IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Много по-достъпни са ако гледаме средния нетен доход и коригираме измамните квадратури в България.

    Например за Франкфурт средната цена на НОВО строителсто е 8000 Евро, като тук се смятат само светлите площи без стени и тераси. Освен това, тази цена е за напълно завършени до ключ жилища - там предаването на "шпакловка и замазка" не съществува.

    В София в момента цената за средните квартали е около 2000 Евро (например Гоцето), като получаваш само 70% от квадратурата и то в незавършен вид. Средната нетна заплата там е над 4 пъти по-висока.

    Например един тристаен апартамент с площ 80 квадрата и в завършен вид там ще струва средно 640.000 Евро.
    В София идентичен апартамент ще е с квадратура 120 кв.м. За да е еднакво достъпен, трябва цената му в завършен вид да бъде под 160.000 Евро.А такъв имот в среден Софийски квартал струва над 250к.

    Освен това - ипотечните лихви в Германия са 0,7% при 2,7% тук. Това са си едни 30% отгоре на цената автоматично.
    закъснял си с 15-20 години. Сега вече никой не яде доматите барабар с колците и затова имотите струват пари. Отдавна мина времето когато Лада2107 се разменяше за 3-стаен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Мм много интересно, чудно ми е колко ли са достъпни имотите в германия например или в чехия или пък в италия?
      Много са достъпни. Затова във всеки голям град наемателите са над 50%, а в Берлин 85%....
      По-големите доходи там се изяждат от значително по-високите разходи....
      Като остатъчен доход след разходите макар и почти всички големи Европейски градове да са по-добре от София се сблъскват с пъти по-високите цени на имотите. Ако в София са ти останали 500 евро след разходите , а в Мюнхен 1000 или дори 1500 това не означава, че с този остатък можеш да си купиш повече имот там.... Единствената реална полза в имотен смисъл са по-ниските лихви по ипотеките, но те се обезсмислят от данък наследство / тамън изплатиш ипотечката, гътнеш се и децата ти ги ощавят с 20-30%/.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        не се прави
        ИТ си, но се правиш на ударен... електрото пък е най-лесно..


        когато задаваш въпроси и ти отговарят е редно и ти да отговориш на зададените към теб. :-)) Мислех си, че си възпитано момче...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Мм много интересно, чудно ми е колко ли са достъпни имотите в германия например или в чехия или пък в италия?
          Много по-достъпни са ако гледаме средния нетен доход и коригираме измамните квадратури в България.

          Например за Франкфурт средната цена на НОВО строителсто е 8000 Евро, като тук се смятат само светлите площи без стени и тераси. Освен това, тази цена е за напълно завършени до ключ жилища - там предаването на "шпакловка и замазка" не съществува.

          В София в момента цената за средните квартали е около 2000 Евро (например Гоцето), като получаваш само 70% от квадратурата и то в незавършен вид. Средната нетна заплата там е над 4 пъти по-висока.

          Например един тристаен апартамент с площ 80 квадрата и в завършен вид там ще струва средно 640.000 Евро.
          В София идентичен апартамент ще е с квадратура 120 кв.м. За да е еднакво достъпен, трябва цената му в завършен вид да бъде под 160.000 Евро.А такъв имот в среден Софийски квартал струва над 250к.

          Освен това - ипотечните лихви в Германия са 0,7% при 2,7% тук. Това са си едни 30% отгоре на цената автоматично.
          Last edited by ejonny2376; 08.11.2021, 13:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Доходите трябва да изпреварват с много цените, за да се увеличава средният стандарт и да наближим средноевропейския. Освен това, цените на основните храни, горива и отопление са се увеличили с още повече, т.е. ръстът на доходите в най-добрия случай ще компенсира основните нужди на населението. Идеята на растящите доходи е да можеш да си купиш повече, отколкото преди, не да вървиш паралелно с цените.

