IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    За 20 години NASDAQ е скочил над 8 пъти. Това колко процента годишно без дивидентите прави?
    А ръстът в тухлите сигурен ли ти е? Или само ти си мислиш и се надяваш, че струват толкова?
    Колко Насдак си купи преди 20 години ?
    Джони като търсиш назад винаги ще намериш момент когато даден актив е бил много над други. Особено след пукването на дотком балона....:-)
    Важното е да знаеш, че кондуктора на всеки актив е тулата. Колкото повече изкарвате от нещо толкова по-скъпа става тулата.....скачени съдове :-) Без шам фъстък има живот, без покрив трудно....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.11.2021, 18:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      В какво да се убеждавам бре ?
      Ти не осъзнаваш ли какво ти говоря ?
      Като умреш и те погребат има ли значение какво ще се случи след тебе за теб като почнат да те изяждат белите червеи ?
      Или ако вярваш в задгробния живот вече е друга тема .
      Ами тогава дай да прекараме всичко през дебелото черво, що са ни инвестиции въобще, що да развиваме бизнес? Пиене, едене и ябане.

      За хората с такова мислене природата е дала безпощадна присъда - смърт и заличаване на техните гени. То не че пак не се появяват нови, просто това е процес - природна грешка, изтриване, нова грешка, изтриване.

      Коментар


      • Понеже един познат твърди, че е врял и кипял в покупко-продажбите на имоти, взех, че го попитах в какво жилище живее? Дали сам го е купувал/строил или му е дарено/приписано от роднини.

        Резултата е: мълчи като пукал / комуниуст на разпит

        ...но иначе той не е лошо момче, само дето раздава акъл за неща по които има само и единствено теоретична подготовка.

        Това е все едно той да дава акъл на жонката, къде в квартира от 30м2 да се позиционират, сървърите, суичовете, файруолите, пачшкафовете, сториджрековете, вентилаторите и тн. при положение, че единствените силови контакти са под леглото.
        Last edited by ddb; 08.11.2021, 17:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Мисля че всеки един от нас е добре да гледа хоризонт от не повече от 20-30 години напред най много дори и това е много защото на 2 метра под земята мисля че вече няма никакво значение какво е било приживе.
          +1

          Това е така, но някои хора живеят до 85г и дори над 90г, което си е добре.

          Вчера гледах предаването с Мира Добрева, показваше една баба на 94 г. (на толкова щеше да е и моята), в чист апартамент, ремонтиран, показваше си дрехите и бижутата и личеше, че на младини е била мадама. Дори на тези години беше с маникюр и позирала като модел,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Ха ха ха де да беше така.Ще дойде ден ще се убедиш че е имало и то голямо значение
            В какво да се убеждавам бре ?
            Ти не осъзнаваш ли какво ти говоря ?
            Като умреш и те погребат има ли значение какво ще се случи след тебе за теб като почнат да те изяждат белите червеи ?
            Или ако вярваш в задгробния живот вече е друга тема .
            Last edited by nkavrakov1982; 08.11.2021, 17:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Хаха. Мисля бях ясен. Преди 5 години като гледах около 100 години назад резултата беше нула на нула. Сега приемам че е вече малко по-добре за акциите защото последните 5 години те са по-добре от тулата , но това е временно. Та под малко нямам предвид 3% средно на година за 100 години, а примерно 0.1% средно за тези 100 години.
              Та така при достатъчно дълъг период двете неща вървят в синхрон. едното е по-подскокливо двъпосочно и съответно по-рисково.

              ПП Иначе тези 10-12% годишно дет ми ги фалиш ако са за последните 5 години нали знаеш, че съм ги минал с тулата като Маглев селска гара :-))))
              За 20 години NASDAQ е скочил над 8 пъти. Това колко процента годишно без дивидентите прави?
              А ръстът в тухлите сигурен ли ти е? Или само ти си мислиш и се надяваш, че струват толкова?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Мисля че всеки един от нас е добре да гледа хоризонт от не повече от 20-30 години напред най много дори и това е много защото на 2 метра под земята мисля че вече няма никакво значение какво е било приживе.
                Ха ха ха де да беше така.Ще дойде ден ще се убедиш че е имало и то голямо значение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Хаха. Мисля бях ясен. Преди 5 години като гледах около 100 години назад резултата беше нула на нула. Сега приемам че е вече малко по-добре за акциите защото последните 5 години те са по-добре от тулата , но това е временно. Та под малко нямам предвид 3% средно на година за 100 години, а примерно 0.1% средно за тези 100 години.
                  Та така при достатъчно дълъг период двете неща вървят в синхрон. едното е по-подскокливо двъпосочно и съответно по-рисково.

                  ПП Иначе тези 10-12% годишно дет ми ги фалиш ако са за последните 5 години нали знаеш, че съм ги минал с тулата като Маглев селска гара :-))))
                  Мисля че всеки един от нас е добре да гледа хоризонт от не повече от 20-30 години напред най много дори и това е много защото на 2 метра под земята мисля че вече няма никакво значение какво е било приживе.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    Малко,малко, колко да е малко ?Разликата е към 3 пъти.за последните 5 години.А за 100 години към 50 пъти.

