IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Ми не знам Джони. Едно време като младо студентче се шегувах с колегите от Люлин, че стигам до университета по-бързо от тях идвайки от Радомир....:-)
    Та ти може да имаш различни усещания от моите кое, какво и как се е променило в София, а пък аз помня как бяха нещата преди 5, 10, 20 или 30 години....и как се промениха през годините.... Промените ми харесват ако не е ясно, но не са достатъчни разбира се. За повече нямам нио напротив и да ми вдигнат данъците....
    В момента единственото което мисля, че трябва да се подобри на общинско ниво са тротоарите , улиците и някои зелени площи, паркираните коли навсякъде да са с яки такси/зони/ или глоби, Тва генерално за града, макар около мен всичко да е достатъчно добре. А от гледна точка на собственост - всички стари сгради да си оправят фасадите за ТЯХНА сметка / не е ок да са като цветовете на дъгата/ и съответните прилежащи зелени площи....
    Та тъй на мен си ми харесва София и си стоя тук, ако не ми харесваше щях да живея на друго място....
    Пишеш много, но е само блудкаш и изкривени, в полза на тезата ти глупости. От Витоша се вижда ,че си поръчков .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Говориш ей така от немай къде :-) Дай нещо ново по въпроса с Каките ...Ще има ли малки Евговчета скоро ?
      Няколко пъти съм пускал линк и тук / ако искаш го потърси/ . В Германия новото строителство е 40-50% ПО-СКЪПО от старото на същото място. Така е навсякъде по света. У нас мини през някое село да видиш как изглеждат къщи на по 50-80 години, наистина ли мислиш, че някой ще иска да живее в 150 годишна панелка ?! В смисъл тя може и да не е паднала, но няма да има желаещи да живеят в нея. А като намалеят желаещите поддръжката се занемарява и в даден момент става вече и негодно за обитаване. Или негодно без ремонт който би струвал повече от стойността на нов строеж.
      Та така вероятно 20-30% от жил фонда в София ще кара над 100 години поради стабилният си строеж и че е на желано място, 10% може и 200 години да изкарат....Останалото ще се обновява / строи на ново/.... дори и да не е паднало поради липса на желаещи да живеят при такива условия.
      Излиза че новото строителство е много лоша инвестиция. По тази логика след 20 години като е вече старо, ще е под средната цена за квартала.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ludoed Разгледай мнение

        Колега,
        Не съм привърженик на кеша, но банковия свят не се свежда до 5 държави...
        Много ограничено
        Колега, как да го напиша по-добре баща ми който е на 70+ и с над 100К в сметката няма да отиде да банкира/премести сметката/ в Люксембург....Това се отнася и за 99% от притежателите на депозити в нашите банки ако се въведе масово отрицателна лихва....

        ПП Дадох за пример Германия защото Джони и е фен...
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.10.2021, 13:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          В смисъл тя може и да не е паднала, но няма да има желаещи да живеят в нея. А като намалеят желаещите поддръжката се занемарява и в даден момент става вече и негодно за обитаване. Или негодно без ремонт който би струвал повече от стойността на нов строеж.
          Та така вероятно 20-30% от жил фонда в София ще кара над 100 години поради стабилният си строеж и че е на желано място, 10% може и 200 години да изкарат....Останалото ще се обновява / строи на ново/.... дори и да не е паднало поради липса на желаещи да живеят при такива условия.
          Тук имам чувството, че някои живеете в паралелна реалност- всички са милионери, с " парещ" им кеш, който се чудят какво да правят и т.н.. Не виждате каква голяма част от населението дори в София, която се води по- по-най за България живее бедно, не виждате просяците по улиците, хлопащите тротоари, фасадите на голяма част от сградите в идеален център...... Какво значи " поради липсана желание да живеят в такива условия" ? Да не мислиш, че някой по желание живее нагъчкан с още 5 члена от семейството си в панелна гарсоноера в краен квартал? То и аз предпочитам да живея в някое швейцарско село със съседи милионери, но за момента възможностите са ми такива, че живея в тристаен( по новому 4- стаен) панеляк в Люлин

