IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Айде че не се трае вече....
    да идват вече зелените
    препоръка е

    Коментар


    • Другия вариант е да си купиш нещо от строителя, но там трябва да кихаш доста. Понякога когато строителите са запазили най-добрите апарти идва време в което решават да продават примерно след 5 или след 7 години. Т.е. намираш един такъв дето си е запазил читавите и ако реши да ги продава трябва да си първи на редичката и да кихаш. Ето давам пример аз взех на 1200 на дупка, строителя ноември ми каза дръж го аз не бих продавал иначе ако сега го продаваш трябва да му търсиш 1700, това с направена баня настилки и стени шпакловани и боядисани без друго обзавеждане.

      Ако парите не са ти проблем, както разбирам от постовете ти, това ти е варианта кшхаш стабилно и вземаш хубаво за живеене.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

        Слушай сега намери си познати, които да са близки с някой добър строител, и действай през тях. Друг шанс нямаш. Още преди да започне блока да се строи най-хубавите етажи вече са запазени и продадени. Т.е. трябва да си от тези със запазените иначе при мен от осем етажна сграда още на дупка като ходих да питам най високия етаж който ми дадоха беше 4, нагоре всичко го нямаше. Т.е. дават обезщетение на собствениците на парцела запазват си за тях, и каквото остане се продава. Та така ако искаш това което описваш пускай връзките много сериозно.
        Трябва да са доста връзки... За следващият обект на добро място на моят строител при сграда от 20-ина апарта има списък със 150 чакащи....
        На кой да даде пръв ? Или просто ги отсява сериозно с цената....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Направи им реклама на тези строители с имената, да се възползваме и ние ако са в София. Това сериозно.
          Съгласен, че за добър имот, с правилни стаи, които не са кутийки с причудливи форми и без антрета по 10-15 м2 си заслужава да платиш премия върху цената. Само не забравяй, че в нормалните страни квадрата ти го мерят без общи части, скосявания, стени и т.н. части според държавата, а ти издават до ключ.
          Що се отнася до моет определение за коптори, това са реално почти всички предлагани имоти в търсените от мен квартали, особено тези на вторичния пазар, но и новото е в голяма степен съвсем смотано, ако разпределението става с много кмпромиси, ще е кофти етаж. И това мисля е обективно виждане.
          Такива са повечето строители, които не продават на 600 евро.... А като вземеш достатъчно рано разпределението си го правиш както ти искаш - апарта в който живея сега е правен вътрешно по моите желания като разпределение....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

            Направи им реклама на тези строители с имената, да се възползваме и ние ако са в София. Това сериозно.
            Съгласен, че за добър имот, с правилни стаи, които не са кутийки с причудливи форми и без антрета по 10-15 м2 си заслужава да платиш премия върху цената. Само не забравяй, че в нормалните страни квадрата ти го мерят без общи части, скосявания, стени и т.н. части според държавата, а ти издават до ключ.
            Що се отнася до моет определение за коптори, това са реално почти всички предлагани имоти в търсените от мен квартали, особено тези на вторичния пазар, но и новото е в голяма степен съвсем смотано, ако разпределението става с много кмпромиси, ще е кофти етаж. И това мисля е обективно виждане.
            Слушай сега намери си познати, които да са близки с някой добър строител, и действай през тях. Друг шанс нямаш. Още преди да започне блока да се строи най-хубавите етажи вече са запазени и продадени. Т.е. трябва да си от тези със запазените иначе при мен от осем етажна сграда още на дупка като ходих да питам най високия етаж който ми дадоха беше 4, нагоре всичко го нямаше. Т.е. дават обезщетение на собствениците на парцела запазват си за тях, и каквото остане се продава. Та така ако искаш това което описваш пускай връзките много сериозно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

              На балкона, направили са канали, тръбен път всичко за да са там, да взема ми от балкона, но такива са му условията на човека. Иначе сложиха шумоизолация на плочите е така за собствена сметка.Нямам идея колко струва едва ли е много скъпо, но си направиха. Мазето ми има плочки, не е някаква замазка. Общите части ги направиха луксозни, асансьора купиха некакъв немски. Облицоваха го с талашит да не се хаби докато вървят довършителни работи. Хубава дограма сложиха. Срещам си се с ръководителя на обекта казвам му какво и как искам, за да не преправям после абе сичко 6. Предния пък строител беше обещал да направи улица и асфалтираха и направиха. Ако не беше се разбрал с общината беше поел ангажимент за собствена сметка да направи, половин платно, тъй че има си и точни строители, даже си мисля, че след 2008 боклука там се изчисти до голяма степен, освен това и хората си търсят качествени неща. Т.е. мина времето на копторите.
              При мен е същото положение - без плочките в мазето - сам си ги слагах....Макар и да са няколко години по-стари от твоите....
              Новото си е ново :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                мдааааа
                желаещи за покупки по време на последната
                фаза на поскъпването няма

