IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Много проскубани улични котараци жално ще мяучат до 2029г. когато е планираното поевтиняване
    Не им обещавай твърдо, че все повече започва да изглежда, че 2029-та ще трябва да бъде коригирана на 2039-та.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ddb
      [ATTACH=CONFIG]n3806988[/ATTACH]

      За кой ли път?
      Много проскубани улични котараци жално ще мяучат до 2029г. когато е планираното поевтиняване

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        Да и продавча е тъп и ще го продаде на безценица.А ако кредита надхвъля цената и банката ще е на загуба.Общо взето не си в час.
        Хайде, да се разберем с теб, да четеш внимателно какво пиша ! Никъде не съм написала, че се продава на безценица, нали ? Банката, няма да е на загуба ако си прибере всичко дължимо и това го знаеш прекрасно. Та, кой не е в час да попитам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Къде съм написала ,че банките продават апартамента ? Пиша, че първо те го "виждат" и се разбират със закъсалия ипотекар за доброволна продажба, а това води първо до купувачи познати и близки на банкерите, едва след това идват ЧСИ-тата. Моя приятелка, така си купи хубав апартамент преди години.
          Да и продавча е тъп и ще го продаде на безценица.А ако кредита надхвъля цената и банката ще е на загуба.Общо взето не си в час.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

            Горе-долу колкото имоти са с вдигнати цени, толкова с си с понижени.
            Не знам кой лъже хората, които имат имот за продан от 1+ година, че като го вдигнат с 3-5-10 хил. евро, веднага ще се избият за него. Лишено е от всякаква логика. Миналата година имаше бум на покупките покрай Ковид, но май който е искал да купува вече го е направил. Някъде има ли статистика за брой реализирани продажби?
            Има статистика в Агенцията по вписванията и по спомен скоро някой я пуска тук, беше с около + 20-тина процента

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=75eqx7&f1=2

              Отново "спад" означен като +9000. Т.е. увеличение на цената само с 5%, при средно общо увеличение на цените с 30% за 2021-ва наистина си е жив спад. Вероятно цената през 2020-та е била набалончена и сега само са я донабалончили. Много жалко за перонЯ!

              [ATTACH=CONFIG]n3806961[/ATTACH]
              Горе-долу колкото имоти са с вдигнати цени, толкова с си с понижени.
              Не знам кой лъже хората, които имат имот за продан от 1+ година, че като го вдигнат с 3-5-10 хил. евро, веднага ще се избият за него. Лишено е от всякаква логика. Миналата година имаше бум на покупките покрай Ковид, но май който е искал да купува вече го е направил. Някъде има ли статистика за брой реализирани продажби?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                Банките не могат да продадат апарт на закъсал ипотекар.Това става през ЧСИ.Стига конспирации.
                Къде съм написала ,че банките продават апартамента ? Пиша, че първо те го "виждат" и се разбират със закъсалия ипотекар за доброволна продажба, а това води първо до купувачи познати и близки на банкерите, едва след това идват ЧСИ-тата. Моя приятелка, така си купи хубав апартамент преди години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Лорде, в кое кралство ще инвестираш? Не напразно си се писал лорд
                  Мите, мисля за южна Испания, но след няколко години, трябва да смеля покупките от 20-та и 21г., че сега съм малко като анаконда налапала прасе.
                  Кой знае, а може да стана и Лорд ъф дъ "Къро".

                  Коментар


                  • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=75eqx7&f1=2

                    Отново "спад" означен като +9000. Т.е. увеличение на цената само с 5%, при средно общо увеличение на цените с 30% за 2021-ва наистина си е жив спад. Вероятно цената през 2020-та е била набалончена и сега само са я донабалончили. Много жалко за перонЯ!

