IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

    Дано да не си прав, че Кавръчето ще започне и да си говори с изпълнителният директор на Билд, от някоя светла стая в контролирана среда
    на мен ми дожаля за накавръчето. Купата като му казваше да купува, той го хулеше. Сега сигурно съжалява, но това не помага за съжаление.
    Last edited by keep_calm; 11.11.2021, 17:32. Причина: Спазвайте добрият тон!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      преди време инвеститира си слагаше някаква цена съобразена с настоящите цени на пазара и леко дисконтирана, защото е на зелено.
      сега си определят цената на база ръста и залагат едни 15-20% нагоре.
      тия дни ще дам по-нова информация. Днес дойде дърводелеца да взема размери за заданието и тия дни ще ми даде оферта и ще пиша за какво иде реч. Само като информация, дървата за огрев във Варна са 150лв за м3, в Балчик са по 100лв, но няма и е със записване и срок на доставка януари/февруари. Не знаех че е такова положението, защото аз съм на климатици, но понеже рязах едно дърво в градината та дойде съседа да пита дали ще го горя и ми разказа ситуацията. За газта още не съм питал, но миналата година купувах бутилка газ за 25лв, останали са ми 2 бутилки от лани и не съм питал сега какви са цените, но понеже готвя на газ та ми е интересно как ще ме сюрпризират с цената след някой и друг месец.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

        е колко, колко?? максимум до още +30% (за тази година), догодина ще е спад (само +20%, спрямо розавите домати и бебешките памперси)
        Дано да не си прав, че Кавръчето ще започне и да си говори с изпълнителният директор на Билд, от някоя светла стая в контролирана среда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Има и други интересни моменти в статията, като тва че в Гана и Шри Ланка жилищата са бая по-скъпи от тук номинално.... Не че е изненада де....
          Остави, Гана и Шри Ланка, виж Румъния, Гърция, дори Турция..

          "За сравнение в Румъния, която е на 43-о място по достъпност на жилищата, са необходими почти 17 години за изплащането на жилище от 100 кв. м със средна годишна заплата. В Гърция са необходими 16,7 години, което поставя страната на 40-о място, а в Турция са необходимо 14,5 години, с което страната заема 29-о място."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
            Янко, колко още ще се повишат цените (инерционно)?
            Това не се търпи, Кавръчето взе да си губи разсъдъка
            е колко, колко?? максимум до още +30% (за тази година), догодина ще е спад (само +20%, спрямо розавите домати и бебешките памперси)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
              България е на 20-о място в света по достъпност на жилищата:: Investor.bg

              Това горното е за ревльовците и чекащите. Все по недостъпни ще стават жилищата в БГ.

              Днес 20-то място - утре 40-то.
              Има и други интересни моменти в статията, като тва че в Гана и Шри Ланка жилищата са бая по-скъпи от тук номинално.... Не че е изненада де....

              Коментар


              • Янко, колко още ще се повишат цените (инерционно)?
                Това не се търпи, Кавръчето взе да си губи разсъдъка
                Last edited by yalokin; 11.11.2021, 17:01.

                Коментар


                • България е на 20-о място в света по достъпност на жилищата:: Investor.bg

                  Това горното е за ревльовците и чекащите. Все по недостъпни ще стават жилищата в БГ.

                  Днес 20-то място - утре 40-то.
                  Last edited by ddb; 11.11.2021, 17:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    говорили сме за имота.
                    имотът е ок и се надявам някой да си го купи и да се устрои добре, но на мен наистина не ми трябва, защото си изграждам точно каквото ми е необходимо,за да си реша няколко задачи наведнъж.

                    в същата община е, но не в градът,а баш до част от фермата и градска къща просто не ми трябва.
                    ферма ли? ....
                    Last edited by keep_calm; 11.11.2021, 17:23. Причина: уточнения на ЛС

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      но ти поне предложи ли я?
                      знаеш, че вратата става тясна и цените са по нанадолнището
                      говорили сме за имота.
                      имотът е ок и се надявам някой да си го купи и да се устрои добре, но на мен наистина не ми трябва, защото си изграждам точно каквото ми е необходимо,за да си реша няколко задачи наведнъж.

                      в същата община е, но не в градът,а баш до част от фермата и градска къща просто не ми трябва.

