IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Корабособствениците имат определени такси - всеки има различна такса и е известно каква е за определената дейност. Агента в Китай я фактурира към фабриката на двойна цена....+ още 3 нови такси , които никой не е фактурирал до този момент...Случая е с агента на КН от тази седмица....Не се отнася за България....
    Нашите офиси не са въвеждали нови такси, ако приемем, че фактурираният е прав е възможно някоя голяма спедиция предвид силната си страна да се е възползвала от ситуация, няма да цитирам имена нарочно, много добре разбрах за коя става въпрос. Има и друга страна, ако някой не си проверява FOB разходите предварителено, то да не се изненадва от нововъведения. Иначе е добре, че конкуренцията действа некоректно, ще има повече работа за такива като мен. Аз примерно местните разходи в Б-я фактурирам на кост, че всички ги знаят. С Гърция не е така ситуацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Не става въпрос за 150те човека, Миро.
      Поне прочети статията.
      Щом тези (наред с Бош и други големи) си прехвърлят развойната дейност тук (не тестърите като теб), дали не са видели потенциал?
      И дали ти и Жонката разбирате повече от тях?
      Ще има кой да плаща данъци и да купува скъпи имоти, това е ясно
      На мен ми е интересно дали отново ще има поток от чужденци програмисти...., които да покрият недостига от местни кадри = наемите пак ще ми тръгнат :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        .
        Корабособствениците имат определени такси - всеки има различна такса и е известно каква е за определената дейност. Агента в Китай я фактурира към фабриката на двойна цена....+ още 3 нови такси , които никой не е фактурирал до този момент...Случая е с агента на КН от тази седмица....Не се отнася за България....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Въййййй, 150 души с малко пари в джоба ей ся ще преобърнат цялата българска демография хахахаха
          Не става въпрос за 150те човека, Миро.
          Поне прочети статията.
          Щом тези (наред с Бош и други големи) си прехвърлят развойната дейност тук (не тестърите като теб), дали не са видели потенциал?
          И дали ти и Жонката разбирате повече от тях?
          Ще има кой да плаща данъци и да купува скъпи имоти, това е ясно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Както казват англичаните " The life is tough and unfair". Истината е че образованието ни е супер зле( учиш от много неща по малко и накрая не знаеш нищо вместо да учиш малко неща но да научиш нещо като хората, което и да ти е полезно) . Та ако няма кой да те побутне от ранна детска възраст и да ти налее акъл или да ти е оставил нещо на готово борбата за място под слънцето ще ти е безмилостно жестока. Ще трябва да избираш между семейство, кариера, свободно време, забавление,спорт и т.н. За да има прираст трябва да има по 3 деца в семейство, а на такова геройство се решават малко хора в небедните страни ......
            Тук имахме дискусия в предният форум кое е по-добре. Да оставиш нещо готово или да инвестираш в образование. Преди бях повече за първото, сега съм повече за второто.....Аз съм почнал от нулата / под наем/ , ако имах нещо на готово нямаше да имам достатъчно мотивация....та не знам кое е по-добре...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не подценявай наема. В момента има стотици имоти да се отдават на под 3% бруто от пазарната им цена.... В добро състояние.... Така че няма начин да купиш нещо за 10 годишни наема.... То и за 30 с цялата аритметика няма....
              зависи от аритметиката да си стиснем ръцете на 15 г. макс 20 .. ама моята аритметика не е с ипотеки и потребителски .. аз играя само ако мога да извивам ръце почти до чупене иначе съм само зрител
              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                под наем са едни като минимум 6000 на година .. за малко повече от 10 години си е едно жилище ... или поне гараж в иван вазов .. по принцип под наем е най изгодно ако наема не е висок и жилището е в добро състояние обзаведно ... кеф център, кеф другаде, в софия само от локация и транспорт можеш да избиеш наема . иначе пак ще чакам за мяу, но докато дойде мяу няма само да гледам, просто по премерно и така .... ако е много изгодно тогава
                Не подценявай наема. В момента има стотици имоти да се отдават на под 3% бруто от пазарната им цена.... В добро състояние.... Така че няма начин да купиш нещо за 10 годишни наема.... То и за 30 с цялата аритметика няма....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Въййййй, 150 души с малко пари в джоба ей ся ще преобърнат цялата българска демография хахахаха
                  Епа немската демография цъфти.... Толко е цъфнАла, чак до кафяво, ама на теб не ти прави впечатление :-)
                  А малкото пари са повече от твоите :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Ми като е зор, под наем и чакаш голямото МЯУ. Какъв е проблема?
                    под наем са едни като минимум 6000 на година .. за малко повече от 10 години си е едно жилище ... или поне гараж в иван вазов .. по принцип под наем е най изгодно ако наема не е висок и жилището е в добро състояние обзаведно ... кеф център, кеф другаде, в софия само от локация и транспорт можеш да избиеш наема . иначе пак ще чакам за мяу, но докато дойде мяу няма само да гледам, просто по премерно и така .... ако е много изгодно тогава
                    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin