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


            В момента единственото което мисля, че трябва да се подобри на общинско ниво са тротоарите , улиците и някои зелени площи, паркираните коли навсякъде да са с яки такси/зони/ или глоби, Тва генерално за града, макар около мен всичко да е достатъчно добре. А от гледна точка на собственост - всички стари сгради да си оправят фасадите за ТЯХНА сметка / не е ок да са като цветовете на дъгата/ и съответните прилежащи зелени площи....
            Та тъй на мен си ми харесва София и си стоя тук, ако не ми харесваше щях да живея на друго място....
            Към твоите точки (с които съм съгласен) добавям и:

            - Да се бутнат половината от новопостроените сгради (след 1990) в централните и южни райони, за да има изобщо зелени площи и отстояния
            - Да се направи нов ПУП за целия град, в който ясно да се определи кое е улица, кое е зелена площ, кое е място за строеж
            - Така определените зелени площи и улици да станат общински, т.е. да се отчуждят, за да не може да прави всеки каквото му скимне
            - Да се промени манталитетът на обитателите, напр. да не си изхвърлят боклуците навсякъде безразборно
            - Сградите - паметници на културата в центъра да се санират и приведат във вид
            - Строители/брокери да се задължат да обявяват квадратурата на имотите за продажба според общоприетите европейски правила, а не както им скимне
            - Средната заплата да скочи 3 пъти

            Едва когато всички мои и твои точки се изпълнят, София ще заприлича на средноевропейска столица (напр. от сорта на Варшава, Талин).
            Тогава ще платя 10000 Евро на квадрат в Лозенец без изобщо да се замислям.

            И двамата сме наясно, че горните точки са неизпълними и съответно София е безвъзвратно изгубен град, т.е. обречен е да си остане столица на страна от третия свят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

              https://californianewstimes.com/the-...bubble/548147/
              заповядай статията, без да се набутваш, и аз като Сахиба обичам червен хайвер да знаиш, ама не Лидълски.

              По същество, разсъждаваш за София в бъдеще гледам.
              Правилно е, освен детайлите.
              София ще се развива със млади хора и такива на средна възраст, които ще купуват жилище за живеене там, НО в предвид сегашните балонни цени, тея дето инвестират (понеже банките някога щели да ги чарджат по -0.5% на година за депозит (друга мантра, некорелираща със НИ, както олиото, енергийните източници и строителните материали, с които ни заливате)), съществено ще намалеят.
              Е, в това ми е думата.
              Мерси за линка ще прочета после.
              Въпроса е всеобхватен - млади хора по света няма да има освен в Африка. Според всички форкасти за населението по света единственото място където то все още ще се увеличава в края на века е Черна Африка / арабските страни макар и мюсюлмански също ще намаляват/ Така че населението застарява навсякъде, а цените са ''балонни'' както в София също навсякъде. Балонни в смисъл младите хора нямат шанс да си купят собствено жилище. За бонус на Запад ги шибат с умопомрачителен данък наследство . Не можеш да даряваш кеш на децата си безлимитно, за да си купят имот и т.н. .... Порязани са от всички посоки....Младите хора са принудени да живеят под наем.
              Защо мислиш, че при нас ще бъде различно ? Тези дето бягаме от минус половин процент в банката само отлагаме с 1-2 поколения неизбежното.....Не сме ние фактора и причината която бута цените нагоре...макар и сега да изглежда така. След няколко години, нека да са 10 ще бъде еднакво недостъпно и за нас. Ще останат само големите строители , ще възникнат фондове / виж сега колко хора с излишен кеш от други сектори строят. Сега за да продават, после за да отдават под наем/ Идва въпроса ама как при такава собственост ще намериш наематели ?! Ами старите жилища стават негодни и непригодни за обитаване. Варианти много да принудят следващите поколения да отидат на наем /данъци, поддръжка, безопасност и т.н./
              Мисля, че някои колеги живеят в огромна самозаблуда, че новото на жълтите павета ги чака тях да го купят.....За тях ще има 100 годишни коптори в покрайнините...ако ги искат.... Ама сега гледам , че никой не се избива да купува грохнали къщи по селата за по 10К каквито има хиляди....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ко речи Джони ? Глей какво цитатче :

                ''Cлyчвaщoтo ce нe e бългapcĸи фeнoмeн. Oгpoмният пpитoĸ cвeжи cпecтявaния зapaди пaндeмиятa нaй-ceтнe пpeля чaшaтa зa бaнĸитe в Гepмaния, ĸoитo вeчe зaпoчнaxa дa oблaгaт дeпoзититe нa дpeбнитe ĸлиeнти, нaпиca нacĸopo Тhе Wаll Ѕtrееt Јоurnаl.

