IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ха ха крушков пак сметка на чужда паница прави.
    2-та апарта в Атина да не би да не им се вдига цената?
    А съм ги купил на цената на гараж в шопия, а са 3-стайни.
    Пак на такава цена ще купя ако не в шопия в Стамбул. Дофтурите казаха че 100г ще живея, имам време да чакам
    ботчо, ти да си жив и здрав и да дочакаш
    ама аз вече немам нерви и съм много фрустриран
    надявам се зелените германци да оправят нещата
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      +1

      Кавръков е добро момче, но май заплатата му не е висока и не позволява да изплаща кредит.

      А Бота е умен и знае как да държи пари. И не ми се вярва да ги пропилее (тези от 2-та апартамента). В момента пазарът на НИ е спекулативен и набалончен. И нотариусите в провинцията нямат много работа, през септември 2020 г. съм изповядвал сделка в провинцията и видях разликата с 2017 и 2018 г.


      Като имат пари колегите, да си купят морска вила, да си купят планинска вила, да си купят парцел до река......и да сеят и да произвеждат,

      Аз самият съм работил в земеделието, ако бате Пешо знаеше на какво съм способен, нямаше да ме хока, както го прави.


      ха ха крушков пак сметка на чужда паница прави.
      2-та апарта в Атина да не би да не им се вдига цената?
      А съм ги купил на цената на гараж в шопия, а са 3-стайни.
      Пак на такава цена ще купя ако не в шопия в Стамбул. Дофтурите казаха че 100г ще живея, имам време да чакам
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Евго дали ще набиеш кеша в неправилните инвестиции неправилните имоти или неправилната банка крайният изход винаги е печален

        Това обикновено се случва с хората на които парите са им дошли лесно и в повече от акъла за над 90% от тях крайният изход е ясен

        Ето Бота наследил е два апарта и най умного дето измисли е да ги продаде да сложи парите в банка и сега те вече са за един апарт

        Ето ти го и Кавръка имал е пари за панелна гарсониера още през 2006-та от тогава е спестявал още 15 години и сега пак има за панелна гарсониера

        От мен запомни парите не отиват на всеки
        неправилната банка може да се окаже по-неправилна от неправилен имот.
        а неправилната акция може да ги бие и двете.
        нещо като камък, ножица, хартия.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Аз имам чувството, че Джонката и Евго са един и същ и ни тестват от двете страни
          пепел ти на устата!
          аз само от едната страна давам.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Евго дали ще набиеш кеша в неправилните инвестиции неправилните имоти или неправилната банка крайният изход винаги е печален

            Това обикновено се случва с хората на които парите са им дошли лесно и в повече от акъла за над 90% от тях крайният изход е ясен

            Ето Бота наследил е два апарта и най умного дето измисли е да ги продаде да сложи парите в банка и сега те вече са за един апарт

            Ето ти го и Кавръка имал е пари за панелна гарсониера още през 2006-та от тогава е спестявал още 15 години и сега пак има за панелна гарсониера

            От мен запомни парите не отиват на всеки
            +1

            Кавръков е добро момче, но май заплатата му не е висока и не позволява да изплаща кредит.

            А Бота е умен и знае как да държи пари. И не ми се вярва да ги пропилее (тези от 2-та апартамента). В момента пазарът на НИ е спекулативен и набалончен. И нотариусите в провинцията нямат много работа, през септември 2020 г. съм изповядвал сделка в провинцията и видях разликата с 2017 и 2018 г.


            Като имат пари колегите, да си купят морска вила, да си купят планинска вила, да си купят парцел до река......и да сеят и да произвеждат,

            Аз самият съм работил в земеделието, ако бате Пешо знаеше на какво съм способен, нямаше да ме хока, както го прави.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
              в последните 32 години кеша е бил цар само за много малка част от времето след 2009-та и тук таме през 90-те ако е бил в твърда валута

              Това е така, обаче набиеш ли си парите в боклуци, после няма продажба и няма печалба.

              Тук не сме коментирали много, но българският клиент е стиснат и не плаща добре, по принцип харчи за глупости и търси евтинии.