                      Сега стана ясно що не усещаш рогата, оттогава още си им свикнал с тежестта
                      2 седмици, ей ся - верно повечето хора не правят твоите грешки. Тук се съгласих. И за какво всичко - за софийска панелка и пак така софийско живуркане а.к.а. "кариера" Пълен смех!
                      Радомирска панелка Крети, Радомирска , моля те не ме надценявай :-)
                      Да кажем така - както имотите така и жените ги избирам по-добре от теб :-) Немат нищо общо с Индия :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Въййййй, 150 души с малко пари в джоба ей ся ще преобърнат цялата българска демография хахахаха
                        Въй въй без жена без деца без семейство без майка без Родина това е живота на убитника в чужбина

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Е най-накрая некой да ми поверва :-)
                          Бай Пеше сичко / не е много, но е достатъчно/ поне при мен е с късмет и низ от случайности.... и вродено / пак късмет/ ного ама ного математика..../ учил съм само, за да се състезавам с Бота иначе не съм отворил 1 сборник през живота си/.... Така че примера нема да е добър децата да чакат на късмет.... :-)))) Ако не бях тотален атеист бих казал, че има неко горе дето се грижи за мене :-))))
                          Са нямай никакво съмнение за неко горе както си го нарекъл.Говоря за Вселенски разум който управлява всичко а не за бабини деветини и църковни простотии.Да знаеш вервам ти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Иванчо, явно тези будали от SAP са на друго мнение:

                            https://m.dnevnik.bg/biznes/companii...tiiat_razvoen/

                            Илез от вкъщи малко, поспри с интернета и мечтите, поживей.
                            Приятелски съвет.

                            А за имотите, за стари ергени в момента е по-изгодно под наем, не се ядосвай толкова или се ориентирай към места, които са ти по джоба.
                            Въййййй, 150 души с малко пари в джоба ей ся ще преобърнат цялата българска демография хахахаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Какво развитие, какви 5 лева бе човек? Къде го виждаш това развитие? Аз виждам тотална разруха навсякъде, 90те бяха рай в сравнение с това, което предстои тук.
                              България загива в момента, ти за развитие и подценени имоти ми говориш.
                              Иванчо, явно тези будали от SAP са на друго мнение:

                              https://m.dnevnik.bg/biznes/companii...tiiat_razvoen/

                              Илез от вкъщи малко, поспри с интернета и мечтите, поживей.
                              Приятелски съвет.

                              А за имотите, за стари ергени в момента е по-изгодно под наем, не се ядосвай толкова или се ориентирай към места, които са ти по джоба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Донякъде си прав, че проблема е по-дълбок. И започва от интернет и филмите - всички искат да са като филмови звезди при това във филмите им....Играчи да са като героите....И промивка на мозък и мислене на макс. Иначе аз нямам нищо против джендъри и всички в тези групи докато не ми се бъркат в живота и не ми го натрапват и на децата ми.... Щом ги кефи хората ок....
                                Не мога и да отрека , че извадих късмет в професионален план - не е само да качества, а и до щастливи случайности. ....Без късмет в никоя област не става, но той по-често идва при тези които го търсят.... Та някой който седи на 600 лева в провинцията е сигурно трудно да гледа семейство. но ако е смел и има умения и няма мързел било в София или чужбина може да подреди нормален живот.
                                Минал съм през почти всичко - помня преди 89-та какво, беше, и през 90-те - стоял съм вечер с часове на свещи поради режим на тока / Бай Пешето още не е бил завършил да опраи енергетиката :-)/ и без вода , и с купони за хляб по 2 часа на опашка, и с 3 вълнени блузи зимата щото се пести от отопление... и купища мацки са ме рязали докато ги задявах.... И в тази среда са се правели и гледали деца и ей го хора сме станали....Знам какво е трудност, а сегашните млади драмата им е че Айфоня име на 2 години и че имат само 4 чифта Найк маратонки....
                                Както казват англичаните " The life is tough and unfair". Истината е че образованието ни е супер зле( учиш от много неща по малко и накрая не знаеш нищо вместо да учиш малко неща но да научиш нещо като хората, което и да ти е полезно) . Та ако няма кой да те побутне от ранна детска възраст и да ти налее акъл или да ти е оставил нещо на готово борбата за място под слънцето ще ти е безмилостно жестока. Ще трябва да избираш между семейство, кариера, свободно време, забавление,спорт и т.н. За да има прираст трябва да има по 3 деца в семейство, а на такова геройство се решават малко хора в небедните страни ......

                                Коментар

                                Working...
                                X