IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Наистина имаш проблем с разбирането и четенето :-) Ти на какво се смееш е все тая. Въпросът е че самият ти си смешен :-) Пиша го с добро чувство ! Радвам се че има някой ''нов'' който да ни разсмива отново, че Янко е малко скучен /сори Янко/:-)))) Написах не 2030, а 2039 :-))) А на личните ти имоти гледай да си плащаш наема навреме, че на тези тънки наеми хазяйките не са много търпеливи, а зимата може да е студена :-))))

    Ако трябва да съм честен настоящата година е първата в която ръста е НАД нормалното. За мен 10% над нормалното.ако погледнем в годишен план. Ако погледнем 5 години назад тези 10% компенсират недостатъчният ръст преди това та всичко е точно. Но все пак такива резки ръстове най-вероятно са началото на балон, Да повторя НАЧАЛОТО. Колко време ще се надува и докъде ще стигне не съм сигурен, а и зависи от държавната политика....по света....Като лично мнение ей така без сериозна аргументация мисля, че ще е до края на 2023.... След това обаче някой ако си въобразява че ще се спука и ще се върнем на 2013 е дълбоко заблуден..... Връщането в най-добрият случай ще е на настоящите нива,,,и е възможно да има доста години безветрие. Това обаче отново зависи от държавните политики и всеки който дава уверена прогноза/ в която и да е посока/ в несигурни времена е огромен оптимист...

    В личен план макар и да осъзнавам, че 2025 е възможно да бъда 0 на 0 пак ще си похарча парите стига да намеря тва дето ми трябва.... Предпочитам кеша да ми е в тули, а не в банки....:-) По-спокойно ми е....
    Не , не е все тая на какво се смея . Пак ще ти напиша за да не остана неразбран. На теб се смея . На поста ти от сутринта се смея. И на още двама трима твой колеги , за опитите им да изкарат черното,бяло.
    А на личните си имоти, само ти си плащаш наем , поста от сутринта ,на който се смея, го доказа. Живееш в него и си плащаш наем ,за да ти носи все пак приход. И да си "рентиер'.
    Второабзацната логорея не съм и я зачитал.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

      Пак философстваш ненужно . Поста , на който се смея е от тази сутрин и това е достатъчно. Какво ме интересува мен или теб , колко общо поста имаш от моята регистрация и колко са общо като цяло.
      На мен всичко ми е ясно , ясен си ми и ти , а на теб има да ти се изяснява тепърва до 2030.
      Имотите не са МИ скъпи , имотите СА скъпи, сега по принцип , защото са в балон.
      Личните ми имоти са МИ идеални, брокерче .
      Наистина имаш проблем с разбирането и четенето :-) Ти на какво се смееш е все тая. Въпросът е че самият ти си смешен :-) Пиша го с добро чувство ! Радвам се че има някой ''нов'' който да ни разсмива отново, че Янко е малко скучен /сори Янко/:-)))) Написах не 2030, а 2039 :-))) А на личните ти имоти гледай да си плащаш наема навреме, че на тези тънки наеми хазяйките не са много търпеливи, а зимата може да е студена :-))))

      Ако трябва да съм честен настоящата година е първата в която ръста е НАД нормалното. За мен 10% над нормалното.ако погледнем в годишен план. Ако погледнем 5 години назад тези 10% компенсират недостатъчният ръст преди това та всичко е точно. Но все пак такива резки ръстове най-вероятно са началото на балон, Да повторя НАЧАЛОТО. Колко време ще се надува и докъде ще стигне не съм сигурен, а и зависи от държавната политика....по света....Като лично мнение ей така без сериозна аргументация мисля, че ще е до края на 2023.... След това обаче някой ако си въобразява че ще се спука и ще се върнем на 2013 е дълбоко заблуден..... Връщането в най-добрият случай ще е на настоящите нива,,,и е възможно да има доста години безветрие. Това обаче отново зависи от държавните политики и всеки който дава уверена прогноза/ в която и да е посока/ в несигурни времена е огромен оптимист...

      В личен план макар и да осъзнавам, че 2025 е възможно да бъда 0 на 0 пак ще си похарча парите стига да намеря тва дето ми трябва.... Предпочитам кеша да ми е в тули, а не в банки....:-) По-спокойно ми е....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.09.2021, 17:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
        bulgarian lev , какво ви е мнението за биткойн като дългосрочна инвестиция 5+ години . Не визирам купуване и продаване следващия месец или година .
        Като краткоорчна е по-добре според мен. Купуваш и гледаш за кратко време да излезеш. За това време може и 20, може и 100% да кихнеш. Зависи. С риска съответно. Дългосрочно може да има поне 2-3 срутвания и ще загубиш.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

