IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Като изключим словесните на Номчето и електрожена в смисъл "скубя си косите, че не купих преди 5 години /тези постове са адресирани към жената/родата/, дайте пример за недовършени и изоставени сгради от строители в последните 5г.
    Бота 156 беше изпаднал в някаква еуфория през март 2020г., като излъга по шамански целокупния купувач, че нито една сграда на изкоп към онази дата няма да бъде завършена....както винаги се изхвърли, като чекия на мокър песък. Към днешна дата ВСИЧКИ СА ЗАВЪРШЕНИ МИНИМУМ НА КОТА БИЛО. Това мнение не ме прави привърженик на тъмнозеленото, щото аз форекс с имоти не играя. Често, обаче насаждането на страх у купувачите от страна на понижителите и внушенията, че строителя няма да завърши сградата, не само, че не се оправдават, но се наблюдава обратен процес- довършване на отдавна замразени проекти. Ако желаете примери, готов съм с конкретни адреси и локации из цялата столица.
    По принцип по някакво вътршно убеждние имам нагласата да не комуникирам с всички участници в темата, с най-итересните за мен вече съм споделил вижданията си, счепквал съм се и мисля, понеже имат достатъчно акъл в главата си, сме се разеляли с добро отношение, дори и да сме минавали добрия тон, а дискусията от сутринта до преди 30-тина минути е показателна, аз поне на Песи не му се сърдя, макар да съм краен като човек при спорене. Днес като последен ден на писане тук, поне за известно време, ще отговоря на написаното от вас. Пак имаме пример за четене и неразбиране, но да го отдадем на причини, които са различни от умишеното.

    Повтарям, написал съм: "но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени." Не вярвах, че толкова често ще ми се наложи да се цитирам, чувствам се като класиците. Къде точно съм казал, че има недовършени и изоставени сгради?
    В цялата си кореспонденция съм се стремял да не изопачавам нищо и затова съм споделял и признавал грешките си, макар когато съм вземал инвестиционни решения да съм бил убеден в тях и не смятам, че подходът ми е бил грешен. В случая споделих защо съм се въздържал от покупка, което е било лично очакване и все пак преценката за риск не се базира единствено върху очакване за сигурни събития, а върху изчисляване на вероятностни такива и вземане на решение за най-малко рисковата възможност. По просто не мога да го кажа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Заминавам за месец на море другата седмица, ако мина границата така че ще лимитирам форума. А ако това помогне да откажа зависимостта още по-добре :-) Ако трябва да съм честен има някои добри неща чат пат, но всичко минава на лична основа в даден момент и запълва 90% от темата.
      ПО-скоро вместо да си губя времето тук ще почна да готвя голямото дете за Олимпиадите догодина....По-полезно ще е дори и да няма добър резултат...
      Навремето в Атина (2003) българчетата спечелиха първо място, изпреварвайки дори китайци и руснаци. 2020 - срамното 38 място.
      Сам прецени накъде сме тръгнали като държава.

