IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    обаче пешето не им признава дипломите
    и половината предмети.
    Венко кой съм аз че да им признавам дипломите.Дипломите на СУ за разлика от ТУ в чужбина никой не ги признава дори задниците си отказват да трият с тях.Като чета какво пишат самопровъзгласилите се тука за най умни и най красиви вече нямам никакво съмнение защо България е на това дередже...Те са отишли да учат еди какво си щото са чули че там раздават пари.Станаха на по 50 и още не могат да разберат че училището е необходимо но не достатъчно условие да се живее добре и че със всяка една професия можеш да изкарваш пари и да си добре...Отказват да проумеят че за разлика от тях има хора които са отишли да учат щото това искат а не щото за там стигнал бала или щото това било модерно.Тука битуват едни клишета от рода на
    1.СУ е най великото училище на света и завършилите го са най умни и красиви другите са тъпи
    2.Само програмистите изкарват пари другите са тъпи
    3.София е най престижното място на света и само там се изкарват пари
    4.Извън София чичо от село кара лада и зема 150 кинта.
    Да не изброявам още много подобни простотии.Как да убедиш един гламарник че един плочкаджия взема повече от един програмист..Те са учили във ФМИ и знаят всичко.Па тръгнали и да обясняват кой бил комплексар...като влезе плочкаджията у тях и им вземе шест бона за труд само да и ремонтира банята за макс 10 дена ще го разберат.И не плаща данъци.Един добър плочкаджия с един помощник праи три бани за един месец и графика му за шест месеца напреде е зает...да ти сера аз на ФМИ...дразни ме наглостта им.Келеш дето не мое на връзано куче леб да даде и ако го закарам в гората не мое се изсере щото нямало клекало тръгнал да раздава квалификации.Ай сектир.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      мисля, че ти казваше да ги казваме нещата предварително

      7 юли пускай 10К поръчка ти и 10К поръчка жената (ще има предимство до 10к лв поръчки, за да има за малките) ИмПулс I АД

      и диверсифицирай докато чакаш, а после си сравни доходност и капиталова (времеви хоризонт 5г) с имот купен тази година.


      поздрави и успех
      Благодаря за инфото но да ти кажа аз диверсификация и по висока доходност не търся искам спокойствие и редовни приходи от ренти па макар и ниски

      И да вкарам 20к в това нещо и да ми донесе още 20к за 5 години с нищо няма да ми промени живота и да ги загубя пак няма да ми промени живота само дето ще се ядосвам като се сетя че съм се занимавал с щуротии

      Това го предложи на Кавръка той има да избива че със златото дето го обу вече е на минус 10% та сега ще може да усредни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

        Леко с напъването в тая жега.
        И аз кат тебе съм имотен тигър с къщата на дедо и баба на село, ама не се вживявам толкова.
        Не му е лесно по жегите в караваната...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Голяма част от умните деца през 90те се записаха в УНСС, щото модерно, имаше масови съкращения на инженери. Винаги ми е било интересно какво стана с тях? Поне като се съди по бала си бяха немалко, но аз лично не знам от нашия клас от тия отишли там да е прокопсал, то те и не бяха най-умните де. Не че има особена връзка с образованието кой ще забогатее, но милионери станаха само такива завършили МЕИ като се замисля. И всички се занимават с нещо свързано с ИТ.
          Ми веднага ти казвам от моята група дето завършихме няма човек с под 5000 чисто.Повечето са в България.Имам колеги в Канада Англия и САЩ.И там са добре и си работят по професията щото инженерите са голям дефицит по света..Има и един милионер в Канада..но за други не ми е известно да са милионери

