IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    мяуто ще дойде и кешът ще е цар, но за съжаление силно вероятно не по начина и смисъла, който очакваме и повишители и понижители в темата

    настоящото благоденствие се гради на дебела и тежка основа от дълг....нещо, което се е доказало в историята, че не е стабилно във времето.
    с глобализацията и цифровизацията на живота стана много по-лесно глобалното дирижиране и контролиране на хамстерите и затова се наблюдава този дълъг цикъл при акции, имоти и въобще раят на консуматорското общество, където потребяваш сега, а после работиш и връщаш и всичко е сигурно и стабилно и проблемите са само в главите на такива черногледци като мен

    обърни внимание,че на никой не казвам - стой си на депозит при левонът (примерно) , а точно обратното - спрете да сте консуматорите накрая на веригата (последния , който купува апарта или къщата и почва да се надъхва и смята капиталовата), а си харчете парите като създавате стойност. Винаги има риск при това харчене, но рисковете ги има навсякъде.

    И понеже темата е за жилищни имоти - ако имате кеш (както твърдите) и афинитет и желание за ЖНИ - бъдете инвеститории и предприемачи - така си сваляте коста на това към което се стремите с едно поне 40-50% в момента. Риск има, но ако се съберете бойни другари с ясно структуриран капитал и цел може да направите много повече от това да дебнете по пазара неща, които или не си струват парите ли са надценени защото пазарната конюнктура е такава, че конкуренцията от други кандидат потребители е огромна. И тук нещата опират до доверие-желание за работа и капитал...е и щипка нюх.

    дай ми 3 довода срещу това, че в търсенето на наместване на кеш примено 800-1000К евро една група от теб,левчо, песи, леда, бони, дури + други познати примерно състоятелни доктори от приятелите на левчо или твои познати завръщаши се от западна европа - няма да успее да построи една кооперация. Ясно е,че не сте строители, но като има инвеститор с капиал (вие) за всичко останало си има фирми (архитекти, строители, адвокати и тн)

    в настоящата пазарна среда всичко, което бихте купил ще бъде с поне 40% над себестойност, а много случаи и повече - точно защото хората искат да потребяват и са готови да плащат повече, за да вземат апарта сега на момента и да консумират сега на момента.

    това не е съвет, а чуденка защо не го правят хора като вас, които хем разбират от НИ (поне такъв вид давате) хем имат кеш, хем знаят какво искат.

    поздрави

    ПП тавански или партер маломерки също имате чиек за тях - ратко.
    Берти в последните 32 години кеша е бил цар само за много малка част от времето след 2009-та и тук таме през 90-те ако е бил в твърда валута

    Хората които стискат кеш пермаментно са преебавани не защото е нямало добри момента за кеша, а защто те винаги си мислят че ще дойдат още по добри и те така си висят цял живот на перона и гледат за влака в обратната посока

    Сега ще ти обясня и за строителството - Един от имотите който купих тази година е сграда с двор в широкия център, мястото има много добър потенциал да се направи кооперацията за която говориш, но аз вероятно никога няма да я построя защото по мои груби сметки ми трябват около 700 000 евро за да я завърша поне на груб строеж, а не разполагам с такива свободни пари нито желая да рискувам с такъв кредит

    Другият вариант е да я дам на инвеститор и да рискувам да се забатачат нещата с години през които аз няма да мога да си получвам наем и накрая да получа почти същите реални квадрати в по добро състояние, но в комплект с една камара съсобственици

    Към момента за мен лично е по добре да купувам готови неща който ми се струват изгодни и са ми по силите от колкото да гоня орли в небесата


    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Аз имам чувството, че Джонката и Евго са един и същ и ни тестват от двете страни
      Не сме един и същ. Аз съм англофон и съм бил в САЩ.

      Той е бил в Германия и знае икономически термини на немски.

      И на двамата умът ни щрака и сме умни и готини,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Като се замисля прав си - Кога не върви бизнеса и намина да видя какво става тука

        Като мина какво виждам ти си си все тука и се успокоявам, че при други е така през цялото време

        Нема да се отчайваш още само 15 години ти остават да лъскаш кенефи и кофтора ще е напълно твой, а ти ще си горд собственик на недвижимо имущество щото до сега си само собственик на ипотека
        5 годинки и то по договор, инак мога да го платя и веднага Много хубава година беше досега...
        Апропо доста си объркан по темата, банките са собственици на ипотеки - не клиентите им Което в Б-стан е дебел и четвъртит, щеше да е лесно ако банките притежаваха имотите.