          Госпожа , ти не пишеш 'нещо' , ти пишеш от сутринта . Когато видиш , че нещо се е променило от изброените нещо от теб ,ще си в положението на банските купувачи на имотки.
          А точно това в кавичките , бягай бързо при някой от I курс икономика, малко да ти пообясни.
          Отговарям ти от сутринта, само за протокола Няма нужда никой първокурсник да ми обяснява нищо защото има още много корички хляб да изяде докато се научи Пазара на имоти е такъв какъвто пиша и не се съобразява с първокурсниците икономисти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Дъри, днес няма да те бъзикам как се прави оглед, покупка, ремонт и продажба на 11 апартамента за година(аз на последната маломерка само 3 месеца и правих ремонт и над месец отне оглед, нотариус, вписване, прехвърляне на партиди.....)А ще те питам нещо сериозно- как се бори инфлацията още от времето на Ваймарската република та до днес? Точно така- с вдигане на лихвите, а всеки процент на вдигане на лихвите води до около 5 процента спад в цената на имотите
            Много благодаря, но никъде и никога не съм писала ,че съм правила покупка, ремонт и продажба на 11 апартамента, не знам от къде си ги измисляте тези работи.
            Сега за инфлацията, съгласна съм донякъде с теб, само не знам защо си мислиш, че някой днес иска да бори инфлацията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Хахаха шегаджия :-)
              От както си регистриран не знам дали имам и 10-20 поста в темата ама си наясно....
              Нищо не ти е ясно момче, дори и не можеш да смяташ/четеш на ниво трети клас. Затва имотята са ти скъпи, но не губи кураж ей я де е 2039.... няма и 20 години и си ти :-)
              Пак философстваш ненужно . Поста , на който се смея е от тази сутрин и това е достатъчно. Какво ме интересува мен или теб , колко общо поста имаш от моята регистрация и колко са общо като цяло.
              На мен всичко ми е ясно , ясен си ми и ти , а на теб има да ти се изяснява тепърва до 2030.
              Имотите не са МИ скъпи , имотите СА скъпи, сега по принцип , защото са в балон.
              Личните ми имоти са МИ идеални, брокерче .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                Накарахте ме да погледна кавръковата справчица сега . Ето,какво "намаление" има ,а честито ! Тичайте да купувате без пари хахаха

                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 2-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Особености: Тухла
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                Средна цена на имотите в извадката: 99294 euro
                Средна цена на кв.м: 1387 euro
                Дури, остави ги да се радват.
                По моите справки за офертните цени за града като цяло за последните 3 месеца ръста е 4%, от началото на годината 15%, 1 година назад 18%.

                От няколко месеца търся неусърдно нещо и няма нищо дето да ми хване окото.... Щом на тези цени е така не ми се мисли какво иде....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Сега и аз ще ти напиша нещо .Когато видиш, че нещо от това се е променило, тогава ела да пишеш тук и да убеждаваш хора които познават пазара, че не са прави. Ето и за какво да внимаваш :

                  "Нищо не се е променило на този етап за да има спад на цените. Лихвите са ниски , заплатите скачат или са същите, пари в населението има много. Единствено инфлацията расте ама тя не носи намаление на никакви цени ,а увеличението им."
                  Госпожа , ти не пишеш 'нещо' , ти пишеш от сутринта . Когато видиш , че нещо се е променило от изброените нещо от теб ,ще си в положението на банските купувачи на имотки.
                  А точно това в кавичките , бягай бързо при някой от I курс икономика, малко да ти пообясни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Сега и аз ще ти напиша нещо .Когато видиш, че нещо от това се е променило, тогава ела да пишеш тук и да убеждаваш хора които познават пазара, че не са прави. Ето и за какво да внимаваш :

                    "Нищо не се е променило на този етап за да има спад на цените. Лихвите са ниски , заплатите скачат или са същите, пари в населението има много. Единствено инфлацията расте ама тя не носи намаление на никакви цени ,а увеличението им."
                    Дъри, днес няма да те бъзикам как се прави оглед, покупка, ремонт и продажба на 11 апартамента за година(аз на последната маломерка само 3 месеца и правих ремонт и над месец отне оглед, нотариус, вписване, прехвърляне на партиди.....)А ще те питам нещо сериозно- как се бори инфлацията още от времето на Ваймарската република та до днес? Точно така- с вдигане на лихвите, а всеки процент на вдигане на лихвите води до около 5 процента спад в цената на имотите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                      Ама ти наистина си най - заплетено говорещия брокер.И в доста неща преувеличаваш или най откровено си послъгваш.
                      100% ръст не можеш да имаш , тъй като едва , и то само някой имоти достигнаха цени 2008. Лъжа е че от 2007 до 2008 ръста е 100%
                      Неможе хем да си живял, хем и наем да си взимал.
                      Всъщност може, ако сам на себе си си плащал. Но не мисля ,че би стигнал дотам ,само и само да си мислиш че взимаш наем.
                      Мислете малко и смятайте с тези сметачите машинки, де. Не са само за капиталовите , които скоро- скоро ще се стопят, обаче.
                      Хахаха шегаджия :-)
                      От както си регистриран не знам дали имам и 10-20 поста в темата ама си наясно....
                      Нищо не ти е ясно момче, дори и не можеш да смяташ/четеш на ниво трети клас. Затва имотята са ти скъпи, но не губи кураж ей я де е 2039.... няма и 20 години и си ти :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Хм, стига бе, 100% ръст от 2007 при това за сграда, която очевидно не е "ново ново", за което твърдиш, че било най-хубавото.