              Евго дали ще набиеш кеша в неправилните инвестиции неправилните имоти или неправилната банка крайният изход винаги е печален

              Това обикновено се случва с хората на които парите са им дошли лесно и в повече от акъла за над 90% от тях крайният изход е ясен

              Ето Бота наследил е два апарта и най умного дето измисли е да ги продаде да сложи парите в банка и сега те вече са за един апарт

              Ето ти го и Кавръка имал е пари за панелна гарсониера още през 2006-та от тогава е спестявал още 15 години и сега пак има за панелна гарсониера

              От мен запомни парите не отиват на всеки

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Берти в последните 32 години кеша е бил цар само за много малка част от времето след 2009-та и тук таме през 90-те ако е бил в твърда валута

                Хората които стискат кеш пермаментно са преебавани не защото е нямало добри момента за кеша, а защто те винаги си мислят че ще дойдат още по добри и те така си висят цял живот на перона и гледат за влака в обратната посока

                Сега ще ти обясня и за строителството - Един от имотите който купих тази година е сграда с двор в широкия център, мястото има много добър потенциал да се направи кооперацията за която говориш, но аз вероятно никога няма да я построя защото по мои груби сметки ми трябват около 700 000 евро за да я завърша поне на груб строеж, а не разполагам с такива свободни пари нито желая да рискувам с такъв кредит

                Другият вариант е да я дам на инвеститор и да рискувам да се забатачат нещата с години през които аз няма да мога да си получвам наем и накрая да получа почти същите реални квадрати в по добро състояние, но в комплект с една камара съсобственици

                Към момента за мен лично е по добре да купувам готови неща който ми се струват изгодни и са ми по силите от колкото да гоня орли в небесата

                в последните 32 години кеша е бил цар само за много малка част от времето след 2009-та и тук таме през 90-те ако е бил в твърда валута

                Това е така, обаче набиеш ли си парите в боклуци, после няма продажба и няма печалба.

                Тук не сме коментирали много, но българският клиент е стиснат и не плаща добре, по принцип харчи за глупости и търси евтинии.




                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Ма разбирасе че банката е собственик на ипотеката а ти на имота

                  Толкова е просто ти спираш да плащаш и имота си остава за тебе а за банката остават няколко листа че и дължиш нещо

                  Взимай некакви по читави неща щото тоя шит дето употребяваш ще ти направи остатъка от мозък на каша

                  Естествено че имота си остава за мен, а банката държи едни листи в които пише че и дължа пари. Точно по тая причина гламари като теб са купували през 2007а и после са дължали повече от стойността на имотя - хубаво го прочети и осмисли.
                  Last edited by Andi11; 02.07.2021, 12:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Не сме един и същ. Аз съм англофон и съм бил в САЩ.

                    Той е бил в Германия и знае икономически термини на немски.

                    И на двамата умът ни щрака и сме умни и готини,
                    Вземете се тогава!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      5 годинки и то по договор, инак мога да го платя и веднага Много хубава година беше досега...
                      Апропо доста си объркан по темата, банките са собственици на ипотеки - не клиентите им Което в Б-стан е дебел и четвъртит, щеше да е лесно ако банките притежаваха имотите.

                      Инак си точно оня Вуте, дето не гледа да му е добре - а на Нане да му е зле.
                      Ма разбирасе че банката е собственик на ипотеката а ти на имота

                      Толкова е просто ти спираш да плащаш и имота си остава за тебе а за банката остават няколко листа че и дължиш нещо

                      Взимай некакви по читави неща щото тоя шит дето употребяваш ще ти направи остатъка от мозък на каша

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        мяуто ще дойде и кешът ще е цар, но за съжаление силно вероятно не по начина и смисъла, който очакваме и повишители и понижители в темата

                        настоящото благоденствие се гради на дебела и тежка основа от дълг....нещо, което се е доказало в историята, че не е стабилно във времето.
                        с глобализацията и цифровизацията на живота стана много по-лесно глобалното дирижиране и контролиране на хамстерите и затова се наблюдава този дълъг цикъл при акции, имоти и въобще раят на консуматорското общество, където потребяваш сега, а после работиш и връщаш и всичко е сигурно и стабилно и проблемите са само в главите на такива черногледци като мен

                        обърни внимание,че на никой не казвам - стой си на депозит при левонът (примерно) , а точно обратното - спрете да сте консуматорите накрая на веригата (последния , който купува апарта или къщата и почва да се надъхва и смята капиталовата), а си харчете парите като създавате стойност. Винаги има риск при това харчене, но рисковете ги има навсякъде.

