IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    За миналата година SPY носи дивидент 1,3%.Айде порови с Google и ела пак да кометираш.Упорит си като брокер и почти токова образован.
    Това е ЕТФ върху индекси и се представя толкова зле от 2004-та че ако бях инвестирал в нещо такова да съм се обесил вече

    2004-та ако беше сложил на това пари за апарт днеска и паркомясто нямаше да можеш да си купиш
    Last edited by aleks262; 17.09.2021, 09:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Радев, сори че се намесвам, но обясни на уважаваните инвеститори че въпреки добрата дългосрочна доходност от капиталовите е важно първо да участваш. Не да коментираш постфактум което виждам е практика. Освен това трябва цифра, не може с 2000 -5000 лв вкарал на пазара за 5 години и по една или друга причина някой ги изтеглил и похарчил и да очакват с това да купят имот. За имот трябват доходи - трудови, странични, стабилни и постоянни...за да ти гарантират платежоспособността ако имаш пък и кредит.
      Aма ти защо реши че е задължително да се купува имот.


      Мани, мани, за бедни ивеститори с 5000лв има ливъридж.Ама издениците дават макс 5 към 1. Демек пазаят те от собствената ти тъпотия.



      За лицензираните инвестиционни посредници говоря. Иначе в комарджийниците има и 1 към100.
      Last edited by nradev; 17.09.2021, 07:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Преди 20 години прост бачкатор нямаще достъп до кредит.Затова и цените бяха такива.Ако все пак се е "уредил" ,лихвите започваха от 17%.


        ПП.За справка питайте Лева.
        Лева 2004 е пипал когато повечето бойци тук са били в предпубертета, а съм инкасирал имот и това бе само началото. Когато някой не знае кво беше кредит, ипотечен, потребителски, проценти, на кого даваха и дали беше добре да стоиш на перона или да купиш собствен дом, каквото и направих е по добре само да слуша и да се учи.
        Ако тогава бях перонмайстор и до днес щях да опъвам врат що така бе маме...стоейки си в родителската бърлога. Да забравим че съм спец случай и мога да изкарам пари когато и където поискам...занаят...но говорим по принцип. Не всеки ще е на моя хал да избаца между 1 и 1,7 млн евро бруто за няколко години. А и да успее ще похарчи повече отколкото е необходимо за глупости, няма да ги инвестира. Ако ги инвестира ще посмее да сложи 5 лв в акции, два наполеона , 2 рибарски въдици, лодка, тротинетка, кола в диапазона 5-15 хил лева и апарт където не трябва....ама изобщо не трябва да купува.....много важно!!!
        Last edited by bulgarian lev; 17.09.2021, 01:06.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Aйде сега намери графиката на НИ срещу SP500.
          Радев, сори че се намесвам, но обясни на уважаваните инвеститори че въпреки добрата дългосрочна доходност от капиталовите е важно първо да участваш. Не да коментираш постфактум което виждам е практика. Освен това трябва цифра, не може с 2000 -5000 лв вкарал на пазара за 5 години и по една или друга причина някой ги изтеглил и похарчил и да очакват с това да купят имот. За имот трябват доходи - трудови, странични, стабилни и постоянни...за да ти гарантират платежоспособността ако имаш пък и кредит.
          Last edited by bulgarian lev; 17.09.2021, 00:48.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Индекси - Няма голям риск на дълго ще ти запазят стойността на парите но няма дивиденти дето да си харчиш с кеф или да реинвестираш

            Акции - Голям риск - Дивиденти от време на време напоследък никакви - Моментите на бурен растеж не могат да ти компенсират нервите от спадовете

            Койни - Безумно голям риск без дивиденти

            Имоти - Пазят ти стойността на парите движенията нагоре и надолу са по плавни и си ти носят редовно наемчета

            Да са живи и здрави всички решили да инвестират в Индекси Акции и Койни

            На мене друга диверсификация не ми трябва
            За миналата година SPY носи дивидент 1,3%.Айде порови с Google и ела пак да кометираш.Упорит си като брокер и почти токова образован.
            Last edited by nradev; 17.09.2021, 00:26.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              Един хеджира панелките в Люлин с СНП500, друг в злато и цял живот се чака сложна лихва или рали на метала.
              Предпочитам да добавям НИ през няколко години и да прибавям ежемесечни текущ доход от всеки един, докато чистя и евентуален дълг за придобиване на последния. Доходът от рента е безценен дар. Навремето всички благородници/дворянство само от това са се издържали
              Kaто за начало добави в портфолиото качествена ракия.