      Добре че имахме 2-3 добри учители в СМГ, начело с Велико от СМГ. Сега сме на дъното по образование, Тони Стораро е по-известен сред младите от Христо Ботев. И в това подобие на държава твърдиш, че имало някакъв стандарт на живот?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Напълно съгласен за израждането на споровете, както казах, липсва ни обучение по риторика.
        Де да можех и аз 1 месец да не съм на работа, моята не позволява и половин ден да не бачкам, но аз съм си я избрал професията и досега ми харесва в повечето моменти.
        Приятна отпуска и успех в подготовката за олимпиадите, винаги съм се чудил дали знанията по математика се губят серизно с времето.
        Работя от плажа... Правил съм го и от центъра на Индийският океан като интернета и роуминга бяха умопомрачителни цифри.. Да не говоря, че моят работен ден е със 7 часа денивелация тотал се събират 15 часа на ден..... не плътни разбира се, , различни религии, празници / за мен няма такива Коледа у нас е дадена дата, в Русия е на друга, а в мюсюлманска страна или Азиатска няма такава/ Няма кой да ме замести временно...за постоянно има :-)...
        Не се оплаквам защото имам свобода за планиране на нещата....
        Всичко съм забравил от математиката. Не съм имал нужда да я ползвам над аритметика в последните 20+ години. Може би не всеки е така, но като го прочета 1 път си спомням бързо, а логиката си седи....
        Мерси за пожеланията.
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 21:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ти би ли живял/плащал данъци/ купил имот с последствията в Австрия. ? Честно особено втората част ?
          Покупката не е само до инфраструктура и красота на града....
          Данъците са за това - да има инфраструктура и ред, да изглежда красиво. Аз и в София не плащам малко данъци, но 100% от тях се крадат. Какъв е смисълът тогава?
          Да, бих живял, защото стандартът на живот там е светлинни години пред българския, защото всичко е в пъти по-качествено (услухи, храни, всичко),дори и природата е по-красива и не се унищожава, както тук, защото има здравеопазване, защото съотношението цена-качество е в пъти над българското.
          На този етап обаче е невъзможно да живея извън България по ред причини.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Заминавам за месец на море другата седмица, ако мина границата така че ще лимитирам форума. А ако това помогне да откажа зависимостта още по-добре :-) Ако трябва да съм честен има някои добри неща чат пат, но всичко минава на лична основа в даден момент и запълва 90% от темата.
            ПО-скоро вместо да си губя времето тук ще почна да готвя голямото дете за Олимпиадите догодина....По-полезно ще е дори и да няма добър резултат...
            Напълно съгласен за израждането на споровете, както казах, липсва ни обучение по риторика.
            Де да можех и аз 1 месец да не съм на работа, моята не позволява и половин ден да не бачкам, но аз съм си я избрал професията и досега ми харесва в повечето моменти.
            Приятна отпуска и успех в подготовката за олимпиадите, винаги съм се чудил дали знанията по математика се губят серизно с времето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
              Сега може би рискът е по-малък за следващите 2 години заради високото търсене, но не мисля, че и преди 4-5 години нещата изглеждаха така, но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени.
              Като изключим словесните на Номчето и електрожена в смисъл "скубя си косите, че не купих преди 5 години /тези постове са адресирани към жената/родата/, дайте пример за недовършени и изоставени сгради от строители в последните 5г.
              Бота 156 беше изпаднал в някаква еуфория през март 2020г., като излъга по шамански целокупния купувач, че нито една сграда на изкоп към онази дата няма да бъде завършена....както винаги се изхвърли, като чекия на мокър песък. Към днешна дата ВСИЧКИ СА ЗАВЪРШЕНИ МИНИМУМ НА КОТА БИЛО. Това мнение не ме прави привърженик на тъмнозеленото, щото аз форекс с имоти не играя. Често, обаче насаждането на страх у купувачите от страна на понижителите и внушенията, че строителя няма да завърши сградата, не само, че не се оправдават, но се наблюдава обратен процес- довършване на отдавна замразени проекти. Ако желаете примери, готов съм с конкретни адреси и локации из цялата столица.
              Last edited by X_Y; 04.07.2021, 21:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                И аз така реших днес да не пиша известно време, пък то едва ли ще се намери ден, в който да съм изписал в този форум повече символи за единица време .
                Заминавам за месец на море другата седмица, ако мина границата така че ще лимитирам форума. А ако това помогне да откажа зависимостта още по-добре :-) Ако трябва да съм честен има някои добри неща чат пат, но всичко минава на лична основа в даден момент и запълва 90% от темата.
                ПО-скоро вместо да си губя времето тук ще почна да готвя голямото дете за Олимпиадите догодина....По-полезно ще е дори и да няма добър резултат...
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 21:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  И двете ти мнения ако ги адресираш към себе си ще е точно в целта :-) , но оценявам препоръката и скоро ще се възползвам от нея....:-)
                  И аз така реших днес да не пиша известно време, пък то едва ли ще се намери ден, в който да съм изписал в този форум повече символи за единица време .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Сравнението 2015 със сега в София е на база твърдението на много повишители тук, че цените се вдигнали заради по-доброто заплащане в София от преди 5-6 години, то не бяха Лидълски, то не бяха склададжийски заплати да се подмятат тук. Фактът, че нашите цени сега са като виенските преди 5-6 години в абсолютен размер е неоспорим от посочнения пример, не мисля че разлика от 10 -15 % е нещо повече от статистическа грешка. Та идеята ми е, че ако си мислим, че сме стигнали Виена от преди 5 години по градоустройство и заплати, то нещо сериозно ни хлопа. От там и моя извод, че балонът е голям. Сега да добавим и твоето твърдение за днешна съпоставимост. Значи, ти каза, не аз, че за период от 5 години във Виена цените се вдигнали 15 %, а тук пророците повишители обявяват, че 20 %-та им прогноза за 2021 била занижена и не е като и ти да не си се подигравал на понижители, че било консервативно това очакване за ръст. Та пак стигаме до въпроса набалончен ли е софийския пазар на НИ, според мен да. Вечен ли ще е ръста, едва ли.
                    Може да си сигурен, чисто човешки, няма да съм доволен ако купиш на връх. Вероятно и ще се въздържа да ти натрия носа с този факт, зависи от тона ти. Няма и да съм доволен да се набият на връх всички ненормалници, хукнали без финансова възможност да теглят кредити, че имотиту вечно ще расте, просто ще си дам сметка, че съм бил прав, но това няма да промени факта, че не съм купил когато доходите ми са били добри защото и имотите са се вдигнали с нереален ръст точно заради такива луди с картечницата. Давам си сметка, че не познавах строителния пазар преди 4-5 години така като сега, но и да го познавах винаги съм бил консервативен към покупки на зелено заради неоправдания риск да стигнем до ситуация инвеститорът да не завърши имота. Сега може би рискът е по-малък за следващите 2 години заради високото търсене, но не мисля, че и преди 4-5 години нещата изглеждаха така, но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени.
                    Трябва да започнеш от въпроса защо хората идват в София. Ти що не си в Бургас ? Да не би В София да е по-хубаво ? Едва ли....
                    И натам е всичко свързано с имотите и цените им. А ненормалниците с ипотечниците тепърва започват.... Само люпи семки и гледай....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Време е да се поуспокоиш все пак това е форум.Вземи си почивка една седмица вкарал си се в голям филм.Остави имотните неудачи колегите форумци на тях...те все накак си ще се оправят
                      И двете ти мнения ако ги адресираш към себе си ще е точно в целта :-) , но оценявам препоръката и скоро ще се възползвам от нея....:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Мне, не съм. Знам много добре кой съм и какво съм....Нищо специално или особено във всеки смисъл....средна статистика. Виж дори и от МЕИ-то ме изгониха с двойки :-)
                        Просто не понасям несправедливостите и елементарните опити за изкривяване на цифрите като всичко е лесно достъпно да се провери и някой си въобразява / обикновено умишлено/, че у нас са само глупаци и не знаем как е по света...

