IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Също толкова са били и преди 50 години => НИЩО НЕ Е спечелил и нищо не е загубил.
    Така, я сега сметни за 50г. наема, който би платил за да живееш в него и тогава смятай печалби/загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Колко пъти имаше смяна на парите знаеш ли от началото на 20 век? Златен лев? 1 млн кви лева? После? Соца? После? Виденов? Абе хлапак, бегай си дигни гащите зад храста ако обичаш
      Проблемът не е бил само в номиналната стойност на имотите в Бг от началото на века, и в Европа са били по-евтини. Проблемът е какво се е случило с Бг и къде е била тя 100 години. Отнеси го към европейски имоти, не е ли същото. Ако Бг беше не под шапката на вас каскетите къде щеше да бъде. Забравяш важни неща.
      хихихих
      не знам кой е хлапак с тези размисли в цитата
      спри се смеят ти се всички вече

      и какво като е имало всичко изброено от теб
      нали са били в ИМОТ С ДОБРА ЛОКАЦИЯ
      който пази КЕША и го пренася през вековете
      от началото на XXвек ДО СЕГА
      са си все ИМОТИ

      и сега - 5 пъти по малко ПАРИ / ЗЛАТО - какво щеш
      ЗАГУБА - това са имотите във врмето

      това е положението -
      ''Локацията '' е нищо не значещо във времето
      сега може и да се използва като маркетингов трик
      от всички брокери
      но във времето е абсолютно несигурно и
      незапазващо стойноста на имота нещо
      хихихиххихихи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Не знам от къде я видя тая цифра 0,6% ама щом казваш ок.На мен пък въобще не ми се занимава със спорове.Имам си един редкретенчо дето се забавлявам с него.
        няма да приватизираш кратунчо, той тук е за забавление на целия форум.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение

          Това е един абсолютно безсмислен пост. Кара ме да се съмнявам във Вашите знания и способността Ви за логическо мислене.
          При инфлация на 100% за $ за последните 30-40 г тези 75 млн са равни на около 40 млн през 1970г. Сравнението със Зимбабве не издържа.
          Не всеки актив би увеличил стойността си в такава степен, както в случая с имота на Бъфет.
          Но Вие разбира се, имате право на лично мнение. Пак казвам, за някои хора придобиването на имот не е единствено през техния живот. Зависи от доходите. Не е зле да си направите отделна тема. Не искам да ѝ измислям заглавие, но ще е нещо като ,, лузъри без шанс за имот" или нещо такова.
          Без лоши чувства го казвам. Успех в живота под наем.
          Я кажи колко подобни имения може да си купи като продаде за 7,5млн придобитото преди 50г за 150к. Дали няма да е пак 1 или 10 по смотани. Също толкова са били и преди 50 години => НИЩО НЕ Е спечелил и нищо не е загубил. Или има едно имение, или има няква плява с хартийки.
          Дадох ти пример со смотана панелка дето се е вдигнала със подобна степен?
          А примери за акции дето са се вдигнали хиляди пъти повече колкото искаш, значи е загубил, па и самия Бъфет дали е станал милиардер с тоз имот, а?
          Не съм се сетил да си плащам наем на 8-те стаи в къщата ми. Да вземеш да ми помагаш с наема на 2-3 стаи?
          Last edited by bota156; 26.08.2021, 09:47.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Лордов нима не знаеш че голтака няма какво друго освен злоба да предложи.Аз ги разбирам то не беше демография ковид кризи революции конфискации но най са готини в омразата им срещи брокерите...А брокерите винаги могат да бъдат заобиколени...Аз когато се явих пред нотариуса с продавача за да дам капарото продавача ми сложи една визитка в джоба и нашите брокери изпаднаха в ужас.След като излязохме аз попитах моя имаш ли ми доверие...Той си призна че ну е станало неприятно.Аз му платих защото човека ми свърши много работа.За тия години се сприятелихме и съм го препоръчал на доста познати..
            Това с брокерите е някаква повсеместна параноя или биполярно разстройство на нулевите. Като оставим настрана изпостелелия от злоба на всяко гърне похлупак, гледам разни спорадични никове като demerstel и те кошмари от брокери имат. Ама и често се объркват олимпийците кой бил брокер и кой не, на моменти в несвързаните им писания...объркана глава-нулевашка. Моята брокерка на ЧМ си държи ключ от апарта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              панелка 70г струваше 7-8к ЛЕВА. Сега я продават за 150-200к лв. Дали не е подобно.
              и НИЩО не печелиш - все един апартамент/имение имаш за 50 години. Дали нуличките са повече или по малко е все тая.
              Като бяхме милионери всички 1997г да не би да бяхме много богати? Онея в Зимбабве като са трилионери
              Това е един абсолютно безсмислен пост. Кара ме да се съмнявам във Вашите знания и способността Ви за логическо мислене.
              При инфлация на 100% за $ за последните 30-40 г тези 75 млн са равни на около 40 млн през 1970г. Сравнението със Зимбабве не издържа.
              Не всеки актив би увеличил стойността си в такава степен, както в случая с имота на Бъфет.
              Но Вие разбира се, имате право на лично мнение. Пак казвам, за някои хора придобиването на имот не е единствено през техния живот. Зависи от доходите. Не е зле да си направите отделна тема. Не искам да ѝ измислям заглавие, но ще е нещо като ,, лузъри без шанс за имот" или нещо такова.
              Без лоши чувства го казвам. Успех в живота под наем.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL

