IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Стратегията ти е разумна. Искаме добри локации, а е трудно и скъпо. Да, опитай с коза аз давам толкоз, но аз ако опитам ще ги дам. В смисъл, не бързай с оферти, а прецени защо искаш този точно имот и можеш ли с тези пари да получиш 1,5 имот с по-добри показатели за наем.
    Аз търся за лично ползване около Южния парк. Засега смислени оферти няма, или ще е пръв/последен етаж или ще е със скосявания, а аз нищо от това не пипам, че нямам вяра на никой строител, защото или ще протека или ще измръзна като куче, колкото и да ми хвалят новите строителни материали. След като са скрили всичко, ще ги чакам да се наиграят. На мен ми трябва 1 апарт, все някой ще реши да се пенсионира и да си купи къще в Гърция и що пък аз да не попадна на него. Даже мога и къщето в Гърция да му осигуря. Почнах дори да се замислям за под наем. Имаше един не лош тристаен за 620 евра в Стрелбище. Че то на тез пари кво му плащам, даже мога да се изнеса от раз, после да вдигат цената колкото си искат, аз къде да живея имам.
    Last edited by nomche; 28.09.2021, 23:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Здравей, друже!
      Определено ще се чака да падне нещо изгодно. Мен Изток, Изгрев, Дианабад не са ми локации, че са ми далеч от офиса и даже не им се дразня на цените, да расте там цената за елита колкото си иска. Сега преди поредните дълги китайски празници ми се е запалила главата и няма време даже да прескоча булеварда и да отида до онзи строител до Южния парк, за който ти писах, за да му обявя какво съм склонен да дам. Дет се казва, да има шанс човека да ми продаде . Уикенда направих освежаване в стаята на чавето, пооправих наскоро и една пакост, която ми беше дар от съседа, а при нас завършиха голям ремонт на градската градина пред блока - нови алеи, готино осветление, даже тротоари на улицата смениха (от едната страна, хаха), стана европейска работа. Така, че облагородихме отвън и отвътре, та мога да си позволя да почакам да видя скъпите квартали ще върнат ли 10-15 %, за да се замисля или ще си го караме на каквото има.
      Ако е този строител, за който си мисля - готви се за нещо от порядъка на 2300 без ДДС. При това на първи етаж.
      Last edited by ejonny2376; 28.09.2021, 23:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Привет, Песи. Добре, че признаваш подчертаното, коректно си подходил.

        Това болднатото означава спад на търсенето, а като намалее търсенето, какво става с цените - нагоре или надолу тръгват?

        Гледах на BLD доста рекламирания напоследък строеж с А16 в Лозенец. Нелоши разпределения, но кофти разположения са останали, предимно северозападни. Цена по телефон EUR 2300, гараж 36 К евра. И да мога да си го позволя, не мисля, че си заслужава да се даде толкова пара дори за лично ползване. Колко още да расте цената? Ще питаш кой е изкупил другото - вероятно минаващи преди 2-3 години покрай дупката политици, ако мога да направя алюзия с един друг строител, но по това време и за неполитици цената едва ли е била като сегашната. Пак казвам, не виждам логика ако някой има 2-3 милиона евра свободни пари да ги затори в 5-6 апартамента и да не ги дава под наем дори. Имал акъл да спечели толкоз пари, ама няма пипе какво да ги прави. Не звучи логично, нали?
        Всичко това като извод води, че се балонясва работата и скоро нещата отиват на обръщало. Пак казвам, не говоря за имоти в Къро, Вади и Левски Г-та. Там може и да има неща, които може да си ги позволи средната класа.
        Градините ги гледах на място преди месец някъде. 2300 само за 2 и 3 етаж, нагоре 2500+. Има останали и южни апартаменти, но са големи. Този, който гледах аз и който всъщност ми хареса като големина и всичко - 504к с ДДС, отделно гаражът. С довършването и таксите - станаха общо 600к и нагоре. Поддръжката е включена за първите 2 години, после обаче жална им майка. Не казаха колко точно ще е, но предполагам едни 500 лева месечно на големите апарти не им мърдат.