                        ПП И най-малко аз съм виновен за имотните неудачи на някои колеги форумци. Да търсят проблемите в себе си...
                        Време е да се поуспокоиш все пак това е форум.Вземи си почивка една седмица вкарал си се в голям филм.Остави имотните неудачи колегите форумци на тях...те все накак си ще се оправят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Е поне изяснихме въпроса, че покупната цена не е била 4К. Щом е повече мястото може би е добро. Все тая. Иначе сравнението ти е интересно да се град през 2015 спрямо София сега Ако сложиш Берлин на мястото на Виена при такова сравнение там ще е много забавно.
                          Разбира се това си е твое изобретение и нещата не се случват/сравняват по такъв начин , а нормалното е година спрямо същата....според мен.
                          Не виждам нищо лошо в това да ми се смеят и в другата тема :-) поне съм повишил настроението на някой... неумишлено, което е още по-добре :-))))
                          Мерси и за пожеланието и да не е успешно не ми е проблем да преглътна загубата :-) Поне няколко човека от форума може да са доволни от подобно развитие :-)))
                          Сравнението 2015 със сега в София е на база твърдението на много повишители тук, че цените се вдигнали заради по-доброто заплащане в София от преди 5-6 години, то не бяха Лидълски, то не бяха склададжийски заплати да се подмятат тук. Фактът, че нашите цени сега са като виенските преди 5-6 години в абсолютен размер е неоспорим от посочнения пример, не мисля че разлика от 10 -15 % е нещо повече от статистическа грешка. Та идеята ми е, че ако си мислим, че сме стигнали Виена от преди 5 години по градоустройство и заплати, то нещо сериозно ни хлопа. От там и моя извод, че балонът е голям. Сега да добавим и твоето твърдение за днешна съпоставимост. Значи, ти каза, не аз, че за период от 5 години във Виена цените се вдигнали 15 %, а тук пророците повишители обявяват, че 20 %-та им прогноза за 2021 била занижена и не е като и ти да не си се подигравал на понижители, че било консервативно това очакване за ръст. Та пак стигаме до въпроса набалончен ли е софийския пазар на НИ, според мен да. Вечен ли ще е ръста, едва ли.
                          Може да си сигурен, чисто човешки, няма да съм доволен ако купиш на връх. Вероятно и ще се въздържа да ти натрия носа с този факт, зависи от тона ти. Няма и да съм доволен да се набият на връх всички ненормалници, хукнали без финансова възможност да теглят кредити, че имотиту вечно ще расте, просто ще си дам сметка, че съм бил прав, но това няма да промени факта, че не съм купил когато доходите ми са били добри защото и имотите са се вдигнали с нереален ръст точно заради такива луди с картечницата. Давам си сметка, че не познавах строителния пазар преди 4-5 години така като сега, но и да го познавах винаги съм бил консервативен към покупки на зелено заради неоправдания риск да стигнем до ситуация инвеститорът да не завърши имота. Сега може би рискът е по-малък за следващите 2 години заради високото търсене, но не мисля, че и преди 4-5 години нещата изглеждаха така, но се оказа, че опасенията ми са били преувеличени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Фактът, че в град като Виена дори днес може да се купи жилище на цена 4000 (върху истинския квадрат, независимо кой квартал) прави моментното ценово равнище в София равносилно на абсурд. Разликата е в пъти, но в полза на Виена по всеки един показател.
                            Ти би ли живял/плащал данъци/ купил имот с последствията в Австрия. ? Честно особено втората част ?
                            Покупката не е само до инфраструктура и красота на града....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Сега не разбрах съгла си ли се от посоченото от мен, че си сбъркал или не се съгласи?
                              Спира ме да купя факта, че разходът за управление от София на виенски имот е около 30 % без да броим данъците.
                              Да не говорим, че аз не съм изказвал твърдение дали във Виена има по-добра инвестиционна възможност, а че софийските цени са набалончени ако ги съпоставим със съвсем скорошен период във Виена, когато доходността от отдаване на имоти е била по-добра дори от сега заради спаднал туристически поток, а също и конферентен такъв. Почвам да разбирам защо в елитните училища в Америка се учи риторика и най-добрите ученици участват в национални състезания. Хората знаят как да спорят и за какво спорят, нещо което в тази тема трудно се следва.
                              Разбира се че сме на различни мнения :-), ама мир да има :-). Освен ако 2015 приятеля ти не е платил 5500+ дори 6000+ Това ми казват цифрите и не мога да ги преборя :-)
                              Поне осъзнаваш трудностите при менажиране на имот в чужбина от тук и данъчните усложнения... Все е нещо....:-)
                              Софийските цени едва от тази година поеха неадекватно нагоре, но има път . Колко не знам. Твоят заемен пример е добър показател. Ето още един в тази посока: от Австрия
                              Total housing loans rose by 5.4% in October 2019 from a year earlier, to reach EUR 117.59 billion (US$ 132.09 billion), based on figures from the European Central Bank (ECB).