                Dеutѕсhе Ваnk и Соmmеrzbаnk, двeтe нaй-гoлeми бaнĸи в cтpaнaтa, cъoбщиxa, чe нoвитe ĸлиeнти щe тpябвa дa плaщaт пo 0,5% гoдишнo, aĸo дeпoзиpaт гoлeми cyми. Бaнĸитe ĸaзвaт, чe вeчe нe мoгaт дa aбcopбиpaт oтpицaтeлнитe лиxви, ĸoитo Eвpoпeйcĸaтa цeнтpaлнa бaнĸa нaлaгa.''

                Иначе не е проблем да депозираш в Турция или Украйна или Русия. И на трите места дори ще получаваш по 10% лихва, а във Венецуела може и 1000% лихва да ти дадат :-))))
                Сега да купуваш ненужен имот не е добре, но според различни проучвания за поне 40% от Българите има НУЖДА от нов имот - толкова са пренаселените жилища с деЦки стаи ползвани от възрастни и поне толкова е процента на хората , които искат да купят нов имот следователно нещо не им допада в старият....
                Колега,
                Не съм привърженик на кеша, но банковия свят не се свежда до 5 държави...
                Много ограничено

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Точно тук си в най-голяма заблуда. София става все по-невъзможна за обитаване, а ръстът на цените многократно изпреварва ръста на доходите. Качеството на живот спада драстично с всяка изминала година.
                  Ми не знам Джони. Едно време като младо студентче се шегувах с колегите от Люлин, че стигам до университета по-бързо от тях идвайки от Радомир....:-)
                  Та ти може да имаш различни усещания от моите кое, какво и как се е променило в София, а пък аз помня как бяха нещата преди 5, 10, 20 или 30 години....и как се промениха през годините.... Промените ми харесват ако не е ясно, но не са достатъчни разбира се. За повече нямам нио напротив и да ми вдигнат данъците....
                  В момента единственото което мисля, че трябва да се подобри на общинско ниво са тротоарите , улиците и някои зелени площи, паркираните коли навсякъде да са с яки такси/зони/ или глоби, Тва генерално за града, макар около мен всичко да е достатъчно добре. А от гледна точка на собственост - всички стари сгради да си оправят фасадите за ТЯХНА сметка / не е ок да са като цветовете на дъгата/ и съответните прилежащи зелени площи....
                  Та тъй на мен си ми харесва София и си стоя тук, ако не ми харесваше щях да живея на друго място....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Не мое да се прочете. Требе да се абонираме за вестника...
                    Ама на база на заглавието - едно от основните неща, които ме мотивираха да инвестирам в имоти беше случващото се в Китай.
                    Не съжалявам че съм взел пример от там :-)))

                    ПП Там от много години доходността от наеми в големите градове е 1-2%.....:-) и имат подобно площообраазуване като у нас....
                    https://californianewstimes.com/the-...bubble/548147/
                    заповядай статията, без да се набутваш, и аз като Сахиба обичам червен хайвер да знаиш, ама не Лидълски.

                    По същество, разсъждаваш за София в бъдеще гледам.
                    Правилно е, освен детайлите.
                    София ще се развива със млади хора и такива на средна възраст, които ще купуват жилище за живеене там, НО в предвид сегашните балонни цени, тея дето инвестират (понеже банките някога щели да ги чарджат по -0.5% на година за депозит (друга мантра, некорелираща със НИ, както олиото, енергийните източници и строителните материали, с които ни заливате)), съществено ще намалеят.
                    Е, в това ми е думата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      ...
                      В същото време София намалява всяка година разликата с развитите градове в чужбина във всеки смисъл / доходи, удобства и т.н./
                      ...
                      Точно тук си в най-голяма заблуда. София става все по-невъзможна за обитаване, а ръстът на цените многократно изпреварва ръста на доходите. Качеството на живот спада драстично с всяка изминала година.
                      Last edited by ejonny2376; 08.10.2021, 13:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        песимисчо - ще ти се ама няма
                        За кое Ботич ?

