IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Може, хайде сега правилната математика - а не каруцата пред коня - когато наемът му е 100 лева, може ли цената да е 30 000 евро и колко точно си се набутал, като я приемеш?
    Крети както написах отдавам 1 гараж самостоятелно и мислиш ли че не знам колко взимам за него ? Забавен си факт, но ставаш смешен...С тея 100 лева може в Ловеч да си наемеш, в София и някои квартали може да направиш най-много оглед....:-)
    Никой никого не кара насила да наема гаражи и апарти....Паркоместа по улиците и градинките бол и жилища под мостовете също....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Няма как да имам защото не съм обявявал нищо свободно скоро.
      От брокерите за периода зимата до края на Март имах само няколко позвънявания / така или иначе нямаше какво да им предложа та все тая/, сега са толкова на седмица...Не е трудно да осъзнаеш какво се случва....
      хихихи
      и какво се случва
      след като си го осъзнал

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        А от наематели имаш ли позвънявания?
        Няма как да имам защото не съм обявявал нищо свободно скоро.
        От брокерите за периода зимата до края на Март имах само няколко позвънявания / така или иначе нямаше какво да им предложа та все тая/, сега са толкова на седмица...Не е трудно да осъзнаеш какво се случва....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vincent1 Разгледай мнение
          Здравейте, дали може да ми кажете на базата на вашите наблюдения моментната експанзия в новопостроени недвижими имоти в какво съотношение собствени средства : привлечен капитал (ипотеки, потребителски + кредити) е. Идеята ми е да разбера ако лихвите се вдигнат дали ще има отлив от покупки и намаляне на цените. Все пак за новото стройтебство за да вземеш ипотека е нужен акт 14, до който ако не бъркам трябва да платиш на строителя около 50% от апартамента. Което говори че тази експанзия, не се финансира само и кредити а има и много сериозно прехвърляне на пари от от дюшека към недвижими имоти.
          Зависи! Аз плащам 25% първа вноска и 25% след акт 14.Средствата са лични, но при мен цялата покупка е с лични средства. Има и 30/30/30/10.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            А от наематели имаш ли позвънявания?
            не
            само колеги както е написал му звънят
            за да видят има ли нещо в техния офис свободно
            но те са слаби като предлагане
            и нямат

            Коментар


            • andi,
              а кога redcretin евентуално би могъл да получи бан след обиди?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Бай Пеше, наемите у нас от няколко месеца са нагоре. Имам почти всеки ден позвънявания на номера ми за наеми от брокери да питат дали имам нещо свободно....
                А от наематели имаш ли позвънявания?
                Last edited by nradev; 28.08.2021, 14:27.

                Коментар


                • Здравейте, дали може да ми кажете на базата на вашите наблюдения моментната експанзия в новопостроени недвижими имоти в какво съотношение собствени средства : привлечен капитал (ипотеки, потребителски + кредити) е. Идеята ми е да разбера ако лихвите се вдигнат дали ще има отлив от покупки и намаляне на цените. Все пак за новото стройтебство за да вземеш ипотека е нужен акт 14, до който ако не бъркам трябва да платиш на строителя около 50% от апартамента. Което говори че тази експанзия, не се финансира само и кредити а има и много сериозно прехвърляне на пари от от дюшека към недвижими имоти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Не знам за гаражите много - отдавам само 1 щото тези с апарта не им трябва, но ако офертната цена е 30 000 евро колко трябва да е наема му ? Не може да е под 100 евро... Който му е скъпо да си купи за 30 000 евро.... Та може да има и по 300 лева гаражи скоро....
                    Може, хайде сега правилната математика - а не каруцата пред коня - когато наемът му е 100 лева, може ли цената да е 30 000 евро и колко точно си се набутал, като я приемеш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Имаше един времеви прозорец от 3-4 месеца след 13.03.2020, в който можеше да се хване риба в мътна вода, т.е. да се купи изгодно от уплашен балък. Тогава дори повишителите тук ми се смееха, като прогнозирах ръст с 10% до края на 2020. Колкото и да са поскъпнали имотите в момента, това е нищо на фона на скока след края на ковид ограниченията.
                      Ти май не осъзнаваш, че именно КОВИД-а е причината за 1. седене вкъщи и 2. намалено харчене, водещо до излишни спестявания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                        Здравейте всички,