                              Жокер:
                              Банките у нас на мен ще ми дадат заем ако поискам, а аз от своя страна сгоден наем на 4-мата отрязани....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.07.2021, 20:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Сбъркал си в кое ли не.
                                Първо ми вадиш твърдение за 10 000 К евра във Виена, но не си проверил за кой квартал там говориш. Аз никъде не съм споменавал стария град. Старият град на Виена не е на светлинни години от Изток, той е в друга вселена.
                                Второ, делиш ми 400 К евра на някакви софийски квадрати и стигаш до само на теб понятно число от 4000 евра на м2. Реалното вероятно е над 5500 по съпоставимо измерване на квадратите от твоето сайтче.
                                Трето, вадиш данни за 2020 за цени извън статия град на Виена на макс 7800 евра, а сравняваш с измислените от теб 4000 евра през 2015. Не знам колко е в момента квадрата на споменатия от мен апартамент, но след 5 години от купуването му със сигурност по виенски квадрати имотът е може би над 6000 евра. Дори в твоето сайтче това е от високите стойности на квартали извън стария град. Сиреч не е в Люлин или Обеля, както се опитваш да изманипулираш.

                                Сравняваш ябълки с круши и твърдиш, че нищо не си сгрешил. Смешна работа. Какви заплахи видя, освен подобаващ отговор на твоето твърдение, че съм лъжец, а всъщност манипулаторът е друг.
                                Фактът, че в град като Виена дори днес може да се купи жилище на цена 4000 (върху истинския квадрат, независимо кой квартал) прави моментното ценово равнище в София равносилно на абсурд. Разликата е в пъти, но в полза на Виена по всеки един показател.

                                Коментар

                                Working...
                                X