IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Не разбирам защо трябва да се изживяваш като разбирач по всичко. Много ме дразнят приказващите общи приказки, на които им давам реални примери, дето съм виждал с очите си, щото в тоз апарт съм бил няколко пъти. Кавал съм, че нямам навика да си измислям, за да печеля спорове. Ми жилищието не е нито 40, нито 2 пъти по 40 по софийските квадрати, а доста повече и на място дето Изток може само прахта да му диша, в град който посетители и инвеститори са обявили за най-добър. Ако ти смяташ, че достъпността и привлекателността в София е сега -ако разбираш какво говоря, такава като на най-доброто за живеене място в ЕС, а и в света преди 5 години, то много си се объркал. Дали други имоти са стрували в този град 10 К, не знам, не споря и не променя фактите. Изрично питах човек, който живее 25 години във въпросния град и има имот в Изток дали са съпоставими, щеше да се задави от смях, за едното нищо да викна бърза помощ. Досега не давах този пример, щото цените не бяха съпоставими, но балонът тук е толкова голям, че вече се стига до подобни абсурди, пък ти си мисли, че сме стигнали белите държави от преди 5 години. Даже сме ги подминали, ама в едни негативни тенденции. Както казах, темата тук е вече на страшно ниско ниво, може да не ми отговаряш. Аз казах каквото имам да казвам, повече няма с какво да допринеса. Ти ако смяташ за смислено, залагай другите имоти и купувай още толкова квадрати, инфлацията и ръста на цените сами ще платят новите придобивки.
    Кое не ти е ясно защото аз ти дадох реален пример от преди 5 години от ПЪРВО лице . Имам сигурно и офертата на мейла все още. 1000 евро на квадрат НОВО !!!!!! 100 пъти по-качествено строителство от това което е взел познатият ти във Виена.... Как и да го смяташ по тогавашните цени разликата е била поне 3 пъти за всяка точка от Виена, а за топ местата над 10 пъти....
    Това че инфраструктурата е по-качествена там и че тамошният Люлин или предградие изглежда добре не променя ФАКТИТЕ, а те са че незнайно защо се опитваш да лъжеш / приемам че е поради незнание, а не умишлено или са те излъгали какво са платили/.
    https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Austria
    2019 година

    Apartments in Innere Stadt change hands at around EUR 11,000 to EUR 13,000 per sq. m., whereas in the other areas apartments cost around only EUR 3,500 to EUR 7,800 per sq. m. Yields in Innere Stadt range from 1.7-2.3% At this kind of yield, no-one is buying an apartment to rent it out.

    Недей да пишеш щото и ползата от нескопосаните ти лъжи е никаква...Няма да свалиш цените....Или просто си купи във Виена....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 12:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      абе това правенето на сметка без кръчмар е заразно.
      Аз у ляулин не искам да имам нищо...
      Аз пари за имот не събирам. АЗ ГИ ИМАМ И ТРУПАМ И КОГАТО Е ИЗГОДНО ЩЕ СИ ВЗЕМА КАКВОТО МИ ТРЯБВА
      Ти не искаш но все още можеш да купиш в Люлин

      Скоро и да искаш няма да можеш

      Ти може да спинкаш ама кака ти инфлацийка не спи
      Last edited by RUBLA; 04.07.2021, 13:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Аз говоря през цялото време за имоти в София на цени в порядъка 200 - 300 К и нагоре, защото си търся за лично ползване нормален тристаен в свестен квартал по софийски разбирания. За това и не броя за сериозна покупка половин гараж направен на склад/магазин или нещо подобно, придобито от друг писател в този форум. Теб те мернах някъде да споменаваш за инвестиране във ваканционни имоти, което също е извън коментираното от мен и на далеч по-различни цени на квадрат от софийския. Все пак е форум и не може всичко да се пише изчерпателно нито от моя страна, нито от опонент. Разбира се, ако си купил някокото споменати имота за обща сума над половин милион евра, мога само да те поздравя за смелостта и да се извиня за генерализирането. Не ми е важно колко си инвестирал, по-скоро обобщавам една явна тенденция, че повишителите само пророкуват, а не купуват. Покупки на няколко имота за общи суми 100-150 К може и да са сериозна инвестиция за някого, но са далеч от цените на търсено от мен едно жилище, поради което не мога да приема настоящите цени за друго освен за балон. Давам пример. Приятел купи в столица в Европа, която се брои за най-добрия град за живеене, голям апартамент преди 5-6 години на цена около 400 К евра, до ключ. Кварталът е добър, нещо като нашите Изток, Изгрев и т.н. По време на покупката имаше бум на заявки по букинг и висока възвращаемост, която едвали някога може да се постигне в Изток. По логиката на тукашните повишители, явно ние вече сме задминали доходността на заплатите от преди 5 години в този най-предпочитан за живеене град в ЕС, както и инфраструктурата му, защото във въпросния Изток, това което виждам вече като цени за подобно жилище е над посочените 400 К и то само на ШЗ, а проблемите в градската среда са ни на светлинни години по-зле от уредените столици, да не говорим за разликите в туристическия и инвестиционния пототк в НИ между споменатите две столици. Следователно там преди 5 години възвращаемостта, средата и какво ли още не е била много по-добра от сега тук. Просто е смешно да се сравняваме с държави от ЕС било и то ние от днешна гледна точка, а те от преди 5 години назад във времето. Което пак говори за един балон, който може и да си прав, че няма да се спука тази година, но определено за мен прави нещата безумни още сега. Та това ми е мнението, цените са неоснователни в момента, в балон сме и рано или късно на някой ще му излезе през носа това надуване. Затова и няма как да дам 300 К за копторите, които в момента са на пазара. Засега претеглям риска да купя нещо в центъра на София и да продам моето жилище, на което гледам с различни очи след като съм го ползвал повече от 10 години. Та с това се изчерпва мението ми по темата, която както казавам е станала твърде безполезна и ще се опитам да се въздържам от коментиране тук.
        Номче смешен си