                    Хаха. Мисля бях ясен. Преди 5 години като гледах около 100 години назад резултата беше нула на нула. Сега приемам че е вече малко по-добре за акциите защото последните 5 години те са по-добре от тулата , но това е временно. Та под малко нямам предвид 3% средно на година за 100 години, а примерно 0.1% средно за тези 100 години.
                    Та така при достатъчно дълъг период двете неща вървят в синхрон. едното е по-подскокливо двъпосочно и съответно по-рисково.

                    ПП Иначе тези 10-12% годишно дет ми ги фалиш ако са за последните 5 години нали знаеш, че съм ги минал с тулата като Маглев селска гара :-))))
                    Last edited by X_Y; 08.11.2021, 16:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Малко,малко, колко да е малко ?Разликата е към 3 пъти.за последните 5 години.А за 100 години към 50 пъти.


                      пп.Не се напъвай да смяташ.Не ти се отдава.Това не е като сметките в кръчмата.
                      Освен това, едното може да го продадеш за минути (листвано е на борсата и са обявени курсове), че може и месечно да си изплащаш рента колкото си искаш, продавайки частично дялове.

                      Другото - вЕрваш, че струва толкова, защото си чул какПешо бил продал вГоцето за подобна цена. Продължаваш обаче да му плащаш данъци и такси. Плащаш, плащаш, плащаш....И се надяваш и ти да имаш късмет някой ден да продадеш на цената, на която е продал Пешо. Ако си пък като Песимиста и не продаваш изобщо, значи целият ръст е изцяло виртуален - реални са само данъците и амортизациите/поддръжката.

                      Едно е да си мислиш, че притежаваш нещо с определена стойност, друго е да видиш тази стойност в банковата сметка. Имотите в момента са точно така - чисто хипотетична стойност, нула покритие.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение



                        Инвестиционния посредник е в САЩ.Държавата гарантира до 500К долари. Сега изясни ли ти се?
                        Ми засега слаба работа ама нали съм тъпичък ко да праиш простено ми е.... :-) и най-вече не съм опитвал на практика.
                        Знам добре кой е този ИП, но той си има представител у нас. Нямам идея на кой се превежда кеша в този случай. Може пак да е директно към Щатите... Все тая. И по-рано ти написах, че това са детайли които лесно се изясняват като човек тръгне да открива сметка, ама мен повече ме касае частта какво се случва с данъчната ми декларация след като се напечеля, което е неизбежно :-) Като му дойде времето ще те питам :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          когато свърши кешът
                          тебе вече не те питам, защото ти само избирателно отговаряш на въпроси с цел заяждане. Та пак те питам разпитвам: Жилището което в момента обитаваш, сам ли си го купувал или ти е дарено/приписано?

                          за модератора Х-У: Само питам без цел заяждане. Обикновен въпрос бе.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev

                            Инвестиционния посредник е в САЩ.Държавата гарантира до 500К долари. Сега изясни ли ти се?
                            Принципно добрите фондове купуват директно активите и в депозитара се отбелязва фондът като собственик. При фалит на фонда имаш 100% изискуемост на тези активи като дялов участник във фонда. Ако активите са синтетични, генерирани чрез суап сделка е по-сложно (особено ако суап-контрахентът е компанията-майка на самия фонд, което е честа практика).

                            При фалит на брокера пък можеш да прехвърлиш при нов брокер и там не виждам да има рискове.

                            Тези 500к какво точно гарантират? Чувал съм за фалирали хедж-фондове, които преди това са "наели"ценни книжа от ETF-фонда. Но това едва ли е единственият възможен случай.
                            Last edited by ejonny2376; 08.11.2021, 16:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ми не знам ти си спеца, но мисля че парите не си ги превеждам по сметка на NYSE, а по сметка на инвестиционният посредник.... Когато дойде МЯУ-то ще го мисля кое как :-)
                              И аз смятах за периоди назад преди 5 години кое как е било и бяха на едно ниво без дивиденти/наеми. Сега малко да е отишло в полза на борсите тези години, но за мен не си заслужава риска от това малко повече....Всеки си решава сам . Аз чакам мяуто на борсата първо :-))))


                              Инвестиционния посредник е в САЩ.Държавата гарантира до 500К долари. Сега изясни ли ти се?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ми не знам ти си спеца, но мисля че парите не си ги превеждам по сметка на NYSE, а по сметка на инвестиционният посредник.... Когато дойде МЯУ-то ще го мисля кое как :-)
                                И аз смятах за периоди назад преди 5 години кое как е било и бяха на едно ниво без дивиденти/наеми. Сега малко да е отишло в полза на борсите тези години, но за мен не си заслужава риска от това малко повече....Всеки си решава сам . Аз чакам мяуто на борсата първо :-))))
                                Малко,малко, колко да е малко ?Разликата е към 3 пъти.за последните 5 години.А за 100 години към 50 пъти.

                                Last edited by X_Y; 08.11.2021, 16:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X