        Тотална лудост е да се дава такава сума пари за апартамент. Останали са към 30 апарта там, все в подобен ценови диапазон. Интересно ми е дали ще се изкупят на тези цени и в какви срокове, ще ги следя изкъсо. Впрочем самият факт, че не всичко е изкупено на зелено доказва, че чак такива мераклии няма да дадат милион и кусур за апартамент. Освен това мястото там е малко кофти. Тясна уличка е (Якубица), идея си нямаш каква лудница ще е сутрин да излизат автомобилите, още повече че наоколо има още нови сгради. Изобщо, на такъв голям комплекс мястото му изобщо не е там според мен.

        Аз продължавам да твърдя, че по-добро място от това до посолството на САЩ няма. Но за жалост там наистина сме изпуснали влака, още преди 10 години.
        Last edited by ejonny2376; 28.09.2021, 23:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Здравей, друже!
          Определено ще се чака да падне нещо изгодно. Мен Изток, Изгрев, Дианабад не са ми локации, че са ми далеч от офиса и даже не им се дразня на цените, да расте там цената за елита колкото си иска. Сега преди поредните дълги китайски празници ми се е запалила главата и няма време даже да прескоча булеварда и да отида до онзи строител до Южния парк, за който ти писах, за да му обявя какво съм склонен да дам. Дет се казва, да има шанс човека да ми продаде . Уикенда направих освежаване в стаята на чавето, пооправих наскоро и една пакост, която ми беше дар от съседа, а при нас завършиха голям ремонт на градската градина пред блока - нови алеи, готино осветление, даже тротоари на улицата смениха (от едната страна, хаха), стана европейска работа. Така, че облагородихме отвън и отвътре, та мога да си позволя да почакам да видя скъпите квартали ще върнат ли 10-15 %, за да се замисля или ще си го караме на каквото има.
          Стратегията ти е разумна. Искаме добри локации, а е трудно и скъпо. Да, опитай с коза аз давам толкоз, но аз ако опитам ще ги дам. В смисъл, не бързай с оферти, а прецени защо искаш този точно имот и можеш ли с тези пари да получиш 1,5 имот с по-добри показатели за наем.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Предполагам за програмистите е толкова . Мисля в САП и ВМ са подобни процентите, обаче според НСИ са все около 10% на година за всички. Демек при теб 5% , при друг 15%....А за последната година по спомен бях мярнал, че е 14%....
            От друга страна има 1 феномен за който съм споменавал преди . 18% ръст на имотите в София за година са окло 30-35К евро. В същото време 14% ръст на доходите дори и да е за София / не знам дали е така/ със сивото и т.н. 3.5К лева ръст на годишният доход, Всъщност средната годишна заплата дори без инфлация и харчене е под ръста на имотите. Т.е. имотите са станали по-недостъпни за масовият човек. Много по-недостъпни.
            Купувачите са и ще бъдат само топ 5-10% / често с ипотека/ по доходи и най-вече топ 1%, които ще купуват /кеш/ по повече от 1 имот. От тук сегментиране по райони, и отношението наематели/собственици.