        Говориш за 200-300к евро като за невероятен капитал а самият факт че за тези пари не можеш да купиш нищо свястно за живеене (както и Джони установи) ясно трябва да ти говори че не са кой знае колко пари та да имате претенции

        Сега да те успокоя. Понеже Джонката ревеше че за неговите 5 годишни заплати (около 200к евро) неможе да се купи нищо читаво та влезнах преди няколок дни да разгледам ако аз купувах за лично ползване дали мога да си харесам нещо. Еми първото дето ми хареса беше на 620к евра

        Така че е крайно време да се простите с идеята че с 200-300к евро сте нещо уникално. Пак се сещам за зебрата Марти от Мадагаскар колко беше потресена като разбра че не е уникална а има хияди като нея на острова

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Целият ти пост е доста слаб без да се обиждаш. Ако става въпрос за Виена / като най-добрият град/ цените са скромни спрямо това което получаваш и други Европейски градове, но и преди 5 години и сега на съпоставимите места на Изток бяха над 10 000 евро на квадрат. Та за 400К може 40 квадрата да са взели или 100 квадрата ама в тамошният Люлин / разбира се много добре устроен не като при нас/....
          Преди 5 години можех да взема от Артекс по избор в сградата им на Гагарин / не беше започната/ на цени 1200-1300 с 9% общи части само.или на 1000 евро в сградата на Цветанов на Латинка 4 стаен 225 квадрата.... беше готова.
          Кой ти пречеше да си купиш тогава на тези смешни цени от сегашна гледна точка ?
          Не разбирам защо трябва да се изживяваш като разбирач по всичко. Много ме дразнят приказващите общи приказки, на които им давам реални примери, дето съм виждал с очите си, щото в тоз апарт съм бил няколко пъти. Кавал съм, че нямам навика да си измислям, за да печеля спорове. Ми жилищието не е нито 40, нито 2 пъти по 40 по софийските квадрати, а доста повече и на място дето Изток може само прахта да му диша, в град който посетители и инвеститори са обявили за най-добър. Ако ти смяташ, че достъпността и привлекателността в София е сега -ако разбираш какво говоря, такава като на най-доброто за живеене място в ЕС, а и в света преди 5 години, то много си се объркал. Дали други имоти са стрували в този град 10 К, не знам, не споря и не променя фактите. Изрично питах човек, който живее 25 години във въпросния град и има имот в Изток дали са съпоставими, щеше да се задави от смях, за едното нищо да викна бърза помощ. Досега не давах този пример, щото цените не бяха съпоставими, но балонът тук е толкова голям, че вече се стига до подобни абсурди, пък ти си мисли, че сме стигнали белите държави от преди 5 години. Даже сме ги подминали, ама в едни негативни тенденции. Както казах, темата тук е вече на страшно ниско ниво, може да не ми отговаряш. Аз казах каквото имам да казвам, повече няма с какво да допринеса. Ти ако смяташ за смислено, залагай другите имоти и купувай още толкова квадрати, инфлацията и ръста на цените сами ще платят новите придобивки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ботич, Радев поне цъка на индексите та може и да събере/събрал за мечтаният двустаен в Люлин все някога. Лошото е че ти от 3 двустайни в Люлин през 2017 сега си на 1.5...и скоро на 1....
            абе това правенето на сметка без кръчмар е заразно.
            Аз у ляулин не искам да имам нищо...
            Аз пари за имот не събирам. АЗ ГИ ИМАМ И ТРУПАМ И КОГАТО Е ИЗГОДНО ЩЕ СИ ВЗЕМА КАКВОТО МИ ТРЯБВА
            Last edited by RUBLA; 04.07.2021, 13:03.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Аз говоря през цялото време за имоти в София на цени в порядъка 200 - 300 К и нагоре, защото си търся за лично ползване нормален тристаен в свестен квартал по софийски разбирания. За това и не броя за сериозна покупка половин гараж направен на склад/магазин или нещо подобно, придобито от друг писател в този форум. Теб те мернах някъде да споменаваш за инвестиране във ваканционни имоти, което също е извън коментираното от мен и на далеч по-различни цени на квадрат от софийския. Все пак е форум и не може всичко да се пише изчерпателно нито от моя страна, нито от опонент. Разбира се, ако си купил някокото споменати имота за обща сума над половин милион евра, мога само да те поздравя за смелостта и да се извиня за генерализирането. Не ми е важно колко си инвестирал, по-скоро обобщавам една явна тенденция, че повишителите само пророкуват, а не купуват. Покупки на няколко имота за общи суми 100-150 К може и да са сериозна инвестиция за някого, но са далеч от цените на търсено от мен едно жилище, поради което не мога да приема настоящите цени за друго освен за балон. Давам пример. Приятел купи в столица в Европа, която се брои за най-добрия град за живеене, голям апартамент преди 5-6 години на цена около 400 К евра, до ключ. Кварталът е добър, нещо като нашите Изток, Изгрев и т.