IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Добре замаза издънката.
    Та виждам че НИКОЙ не ще да смята.
    3кх5г = 180к ЛЕВА. Предполагаме че другия член на семейството ще изхранва гърлата со другите 2-3к.
    Такива хора трябва да могат да си купят 4-ен (по старому 3-ен) в крайни квартали - тип надежда, обеля, дружба, ляулин, левски, овча купел
    3-ен в неправилно престижен квартал - тип южни любимци на бай Пешо - бучимиши, вали, поляни, долини + кофти център и около него зони
    2-ен в престижен - Иван вазов, луксозенец, супер център
    Нема издънка Ботич... С цифри и статистика много рядко ми се случва :-)... не че е невъзможно....Около 15% от апартите на последните 2 места дето живея са купени от БГ хора живеещи и изкарващи пари в чужбина, и да речем още 15% от хора живели и изкарали парите пак там, но сега живеят в тези апарти....
    Хора излезнали в чужбина 2007-2010 в чужбина , ако до момента не са спестили поне 200К евро / 10К на години и малка възвръщаемост през годините/ не знам защо са отишли въобще.... Някои си купуват там, други в провинцията и т.н., но има огромен брой които биха взели и в София на добро място.... Биха взели дори и да не го ползват и без наеми просто ей така да покажат колко са велики.... Та така те са част от пазара....
    За другото разпределение в някаква степен съм съгласен с теб...Описах го и в другият пост донякъде....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Погледнато САМО в България над 3К доход предполагам че са 200-250К човека / заплатаджии, фирмаджии, хонорараджии, сиви, майстори, земеделци и т.н./

      3 милиона заети У НАС и 2 милиона гастери/
      Тия цифри ги раздуваш все едно имаш повече брокерски стаж от мен.

      при 120 000 официално над 3к бруто - сложи 50% сива икономика (което пак е много), не 100%.
      100% беше през 90-те години.
      Така може да ги докараш 180 000 души.

      3 милиона заети у нас няма, има 2 милиона.

      От двата милиона емигранти, дето им викаш стомашно-чревни, работят точно половината - 1 милион.
      А какво правят те и какви са им нагласите - виж в долния ми пост.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Погледнато САМО в България над 3К доход предполагам че са 200-250К човека / заплатаджии, фирмаджии, хонорараджии, сиви, майстори, земеделци и т.н./ Сега това се мултиплицира в семейството и роднините с продажби на нещо и покупка на друго и т.н.
        Въпросът е освен това че пазара в бъдеще няма да се определя от тези с по 3К заплата които събират 20 години , за да купят апарт на желано място, а от хора, които могат всяка година да купуват такъв апарт. А на желаните места в София се продават под 2000 апарта на година.... Сам си сметни за колко хора ще стигнат и какви доходи трябва да имаш , за да се пребориш за такъв :-) Айде понее съм ларж :-)))) за мен тва означава, че човек трябва да бъде между първите 0.5% по доходи в продължение на поне 10 години / наистина много грубо 20К продажби за 10 години при 3 милиона заети У НАС и 2 милиона гастери/
        Разбира се има толкова много ливади около София и там ще може да си купи почти всеки който поиска...тънко....

        ПП Иначе си прав , явно и във Връбница цените са дръпнали,
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=76h4pg&f1=1
        Вид имот: 3-СТАЕН,
        Местоположение: град София
        Под райони: ВРЪБНИЦА 2,
        Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

        Средна цена на имотите в извадката: 104845 euro
        Средна цена на кв.м: 1059 euro.

        С пазаренето тамън за 100К... Паднат ли цените с 50% Янко ще си вземе некоя гарсониерка :-))))
        При все че все повече от хората, които имат добри доходи избират да живеят извън София - работата от разстояние ще става все по-популярна, това е тенденция в световен мащаб, защо си мислиш, че хората са тръгнали да се избиват за кутийки в София?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Не, съвсем сериозно, освен ако нашите гастери са толкова тъпи. че са отишли да бачкат някъде за под 1500 евро на месец....
          Пак се обърка, от тия два милиона дето са навънка, работят около милион.
          Малка част от тях и за повече от 3000 лева тукашни пари.
          Голяма част от тези просто свързват двата края, просто там ги свързват добре, за разлика от тук.
          И нямаш представа колко мааааалко от тях искат "хубав хапарт на Софията".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Тука го обърнахте на приказки по телефона.

            Но като цяло и bota156 не е съвсем прав. Фирмаджиите да имат не 10+ имения, 50+ да имат, още ще купуват. Прост човек знае само да лапа.

            добавка: тристайни с реална квадратура във Връбница не виждам. Има "тристайни", на които без малко и банята да я броят за помещение.
            Погледнато САМО в България над 3К доход предполагам че са 200-250К човека / заплатаджии, фирмаджии, хонорараджии, сиви, майстори, земеделци и т.н./ Сега това се мултиплицира в семейството и роднините с продажби на нещо и покупка на друго и т.н.
            Въпросът е освен това че пазара в бъдеще няма да се определя от тези с по 3К заплата които събират 20 години , за да купят апарт на желано място, а от хора, които могат всяка година да купуват такъв апарт. А на желаните места в София се продават под 2000 апарта на година.... Сам си сметни за колко хора ще стигнат и какви доходи трябва да имаш , за да се пребориш за такъв :-) Айде понее съм ларж :-)))) за мен тва означава, че човек трябва да бъде между първите 0.5% по доходи в продължение на поне 10 години / наистина много грубо 20К продажби за 10 години при 3 милиона заети У НАС и 2 милиона гастери/
            Разбира се има толкова много ливади около София и там ще може да си купи почти всеки който поиска...тънко....