                        И понеже темата е за жилищни имоти - ако имате кеш (както твърдите) и афинитет и желание за ЖНИ - бъдете инвеститории и предприемачи - така си сваляте коста на това към което се стремите с едно поне 40-50% в момента. Риск има, но ако се съберете бойни другари с ясно структуриран капитал и цел може да направите много повече от това да дебнете по пазара неща, които или не си струват парите ли са надценени защото пазарната конюнктура е такава, че конкуренцията от други кандидат потребители е огромна. И тук нещата опират до доверие-желание за работа и капитал...е и щипка нюх.

                        дай ми 3 довода срещу това, че в търсенето на наместване на кеш примено 800-1000К евро една група от теб,левчо, песи, леда, бони, дури + други познати примерно състоятелни доктори от приятелите на левчо или твои познати завръщаши се от западна европа - няма да успее да построи една кооперация. Ясно е,че не сте строители, но като има инвеститор с капиал (вие) за всичко останало си има фирми (архитекти, строители, адвокати и тн)

                        в настоящата пазарна среда всичко, което бихте купил ще бъде с поне 40% над себестойност, а много случаи и повече - точно защото хората искат да потребяват и са готови да плащат повече, за да вземат апарта сега на момента и да консумират сега на момента.

                        това не е съвет, а чуденка защо не го правят хора като вас, които хем разбират от НИ (поне такъв вид давате) хем имат кеш, хем знаят какво искат.

                        поздрави

                        ПП тавански или партер маломерки също имате чиек за тях - ратко.
                        Берти в последните 32 години кеша е бил цар само за много малка част от времето след 2009-та и тук таме през 90-те ако е бил в твърда валута

                        Хората които стискат кеш пермаментно са преебавани не защото е нямало добри момента за кеша, а защто те винаги си мислят че ще дойдат още по добри и те така си висят цял живот на перона и гледат за влака в обратната посока

                        Сега ще ти обясня и за строителството - Един от имотите който купих тази година е сграда с двор в широкия център, мястото има много добър потенциал да се направи кооперацията за която говориш, но аз вероятно никога няма да я построя защото по мои груби сметки ми трябват около 700 000 евро за да я завърша поне на груб строеж, а не разполагам с такива свободни пари нито желая да рискувам с такъв кредит

                        Другият вариант е да я дам на инвеститор и да рискувам да се забатачат нещата с години през които аз няма да мога да си получвам наем и накрая да получа почти същите реални квадрати в по добро състояние, но в комплект с една камара съсобственици

                        Към момента за мен лично е по добре да купувам готови неща който ми се струват изгодни и са ми по силите от колкото да гоня орли в небесата


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Аз имам чувството, че Джонката и Евго са един и същ и ни тестват от двете страни
                          Не сме един и същ. Аз съм англофон и съм бил в САЩ.

                          Той е бил в Германия и знае икономически термини на немски.

                          И на двамата умът ни щрака и сме умни и готини,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Като се замисля прав си - Кога не върви бизнеса и намина да видя какво става тука

                            Като мина какво виждам ти си си все тука и се успокоявам, че при други е така през цялото време

                            Нема да се отчайваш още само 15 години ти остават да лъскаш кенефи и кофтора ще е напълно твой, а ти ще си горд собственик на недвижимо имущество щото до сега си само собственик на ипотека
                            5 годинки и то по договор, инак мога да го платя и веднага Много хубава година беше досега...
                            Апропо доста си объркан по темата, банките са собственици на ипотеки - не клиентите им Което в Б-стан е дебел и четвъртит, щеше да е лесно ако банките притежаваха имотите.

                            Инак си точно оня Вуте, дето не гледа да му е добре - а на Нане да му е зле.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              джонка, ма ти си по-добър и от спилбърг бе.
                              какви таланти гинат по форумите!
                              Аз имам чувството, че Джонката и Евго са един и същ и ни тестват от двете страни

                              Коментар


                              • Абе Анди на това заяждане ли му се вика ????

                                Определени индивиди могат да ръсят ксенофобия по цял ден в темата и никой не ги пипа ама не дай си боже да споменеш за обратната ориентация на чакащите на перона и веднага те трият

                                Коментар

                                Working...
                                X