IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • и никой не отговори

    къде са ''запазените '' пари
    на къщите от началото на XX век
    във всички градове без първите 3-4

    хихихихих

    а тогава повечето са били

    със ''ПО ДОБРА ЛОКАЦИЯ '' по начина по който искат да
    го вметват старата дама и специалиста по
    пустинни преживни единици

    така че - и това с локацията особено
    ако говорим за апартаментчета
    ново строителство с холокунябокс и спалня
    отива на бунището на историята

    хихихихихи
    Last edited by Yandox; 25.08.2021, 19:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ами петльо, за поне още много години напред е правилно. Виж освен дедо ти видни архитекти, и българи и чужденци, бизнесмени какво са построили в Сф и ще си отговориш на въпроса...точно по времето на предедо ти. Богати и предприемчиви хора оставили следи. И знаещи се и помнещи и до днес. Ама ти гледаш под носа си, като всяка обикновена тесноноса твар.
      ахахахахаахах

      не знаех че говорим за покупки
      на почти паметници на културата
      С ДОБРА ЛОКАЦИЯ

      ахахахахаах
      говорим за апарти ало люлю
      апартаменти - коптори по 300 000
      които нито са на видни архитекти бизнесмени
      нито ''ще оставят следи ''
      олеле ще умря от смях - до какво падение
      води желанието да се изкараш прав
      на всека цена а и да изкараш насъщния
      (глада е по силен от тока и истината )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

        Без да съм експерт по статистика, достъпната цена от 800 Евро на кв.м. за средностатисческия човек (average Joe) за сносен апртамент, беше в периода 2010-2015. Казвам го, защото тогава си купих личният апартамента в М. Ливади за 730евро и беше ТОП оферта, защото човека не живееше в БГ и просто искаше да го разкара. Така, че 800 евро са по-скоро в графа митове и легенди, освен ако не искаш да си купиш панелка в Люлин 129341 .
        Еее, така е. За имоти се гледа и купува дълго време. Момент с цени, достъпност, лична финансова възможност към момента, компромиси...понякога добри оферти като имот и локация се отнасят моментално независимо от привидно високата цена. С молива зад ухото и чесане по врата обикновено си аут.
        Last edited by bulgarian lev; 25.08.2021, 19:29.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

          камилио
          ти откъде тогава по примера на хората от миналото
          знаеш че това което каканижеш тук
          е правилно
          да не говорим пък за ''локацията''
          на лелчето с къщичка от кубчета
          Ами петльо, за поне още много години напред е правилно. Виж освен дедо ти видни архитекти, и българи и чужденци, бизнесмени какво са построили в Сф и ще си отговориш на въпроса...точно по времето на предедо ти. Богати и предприемчиви хора оставили следи. И знаещи се и помнещи и до днес. Ама ти гледаш под носа си, като всяка обикновена тесноноса твар.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            И не само брокери купуват всичко още на зелено. Тук съм съгласен.
            Аз говорех за цените когато бяха по 800€.
            Без да съм експерт по статистика, достъпната цена от 800 Евро на кв.м. за средностатисческия човек (average Joe) за сносен апртамент, беше в периода 2010-2015. Казвам го, защото тогава си купих личният апартамента в М. Ливади за 730евро и беше ТОП оферта, защото човека не живееше в БГ и просто искаше да го разкара. Така, че 800 евро са по-скоро в графа митове и легенди, освен ако не искаш да си купиш панелка в Люлин 129341 .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Ясно ти го написах ,но ти явно не можеш да разбереш Пазара определя цените, ние с теб не го правим ама локацията е много важна.
              Няма никакъв смисъл да пишем едно и също нещо по няколко пъти
              не не пишем едно и също
              отново брокерски приом

              аз казвам че ЛОКАЦИЯТА е важна в МОМЕНТА (за удобство)
              но НЕ ЗАПАЗВА СТОЙНОСТА по никакъв начин

              еле пък някой изтърбушеняк или панел
              на добра ЛОКАЦИЯ сега - след 15 /20 години
              и 1/10 няма да му вземат от колосалната сума
              която са изплатили

