишни заплати за даденото населено място е.

                    ако примерно цената на двустайка средно е 120К eur в София, а заплата е 12К eur средно годишно (примерни данни казвам) излиза 10 годишни заплати средни за едно двустайно.

                    тогава в дългосрочен план ще може да се проследи тенденцията при имотите дали поскъпват или поевтиняват.

                    Софийските имоти са смешни като цени спрямо тези в Лондон примерно, но колко лондончани искат апартамент във Вазов примерно на промоция по 2500 паунда квадрата?

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Не го разбирам това - 40% отгоре щото трябвало да си направят коридорите на душегубките малко по-широки??? 1 метър широчина откога е проблем, сега колко са?
                      Не съм го чел кво се иска точно, но вероятно общите части и помещенията които не са стаи като балкони, коридори, бани и т.н. ще нараснат и от тук цената за стаите. Но пак ми е трудно да разбера защо толкова много...или е просто удобно извинение.... Въобще ако са такива изискванията за всичко е безумие - нормалното е който има подобна нужда от площи да си избере имот, който му пасва... има и сега такива, а който няма ако иска и коридори по 70 см широки да ползва....
                      Все повече ми заприличва на извинение като благородна кауза за увеличаване на цените....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Не го разбирам това - 40% отгоре щото трябвало да си направят коридорите на душегубките малко по-широки??? 1 метър широчина откога е проблем, сега колко са?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                          Берти, аз не живея при родителите ми. Точно пък ти, който живееш в апартамент дарен ти от мама и тати и съседен на техния, трябва да си ням на тази тема. Та дали моето поколение е част от този филм не знам, но твоето със сигурност е част.
                          Явно не разбираш какво точно се опитвам да ти кажа. Ти си прекарал поне 10 години далеч от семейството, което си е един вид голяма жертва, за да може тези след теб да имат 2-3-4-5 апартамента в София (при 0 броя преди гурбета) хиляди ако не и десетки хиляди семейства са така в България в момента - та въпросът е дали очакваш от поколението ти същите жертви или ще кажеш 'от младите нищо не става и са гейове и са смотани'. Всяко поколение си има собствен живот и е продукт в малка или голяма степен на поколенията преди него (+ други фактори разбира се) и точно затова сме хора, защото не забравяме поколението си след като го 'измътим' и в този ред на мисли е по-важно да се опитаме да направим каквото можем за тези след нас да станат мислещи и можещи хора.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Берти, аз не живея при родителите ми. Точно пък ти, който живееш в апартамент дарен ти от мама и тати и съседен на техния, трябва да си ням на тази тема. Та дали моето поколение е част от този филм не знам, но твоето със сигурност е част.
                            Той е ням на темата къде си продава приложния софтуер ма Купчо твърди че е на общината.Едно говорим друго мислим трето вършим а четвърто представяме...Човека е и страхлив явно мама е била много властна и не го е научила че в живота има битки.Нашия при първа трудност се покрива щото мама така го е учила....Раздава тъпи съвети и прави смешни прогнози които никога не се сбъдват...А защо не се сбъдват ми защото е израсъл под крило и всичко му е поднесено.Така е възпитан човека.Първо са го уредили в "елитно" училище после с връзки в гимназия и университет и накрая на мама и тати във фирмата.Няма лошо родителите да помагат на децата и да са наблизо но все пак децата трябва да се насърчават към самостоятелност щото мама и тати са до време.На него му се е получило затова теб няма да те разбере.Той не знае какво е сам да си проправяш път в живота не знае какво е комсомолски и партийни да ги приемат в Енергопроект а него да го лашнат в Козлодуй..Да не му обяснявам повече,Както казваш редно е поне да замълчи по темата.Хубаво е да се гордее човек с успехите на родителите си още по хубаво е те да са основата за негови още по големи успехи...Щото с лавандулата няма да се получи
                            Last edited by national power; 16.06.2021, 09:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Берти, аз не живея при родителите ми. Точно пък ти, който живееш в апартамент дарен ти от мама и тати и съседен на техния, трябва да си ням на тази тема. Та дали моето поколение е част от този филм не знам, но твоето със сигурност е част.
                              искаш да кажеш че
                              мама ти и татко ти
                              не живеят в караваната '92
                              имат си тяхна каравана'74
                              така ли

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                не се ли замисляш, че и твоето поколение е част от целия този филм.
                                колко години изкара гурбет, за да осигуриш добро наследство на детето си? то дали ще е склонно на същите жертви?
                                светът, в който живеем е функция на самите нас и гледане и коментиране отстрани не е опция.

                                поздрави
                                Берти, аз не живея при родителите ми. Точно пък ти, който живееш в апартамент дарен ти от мама и тати и съседен на техния, трябва да си ням на тази тема. Та дали моето поколение е част от този филм не знам, но твоето със сигурност е част.
                                Last edited by bulgarian lev; 16.06.2021, 08:44.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X