н. По време на покупката имаше бум на заявки по букинг и висока възвращаемост, която едвали някога може да се постигне в Изток. По логиката на тукашните повишители, явно ние вече сме задминали доходността на заплатите от преди 5 години в този най-предпочитан за живеене град в ЕС, както и инфраструктурата му, защото във въпросния Изток, това което виждам вече като цени за подобно жилище е над посочените 400 К и то само на ШЗ, а проблемите в градската среда са ни на светлинни години по-зле от уредените столици, да не говорим за разликите в туристическия и инвестиционния пототк в НИ между споменатите две столици. Следователно там преди 5 години възвращаемостта, средата и какво ли още не е била много по-добра от сега тук. Просто е смешно да се сравняваме с държави от ЕС било и то ние от днешна гледна точка, а те от преди 5 години назад във времето. Което пак говори за един балон, който може и да си прав, че няма да се спука тази година, но определено за мен прави нещата безумни още сега. Та това ми е мнението, цените са неоснователни в момента, в балон сме и рано или късно на някой ще му излезе през носа това надуване. Затова и няма как да дам 300 К за копторите, които в момента са на пазара. Засега претеглям риска да купя нещо в центъра на София и да продам моето жилище, на което гледам с различни очи след като съм го ползвал повече от 10 години. Та с това се изчерпва мението ми по темата, която както казавам е станала твърде безполезна и ще се опитам да се въздържам от коментиране тук.
              Целият ти пост е доста слаб без да се обиждаш. Ако става въпрос за Виена / като най-добрият град/ цените са скромни спрямо това което получаваш и други Европейски градове, но и преди 5 години и сега на съпоставимите места на Изток бяха над 10 000 евро на квадрат. Та за 400К може 40 квадрата да са взели или 100 квадрата ама в тамошният Люлин / разбира се много добре устроен не като при нас/....
              Преди 5 години можех да взема от Артекс по избор в сградата им на Гагарин / не беше започната/ на цени 1200-1300 с 9% общи части само.или на 1000 евро в сградата на Цветанов на Латинка 4 стаен 225 квадрата.... беше готова.
              Кой ти пречеше да си купиш тогава на тези смешни цени от сегашна гледна точка ?
              И отново не разбирам какъв е проблема. Имаш си жилище вече, имаш и бизнес, не те е страх да инвестираш големи суми по борсите и печелиш. Това дето искаш да купиш го намираш за скъпо....Ами не купуваш докато от 300 почнат по 150К да искат и си свиркаш кво толкова....Нали никой не те кара насила да купуваш сега на върха ?
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 12:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                Вие двамата с Ботича едри инвеститори ли сте?
                Единия не може да продаде маломерка в Дружба, другия едвам диша откак продаде през 2017г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Умни. Дет има тълпа пишкомерци ние стоим отстрани и им се смеем, че има и АТове с 1 метрови дето клецат наред
                  Ботич, Радев поне цъка на индексите та може и да събере/събрал за мечтаният двустаен в Люлин все някога. Лошото е че ти от 3 двустайни в Люлин през 2017 сега си на 1.5...и скоро на 1....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Та с това се изчерпва мението ми по темата, която както казавам е станала твърде безполезна и ще се опитам да се въздържам от коментиране тук.
                    А дано, един мрънкач по-малко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Вие двамата с Ботича едри инвеститори ли сте?
                      Умни. Дет има тълпа пишкомерци ние стоим отстрани и им се смеем, че има и АТове с 1 метрови дето клецат наред
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Абсолютно верно.Дребния инвеститор винаги греши.
                        Вие двамата с Ботича едри инвеститори ли сте?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Номче сериозно те боли главата ходи се прегледай