              Наздаве.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Аз съм я правил. Още преди да реша да се занимавам с имоти. като пасивен доход...:-)
                При това много сериозно задълбавах в детайлите например от кои компании се формира индекса, как се влиза и излиза от него и т.н.
                Колегите да се радват на печалбите си... аз схм ок с малкото от имотите...:-)
                Индекси - Няма голям риск на дълго ще ти запазят стойността на парите но няма дивиденти дето да си харчиш с кеф или да реинвестираш

                Акции - Голям риск - Дивиденти от време на време напоследък никакви - Моментите на бурен растеж не могат да ти компенсират нервите от спадовете

                Койни - Безумно голям риск без дивиденти

                Имоти - Пазят ти стойността на парите движенията нагоре и надолу са по плавни и си ти носят редовно наемчета

                Да са живи и здрави всички решили да инвестират в Индекси Акции и Койни

                На мене друга диверсификация не ми трябва

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Само да те поправя че това е широк индекс , а не технологичен.Технологичния е Nasdaq.Aма той е по-нов.Не съм гледал ама верятно той ги бие повече.
                  Радев сега го погледнах Насдака и го сравних с покупката ми от 2004-та - Бием го като маче у дирек на капиталова а с наемите много над дубъл

                  Те толкова ви акъла на цялата бригада индекси щели да ми играят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Глупав, през индекси дивиденти няма, и туй ли тряя те уча?
                    Така че и другите драми дето си ги смучеш от пръстите ги няма. Но ако е било къща, вече си налял още толкова в ремонти ... та реално си занулил.
                    Не мене а Митето научи - Щото той иска да сравнява индекса с имотите ама да смятал и дивидентите

                    Целата ви бригада сте на едно ниво

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Ще чакаме да паднат цените ама надали

                      https://bg-voice.com/в-сащ-не-достиг...а-кои-д/
                      Абе на кой му дреме за Сащ, влиянието върху Б-станския пазар е нищожно - я някой пандизчия мине да вземе е-Банска колибка с парите от безработица там, я не

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Само да те поправя че това е широк индекс , а не технологичен.Технологичния е Nasdaq.Aма той е по-нов.Не съм гледал ама верятно той ги бие повече.
                        Приемам поправката, мисълта ми беше че едни от водещите компании в индекса са майкрософт, алфабет, фейсбук... но има и компании занимаващи се с финанси както и с търговия. Така че прав си- широк индекс е правилното наименование

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Чакай сега не ти пука дали я има или няма, ама Митето иска дивиденти да смята

                          Ако 1957 си купил от всички равно претеглени дялове с парите за една къща и си ги оставил да дремат днес над 80% от фирмите ги няма, а колко и дивиденти да си получил едва ли ще те сгрее

                          Ако си играл индекс го няма този проблем ама не питай дали да смяташ дивидентите

                          При всички положения имотите бият индексите като мачета у дирек
                          Глупав, през индекси дивиденти няма, и туй ли тряя те уча?
                          Така че и другите драми дето си ги смучеш от пръстите ги няма. Но ако е било къща, вече си налял още толкова в ремонти ... та реално си занулил.

                          Коментар


                          • Ще чакаме да паднат цените ама надали

                            https://bg-voice.com/в-сащ-не-достиг...а-кои-д/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              За който не знае английски и не познава числата- за последните 100 години технологичният американски индекс снп 500 бие имотите по доходност " само" 3 пъти
                              Само да те поправя че това е широк индекс , а не технологичен.Технологичния е Nasdaq.Aма той е по-нов.Не съм гледал ама верятно той ги бие повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Преди 20 години прост бачкатор нямаще достъп до кредит.Затова и цените бяха такива.Ако все пак се е "уредил" ,лихвите започваха от 17%.


                                ПП.За справка питайте Лева.
                                Ти по това време умен бачкатор ли беше та не купи?

                                Ипотечните бяха 11% и дори и при тази лихва пак си заслужаваше стига да можеше да вземеш - Имотите бяха евтини а наемите носеха над 10%

                                Разходи се до Мало Бучино може и да ти хареса
                                Last edited by ledosvetlenie; 16.09.2021, 23:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X