                        Само не ми казвай, че примерно този имот 2007 е струвал само 82500 Евро:

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...yci&f1=1&fe7=1

                        Освен това твърдиш, че си живял там 10 години, значи си го отдавал под наем максимум едни 3 години. Върху покупните цени от 2007 никога не е имало наеми с 10% нетна доходност на годишна база.
                        Стига с този Лозенец бре Джони ! Аз да не съм некой баровец ?! За селски момчета кат мен Гоцето е идеално - Януари 2007 цена 750 евро на квадрат. Към онзи момент много добро качество - изолация, камък, индивидуални топломери, алуминиеви радиатори / да беше лукс тогава/ и т.н.. Няма НИЩО общо с който и да е коптор строен 2000 година....където и да е :-) като изключим тези на Дури в Изток :-)
                        Забравил съм колко ми излезнаха довършителните работи, но беше много по-евтино...Да кажем 150 еври квадрат с обзавеждането.
                        Сам си сметни колко е поскъпнал имотя.
                        Дохода от наем е толкова - под 10% на година е да. Но всъщност аз го смятам към настоящите цени така че реално е около 3.5% бруто....За момента толкова не може повече....

                        Пп Не е супер сделка защото например тогава цените в Ливадите бяха 500-550 , в Цариградски комплекс в Дружба 350-400. На тези места ръста е по-голям процент от моето. Бях се включил и в Младост на Киприян на 560 евро, но се замотаха и почнаха да ми намирисват като им гледах договора и си взех парите обратно дори без да им искам неустойка :-). Впоследствие се оказаха измамници...., но който е купил на това място тогава също е повече на плюс от мен....

                        ПП2 Левчо обърка апартите, този със Шиндлера има предвид..... различни са Тя ми е с най-голяма доходност. Като пораснат децата ще се върнем в нея/.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                          Госпожа , само днес като ти чета постовете , трябва да ти кажа ,че ти си тази която си въобразява глупости. Мога да те успокоя леко , че не си на първо място, само. Има трима преди теб , но то това е и целият ви отбор .
                          Малък но сплотен колектив от малко офисче в покрайнините на София .
                          И за да съм и по конкретен, ще ти кажа насочващо , че последните ти три изречения, са идеален пример за това, че си въобразяваш глупости. Запомни ги наизуст и иди питай някой ,който разбира защо е така
                          Сега и аз ще ти напиша нещо .Когато видиш, че нещо от това се е променило, тогава ела да пишеш тук и да убеждаваш хора които познават пазара, че не са прави. Ето и за какво да внимаваш :

                          "Нищо не се е променило на този етап за да има спад на цените. Лихвите са ниски , заплатите скачат или са същите, пари в населението има много. Единствено инфлацията расте ама тя не носи намаление на никакви цени ,а увеличението им."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Написах ти да не си въобразяваш глупости ! Така ако мислиш не се учудвам ,че само пишеш за спад ,а такъв от както си се появил с хилядите си ника няма. Не става само да пишеш дивотии ,трябва и малко акъл да ти кажа.
                            Започнал си като Ники Кавръков, той така се радваше на 13.03.2020 г. и когато му написах да не го прави започна да скача като луд, а днес цените са поне 15-20 % по-високи от тогава. Нищо не се е променило на този етап за да има спад на цените. Лихвите са ниски , заплатите скачат или са същите, пари в населението има много. Единствено инфлацията расте ама тя не носи намаление на никакви цени ,а увеличението им.
                            Госпожа , само днес като ти чета постовете , трябва да ти кажа ,че ти си тази която си въобразява глупости. Мога да те успокоя леко , че не си на първо място, само. Има трима преди теб , но то това е и целият ви отбор .
                            Малък но сплотен колектив от малко офисче в покрайнините на София .
                            И за да съм и по конкретен, ще ти кажа насочващо , че последните ти три изречения, са идеален пример за това, че си въобразяваш глупости. Запомни ги наизуст и иди питай някой ,който разбира защо е така

                            Коментар


                            • [QUOTE=Bearfox;n3808000]

                              Няма,няма. Чак при спад 45% ще излязат хубавите неща. А и вие изкупихте повечето неща последните 10 месеца, и затова няма и какво. Ще ни ги дадете след някоя година,, така че ги пазете чисти .
                              /QUOTE]

                              А, вие докато не паднат цените с 45 % да ни плащате наема навреме, после ще видим кой има повече пари хахахаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Що се занимаваш с тези залупени комплексари-поевтинители? Те няма да купят и при 40% спад . НЯМА
                                Не разбират пазара и си мислят, че с мантри и мечти нещо ще се случи. Няма ,казваме им го ама не вярват и подскачат като малки деца.

                                Коментар

                                Working...
                                X