            Гледам в пощенската кутия вчера ми пусната бележка че купувал някой двустаен до 85К евро / цифрата преправена на 8 явно по-малко е било/....Някой брокер сигурно. Спуках се от смях защото двустаен в блока струва в момента 185К+.... Мале драмата е огромна...
            Някой като онези от хоум2ю...ловят маймуни с трици. Стига ми казва цената че сепуко ще си направя. За дабъл пропуска там. Но така е, и съзнанието ми беше ангажирано, не като преди на курорта дето бях, сега гледам да работя, да налагам профи знанията си на капризни колеги (допускаш ли и за момент че не съм аз отгоре и как го постигам) и да увеличавам дохода си.
            Но захлупването там беше въпрос само на едно телефонно обаждане...колежката съседката ти идва редовно в Плевен и се срещаме на Онкокомитет от 5 човека. Само се подсмихна като и споменах за офертата.
            Last edited by bulgarian lev; 28.09.2021, 22:57.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Здрасти, приятелю!
              Принципно си прав. Тези с еврата многото няма да купят на тези цени за инвестиция, освен някой маниак на хубави имоти или чужденец който влага някакви кинти щото му харесва квартала и след време наистина може и да спечели. Но ще го вземе за себе си, някой ден и реда му за наем ще дойде. Тоест...подобни покупки са за лично ползване, играчи с наеми няма да има на този етап.
              Играчите с наеми започват да отдават собствени сгради вече.
              Но...щом има желаещи значи ние чакаме, и аз чакам, но аз мога и ти може би, и Дъри, и Песимиста, и Джони, и Ратко, и Купата да си позволим да чакаме...поемайки риска от това чакане. Лично аз съм песимист за срив, ще има но след високи нива което ще си е чиста загуба за мен поне.
              Кибиците сега се сетили ги отсвири и не се идентифицирай с тях...техния мираж е вечен. До имот няма да се домогнат. Колкото и като присъда да звучи.
              Здравей, друже!
              Определено ще се чака да падне нещо изгодно. Мен Изток, Изгрев, Дианабад не са ми локации, че са ми далеч от офиса и даже не им се дразня на цените, да расте там цената за елита колкото си иска. Сега преди поредните дълги китайски празници ми се е запалила главата и няма време даже да прескоча булеварда и да отида до онзи строител до Южния парк, за който ти писах, за да му обявя какво съм склонен да дам. Дет се казва, да има шанс човека да ми продаде . Уикенда направих освежаване в стаята на чавето, пооправих наскоро и една пакост, която ми беше дар от съседа, а при нас завършиха голям ремонт на градската градина пред блока - нови алеи, готино осветление, даже тротоари на улицата смениха (от едната страна, хаха), стана европейска работа. Така, че облагородихме отвън и отвътре, та мога да си позволя да почакам да видя скъпите квартали ще върнат ли 10-15 %, за да се замисля или ще си го караме на каквото има.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                Привет, Песи. Добре, че признаваш подчертаното, коректно си подходил.

                Това болднатото означава спад на търсенето, а като намалее търсенето, какво става с цените - нагоре или надолу тръгват?

                Гледах на BLD доста рекламирания напоследък строеж с А16 в Лозенец. Нелоши разпределения, но кофти разположения са останали, предимно северозападни. Цена по телефон EUR 2300, гараж 36 К евра. И да мога да си го позволя, не мисля, че си заслужава да се даде толкова пара дори за лично ползване. Колко още да расте цената? Ще питаш кой е изкупил другото - вероятно минаващи преди 2-3 години покрай дупката политици, ако мога да направя алюзия с един друг строител, но по това време и за неполитици цената едва ли е била като сегашната. Пак казвам, не виждам логика ако някой има 2-3 милиона евра свободни пари да ги затори в 5-6 апартамента и да не ги дава под наем дори. Имал акъл да спечели толкоз пари, ама няма пипе какво да ги прави. Не звучи логично, нали?
                Всичко това като извод води, че се балонясва работата и скоро нещата отиват на обръщало. Пак казвам, не говоря за имоти в Къро, Вади и Левски Г-та. Там може и да има неща, които може да си ги позволи средната класа.
                Здрасти, приятелю!
                Принципно си прав. Тези с еврата многото няма да купят на тези цени за инвестиция, освен някой маниак на хубави имоти или чужденец който влага някакви кинти щото му харесва квартала и след време наистина може и да спечели. Но ще го вземе за себе си, някой ден и реда му за наем ще дойде. Тоест...подобни покупки са за лично ползване, играчи с наеми няма да има на този етап.
                Играчите с наеми започват да отдават собствени сгради вече.
                Но...щом има желаещи значи ние чакаме, и аз чакам, но аз мога и ти може би, и Дъри, и Песимиста, и Джони, и Ратко, и Купата да си позволим да чакаме...поемайки риска от това чакане. Лично аз съм песимист за срив, ще има но след високи нива което ще си е чиста загуба за мен поне.
                Кибиците сега се сетили ги отсвири и не се идентифицирай с тях...техния мираж е вечен. До имот няма да се домогнат. Колкото и като присъда да звучи.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Бонке, само за дяловете от фирмата имах оферта преди 2 седмици - 600к Еуро при вложени 350к.
                  Отделно облигации и акции към 250к пазарна стойност, които са високоликвидни.
                  Отделно нови почти 100к кеш, които се насъбраха последните месеци ей така от нищото.
                  Златото и платината (не са много) няма и да ги споменавам.