                      Last edited by bertram; 11.11.2021, 13:43.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Той си има имоти там достатъчно .
                        но ти поне предложи ли я?
                        знаеш, че вратата става тясна и цените са по нанадолнището
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Хихихи на какви ли не глупости се връзваш, сравняваш отпускарски месеци с предишните. Що не сравняваш със същите месеци на предходна година, както всъщност е нормално? И не се ли сещаш, че подобно сравнение ще даде колосален ръст на ипотеките през 4-то тримесечие спрямо 3-то.
                          Колко колосален? Минус 30%?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Леден душ за ипотеките ...новина от последните 5 часа ...

                            https://www.economic.bg/bg/a/view/br...nal-s-blizo-30
                            Броят на новите ипотечни заеми е паднал с близо 30%

                            Бpoят нa нoвooтпycнaтитe жилищни ĸpeдити oт бългapcĸитe бaнĸи пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa 2021 г. нaмaлявa cпpямo виcoĸитe нивa oт пpoлeттa. Дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) пoĸaзвaт, чe oбщo зa пepиoдa юли – ceптeмвpи зaeмитe зa пoĸyпĸa нa имoт в бaнĸoвaтa cиcтeмa ce yвeличaвaт c 2465, ĸoeтo oбaчe e c 34% пo-мaлĸo cпpямo пpoлeттa. Toгaвa финaнcoвитe инcтитyции пpeдocтaвиxa нa дoмaĸинcтвaтa нoви нaд 3700 ипoтeчни ĸpeдитa, ĸoитo пoчти дoĸocнaxa peĸopдa oт 2008 г.

                            Bъпpeĸи тoвa бpoят нa нoвooтпycнaтитe зaeми зa жилищa вce oщe e знaчитeлнo нaд нивoтo oт лятoтo нa 2020 г. – c 27%. Toвa ce пoтвъpждaвa и oт Aгeнциятa пo впиcвaниятa, ĸoятo във втopниĸ oтчeтe cпaд в бpoя нa cдeлĸитe c нeдвижими имoти пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa cпpямo втopoтo.

                            Хихихи на какви ли не глупости се връзваш, сравняваш отпускарски месеци с предишните. Що не сравняваш със същите месеци на предходна година, както всъщност е нормално? И не се ли сещаш, че подобно сравнение ще даде колосален ръст на ипотеките през 4-то тримесечие спрямо 3-то.

                            Коментар


                            • Леден душ за ипотеките ...новина от последните 5 часа ...

                              https://www.economic.bg/bg/a/view/br...nal-s-blizo-30
                              Броят на новите ипотечни заеми е паднал с близо 30%

                              Бpoят нa нoвooтпycнaтитe жилищни ĸpeдити oт бългapcĸитe бaнĸи пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa 2021 г. нaмaлявa cпpямo виcoĸитe нивa oт пpoлeттa. Дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) пoĸaзвaт, чe oбщo зa пepиoдa юли – ceптeмвpи зaeмитe зa пoĸyпĸa нa имoт в бaнĸoвaтa cиcтeмa ce yвeличaвaт c 2465, ĸoeтo oбaчe e c 34% пo-мaлĸo cпpямo пpoлeттa. Toгaвa финaнcoвитe инcтитyции пpeдocтaвиxa нa дoмaĸинcтвaтa нoви нaд 3700 ипoтeчни ĸpeдитa, ĸoитo пoчти дoĸocнaxa peĸopдa oт 2008 г.

                              Bъпpeĸи тoвa бpoят нa нoвooтпycнaтитe зaeми зa жилищa вce oщe e знaчитeлнo нaд нивoтo oт лятoтo нa 2020 г. – c 27%. Toвa ce пoтвъpждaвa и oт Aгeнциятa пo впиcвaниятa, ĸoятo във втopниĸ oтчeтe cпaд в бpoя нa cдeлĸитe c нeдвижими имoти пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa cпpямo втopoтo.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                                това е по-вероятния сценарий. Странно е сега при новите цени на строителните материали, строителя да дава дискаунти, вместо обратно и нормално да повдигне цената. Сериозните строителни фирми корегираха цените нагоре.
                                преди време инвеститира си слагаше някаква цена съобразена с настоящите цени на пазара и леко дисконтирана, защото е на зелено.
                                сега си определят цената на база ръста и залагат едни 15-20% нагоре.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X