        Инак си точно оня Вуте, дето не гледа да му е добре - а на Нане да му е зле.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          джонка, ма ти си по-добър и от спилбърг бе.
          какви таланти гинат по форумите!
          Аз имам чувството, че Джонката и Евго са един и същ и ни тестват от двете страни

          Коментар


          • Абе Анди на това заяждане ли му се вика ????

            Определени индивиди могат да ръсят ксенофобия по цял ден в темата и никой не ги пипа ама не дай си боже да споменеш за обратната ориентация на чакащите на перона и веднага те трият

            Коментар


            • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

              Амааа нале МЯУ-то при имотите щеше да идва, а кешот беше ЦАРъ? Ко стана ся?

              Раздавш непоискани съвети пак.
              мяуто ще дойде и кешът ще е цар, но за съжаление силно вероятно не по начина и смисъла, който очакваме и повишители и понижители в темата

              настоящото благоденствие се гради на дебела и тежка основа от дълг....нещо, което се е доказало в историята, че не е стабилно във времето.
              с глобализацията и цифровизацията на живота стана много по-лесно глобалното дирижиране и контролиране на хамстерите и затова се наблюдава този дълъг цикъл при акции, имоти и въобще раят на консуматорското общество, където потребяваш сега, а после работиш и връщаш и всичко е сигурно и стабилно и проблемите са само в главите на такива черногледци като мен

              обърни внимание,че на никой не казвам - стой си на депозит при левонът (примерно) , а точно обратното - спрете да сте консуматорите накрая на веригата (последния , който купува апарта или къщата и почва да се надъхва и смята капиталовата), а си харчете парите като създавате стойност. Винаги има риск при това харчене, но рисковете ги има навсякъде.

              И понеже темата е за жилищни имоти - ако имате кеш (както твърдите) и афинитет и желание за ЖНИ - бъдете инвеститории и предприемачи - така си сваляте коста на това към което се стремите с едно поне 40-50% в момента. Риск има, но ако се съберете бойни другари с ясно структуриран капитал и цел може да направите много повече от това да дебнете по пазара неща, които или не си струват парите ли са надценени защото пазарната конюнктура е такава, че конкуренцията от други кандидат потребители е огромна. И тук нещата опират до доверие-желание за работа и капитал...е и щипка нюх.

              дай ми 3 довода срещу това, че в търсенето на наместване на кеш примено 800-1000К евро една група от теб,левчо, песи, леда, бони, дури + други познати примерно състоятелни доктори от приятелите на левчо или твои познати завръщаши се от западна европа - няма да успее да построи една кооперация. Ясно е,че не сте строители, но като има инвеститор с капиал (вие) за всичко останало си има фирми (архитекти, строители, адвокати и тн)

              в настоящата пазарна среда всичко, което бихте купил ще бъде с поне 40% над себестойност, а много случаи и повече - точно защото хората искат да потребяват и са готови да плащат повече, за да вземат апарта сега на момента и да консумират сега на момента.

              това не е съвет, а чуденка защо не го правят хора като вас, които хем разбират от НИ (поне такъв вид давате) хем имат кеш, хем знаят какво искат.

              поздрави

              ПП тавански или партер маломерки също имате чиек за тях - ратко.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Га не вървят ламбите и не мое си платиш контейнера от Китай - тука
                Като се замисля прав си - Кога не върви бизнеса и намина да видя какво става тука

                Като мина какво виждам ти си си все тука и се успокоявам, че при други е така през цялото време

                Нема да се отчайваш още само 15 години ти остават да лъскаш кенефи и кофтора ще е напълно твой, а ти ще си горд собственик на недвижимо имущество щото до сега си само собственик на ипотека

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Как защо???

                  Магнит е тая тема магнит
                  Га не вървят ламбите и не мое си платиш контейнера от Китай - тука

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                    Питам се защо всички психари, решават, че темата за покчването на цените на имотите е мястото им за изява? Нямам логично обяснение.
                    Как защо???