                Хахахахахахахахахаха, най-голямата глупост която съм чел
                Много отрано си се нашмъркал бе гащат петел, силно активен си напоследък с простотията и невежеството си. Откога европейска столица става гето за 20г. бе неграмотен комплексар-нулевак?
                Лордов нима не знаеш че голтака няма какво друго освен злоба да предложи.Аз ги разбирам то не беше демография ковид кризи революции конфискации но най са готини в омразата им срещи брокерите...А брокерите винаги могат да бъдат заобиколени...Аз когато се явих пред нотариуса с продавача за да дам капарото продавача ми сложи една визитка в джоба и нашите брокери изпаднаха в ужас.След като излязохме аз попитах моя имаш ли ми доверие...Той си призна че ну е станало неприятно.Аз му платих защото човека ми свърши много работа.За тия години се сприятелихме и съм го препоръчал на доста познати..

                Коментар


                • хихихиххи

                  пръскат се брокерастите като им бръкнеш във ''локацията''

                  това е единстеното нещо което им остана като ''коз''
                  в този момент
                  а всъщност е една глупост и нищо не значеща измишльотина
                  НЯМА ТАКОВА НЕЩО - локация
                  тя ''овехтява '' със времето и с имота

                  ей тоя от долу
                  казали му хората за какво да пише
                  но акъла му не стига да го сглоби

                  радва се на 15 лева днес и е щастлив
                  че е пуснал 3 псувни у форума
                  хихихих

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Радев, вкарай малко яснота на незрящите, в случая Яндокс кретена и баш топ Кретена от Ловеч-Оснабрюк в резюме - злато, цени в злато от началото на века в топ локации в провинцията и защо къща струвала милион в злато (не се знае в какви Бг лева е струвала тази перла-имот и колко пъти е бил деноминиран Бг лева оттогава) сега и 100К не може да и вземе Яндоксчо например - виден златар и инвеститор с объркани сметки. За него няма справедливост нещо.
                    Падна ми батерията, и си лягам. Обясни му с думи прости защо ще е вечно на перона в колянно-лакътна позиция.
                    Благодаря! Задачата ти не е лека!
                    хихихи
                    радев ти обясни 3 поста по нагоре
                    пълен илитерат и икономически -финансов първокласник

                    значи по темата - няма милион в злато няма ала бала

                    имот струвал 5 - 10 кила злато стойноста му е паднала на половин до 300грама злато СЕГА
                    примери колкото щеш из цяла България
                    и не ми обяснявай врели некипели :
                    социализъм / Виденов / деноминации и прочее глупости
                    имота е СТОЯЛ В един и същи вид актив през цялото време
                    и е бил с перфектна Локация за времето
                    но - всичко е загубено като пари или злато (в каквото искаш ) ДНЕС

                    ЗАЩО ?