                          От началото на годината съм купил няколко имота и съм писал за тях

                          Също така още в края на миналата година написах че се заражда балон и че тази година имотите ще поскъпнат с минимум 20%

                          За следващата очаквам още толкова след което би трябвало да се спука или да има поне някаква корекция

                          Други въпроси имаш ли?
                          Аз говоря през цялото време за имоти в София на цени в порядъка 200 - 300 К и нагоре, защото си търся за лично ползване нормален тристаен в свестен квартал по софийски разбирания. За това и не броя за сериозна покупка половин гараж направен на склад/магазин или нещо подобно, придобито от друг писател в този форум. Теб те мернах някъде да споменаваш за инвестиране във ваканционни имоти, което също е извън коментираното от мен и на далеч по-различни цени на квадрат от софийския. Все пак е форум и не може всичко да се пише изчерпателно нито от моя страна, нито от опонент. Разбира се, ако си купил някокото споменати имота за обща сума над половин милион евра, мога само да те поздравя за смелостта и да се извиня за генерализирането. Не ми е важно колко си инвестирал, по-скоро обобщавам една явна тенденция, че повишителите само пророкуват, а не купуват. Покупки на няколко имота за общи суми 100-150 К може и да са сериозна инвестиция за някого, но са далеч от цените на търсено от мен едно жилище, поради което не мога да приема настоящите цени за друго освен за балон. Давам пример. Приятел купи в столица в Европа, която се брои за най-добрия град за живеене, голям апартамент преди 5-6 години на цена около 400 К евра, до ключ. Кварталът е добър, нещо като нашите Изток, Изгрев и т.н. По време на покупката имаше бум на заявки по букинг и висока възвращаемост, която едвали някога може да се постигне в Изток. По логиката на тукашните повишители, явно ние вече сме задминали доходността на заплатите от преди 5 години в този най-предпочитан за живеене град в ЕС, както и инфраструктурата му, защото във въпросния Изток, това което виждам вече като цени за подобно жилище е над посочените 400 К и то само на ШЗ, а проблемите в градската среда са ни на светлинни години по-зле от уредените столици, да не говорим за разликите в туристическия и инвестиционния пототк в НИ между споменатите две столици. Следователно там преди 5 години възвращаемостта, средата и какво ли още не е била много по-добра от сега тук. Просто е смешно да се сравняваме с държави от ЕС било и то ние от днешна гледна точка, а те от преди 5 години назад във времето. Което пак говори за един балон, който може и да си прав, че няма да се спука тази година, но определено за мен прави нещата безумни още сега. Та това ми е мнението, цените са неоснователни в момента, в балон сме и рано или късно на някой ще му излезе през носа това надуване. Затова и няма как да дам 300 К за копторите, които в момента са на пазара. Засега претеглям риска да купя нещо в центъра на София и да продам моето жилище, на което гледам с различни очи след като съм го ползвал повече от 10 години. Та с това се изчерпва мението ми по темата, която както казавам е станала твърде безполезна и ще се опитам да се въздържам от коментиране тук.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Мерси - имало един читав в тоя форум. ЧСИ-то го намерих кой е, но ще си говоря с моята адвокатка през седмицата - тук само малко лаф да стане, някой хора на сериозно се взеха, че и консултации искат да ми дават
                            Тебе жокер ти не требе .Ти го знаеш: Скакауец.

                            Коментар


                            • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...ilishta-239453

                              https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-sofiia-239227

                              не случайно лордчето е баща на тая тема.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin

                                Ламби, знам че ти е четвъртит отзад - ма хич не ме брига че сега харчиш шесторно за същото което си получавал преди, май не си схванал въобще какви ги пишеш Плащай да ти дойде акъла, ганьовците сте типични именно с това че не можете да се похвалите с печалби - а само с харчлък.
                                При мен влиза кеша джоб парасЪ, при теб излиза - разликата е че няма прилика, седи блей на кея за кораба от Китай. Какви биткойни бре глъмар, евра ти пиша хахахаха! Толкова си сдухан вече, че не видиш повече от две възможности наоколо - едната ламби от Китай, другата биткойни.
                                Ти даже не можеш да се усетиш кой ги плаща тези неща - Крайните клиенти като теб кратунко

                                Също така вероятно си мислиш че транспорта е поскъпнал само за БГ фирмите, както си мислиш че имаш ИМОТ в Гърция и къща в немско

                                Та кажи ми какво имаш да се посмееме и неделно

                                Коментар

                                Working...
                                X