                  Да не говорим, че банкерките се подмокрят като чуят какви са ми доходите и са готови да ми дадат веднага 500к с лихва под 1%, при това не ипотечен кредит ами свободен кеш на разположение,с вноски колкото си поискам месечно. Говоря за банки в белите държави. Българските банки не ме интересуват ама хич.

                  Вярно е, без кредити и с наличния кеш не мога да купя нищо ново във Вазов. Знаеш ли обаче колко ми пука, хехехехе? Ще дойде момент, когато ще ми се молят да им купя кофтора разни закъсали с кредити чичаци, запомни го!
                  Джонка, като те чета с тоя кеш и цифри които ми редиш, ако аз го имах щях да изкупя всичко около Телевизията примерно, или Вазов. Имал пари и не купил и сега ти е нанагорнище. Що така бе, приятелю? Къде спа и сега остриш молива Берлин ли, София ли?
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Предполагам за програмистите е толкова . Мисля в САП и ВМ са подобни процентите, обаче според НСИ са все около 10% на година за всички. Демек при теб 5% , при друг 15%....А за последната година по спомен бях мярнал, че е 14%....
                    От друга страна има 1 феномен за който съм споменавал преди . 18% ръст на имотите в София за година са окло 30-35К евро. В същото време 14% ръст на доходите дори и да е за София / не знам дали е така/ със сивото и т.н. 3.5К лева ръст на годишният доход, Всъщност средната годишна заплата дори без инфлация и харчене е под ръста на имотите. Т.е. имотите са станали по-недостъпни за масовият човек. Много по-недостъпни.
                    Купувачите са и ще бъдат само топ 5-10% / често с ипотека/ по доходи и най-вече топ 1%, които ще купуват /кеш/ по повече от 1 имот. От тук сегментиране по райони, и отношението наематели/собственици.

                    Гледам в пощенската кутия вчера ми пусната бележка че купувал някой двустаен до 85К евро / цифрата преправена на 8 явно по-малко е било/....Някой брокер сигурно. Спуках се от смях защото двустаен в блока струва в момента 185К+.... Мале драмата е огромна...
                    Привет, Песи. Добре, че признаваш подчертаното, коректно си подходил.

                    Това болднатото означава спад на търсенето, а като намалее търсенето, какво става с цените - нагоре или надолу тръгват?

                    Гледах на BLD доста рекламирания напоследък строеж с А16 в Лозенец. Нелоши разпределения, но кофти разположения са останали, предимно северозападни. Цена по телефон EUR 2300, гараж 36 К евра. И да мога да си го позволя, не мисля, че си заслужава да се даде толкова пара дори за лично ползване. Колко още да расте цената? Ще питаш кой е изкупил другото - вероятно минаващи преди 2-3 години покрай дупката политици, ако мога да направя алюзия с един друг строител, но по това време и за неполитици цената едва ли е била като сегашната. Пак казвам, не виждам логика ако някой има 2-3 милиона евра свободни пари да ги затори в 5-6 апартамента и да не ги дава под наем дори. Имал акъл да спечели толкоз пари, ама няма пипе какво да ги прави. Не звучи логично, нали?
                    Всичко това като извод води, че се балонясва работата и скоро нещата отиват на обръщало. Пак казвам, не говоря за имоти в Къро, Вади и Левски Г-та. Там може и да има неща, които може да си ги позволи средната класа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      в изток нешо не ми много харесва съотношението цена / наем
                      То винаги е било така освен ако не си с апартите пазара на Дури...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Тези 40% ръст на заплатите са тотална измислица. Може и да важи за чистачките и касиерките в Лидъл, но именно те дори да получават 1100 чисти вместо 800, не могат да си позолят кредит с 50к отгоре, защото тези 300 лева отиват за розав домат (вместо червен досега).