                    Защото Локацията ви не съхранява стойност
                    тя е променлива със врмето като всяко нещо

                    тя просто е един от триковете на брокерското
                    съсловие за омагьосване на клиенти
                    а и да има какво въобще да кажат като искат
                    по 5% от сделка
                    и без това повечето не блестят с голям речников запас
                    хихихихиххи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Е като е грешка локацията купи у Волуййяк...ще си доволен и Яндоксчо 5-ти след години ще бие калпака. Но той верно би го бил. Ама Яндоксчо 1-ви го не бива хич.
                      остави ме мен бе локационен йеменец

                      ставаше въпрос че цял ден подскачаш
                      около бабуляка - брокер и поддържаш
                      грешна теза за вдигане на левъла с 5 лева на пост

                      запомни от по богат и умен от теб
                      ЛОКАЦИЯТА не съхранява парите вкарани в имот

                      дадох ти примери десетки с
                      перфектни локационни имоти и скъпи за времето си
                      от по 1-2 милиона днешни пари
                      са станали по 300 /400 К
                      всичко е изчезнало яко дим
                      защо ли
                      ЗАЩОТО И ЛОКАЦИЯТА ТЪРПИ ПРОМЕНИ
                      и се губи изчезва във времето

                      сега добре локация в софия
                      след 20 години още преди да си го изплатил
                      ще е станало гето
                      честита ти локация

                      ясно е че колко и да те ограмотявам
                      няма да схванеш а и да схванеш
                      не ти е задача да го покажеш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                        Уорън Бъфет продава къщата си в Калифорния на брега на Изумрудения залив, за почти $7,5 млн през 2018 г. Къщата е закупена в началото на 70те за ...$150 000!!!
                        Не знам каква е частта на имотите в портфолиото му, но печели много от продажби на имоти.
                        панелка 70г струваше 7-8к ЛЕВА. Сега я продават за 150-200к лв. Дали не е подобно.
                        и НИЩО не печелиш - все един апартамент/имение имаш за 50 години. Дали нуличките са повече или по малко е все тая.
                        Като бяхме милионери всички 1997г да не би да бяхме много богати? Онея в Зимбабве като са трилионери
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          Tова е дълга тема ако седна да пиша ще ми отнеме 1 седмица.Само едно да вметна.Преди 100 години златото е било пари.Сега си е най обикновена стока.
                          Парите по определение са стока, еквивалентна на всички видове стоки. Златото изобщо не е обикновена стока. Обикновена стока е олиото. Но и олиото може да стане еквивалентно на всички видове стоки, ако дойдат афганистанците.

                          Коментар


                          • По повод на къщи, купувани някога със злато, се сетих, че дядо ми в началото на 30те също е купил две къщи по този начин. Явно тогава това е било широко разпространено, за избягване на несигурността на книжните пари, около и след войната. Всякакъв опит да се търсят оценки и да се правят паралели между стойността на златото и имотите тогава и сега е осъден на неуспех.
                            Не бива да се пропуска, че в тези къщи е живяно много години, ползвани са активно от поколения. Това няма как да не се брои, не бива да се смята само каква е моментната цена.
                            Партия была, есть и будет есть!

                            Коментар


                            • Уорън Бъфет продава къщата си в Калифорния на брега на Изумрудения залив, за почти $7,5 млн през 2018 г. Къщата е закупена в началото на 70те за ...$150 000!!!
                              Не знам каква е частта на имотите в портфолиото му, но печели много от продажби на имоти.
                              Партия была, есть и будет есть!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Нищо не знаеш ама не виждам смисъл да влизам в безмислени спорове.Мисля че казах има имоти за 0,6% от цялото портфолио.
                                Не знам от къде я видя тая цифра 0,6% ама щом казваш ок.На мен пък въобще не ми се занимава със спорове.Имам си един редкретенчо дето се забавлявам с него.

                                Коментар

                                Working...
                                X