                    Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	38.9 КБ
ID:	3806961


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Винаги е имало хора, които не могат да си направят правилно сметката, но това не води до спад на цените Лошото е, че тези апартаменти първо ги "виждат" банковите служители и ако са хубави дори не достигат до пазара.
                      Банките не могат да продадат апарт на закъсал ипотекар.Това става през ЧСИ.Стига конспирации.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                        И аз имам един познат, който купи още един апартамент, но не го отдава под наем, защото не ми се занимавало. Не мога да хвана много-много логиката му, защото доколкото знам жилището е ново и обзаведено наскоро. Просто стои и плаща данъци. Но според мен това са изключения.
                        По-притеснително е, че куп хора купиха не едно, а две жилища с ипотеки с идеята, че единият апартамент ще се самоизплати от наеми. Но ако наемите паднат и според мен това ще е тенденция, защото все повече хора минават на изцяло дистанционна работа, не знам дали сметките няма да излязат много криви. Особено ако банките започнат да вдигат лихвите и сметките излязат много криви.
                        Винаги е имало хора, които не могат да си направят правилно сметката, но това не води до спад на цените Лошото е, че тези апартаменти първо ги "виждат" банковите служители и ако са хубави дори не достигат до пазара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Много хора не живеят постоянно в страната, но притежават жилища с които не искат да се разделят. Тези които купуват за децата си и не ги отдават под наем не са толкова много. Отделно има хора притежаващи жилища които не желаят да продават или отдават под наем ,дори имахме такъв съфорумец тук - заплатката, той купуваше ,но не отдаваше под наем.
                          Според мен ,няма толкова голямо предлагане колкото си мислиш, особено на жилища които си струва да се притежават.
                          И аз имам един познат, който купи още един апартамент, но не го отдава под наем, защото не ми се занимавало. Не мога да хвана много-много логиката му, защото доколкото знам жилището е ново и обзаведено наскоро. Просто стои и плаща данъци. Но според мен това са изключения.
                          По-притеснително е, че куп хора купиха не едно, а две жилища с ипотеки с идеята, че единият апартамент ще се самоизплати от наеми. Но ако наемите паднат и според мен това ще е тенденция, защото все повече хора минават на изцяло дистанционна работа, не знам дали сметките няма да излязат много криви. Особено ако банките започнат да вдигат лихвите и сметките излязат много криви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
                            Старите гурбетчии си накупиха вече имоти, то е ясно, че те милеят да се върнат в България. Ама новите надали. Студентите отиват там "с език" и започват нормална квалифицирана работа. Няма и да помислят да се върнат. Сега преоброяването ще отговори на доста въпроси.
                            Приемем ли еврото, имотите ще паднат противно на очакванията на много хора
                            И аз мисля, че огромната част от младите хора, които отиват навън няма да се върнат повече. Имам братовчеди, които от 10 години са в Испания и наскоро продадоха апартамента си в Бургас и си купиха жилище във Валенсия. Нямат никакво намерение да се връщат.
                            Относно еврото - защо мислиш, че ще се отрази негативно на цените? Наистина повече коментари са, че се очаква вдигне, но и там няма ясен аргумент. Малко съм скептичен, че скоро ще влезем в еврозоната.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

                              Но неколкократно е казвано, че поне 20% от апартаментите в София са празни с тенденция този процент да нараства.
                              Като се добавят хиляди новопостроени жилища всяка година и население, което пада или запазва новото си, няма ли да се влезе в сценарий, при който има повече предлагане от търсене?
                              Много хора не живеят постоянно в страната, но притежават жилища с които не искат да се разделят. Тези които купуват за децата си и не ги отдават под наем не са толкова много. Отделно има хора притежаващи жилища които не желаят да продават или отдават под наем ,дори имахме такъв съфорумец тук - заплатката, той купуваше ,но не отдаваше под наем.
                              Според мен ,няма толкова голямо предлагане колкото си мислиш, особено на жилища които си струва да се притежават.

                              Коментар


                              • Старите гурбетчии си накупиха вече имоти, то е ясно, че те милеят да се върнат в България. Ама новите надали. Студентите отиват там "с език" и започват нормална квалифицирана работа. Няма и да помислят да се върнат. Сега преоброяването ще отговори на доста въпроси.
                                Приемем ли еврото, имотите ще паднат противно на очакванията на много хора

                                Коментар

                                Working...
                                X