            ПП Иначе си прав , явно и във Връбница цените са дръпнали,
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=76h4pg&f1=1
            Вид имот: 3-СТАЕН,
            Местоположение: град София
            Под райони: ВРЪБНИЦА 2,
            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

            Средна цена на имотите в извадката: 104845 euro
            Средна цена на кв.м: 1059 euro.

            С пазаренето тамън за 100К... Паднат ли цените с 50% Янко ще си вземе некоя гарсониерка :-))))
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.09.2021, 16:21.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Тъй е Пешко..... Уточнил си в България, а аз не съм уточнявал подобно нещо :-)
              Добре замаза издънката.
              Та виждам че НИКОЙ не ще да смята.
              3кх5г = 180к ЛЕВА. Предполагаме че другия член на семейството ще изхранва гърлата со другите 2-3к.
              Такива хора трябва да могат да си купят 4-ен (по старому 3-ен) в крайни квартали - тип надежда, обеля, дружба, ляулин, левски, овча купел
              3-ен в неправилно престижен квартал - тип южни любимци на бай Пешо - бучимиши, вали, поляни, долини + кофти център и около него зони
              2-ен в престижен - Иван вазов, луксозенец, супер център
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

                Това, надявам се, го казваш с ирония?
                Не, съвсем сериозно, освен ако нашите гастери са толкова тъпи. че са отишли да бачкат някъде за под 1500 евро на месец....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                  на тоя са му толкова криви сметките
                  че дори и да има нещо - казвам ''дори'' и да има
                  а да не пише тук за слава и кора хляб -
                  до година и половина
                  пръв ще е изревал от липсата на наематели и спада на цените
                  който идва
                  Хихихи Янко, пообъркал си се бре човек . Колко пъти да ти пиша , че кой както си постеле....
                  Наемите едва ли ще ми закъсат скоро , щото такъв ми е таргета наематели / ЛОКАЦИЯ !/, а ако закъсат не ми дреме капиталовата е достатъчна, а ако няма капиталова / как ли ще стане това след като нямам имот който да е с под 2-3 пъти ръст към момента/ още по-малко ми дреме защото никога ама никога не съм си мислил да продавам нещо за да изкарам шума... Що ми е шума бре Янко ?! Ко да я прая ?!
                  И в края на краищата стане тотален крах, нема наеми, нема капиталова.... потоп ...ми не ми дреме нали апартите съм ги взел за внуците и правнуците те ще ги ползват :-))))) Ако и те не искат да ги ползват още по-добре това означава, че са си подредили живота сами без да имат нужда от моята помощ хихихи :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Повечко са Ботич - с 3К заплата са около 2 милиона..... и поне половината от тях искат апарт на хубаво място в София....
                    Тука го обърнахте на приказки по телефона.

                    Но като цяло и bota156 не е съвсем прав. Фирмаджиите да имат не 10+ имения, 50+ да имат, още ще купуват. Прост човек знае само да лапа.

                    добавка: тристайни с реална квадратура във Връбница не виждам. Има "тристайни", на които без малко и банята да я броят за помещение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      ... с 3К заплата са около 2 милиона.....
                      Това, надявам се, го казваш с ирония?
                      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                        Хахахаха, в коя държава?

                        Щото в България на 3000 лева (бруто) и нагоре са 120 000 (сто и двадесет хиляди) души.
                        Тъй е Пешко..... Уточнил си в България, а аз не съм уточнявал подобно нещо :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Повечко са Ботич - с 3К заплата са около 2 милиона..... и поне половината от тях искат апарт на хубаво място в София....


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Повечко са Ботич - с 3К заплата са около 2 милиона..... и поне половината от тях искат апарт на хубаво място в София....
                            ахахаахахахаахахах

                            казах аз че си със криви сметки
                            колко са с 3К заплата - 2 милиона ?

                            че те толкова са работещите в България бре
                            умник
                            ахахахахахаах
                            всеки в БГ със заплата от 1550 ойро
                            хихихиих
                            ясен си колко имота имаш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Повечко са Ботич - с 3К заплата са около 2 милиона..... и поне половината от тях искат апарт на хубаво място в София....
                              Хахахаха, в коя държава?

                              Щото в България на 3000 лева (бруто) и нагоре са 120 000 (сто и двадесет хиляди) души.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Повечко са Ботич - с 3К заплата са около 2 милиона..... и поне половината от тях искат апарт на хубаво място в София....
                                Вярвам , че не си сериозен...

                                https://www.nsi.bg/bg/content/8214/%...B8%D1%86%D0%B0

                                Коментар

                                Working...
                                X