              това казвам аз

              ти казваш точно обратното но
              лъжеш в цитирания пост че говорим едно и също

              но хората четат
              не са загледани
              умилително в картичка от '99г
              от швейцария ( природа със алпийско село )

              хихихиххихи
              Last edited by RUBLA; 25.08.2021, 20:16. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                ''твоята къща'' е пресилено казано
                а ако говориш за къщи в София които сега са много пари
                ДА - това казвам и аз и твоето ''ЛОКАЦИЯ'' увисва като прани гащи

                написал съм ПРАдядо ми -така че можеш да се ориентираш за времето -
                малко преди да се родиш
                та - тогава когато е купил неговата в едно от най големите села тогава -
                околииски център
                къщетата в софия са били коптори и са живеели заедно с животните за да се топлят

                сегашната размяна в цените - на село две за лев и
                супер скъпо в софия
                говори само за нищожното по заначение твое ''Локация''

                написах ти това за да се замислиш
                а не да ми хипотетичничиш и имагонерстваш
                с ''твойта къща '' - някаква фигурка на брокерското ти бюро


                а и остави моя пример
                кажи нещо за къщите в Русе Свищов Севлиево Видин Търново
                там и по скъпи доста са били а Локацията е БИЛА супер
                сега са по малко от панелка в Младост

                къде е запазващата роля на имота във врмето
                и измислената ВРЕМЕННА локация
                от брокерасти като ВЕЛИК довод
                хихихиххихи




                хихиххихи
                Ясно ти го написах ,но ти явно не можеш да разбереш Пазара определя цените, ние с теб не го правим ама локацията е много важна.
                Няма никакъв смисъл да пишем едно и също нещо по няколко пъти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Дедо ти отде да е знаел къв див капитализъм щв дойде. Той е правил сметка за фамилна къща и родова приемственост тип Гераците. Не е виновен дедо ти, ти не чуваш петела. Не чуеш петеля както се казва.
                  камилио
                  ти откъде тогава по примера на хората от миналото
                  знаеш че това което каканижеш тук
                  е правилно
                  да не говорим пък за ''локацията''
                  на лелчето с къщичка от кубчета

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                    За 800 евро да си купиш СНОСЕН апартамент в софията, трябва да си изпечен софийски тЕрикат или да си спечелил от тотото.
                    Аз съм обикновен инвеститор и нямам връзките, че да успявам да се добера до подобни оферти, които никога не се появяват в сайтовете.

                    Да не говорим, че половината брокери купуват и препродават повечето апартаменти на зелено в софия и допълнително надуват балона. Това не е ли конфликт на интереси? хм
                    И не само брокери купуват всичко още на зелено. Тук съм съгласен.
                    Аз говорех за цените когато бяха по 800€.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Вижда се каква е била локацията в центъра на селото Прекрасно се вижда по днешната и цена ,защо моята къща въпреки ,че е строена преди тази на дядо ти не само ,че не е поевтиняла, а е покачила цената си ?!
                      Локация, локация и пак локация
                      Надявам се твоите инвестиции които правиш да не са като тези на деда ти
                      ''твоята къща'' е пресилено казано
                      а ако говориш за къщи в София които сега са много пари
                      ДА - това казвам и аз и твоето ''ЛОКАЦИЯ'' увисва като прани гащи

                      написал съм ПРАдядо ми -така че можеш да се ориентираш за времето -
                      малко преди да се родиш
                      та - тогава когато е купил неговата в едно от най големите села тогава -
                      околииски център
                      къщетата в софия са били коптори и са живеели заедно с животните за да се топлят

                      сегашната размяна в цените - на село две за лев и
                      супер скъпо в софия
                      говори само за нищожното по заначение твое ''Локация''

                      написах ти това за да се замислиш
                      а не да ми хипотетичничиш и имагинерстваш
                      с ''твойта къща '' - някаква фигурка на брокерското ти бюро


                      а и остави моя пример
                      кажи нещо за къщите в Русе Свищов Севлиево Видин Търново
                      там и по скъпи доста са били а Локацията е БИЛА супер
                      сега са по малко от панелка в Младост

