IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    А добро утро! От всички банки ми звънят - депозити се облагат с по 4 лв или валутната им равностойност ако не са в лева месечно.
    Ще купувам на връо или още индекси. Разбра ли ме, Джони.
    Явно във всички банки имаш депозити.
    Слаб си в лъжите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      А добро утро! От всички банки ми звънят - депозити се облагат с по 4 лв или валутната им равностойност ако не са в лева месечно.
      Ще купувам на връо или още индекси. Разбра ли ме, Джони.
      Демек ще купиш още някой ненужен кофтор, който струва максимум 50% от офертната цена, за да спестиш 4 лева.
      Умно!

      Нямам против индексите, там сигурно няма да сбъркаш.
      Относно банките - има богат избор от банки (извън БГ), които нямат такси и предлагат безсрочни депозити, от които може да се тегли по всяко време.
      Даже има и такива с лихви до 0,40% в Евро. В други валути и повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        А добро утро! От всички банки ми звънят - депозити се облагат с по 4 лв или валутната им равностойност ако не са в лева месечно.
        Ще купувам на връо или още индекси. Разбра ли ме, Джони.
        Привет,

        кои са тези банки, които облагат депозити?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          То, и с имотите така се очертава, взимайте каквото има, че Еврозоната чука на вратата
          Харесах си още нещо и май ще му скоча!
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • А добро утро! От всички банки ми звънят - депозити се облагат с по 4 лв или валутната им равностойност ако не са в лева месечно.
            Ще купувам на връо или още индекси. Разбра ли ме, Джони.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Дочуто в предизборна среща на баба Курнела с най-младия симпатизант Евгений (~40 годишен)

              - При социализЪмЪ, партията ти осигурява всичко - жилище, работа за жената, училище за деца.
              - Ама аз нямам жена...
              - Ще ти намерим жена!
              - Аз и деца нямам..
              - Нищо, и деца ще ти направим!
              Един известен професор по право от СУ (лека му пръст) казваше:

              "Опошле народът!"


              Та и тук има много плява.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                То, и с имотите така се очертава, взимайте каквото има, че Еврозоната чука на вратата
                взимай ама като няма
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Евго, ама още ли се моташ да избираш ? Зимай квото има....
                  То, и с имотите така се очертава, взимайте каквото има, че Еврозоната чука на вратата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    разсъждаваш наивно ако наистина си купувал 2018-2019-та НИ вместо да правиш бизнес, но пак казвам бизнеса ти е по-скоро виртуален - поне такива реакции вадиш тук във форума. Аз далеч не съм противник на имотите, но не на всяка цена и не на всяка доходност.
                    в момента жилищните имоти в София са извън интересите ми, защото считам, че вече са надценени спрямо демографския и икономически заряд на града. за морето мисля, че първо ще минем през 'испанска криза на презастрояването' преди нещата да влязат в някакво русло и не говоря за година или два, а за повече.

                    в момента българинът 98% го е СТРАХ да инвестира и да рискува в какъвто и да е било бизнес ( пример няма нужда да ти давам) - и точно поради тази причина НИ е остров на сигурност...уж..., а дали е капан за капитал - тепърва ще се разбере. На фона на това са много много малко начинанията като това, което ти препоръчах (листванеот на бийм пазара на 7) с читав и доказан(!) в годините екип

                    тухлата не е панацея и тепърва ще го разбереш.

                    поздрави и успех
                    Берти правя бизнес и бизнеса ми не е спрял и купените имоти не му пречат

                    В края на много дълъг икономически цикъл не ми се влиза в нови проекти, сега за мен е момента за събиране на печалбите дето са се натрупали през годините и овеществяването им в нещо което да запази поне стойността - Тоест покупка на имоти

                    И не не ме е старх да инвестирам но първо съм уморен и второ не виждам подходящи възможности които да си заслужават риска в краят на икономическият цикъл ти трябва някаква уникална идея не какво да е

                    Ще дойде време и ще прозреш за какво говоря

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      По висока е защото масово БГ " баровеца " осигурява работниците на минимална заплата за да плаща по- малко данъци и осигуровки.....
                      Евала Мите, тука сме на едно мнение. Аз на децата ми, ако не мога да дам по-висока надница, конкурентен бизнес ще направя, но няма да позволя да работят за подаяния. Да умират тези псевдобизнесмени.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Ооо да, курса... Първо нямаше да ни приемат в ЕРМ2, после курсът щеше да плава, да плува, да змиорчи в тунел, щяха да отменят борда... Тъпотии, тъпотии и пак тъпотии... Сега при приемането щели да променят курса... Ами не, нищо подобно. Това е много добре разписана и утвърдена процедура, всичко е ясно и точно.
                        Ми да нищо подобно - точно понеже процедурата е подробна и разписана сега ядете хурката и ви обясняват временно управляващи какво щяло да е ама ... 2024 хахахахаха Дребния детайл е че Б-стан не е способна да следва процедури.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          НИЩО не си пояснил, щото явно така ти изнася. Да приемем, че съм безкрайно тъп и да повторя въпроса си. ТИ РАБОТОДАТЕЛ ЛИ СИ ИЛИ НАЕТ? Виж колко лесен въпрос изключващ шикалкавене
                          коментирай статията а не мен ! уви неможеш ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Поясних за дървените философи ! Ти конструктивен диалог по темата не можеш да водиш .
                            НИЩО не си пояснил, щото явно така ти изнася. Да приемем, че съм безкрайно тъп и да повторя въпроса си. ТИ РАБОТОДАТЕЛ ЛИ СИ ИЛИ НАЕТ? Виж колко лесен въпрос изключващ шикалкавене

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Ти ли си частното наето лице или си работодателя-изедник на частното наето лице, дай да уточним в каква роля играеш, за да продължим конструктивен диалог, като си толкова отворен
                              Поясних за дървените философи ! Ти конструктивен диалог по темата не можеш да водиш .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                преди година съм писал тук ,че това е няма такъв парадокс ,държавен хрантутник да взима повече от частно наето лице ! И този парадокс ще убие всичко що мърда . Сега дървените философи да не пишат неща за които само са чели някъде си !
                                Ти ли си частното наето лице или си работодателя-изедник на частното наето лице, дай да уточним в каква роля играеш, за да продължим конструктивен диалог, като си толкова отворен

                                Коментар

                                Working...
                                X