                        Аз лично на никой служител не съм одобрявал увеличение от 10% за 1 година. 5-6% може, при това на добрите само. А при нас заплатите са топ, може би не колкото в Хиперсайънс и подобни, но ги гоним. Големите увеличения идват с ръст в йерархията. Едва ли обаче всичкото софиянец е станал директор. Хеле пък 2020, когато масово народът работеше на намален работен ден - 10% може, но надолу.
                        Предполагам за програмистите е толкова . Мисля в САП и ВМ са подобни процентите, обаче според НСИ са все около 10% на година за всички. Демек при теб 5% , при друг 15%....А за последната година по спомен бях мярнал, че е 14%....
                        От друга страна има 1 феномен за който съм споменавал преди . 18% ръст на имотите в София за година са окло 30-35К евро. В същото време 14% ръст на доходите дори и да е за София / не знам дали е така/ със сивото и т.н. 3.5К лева ръст на годишният доход, Всъщност средната годишна заплата дори без инфлация и харчене е под ръста на имотите. Т.е. имотите са станали по-недостъпни за масовият човек. Много по-недостъпни.
                        Купувачите са и ще бъдат само топ 5-10% / често с ипотека/ по доходи и най-вече топ 1%, които ще купуват /кеш/ по повече от 1 имот. От тук сегментиране по райони, и отношението наематели/собственици.

                        Гледам в пощенската кутия вчера ми пусната бележка че купувал някой двустаен до 85К евро / цифрата преправена на 8 явно по-малко е било/....Някой брокер сигурно. Спуках се от смях защото двустаен в блока струва в момента 185К+.... Мале драмата е огромна...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Бонке, само за дяловете от фирмата имах оферта преди 2 седмици - 600к Еуро при вложени 350к.
                          Отделно облигации и акции към 250к пазарна стойност, които са високоликвидни.
                          Отделно нови почти 100к кеш, които се насъбраха последните месеци ей така от нищото.
                          Златото и платината (не са много) няма и да ги споменавам.

                          Да не говорим, че банкерките се подмокрят като чуят какви са ми доходите и са готови да ми дадат веднага 500к с лихва под 1%, при това не ипотечен кредит ами свободен кеш на разположение,с вноски колкото си поискам месечно. Говоря за банки в белите държави. Българските банки не ме интересуват ама хич.

                          Вярно е, без кредити и с наличния кеш не мога да купя нищо ново във Вазов. Знаеш ли обаче колко ми пука, хехехехе? Ще дойде момент, когато ще ми се молят да им купя кофтора разни закъсали с кредити чичаци, запомни го!
                          Банкерки не се подмокрят от приходи, банкерки се подмокрят от разходи. Ако не похарчиш едно ламборгини за някоя от тях, ще жули на сухо като влачена кифла по асфалт.

                          Коментар


                          • пичове и възрастни дами
                            честно ви говоря ако искате го разумевайте

                            РЪСТА ПРИКЛЮЧИ
                            и не - не злорадствам , само защото
                            пак и отново аз се оказвам прав във времето и пространството
                            още повече имайки доста имоти ,не бих могъл да се радвам ,че
                            ще се понижи общата стойност на активите и имАнето ми

                            но фактите са такива и те са неумолими

                            радостното за мен е че съм взел всички мерки
                            за почти нулиране и диверсифициране на този ИМОТЕН СПАД
                            тоест - в номинално изражение - няма да се отрази на авоарите ми

                            препоръката към тези които нямат моята финансова култура
                            и икономически познания - за да еквалибрират с активите от
                            падащи към качващи е :
                            ДА ПРОДАВАТ

                            Коментар


                            • в изток нешо не ми много харесва съотношението цена / наем
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Тези 40% ръст на заплатите са тотална измислица. Може и да важи за чистачките и касиерките в Лидъл, но именно те дори да получават 1100 чисти вместо 800, не могат да си позолят кредит с 50к отгоре, защото тези 300 лева отиват за розав домат (вместо червен досега).

                                Аз лично на никой служител не съм одобрявал увеличение от 10% за 1 година. 5-6% може, при това на добрите само. А при нас заплатите са топ, може би не колкото в Хиперсайънс и подобни, но ги гоним. Големите увеличения идват с ръст в йерархията. Едва ли обаче всичкото софиянец е станал директор. Хеле пък 2020, когато масово народът работеше на намален работен ден - 10% може, но надолу.
                                кой говори такива глупост за 40 % ръст на заплати
                                писимиси ли
                                не му се връзвай - той е форумния логореец
                                пускат го когато трябва да се забаламоса (успокои) обстановката
                                от глупостите на Станка и Адролеско

                                Коментар

                                Working...
                                X