IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • мдааааа
    желаещи за покупки по време на последната
    фаза на поскъпването няма

    ха познаите какво идва след описаната
    по горе ситуация

    цялата няколко процентна инфлация
    ще бъде избита за имащите КЕШ
    след известно време
    купуваки
    поеФтинели имоти

    ама имоти - не каравани
    или панеляци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Кво искаш да кажеш? Че 150 или 200К сега след 10 години са на същата цена без промяна и хоп...30% спад. Верваш ли си или некой анализатор ти го втълпи този сценарий?
      Не сме минали върха 2008 бре джанъм , но виж сега коя е годината . Скачай сега, но полека да не стъпиш накриво !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
        много ми е интересно какво ще правят повишителите, които са купили сега нещо на 150- 200 к с ипотека и след 10 г. се окаже, че това не струва или има спад 30 % в НИ и дабъл или трипъл на лихвите по ипотеките.. как ли се преглъща такъв сценарии и имат ли вариант за излизане от такава ситуация без помощта на много розови хапчета .. наис а ? и не нещо нереалистично и невиждано нали
        Кво искаш да кажеш? Че 150 или 200К сега след 10 години са на същата цена без промяна и хоп...30% спад. Верваш ли си или некой анализатор ти го втълпи този сценарий?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          На 2500 беше преди няколко месеца, вече нема....
          Е, у Вазов и Южен парк нема...да поразгледа в Гоцето, Хиподрума...може и да напипа нещо.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • 13ADROL, и олиото като се повиши какво общо има с имотите. Те в България са безумно евтини и като гледам си остават такива, тук най силно важи приказката - това което хората купуват ще се качва, това което притежават няма да се качва.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Къв е тоя продавач, Ся ще му извием ръцете яко и ще продаде веднага на 3800...
              Абе, Песи и на мен ми се виде ефтинко.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                Ето онзи ден си говорихме със Съдията, беше се засилил да гледа един апарт на баня Мадара, там си го влече човека, бил офериран на 1300€ квадратя. Викам му айй стига бе, това не е верно, той човека спокое, каза - нищо не губя, докато ударил 2 наливни се свързал с човека и ооо, сори....не било 1300€, най ми било 2800€.
                Къв е тоя продавач, Ся ще му извием ръцете яко и ще продаде веднага на 3800...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                  Като лекар му препоръчвам терапия. Заковава един тристаен квалитетен в желан от него район на цена 2500 и ще му олекне. А аз му обещавам че ако се сурнат цените ще му го купя на същите кинти, само ще загуби разходите по транзакция и придобиване които е дал.
                  На 2500 беше преди няколко месеца, вече нема....

                  Коментар


                  • Цццццц Аз като ви казвам че този субект Купата нищо не познава , а само плямпа вервйите ми.
                    30% за година ама друг път ! Едвам до 23.6% са го докарали...

                    Някои от най-резките ръстове са отчетени в САЩ, където публикувани миналата седмица данни показаха, че средните цени на всички видове жилища са нараснали с 23,6% на годишна база през май.
                    https://www.investor.bg/analizi/113/...-sveta-330584/

                    Коментар


                    • Ето онзи ден си говорихме със Съдията, беше се засилил да гледа един апарт на баня Мадара, там си го влече човека, бил офериран на 1300€ квадратя. Викам му айй стига бе, това не е верно, той обаче спокоен, каза - нищо не губя, докато ударил 2 наливни се свързал с човека и ооо, сори....не било 1300€, най ми било 2800€.
                      Last edited by bulgarian lev; 29.06.2021, 01:42.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        От последната ми покупка минаха два месеца. Оттогава олиото от 2, 5лв. , стана 4лв.
                        В същото време 40% кредит, дори само лихвата да бях плащал, се обезценява като стойност, а аз погасявам и главница със сериозни стъпки. Какъв благ мед е да си от обратната страна на депозита
                        Ма те наемателите скоро ще ударят и втората греда, пак ще почнат сметките с молива - кредит, наем...абе бало си е на гъза капаците...се крива тая пишка, не влаа.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Жони, нещо си ного объркан. Сам се хвалиш че си изкарал от инвестиции 60% за миналата година, от проекти изкарваш вероятно на частно / извън работата ти/ поне още 100К защо ти е такава драма , че имотите дръпнали с 10-20% за година ? След инвестициите ти можеш да купиш ПОВЕЧЕ имот от преди година ! Какво повече искаш ?! Ето аз дори ти завиждам малко щото ако приема имотите ми за инвестиция и другите неща съм с доходност под 10% на активите за година Ти си на светлинни години по-добре от мен и от 99% от хората. Кой друг е изкарал 60% за година ?!?!?1
                          Не те кефят имотите у нас - ок. Не струват исканите пари - пак ок. Страната ни е супер зле за всичко - пак ок. Не щеш семейство и особено жена Българка - ок...
                          Тогава що си губиш времето в сайта за обяви ? Айде форума може, че е забавление. ама знаеш всички обяви по-добре от брокерите бе човек ! Въобще що седиш у нас при тази ти настройка. Казвам ти чесно с твоето мнение за всичко тук и работата и доходите ти и че нищо не те задържа у нас /деца, жена/ отдавна бих отишъл на някое топло данъчно местенце....
                          Твоето пребиваване у нас е чист мазохизъм...