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Голяма част от умните деца през 90те се записаха в УНСС, щото модерно, имаше масови съкращения на инженери. Винаги ми е било интересно какво стана с тях? Поне като се съди по бала си бяха немалко, но аз лично не знам от нашия клас от тия отишли там да е прокопсал, то те и не бяха най-умните де. Не че има особена връзка с образованието кой ще забогатее, но милионери станаха само такива завършили МЕИ като се замисля. И всички се занимават с нещо свързано с ИТ.
            аз влязох доста след набора си. просто ми трябваше висше.
            по това време вече, беше позагубил позиции.
            имах чувство, че основна цел на повечето преподаватели беше да си продадат учебниците.
            много бързо ми се оформиха като 2 типа;
            - сухи теоретици, преподаваха, но малко отвлечени неща
            - бизнесмени, имаха опит, но искаха да го продават на фирмени обучения и частни консултации, не в университета.
            имаше старателни и будни момичета и предполагам са постигнали нещо.
            повечето момчета изглеждаха като изпратени там от родителите си.
            аз вече работех това, за което следвах и учих предметите до към втори курс.
            след това взимах изпитите от обща култура или от това, което съм научил в практиката.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              Затварянето вкъщи ни научи колко важно е човек да има собствен дом, който да му допада и да не го потиска.

              Да се дойдем на поскъпването, щото нещо оспамихте темата с кой кво учил преди 20-30 години

              https://webcafe.bg/pari/v-
              slovakiya-...tesneniya.html


              БЕСЕН РЪСТ! КАК ЛИ ПРЕЖИВЯВАТ ПО БРАТИСЛАВСКИТЕ ПЕРОНИ?
              Леко с напъването в тая жега.
              И аз кат тебе съм имотен тигър с къщата на дедо и баба на село, ама не се вживявам толкова.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                обаче пешето не им признава дипломите
                и половината предмети.
                Пешето никой не го пита, кво признава и кво не.

                Коментар


                • Затварянето вкъщи ни научи колко важно е човек да има собствен дом, който да му допада и да не го потиска.

                  Да се дойдем на поскъпването, щото нещо оспамихте темата с кой кво учил преди 20-30 години

                  https://webcafe.bg/pari/v-
                  slovakiya-...tesneniya.html


                  БЕСЕН РЪСТ! КАК ЛИ ПРЕЖИВЯВАТ ПО БРАТИСЛАВСКИТЕ ПЕРОНИ?
                  Last edited by 13ADROL; 30.06.2021, 13:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Това с университетите да си го говорим хора на 40-50+ е все едно да си разправяме лафчета от казармата. Далечно минало, то МЕИто още тогава беше неадкватно през 90те, аз знаех повече от половината даскали, затова и почти не се вясвах там
                    Сега не ми се мисли колко са изостанали, затова и пратих децата в Амстердам.
                    Смятай колко си изостанал и неадекватен ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                      В този смисъл - ако си с жилище в Ливадите, но с подобен лукс-паркомясто като моя приятел, като нищо ще стигаш по-бързо до центъра отколкото някой живущ в Лозенец, но с гараж на кофти място. Огромно значение има.
                      Ако ще ходиш често до центъра, много по-добре е да си близо до метростанция, с кола е трудно да стигнеш, трудно да паркираш и с големи ограничения за срока на паркиране.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Предимство на новите сгради (за радост на Песимиста):
                        На едно приятелче асаньорът му слиза до подземния паркинг, а паркомястото му е точно срещу асансьора на 5 метра. След точно 3 минути от входната си врата е вече навън с колата.
                        Ако имаш гараж с врати, дори да е в същата сграда (което е рядкост), докато слезеш, отвориш, подкараш (ако някой кретен не е спял отпред), затвориш -15 минути са си минали.
                        Е то тая екстра я имаше и в блока на дядо ми на бул. Гоце Делчев, строен някъде 60те. Ма си държеше москвича там докато го продаде, малко преди да стане ретро автомобил.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Аз пък си мисля че 10 мин. ще фръкнат още на светофара на Гоце Делчев, още толкова на Каблешков и прочие.
                          Предимство на новите сгради (за радост на Песимиста):
                          На едно приятелче асаньорът му слиза до подземния паркинг, а паркомястото му е точно срещу асансьора на 5 метра. След точно 3 минути от входната си врата е вече навън с колата.
                          Ако имаш гараж с врати, дори да е в същата сграда (което е рядкост), докато слезеш, отвориш, подкараш (ако някой кретен не е спрял отпред), затвориш, тръгнеш -15 минути са си минали без да ги усетиш.