                      къде е запазващата роля на имота във врмето
                      и измислената ВРЕМЕННА локация
                      от брокерасти като ВЕЛИК довод
                      хихихиххихи




                      хихиххихи
                      Last edited by Yandox; 25.08.2021, 18:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                        Съгласен съм, че докато има балъци, ще има и тарикати, но брокерският бранш по никакъв начин не е регулиран и контрола от държавата е минимален. Мисля, че държавата, след като си оправи основните бакии, може да погледне и в тази насока. Това ми е мнението .
                        Да ти призная, аз на това се надявам от 30 г. ,а не става и не става. Куцо, кьораво и сакато на брокер на НИ се прави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение


                          дай да ги видим тези изследвания
                          само да не са личните хипотетично -
                          имагинерни изчисления на Ташунко

                          това във черно е
                          най голямата заблуда в тази тема и форум


                          прадядо ми е купил фамилната си къща
                          в центъра на хубаво БГ село
                          заплатил е около 2 кила и половина злато (чисто)
                          за нея ( с огромен двор)

                          по днешни пари това са около 250 000 лева
                          къщата се продава СЕГА за 50 000 лева и няма
                          желаещи

                          хихихихиххи
                          къде изчезнаха 2 кила злато за около 100 години ???
                          или 200 000 лева
                          та как имота на дядо ми запази парите
                          а ?
                          ама как така
                          Дедо ти отде да е знаел къв див капитализъм ще дойде. Той е правил сметка за фамилна къща и родова приемственост тип Гераците. Не е виновен дедо ти, ти не чуваш петела. Не чуеш петеля както се казва.
                          Last edited by bulgarian lev; 25.08.2021, 18:42.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Споко, цените ще паднат. Много се отказват да купуват, това е начина, ама ме притеснява че са все от тези които и на 800€ не купиха. Кибици демек.
                            За 800 евро да си купиш СНОСЕН апартамент в софията, трябва да си изпечен софийски тЕрикат или да си спечелил от тотото.
                            Аз съм обикновен инвеститор и нямам връзките, че да успявам да се добера до подобни оферти, които никога не се появяват в сайтовете.

                            Да не говорим, че половината брокери купуват и препродават повечето апартаменти на зелено в софия и допълнително надуват балона. Това не е ли конфликт на интереси? хм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Цените на имотите пряко зависят от цената на кредита и от размера на наема и данъците в съответната страна. Това че има баровци навсякъде по света купуващи кеш не оказва голямо влияние на пазара. Навсякъде по света масата купува с кредит.
                              Когато написах, че не всеки купува с ипотека, имах предвид заглавието на сайта - Инвестор.бг. и когато се коментират цените на имотите, тежката дума трябва да е на хората с пари, а не на тези, които се чудят как да стъкмят някаква сума за един имот. Четох, че две фамилии родители ще съберат 10% от сумата, за самоучастие. И колко е това - 10, 20000 евро?
                              Хайде малко по-сериозно, повтарям, основната дума трябва да е на инвеститорите в имоти, доказано закупили по няколко в годините. По никакъв начин не трябва да се обръща внимание на приказките на желаещите да купят апартамента на живота си. Каквато и да му е локацията и цената.
                              Партия была, есть и будет есть!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Направо ще се разплача за добрите и наивни хора дето тоя зли и алчни брокери и банкери мамят непрекуснато.мен защо никой брокер не ме е измамил и никой банкер?
                                Това, че по цял ден висиш в имот.бг и по форумите и като цяло следиш имотният пазар, не означава, че всички го правят (аз също следя, защото освен друго ми е интересно. Пример - лично работих с майстора, да ми ремотира апарта). Повечето хора разчитат на брокерите, а те се "възползват", като ги баламосват със заучени фрази. Съгласен съм, че докато има балъци, ще има и тарикати, но брокерският бранш по никакъв начин не е регулиран и контрола от държавата е минимален. Мисля, че държавата, след като си оправи основните бакии, може да погледне и в тази насока. Това ми е мнението .
                                Last edited by Demertsel; 25.08.2021, 18:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X