                          ПП А бре с тея Каките за по 1000 ойро садо мазо има ли ? :-)
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.06.2021, 01:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                            много ми е интересно какво ще правят повишителите, които са купили сега нещо на 150- 200 к с ипотека и след 10 г. се окаже, че това не струва или има спад 30 % в НИ и дабъл или трипъл на лихвите по ипотеките.. как ли се преглъща такъв сценарии и имат ли вариант за излизане от такава ситуация без помощта на много розови хапчета .. наис а ? и не нещо нереалистично и невиждано нали
                            тихо не им пиши такива неща ,че някой може да се самоубие .ръст до откат!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                              много ми е интересно какво ще правят повишителите, които са купили сега нещо на 150- 200 к с ипотека и след 10 г. се окаже, че това не струва или има спад 30 % в НИ и дабъл или трипъл на лихвите по ипотеките.. как ли се преглъща такъв сценарии и имат ли вариант за излизане от такава ситуация без помощта на много розови хапчета .. наис а ? и не нещо нереалистично и невиждано нали
                              Кой може да вземе ипотека 200 000е ? човек с доходи не ги мисли тези хора не реви на чужди гробища особено ако не ти е чак пък толкова мъчно

                              В предният ти пост има някои прозрения - НЕ МОЖЕ ДА СПЕЧЕЛИШ ОТ РЪСТА НА ИМОТИТЕ този ръст в голямата си част е изяден от инфлацията а дори и да си малко на реална капиталова печалба това не обръща света

                              Преди писах че първият ми имот купен 2004-та е поскъпнал 8 ПЪТИ еми тя и реалната инфлация не е много по далече вероятно съм напред спрямо инфлацията но поскъпването на един имот не може да ти даде качествено друг живот

                              За да печелиш достатъчно от имоти трябва да имаш портфолио за много повече от 1 милион лева. Такива пари рядко се изкарват в БГ от работна заплата тоест трябва да правиш бизнес и умерено да инвестираш в имоти така че да не си пречиш на бизнеса и след много години работа в правилната посока ще можеш да се пенсионираш само с бизнес трудно ще се пенсионираш
                              Last edited by ledosvetlenie; 29.06.2021, 00:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                За транспорта ти обясних няколко пъти, че причината не е една и далеч не е инфлацията. Освен това не съм казал, че цените няма да минат декемврийските, а че ще падат от новогодишните в Китай, може би бъркаш кога са двете нови години. И то така беше почнало, после се случиха два черни лебеда за едно тримесечие, а последните 10 години нямаше ни един плюс някои дисбаланси, формирали общо т.н. перфектна буря. В момента нещата са тотално извън контрол. Щом някои корабособственици са излязли от пазара и обслужват само дългосрочните си клиенти, значи има някакъв сериозен проблем. За мен е това, че големите компании в света постъпиха 2020 така, както и аз направих с апарта в Лагера. Ти като си такъв разбирач, що не изкупи половин Китай миналата година на под $ 2000 транспорта и срив на цените на суровините? Нали ти оставаха пари дет нямаше какво да ги правиш. Високите цени в транспорта са опит да се спре една тенденция, но явно работата е за момента изтървана.
                                Не е до инфлацията а до това че много хора си отлагаха транспорта на готовата продукция защото им се виждаше съкпо и ти казах че тези хора рано или късно ще бъдат принудени да я докарат тази стока защото китайците не могат да им я държат на склад до безкрай и сега тези дето се мръщеха на 6 хиляди долара ще платят по над 12 хиляди

                                На мен скоро ще ми е готов един контейнер, колкото е цената за транспорта толкова въобще не мисля да отлагам че можело после да е по евтино.

                                И за стоките и имотите аз съм го писал. Купувам когато ми е необходимо и колкото трябва форекс с имоти и стоки не играя

                                Като имам пари за имот купувам имот като ми трябва стока купвам колкото ми трябва

                                Коментар

                                Working...
                                X