                          Старите гаражи пък каквито са тесни (по 2 метра макс и отпред с тесен двор) си е истинско шоферско изкуство да влезеш и да излезеш със съвременна кола. Всяко едно невнимание - поне стотачка и нагоре.

                          В този смисъл - ако си с жилище в Ливадите, но с подобен лукс-паркомясто като моя приятел, като нищо ще стигаш по-бързо до центъра отколкото някой живущ в Лозенец, но с гараж на кофти място. Огромно значение има.
                          Last edited by ejonny2376; 30.06.2021, 12:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Той разстоянията ги бърка малко. И времената.
                            Дори му чертах на топографската карта разстоянието между една сграда и метрото - над километър и половина по най-краткия възможен маршрут, той твърдеше как било на 5 минути пеша (от ул. Невестина Скала до Красно село). В друг случай разстояние от 500 метра стана 100 метра.

                            Иначе, с кола по България можеш да стигнеш евентуално от Гоцето до горната част Бояна за 10-15 минути, ако няма много движение. Там ти почва вече пътеката за водопада. Така че не е невъзможно. Според мен обаче достъпите до Алеко и Златни Мостове трябва да бъдат изцяло затвотени за автомобили. Когато съм в София за уикенда редовно правя еднодневни преходи - Владая-Железница например. На Златните е някакъв ад и не се диша от навлеци с коли. Идва, хвърля си боклуците и се връща. Витоша трябва да бъде за туристите, не за разни кифли с невъзпитани дечурлига.
                            Аз пък си мисля че 10 мин. ще фръкнат още на светофара на Гоце Делчев, още толкова на Каблешков и прочие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Това с университетите да си го говорим хора на 40-50+ е все едно да си разправяме лафчета от казармата. Далечно минало, то МЕИто още тогава беше неадкватно през 90те, аз знаех повече от половината даскали, затова и почти не се вясвах там
                              Сега не ми се мисли колко са изостанали, затова и пратих децата в Амстердам. СУ уж малко по-добре, поне децата са умни, а там още преди години почнаха да зарибяват по-големите студенти да учат по-малките и са по адекватни.
                              Ма чакай да те заям - значи си на 5-10 минути от НДК и половината училища, кабинети и квото се сетиш, в същото време на 10 минути от Витоша???
                              Аз пък през деня имам ярки спомени как в южните квартали (всичките, дори и малки квартални улички), скоростта е нещо от сорта на 100 метра за 10 минути с колата. На булевардите като България - същото. Значи хванахме те - ти си с хеликоптер и си имаш площадка на покрива.
                              Той разстоянията ги бърка малко. И времената.
                              Дори му чертах на топографската карта разстоянието между една сграда и метрото - над километър и половина по най-краткия възможен маршрут, той твърдеше как било на 5 минути пеша (от ул. Невестина Скала до Красно село). В друг случай разстояние от 500 метра стана 100 метра.

                              Иначе, с кола по България можеш да стигнеш евентуално от Гоцето до горната част Бояна за 10-15 минути, ако няма много движение. Там ти почва вече пътеката за водопада. Така че не е невъзможно. Според мен обаче достъпите до Алеко и Златни Мостове трябва да бъдат изцяло затвотени за автомобили. Когато съм в София за уикенда редовно правя еднодневни преходи - Владая-Железница например. На Златните е някакъв ад и не се диша от навлеци с коли. Идва, хвърля си боклуците и се връща. Витоша трябва да бъде за туристите, не за разни кифли с невъзпитани дечурлига.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                обаче пешето не им признава дипломите
                                и половината предмети.
                                Голяма част от умните деца през 90те се записаха в УНСС, щото модерно, имаше масови съкращения на инженери. Винаги ми е било интересно какво стана с тях? Поне като се съди по бала си бяха немалко, но аз лично не знам от нашия клас от тия отишли там да е прокопсал, то те и не бяха най-умните де. Не че има особена връзка с образованието кой ще забогатее, но милионери станаха само такива завършили МЕИ като се замисля. И всички се занимават с нещо свързано с ИТ.

                                Коментар

                                Working...
                                X