IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Извинявам се, че се включвам, но валутата на швайцарите е един от най-лошите варианти за "бели пари за черни дни". Едно 20 години вече е без никакво покритие и не се различава от останалата шума. В същото време зад нея стои една сравнително малка експортноориентирана икономика, която съзнателно девалвира шумата. На селяните трябва да се плащат огромни субсидии, а лекарствата не трябва да са прекалено скъпи за продажба навън. Отгоре на това в момента е леко надценена. За застраховка ако става въпрос, само благородни метали важат. Да държиш какъвто и да е кеш за "всеки случай" е безумие.
    Относно какъвто и да е кеш принципно съм съгласен, а при ценните метали маржовете са убийствени правейки съмнителен смисъла от временното им притежаване, а дали ще си купиш позлатена оловна плочка също никой не може да ти каже особено преди изтичането на 10-20-30 години като решиш да я размениш за кеш и тогава търси продавача и :-).... Тва ако си я опазил до тогава....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Аз се чудя дали да не си взема някой швейцарски франк...Въртят ми се и некави налудничави идеи за рубли и юани
      С юаните ще ти е доста сложно. Има едни държавни политики за наличието им извън Китай. Иначе някоя банка или онлайн хазартен организатор може да ти дава да превалутираш имагинерно нещо в тях и обратно, ама кеш нема да видиш.... То и в самият Китай от години е на изчезване - плаща се през Али пей и некви други с телефони навсякъде. И последно при дълговият товар в Китай не съм сигурен има ли смисъл ит юаните като цяло.... Виж и обяснението на Терзиев за франка . В Китай ползата от евтин юан е още по-силна и държавата прави каквото е нужно за целта...

      ПП Имам колега Руснак, който преди 5-6 години като рублата падна за първи път сериозно поради срива на нефта / по спомени беше 40-50 рубли за долар или нещо подобно/ си обърна цялата валута в рубли и я наби на депозити на 15%+ лихва. Не знам дали е на плюс към днес. Не сме го говорили....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.10.2021, 17:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Ми считай имотиту безплатни.Има роми и роми.Да ти кажа препочитам роми пред мутри.
        Ми моят опит е лош / имам наследствен имот с шведи съседи/. Няма оправия нито с добро, нито с лошо - опитвал съм и двете. Остава само много лошо. Сигурно е малшанс да се паднат такива ама не вярвам, че генерално има от другите или те са огромно малцинство.
        Поне в София е ясно къде са и това е било вероятно фактор номер 1 при избора ми на локация като съм кумувал - отдалеченост от такива зони.

        Коментар


        • Извинявам се, че се включвам, но валутата на швайцарите е един от най-лошите варианти за "бели пари за черни дни". Едно 20 години вече е без никакво покритие и не се различава от останалата шума. В същото време зад нея стои една сравнително малка експортноориентирана икономика, която съзнателно девалвира шумата. На селяните трябва да се плащат огромни субсидии, а лекарствата не трябва да са прекалено скъпи за продажба навън. Отгоре на това в момента е леко надценена. За застраховка ако става въпрос, само благородни метали важат. Да държиш какъвто и да е кеш за "всеки случай" е безумие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Кажи в кои банки има такива сметки или депозити и таксите
            Уникредит булбанк, FIB, Postbank. Такси няма засега, лихва нула, като продаваш франк те режат с маржа, а кеш да си ги вземеш не може, щото не сме работили с франк, били сме с евро и долар. Та така.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Ееее, ти не позволяваш и една шега.. Казвам на Джони за какво става бившия пионерски дом.
              е то в джендема каки не одят. Виж в банско ще се изтрепят
              Last edited by RUBLA; 17.10.2021, 15:15. Причина: Спазвайте добрия тон!
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                може да му е платила
                По скоро оня английският баламурник е плащал за всичко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Имам франк в банка. Но по-добре е да ги имаш кеш в наличност. За рубли не бих те посъветвал. Поне не сега.
                  Кажи в кои банки има такива сметки или депозити и таксите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Аз се чудя дали да не си взема някой швейцарски франк...Въртят ми се и некави налудничави идеи за рубли и юани
                    Имам франк в банка. Но по-добре е да ги имаш кеш в наличност. За рубли не бих те посъветвал. Поне не сега.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Тука сгреши англичанина беше слаб висок а оная като каца...Разбира се доколкото може да е хубав някой англичанин
                      може да му е платила
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        велинград ми е може би най-неприятния циганско помашки град.
                        хисаря е хубав град, но много мангалор има сред местното природонаселение.

                        а той и англичанина едва ли е бил по-убав от дебелата циганка.
                        Тука сгреши англичанина беше слаб висок а оная като каца...Разбира се доколкото може да е хубав някой англичанин

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Нали знаеш че точно това което не искаш точно то ще ти се случва...Не са толко страшни ромите.Няма как все по често ще ти се налага да ги виждаш...Колеги които бяха по Слънчака лятоска лазайа че имало ного тъдява по хотелите...аз ъм ги виждал и по Хисаря и Велинград..Преди години една дебела ромка с грозни татуирани имена по ръцете се ... с един англичанин ....
                          велинград ми е може би най-неприятния ромско помашки град.
                          хисаря е хубав град, но много роми има сред местното природонаселение.

                          а той и англичанина едва ли е бил по-убав от дебелата ромка.
                          Last edited by RUBLA; 17.10.2021, 15:17. Причина: Спазвайте добрия тон!
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Ами бай Пеше, кво правим тогава? И земя нема свястна. Но поне рентата от наличната върви.
                            Аз се чудя дали да не си взема някой швейцарски франк...Въртят ми се и некави налудничави идеи за рубли и юани

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Лев, не ти трябват подобни глупости ! Не те разбирам
                              Ееее, ти не позволяваш и една шега.. Казвам на Джони за какво става бившия пионерски дом.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Левчо не се занасяй.Лозе на баир не ти трябва...Ако беше толко убаво на Априлци немаше да избягат по Плевен София и Ловеч
                                Ами бай Пеше, кво правим тогава? И земя нема свястна. Но поне рентата от наличната върви.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X