                ха познаите какво идва след описаната
                по горе ситуация

                цялата няколко процентна инфлация
                ще бъде избита за имащите КЕШ
                след известно време
                купуваки
                поеФтинели имоти ога
                ама имоти - не каравани
                или панеляци
                Кога пък се очаква това поевтиняване?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Това за копторите хич не съм съгласен, и не е вярно. Аз поне и двамата строители дето купих от тях без да ги познавам без нищо бяха супер точни, всичко каквото бяха обещали си го направиха, че даже и повече от необходимото. Последните даже не разрешаваха климатици да се слагат на фасадата, пазят си реномето искат сградите им да са визитна картичка за работата им. Ама като искаш хубаво си плащаш. Ся хем искаш да минеш тънко хем да не е коптор, несъвместимо е. Всяко нещо си има цена.
                  Направи им реклама на тези строители с имената, да се възползваме и ние ако са в София. Това сериозно.
                  Съгласен, че за добър имот, с правилни стаи, които не са кутийки с причудливи форми и без антрета по 10-15 м2 си заслужава да платиш премия върху цената. Само не забравяй, че в нормалните страни квадрата ти го мерят без общи части, скосявания, стени и т.н. части според държавата, а ти издават до ключ.
                  Що се отнася до моет определение за коптори, това са реално почти всички предлагани имоти в търсените от мен квартали, особено тези на вторичния пазар, но и новото е в голяма степен съвсем смотано, ако разпределението става с много кмпромиси, ще е кофти етаж. И това мисля е обективно виждане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    дано да е по-скоро.
                    Айде че не се трае вече....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      А къде ще се слагат климатиците? Така или иначе външно тяло трябва да има.
                      На балкона, направили са канали, тръбен път всичко за да са там, да взема ми от балкона, но такива са му условията на човека. Иначе сложиха шумоизолация на плочите е така за собствена сметка.Нямам идея колко струва едва ли е много скъпо, но си направиха. Мазето ми има плочки, не е някаква замазка. Общите части ги направиха луксозни, асансьора купиха некакъв немски. Облицоваха го с талашит да не се хаби докато вървят довършителни работи. Хубава дограма сложиха. Срещам си се с ръководителя на обекта казвам му какво и как искам, за да не преправям после абе сичко 6. Предния пък строител беше обещал да направи улица и асфалтираха и направиха. Ако не беше се разбрал с общината беше поел ангажимент за собствена сметка да направи, половин платно, тъй че има си и точни строители, даже си мисля, че след 2008 боклука там се изчисти до голяма степен, освен това и хората си търсят качествени неща. Т.е. мина времето на копторите.
                      Last edited by pepe1234; 29.06.2021, 11:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Това за копторите хич не съм съгласен, и не е вярно. Аз поне и двамата строители дето купих от тях без да ги познавам без нищо бяха супер точни, всичко каквото бяха обещали си го направиха, че даже и повече от необходимото. Последните даже не разрешаваха климатици да се слагат на фасадата, пазят си реномето искат сградите им да са визитна картичка за работата им. Ама като искаш хубаво си плащаш. Ся хем искаш да минеш тънко хем да не е коптор, несъвместимо е. Всяко нещо си има цена.
                        А къде ще се слагат климатиците? Така или иначе външно тяло трябва да има.

                        Коментар


                        • Ето защо българиския туризъм е обречен и морските имоти са напълно кухи. Къде ще се мерим с Гърция, Турция, Франция, Италия.
                          Както коментрах по рано този месец, платежоспосбните туристи са в Гърция. България я няма на картата.

                          Коментар


                          • Това за копторите хич не съм съгласен, и не е вярно. Аз поне и двамата строители дето купих от тях без да ги познавам без нищо бяха супер точни, всичко каквото бяха обещали си го направиха, че даже и повече от необходимото. Последните даже не разрешаваха климатици да се слагат на фасадата, пазят си реномето искат сградите им да са визитна картичка за работата им. Ама като искаш хубаво си плащаш. Ся хем искаш да минеш тънко хем да не е коптор, несъвместимо е. Всяко нещо си има цена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                              мдааааа
                              желаещи за покупки по време на последната
                              фаза на поскъпването няма

                              ха познаите какво идва след описаната
                              по горе ситуация

                              цялата няколко процентна инфлация
                              ще бъде избита за имащите КЕШ
                              след известно време
                              купуваки
                              поеФтинели имоти


                              ама имоти - не каравани
                              или панеляци
                              дано да е по-скоро.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • мдааааа
                                желаещи за покупки по време на последната
                                фаза на поскъпването няма

                                ха познаите какво идва след описаната
                                по горе ситуация

                                цялата няколко процентна инфлация
                                ще бъде избита за имащите КЕШ
                                след известно време
                                купуваки
                                поеФтинели имоти

                                ама имоти - не каравани
                                или панеляци

                                Коментар

                                Working...
                                X