                    Магнит е тая тема магнит

                    Коментар


                    • джонка, ма ти си по-добър и от спилбърг бе.
                      какви таланти гинат по форумите!
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        В ЦУМ въртяха на една платформа "Москвич 403". Хората от провинцията слизаха на тълпи на гарата и се устремяваха да видят това чудо на съветската техническа мисъл, която претворяваше ракетната индустрия в бита. Дизайнът беше откраднат от "Опел Рекорд" и наистина будеше животинско вълнение. Баща ми се беше зарекъл да спестява като немски пенсионер, но един ден да паркира гордо москвича пред нас. Даже си направи предварително навес в двора, който така и си остана пуст до времето на прехода. После ни бутнаха къщата и така се простихме с тази аризонска мечта. Дадоха ни зандан в 20 етажен ЕПК, осъдиха ни без право на обжалване. Отначало беше чисто и спретнато, докато блокът не се превърна в инсинератор. Сега се карат, че искали да строят такова нещо в София - щяло да замърсява, да трови и да кълне. Ами те всички ЕПК-та в София предлагат тази услуга. Така че, имотният пазар у нас е едно доста по-широко понятие. Но има и такива обекти като "Златен век" и старата гара "Подуяне", строена още от немците. Те променят София и разтеглят облика й между кича и сдържаната класика. След ремонта няма влак, спрял на гарата и машинистът да не е умрял от възторг. Пред гарата винаги има дежурна линейка с резервен екип. Докато пред Златен век е пълно с протестиращи с кирки. Искат да махнат един етаж. Най-добре е да махнат първия. Само гарата е достатъчна.
                        Мда, тези дето им бутнаха къщите за да строят кимизарници по времето на соца изтеглиха късата клечка, Пладнешки грабеж, вземат ти къщата, няма не искам, и ти ОТПУСКАТ жилище според нуждите, които некакъв чиновник определи. С огромната екстра - имаш ПРАВО да е наблизо, или в същия блок, само "временно" те заточават в някое панелно предградие докато се построи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Двамата ми родители са родени в Априлци, там имат имоти и къщи от дядовците ми. Баща ми е дошъл в София още през 50те, после се е оженил за майка ми и са получили гарсониера в Борово. Дотогава е живял като квартирант на ул. Парчевич. Тристайния апартамент са го получили след като се раждам аз, с одобрението на генерал Д.А. (който май е жив и е около 100 години в момента).
                          Привет,

                          по твоя разказ баща ти е над 85 годишен. След като 50-те години идва в София, а би трябвало да е дете тогава и да е на 67-68 г. сега.

                          Бъди доволен, че те е създал и отгледал. Нали помниш през какво преминахме през 90-те години, кризи, инфлация, безработица и бедност.

                          Даже бих те посъветвал да се помирите и да се разберете като мъже (ако си над нещата и си умен), той всичко на теб ще даде, няма да го даде на чуждите хора,


                          Днешният свят предлага много предизвикателства и възможности.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Жонка абе как така идваш от Априлци и хоп гарсониера в Борово???Ти се раждаш и тристаен?????Жони поне един от родителите е бил доносник в ДС.На семейство с едно дете макса беше панела спалня хол кухня 63 квадрата....Нещо не са ти казали и не всичко знаеш.Не зная родителите ти живи ли са но направи една проверка за членство в ДС....Казвам това не за да те обиждам а защото явно са те лъгали...По онова време не можеше да ходиш ей така в София освен с влака до ЦУМ
                            В ЦУМ въртяха на една платформа "Москвич 403". Хората от провинцията слизаха на тълпи на гарата и се устремяваха да видят това чудо на съветската техническа мисъл, която претворяваше ракетната индустрия в бита. Дизайнът беше откраднат от "Опел Рекорд" и наистина будеше животинско вълнение. Баща ми се беше зарекъл да спестява като немски пенсионер, но един ден да паркира гордо москвича пред нас. Даже си направи предварително навес в двора, който така и си остана пуст до времето на прехода. После ни бутнаха къщата и така се простихме с тази аризонска мечта. Дадоха ни зандан в 20 етажен ЕПК, осъдиха ни без право на обжалване. Отначало беше чисто и спретнато, докато блокът не се превърна в инсинератор. Сега се карат, че искали да строят такова нещо в София - щяло да замърсява, да трови и да кълне. Ами те всички ЕПК-та в София предлагат тази услуга. Така че, имотният пазар у нас е едно доста по-широко понятие. Но има и такива обекти като "Златен век" и старата гара "Подуяне", строена още от немците. Те променят София и разтеглят облика й между кича и сдържаната класика. След ремонта няма влак, спрял на гарата и машинистът да не е умрял от възторг. Пред гарата винаги има дежурна линейка с резервен екип. Докато пред Златен век е пълно с протестиращи с кирки. Искат да махнат един етаж. Най-добре е да махнат първия. Само гарата е достатъчна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Пеше, пак си пропуснал най-важното: "опитаха се да ме компроментират пред немските служби". Човека се има за Джеймс Бонд или по-скоро за Мата Хари.
                              Питам се защо всички психари, решават, че темата за покчването на цените на имотите е мястото им за изява? Нямам логично обяснение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Жонка тия думи будят много сериозни притеснения у мене....Да не излезеш агент някакъв на тайните служби?Донасяш ли кой кво пише в този форум и кой е против народната власт?
                                Пеше, пак си пропуснал най-важното: "опитаха се да ме компроментират пред немските служби". Човека се има за Джеймс Бонд или по-скоро за Мата Хари.

                                Коментар

                                Working...
                                X