                        от месец и нещо съм по черноморието, но май до десетина дена ще се върна в Големия град, защото брокера ми изпрати хабер, че има предварителен договор за продажба на единия ми инвестиционен двустаен апартамент а и трябва да подпиша договор и пусна първа вноска и по следващия двустаен, който започва да се копае скоро. Няколко хиляди евро за труда им, че ми осигуряват покупките и продажбите после а за мен е ползата, че си пиша с Вас от плажа.

                        Очертава се и по-крупна покупка за лично ползване, че ни е тясно където сме сега. Нещо скрито и изкарано от под тезгяха.

                        Отделно обмисляме с жената да си купим и в моя роден град, на морето, да се пренасяме и да работим по няколко месеца от такова място.

                        Така, че положението за някои личности е едно, за други - друго, но пазара на НИ е горещ. Като приключа сделката по продажбата, може би ще пусна точна доходност.

                        Поздрави на всички с пожелания за успешен семен живот, пари, имоти, коли и в по-големи количества.
                        ​​​​​
                        НИ се копаят Като биткойн. И после Градът на Мечтите на Анжел. Лаф да става

                        Коментар


                        • Здравейте всички,

                          от месец и нещо съм по черноморието, но май до десетина дена ще се върна в Големия град, защото брокера ми изпрати хабер, че има предварителен договор за продажба на единия ми инвестиционен двустаен апартамент а и трябва да подпиша договор и пусна първа вноска и по следващия двустаен, който започва да се копае скоро. Няколко хиляди евро за труда им, че ми осигуряват покупките и продажбите после а за мен е ползата, че си пиша с Вас от плажа.

                          Очертава се и по-крупна покупка за лично ползване, че ни е тясно където сме сега. Нещо скрито и изкарано от под тезгяха.

                          Отделно обмисляме с жената да си купим и в моя роден град, на морето, да се пренасяме и да работим по няколко месеца от такова място.

                          Така, че положението за някои личности е едно, за други - друго, но пазара на НИ е горещ. Като приключа сделката по продажбата, може би ще пусна точна доходност.

                          Поздрави на всички с пожелания за успешен семен живот, пари, имоти, коли и в по-големи количества.
                          ​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Aз нямам претенции да разбирам от имоти и цени но хората са дали точните думи отчаяние и лудост.Ми да давам гаражите вече за 300 кинта все пак са на ниво партер имат ток вода канал...
                            Не знам за гаражите много - отдавам само 1 щото тези с апарта не им трябва, но ако офертната цена е 30 000 евро колко трябва да е наема му ? Не може да е под 100 евро... Който му е скъпо да си купи за 30 000 евро.... Та може да има и по 300 лева гаражи скоро....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Бай Пеше, наемите у нас от няколко месеца са нагоре. Имам почти всеки ден позвънявания на номера ми за наеми от брокери да питат дали имам нещо свободно....
                              Aз нямам претенции да разбирам от имоти и цени но хората са дали точните думи отчаяние и лудост.Ми да давам гаражите вече за 300 кинта все пак са на ниво партер имат ток вода канал...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                БНБ: Жилищата поскъпват още до края на годината

                                Понеже обичам да сравнявам и цитирам КОЙ дава прогнозите, да сравним камъче в обувката с астероид, Yandox vs БНБ & colliers.

                                https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-vdigat-239938

                                Хахахахахахахахяхахахахахахахахаха, мравка срещу слон
                                Имаше един времеви прозорец от 3-4 месеца след 13.03.2020, в който можеше да се хване риба в мътна вода, т.е. да се купи изгодно от уплашен балък. Тогава дори повишителите тук ми се смееха, като прогнозирах ръст с 10% до края на 2020. Колкото и да са поскъпнали имотите в момента, това е нищо на фона на скока след края на ковид ограниченията.

                                Коментар

                                Working...
                                X