IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
    Това е абсолютно невярно. Пикът на лихвените проценти по кредитите беше през 2008 година и 2009 година и това са данни, които са видими в статистиката на БНБ.
    имат 4 възможности

    натискат депозитите ............ няма накъде

    вдигат таксите ........... достатъчно са високи

    жертват печалбата ................. мислиш ли че ще започнат да провизират преди да са изчерпили другата възможност

    пренасят тежестта към останалите кредити - това им е единствената възможност 2024г.
    Last edited by corner; 13.12.2023, 01:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      когато банките усетят, че има проблем с определени кредити - вдигат лихвите на редовните платци, които не са във фискирания период (у нас е смешно кратък за който го има въобще). така стана 2009-10-та хората с ипотечни изнесоха кредитите на разни бизнесмени като тези с политическа протекция, които и в момента са бъкани с кредити.
      Това е абсолютно невярно. Пикът на лихвените проценти по кредитите беше през 2008 година и 2009 година и това са данни, които са видими в статистиката на БНБ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        байло,
        ти нямаш кредит
        това, което имаш е пренебрежимо малко, че да те бутне, а нямаш по-голям...ипотечен ясно е защо

        ако си държеше на твоето щеше да си взел хубав кредит и да стягаш 2 апарта поне
        ей го мишока може да е всякакъв, но понеже си натиска на бизнеса и скочи в зеленото (дали ще е доволен или не тепърва ще се види)

        когато банките усетят, че има проблем с определени кредити - вдигат лихвите на редовните платци, които не са във фискирания период (у нас е смешно кратък за който го има въобще). така стана 2009-10-та хората с ипотечни изнесоха кредитите на разни бизнесмени като тези с политическа протекция, които и в момента са бъкани с кредити.
        всякакъв!?
        но това звучи ужасно, написано с арменски акцент

        втория болд са абсолютни глупости
        2007-2011 ми беше първата /от двете/ ипотечка
        лихви по ипотеки не са се вдигали,
        но се кaчиха лихвите по депозитите
        няма как да знаеш нито едното от двете. по разбираеми причини.
        Last edited by ratten; 12.12.2023, 22:37.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Остана да съобщиш, ти от коя категория си, или ти е малко неудобно?
          Моите печалби от НИ , са регулярни, тоест получавам ги есемесечно, при теб как е....
          Демек получаваш само есемес, че ти е преведен наема, ама не и самия наем, така ли?!?

          Оххххххххххх, край нямат мъките лордовски..........

          И капиталовата - виртуална.... и наемът - само като есемес !!
          Last edited by Julius_BG; 12.12.2023, 21:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            байло,
            ти нямаш кредит
            това, което имаш е пренебрежимо малко, че да те бутне, а нямаш по-голям...ипотечен ясно е защо

            ако си държеше на твоето щеше да си взел хубав кредит и да стягаш 2 апарта поне
            ей го мишока може да е всякакъв, но понеже си натиска на бизнеса и скочи в зеленото (дали ще е доволен или не тепърва ще се види)

            когато банките усетят, че има проблем с определени кредити - вдигат лихвите на редовните платци, които не са във фискирания период (у нас е смешно кратък за който го има въобще). така стана 2009-10-та хората с ипотечни изнесоха кредитите на разни бизнесмени като тези с политическа протекция, които и в момента са бъкани с кредити.
            Е, да. 2009-2010 световната финансова криза. Точно тогава ми предложиха предоговаряне. Платих 650лв за предоговарянето и вноската ми падна значително. Това е по спомен. От тогава лихвата ми е 4,5.%
            Взех кредита 2005 на 7,8

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Не знам какво означава, банките да заемат защитна позиция, признавам си, но знам, че се очертава и през идната 2024г., да сме живи и здрави, банката да не ми вдигне лихвата. В моя случай и при хиляди гражданя, банката е Санта Клаус, благодаря от сърце и душа!!!
              Харесах и яхта на цена на нов голф, безценно!!!
              байло,
              ти нямаш кредит
              това, което имаш е пренебрежимо малко, че да те бутне, а нямаш по-голям...ипотечен ясно е защо

              ако си държеше на твоето щеше да си взел хубав кредит и да стягаш 2 апарта поне
              ей го мишока може да е всякакъв, но понеже си натиска на бизнеса и скочи в зеленото (дали ще е доволен или не тепърва ще се види)

              когато банките усетят, че има проблем с определени кредити - вдигат лихвите на редовните платци, които не са във фискирания период (у нас е смешно кратък за който го има въобще). така стана 2009-10-та хората с ипотечни изнесоха кредитите на разни бизнесмени като тези с политическа протекция, които и в момента са бъкани с кредити.