                        Коментар


                        • песимисчо - ще ти се ама няма
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
                            София е намаляла с 21 хил. души по време на COVID-кризата

                            https://faktor.bg/bg/articles/sofiya...-covid-krizata

                            При все че не се знае дали това намаляване няма да прерастне в тенденция, защо ще са нужни по 10 хил. нови жилища на година? Да кажем, че средно ще живеят по двама души в тях - хем градът намалява с 20 хил. на година, хем се построяват жилища за нови 20 хил. Някак нестабилно ми изглежда. Може и да не е представителна извадка, но ми прави впечатление от колко апартаменити висият надписи "Дава се под наем/продава" се в центъра на София. И си висят от стабилно време.
                            Защото София има лимитирана алтернатива в страната / морето и Пловдив до някъде/ , Стара Загора след края на Мариците е труп, всичко останало е вече труп на доизживяване - селските райони за обслужване на земеделски дейности има нужда от пъти по-малко население с увеличена механизирания и автоматизация, производство в малките градове не може да се прави с пенсионери / няма достатъчно и качествена работна ръка/ , няма пазар достатъчно голям в района. Заплащането не е достатъчно високо никъде извън София за поддръжка на нормален живот - разбирай да построия нов дом, а не да ползваш наследството на родителите си, децата ще израстат във вредна социална среда .... безкрай са нещата /писах ти ги и преди/
                            Поради това остава София и чужбина. За чужбина който е поискал е отишъл вече , но последните 2 години показаха, че чужбината е сложен момент. В същото време София намалява всяка година разликата с развитите градове в чужбина във всеки смисъл / доходи, удобства и т.н./ така че механичният прираст ще го има и в близките 50 години След това ще има и достатъчно мигранти от чужбина... Така че тези 20К дето се изнесоха за няколко месеца сега се върнаха с лихвите.....
                            За сградите бях достатъчно ясен. Трябва ли да го разяснявам пак ? При да речем нека са 700К жилища в момента в София приемам че 200К ще са ок и на 100г останалите 500К трябва да се подменят на всеки 100 години. по описаните в предните постове причини.
                            И в близките 50 години населението на София ще се УВЕЛИЧАВА харесва ли ти или не....На страната ще намалява разбира се....то и няма нужда от толкова население в провинцията така или иначе....

                            ПП В центъра е така поради краха на еърите. Разбира се безумие е да се дадат същите и по-големи пари за сграда на 100 години с вестибюл и без паркомясто и т.н. сравнено с желано друго място съвременно построено до метро.... Прочети другите постове за подмяната на сградите...., но ако ти харесва центъра сега е момента....:-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.10.2021, 12:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение
                              София е намаляла с 21 хил. души по време на COVID-кризата

                              https://faktor.bg/bg/articles/sofiya...-covid-krizata

                              При все че не се знае дали това намаляване няма да прерастне в тенденция, защо ще са нужни по 10 хил. нови жилища на година? Да кажем, че средно ще живеят по двама души в тях - хем градът намалява с 20 хил. на година, хем се построяват жилища за нови 20 хил. Някак нестабилно ми изглежда. Може и да не е представителна извадка, но ми прави впечатление от колко апартаменити висият надписи "Дава се под наем/продава" се в центъра на София. И си висят от стабилно време.
                              така ще си и отвисят от тук насетне
                              умре туглената пенсия
                              поне за идващите 5-7 години -
                              че не смея да кажа ЗАВИНАГИ ,
                              виждайки , какво идва за в бъдеще
                              и какъв ще е живота след 10-15 години .


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                Нови данни за цените на имотите в София може да ви докарат инфаркт

                                https://blitz.bg/ikonomika/novi-dann...ews844485.html
                                слатинския с ''усвоената тераска ''

                                наличието на такива новини с такава честота в медии , които се издържат от пускането на
                                платени статии в полза на някой
                                НИЩО ЛИ НЕ ТИ ГОВОРИ
                                ограмоти се малко бе прочети подходяща по темата литература
                                такива новини и статии заливат пространството
                                при достигане на връх и край на тренда ''за нещо''

                                тези ''статиики'' трябва да те карат да трепереш със калкулатора
                                и ожесточено да търсиш купувач на панелчето си
                                В ТОЗИ МОМЕНТ
                                в другия - следващия момент - ще е късно
                                остава си твой до гроб
                                хиххиихи

                                Коментар

                                Working...
                                X