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Объркал си се.Милярди и трилиони притежава и живее в антично обзаведен замък

                Давам му на байЛора 200 лева (не евро), за да го оттърва от този склад за нелегален алкохол.
                Ама май и 200 лева са му много. Кой знае какво има в тези нечистени от десетилетия шкафове - може да са пълни с умрели мишки и хлебарки...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Не знам какво означава, банките да заемат защитна позиция, признавам си, но знам, че се очертава и през идната 2024г., да сме живи и здрави, банката да не ми вдигне лихвата. В моя случай и при хиляди гражданя, банката е Санта Клаус, благодаря от сърце и душа!!!
                  Харесах и яхта на цена на нов голф, безценно!!!
                  защитна позиция е когато народа иска да си изтегли спестяванията а банкерите са се залостили и не ги дават
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Остана да съобщиш, ти от коя категория си, или ти е малко неудобно?
                    Моите печалби от НИ , са регулярни, тоест получавам ги есемесечно, при теб как е....
                    за негово добро е и той регулярно да си плаща квартирата
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      За съжаление на понижителите в България, банките не вдигат лихвите по кредитите, sorry!!!


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                        точно там сте залитнали в разбирането на пазара

                        ако хората разсъждаваха така , сега щяха да са кандидат купувачи - на перона

                        проблемът е точно обратен - 99% от потенциалните купувачи вече са се набутали


                        остана да пожънат печалбите
                        Остана да съобщиш, ти от коя категория си, или ти е малко неудобно?
                        Моите печалби от НИ , са регулярни, тоест получавам ги есемесечно, при теб как е....
                        Last edited by Bailor; 12.12.2023, 20:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          https://www.facebook.com/angelovdimitarbg

                          хахахахахахахаааа, циментирани глави, бетонирани тикви от 10-15г. Не го казвам аз, Ангелов е инвеститора, който цитирам, хахаха
                          точно там сте залитнали в разбирането на пазара

                          ако хората разсъждаваха така , сега щяха да са кандидат купувачи - на перона

                          проблемът е точно обратен - 99% от потенциалните купувачи вече са се набутали


                          остана да пожънат печалбите
                          Last edited by corner; 12.12.2023, 20:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            При хайп се купува всичко наред и както казваш хубавите места се купуват усърдно (било кеш било с хубава ипотека)
                            НИ обаче без обитатели рано или късно пак излизат на пазара по една или друга причина.

                            Основна опора на пазара в момента е ипотечното кредитиране. Замисли се къде ще иде, когато банките заемат защитна позиция?


                            Не знам какво означава, банките да заемат защитна позиция, признавам си, но знам, че се очертава и през идната 2024г., да сме живи и здрави, банката да не ми вдигне лихвата. В моя случай и при хиляди гражданя, банката е Санта Клаус, благодаря от сърце и душа!!!
                            Харесах и яхта на цена на нов голф, безценно!!!
                            Last edited by Bailor; 12.12.2023, 20:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              За теб обаче е в пълна сила приказката "седи, седи на магарето чуш вика"
                              В Бългория се строи от 2005 година преди това лихвите бяха 12-15-17%. Бреййй за 18 години чудеса простроиха.
                              И ти казвам, че хубавите места с хубави сгради свършват. И, ама хич не ми се обсъждат панелки от 56-та или къщи в безлюдни села.
                              При хайп се купува всичко наред и както казваш хубавите места се купуват усърдно (било кеш било с хубава ипотека)
                              НИ обаче без обитатели рано или късно пак излизат на пазара по една или друга причина.

                              Основна опора на пазара в момента е ипотечното кредитиране. Замисли се къде ще иде, когато банките заемат защитна позиция?



                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • https://www.facebook.com/angelovdimitarbg

                                хахахахахахахаааа, циментирани глави, бетонирани тикви от 10-15г. Не го казвам аз, Ангелов е инвеститора, който цитирам, хахаха
                                Last edited by Bailor; 12.12.2023, 20:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X