            Още едно доказателство колко всъщност по-недостъпни са станали имотите.
            ...и още по-недостъпни ще стават. Аз затова ще си кютам у сървърното до пенсия, пък после може и да унаследя нещо.

            Коментар


            • Мм много интересно, чудно ми е колко ли са достъпни имотите в германия например или в чехия или пък в италия?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Ако гледаме данните от 2015 г. насам, цените на имотите и по-специално на жилищата, са се повишили средно с 40%. Доходите са се увеличили с около 35%, което означава, че това е синхронно увеличение на цените спрямо доходите на хората. „Също така доходите на населението са се увеличили – около 47% от средноевропейските доходи.
                Доходите трябва да изпреварват с много цените, за да се увеличава средният стандарт и да наближим средноевропейския. Освен това, цените на основните храни, горива и отопление са се увеличили с още повече, т.е. ръстът на доходите в най-добрия случай ще компенсира основните нужди на населението. Идеята на растящите доходи е да можеш да си купиш повече, отколкото преди, не да вървиш паралелно с цените.

                Още едно доказателство колко всъщност по-недостъпни са станали имотите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                  Ако гледаме данните от 2015 г. насам, цените на имотите и по-специално на жилищата, са се повишили средно с 40%. Доходите са се увеличили с около 35%, което означава, че това е синхронно увеличение на цените спрямо доходите на хората. „Също така доходите на населението са се увеличили – около 47% от средноевропейските доходи.
                  Амааа... как така?!!! Нооо, защо?!!! Аз не виждам фундамент за това. 30% тъмни прозорци, демографска криза каквато светът не е виждал, ново строителство на кило, търсене никакво, инвеститорите избягаха и нови не идват, застаряващо население, икономика никаква... Идва гоУемо МЯУ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    ... Все пак съм само келнер и кабела не е чиния....
                    не се прави
                    ИТ си, но се правиш на ударен... електрото пък е най-лесно..



                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Накрая ще минеш на тревица - с малко олио, оцет и сол...
                      Може.... важното е да има покрив над главата :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        подигравахте ме като ви казвах за ипулс1, атера, софарма, а за алтерко на 2кинта да не говорим (сега виж колко е)

                        за окабеляването на нов строеж - ти с 2 леви ръце ли си?
                        айде до таблото да кажем, че трябва да е изпълнено от професионалист, но вътре?
                        хем купуваш на зелено - не знаеш ли как се тегли инсталация?
                        Берти, това че има няколко ''успешни'' компании временно на фона на десетки пъти повече неуспешни не ме интересува.. .... Никой не ти пречи да инвестираш в каквото искаш и колкото искаш. Аз пък знам какви са причините дадена компания да се листне и как се управлява след това особено в Български / но не само/ вариант....
                        Да точно така с 2 леви ръце съм. Не пипам нищо, което не мога да го направя както трябва.... във физически, интелектуален професионален план. Правя ли нещо трябва да е без грешка иначе давам на професионалистите....
                        Като купувам на зелено получавам всичко изпълнено със сложени контакти и ключове до всички точки, както съм поискал с най-най-качествени материали. Защо трябва да знам как се тегли инсталация при това положение ? Все пак съм само келнер и кабела не е чиния....

                        ПП Щото съм ларж мога да ти кажа, че при Софарма се случи събитие наскоро, което ще им донесе много позитиви в близкото десетилетие... Нямам представа дали е отразено на цената на акциите и въобще колко са. Всъщност не знам и дали това събитие минава през листнатата компания или има нова компания за целта и как ще вървят финансовите потоци/печалби....Ама който се занимава с БГ акции е добре да проучи нещата....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.11.2021, 12:50.

                        Коментар


                        • Ако гледаме данните от 2015 г. насам, цените на имотите и по-специално на жилищата, са се повишили средно с 40%. Доходите са се увеличили с около 35%, което означава, че това е синхронно увеличение на цените спрямо доходите на хората. „Също така доходите на населението са се увеличили – около 47% от средноевропейските доходи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            https://btvnovinite.bg/predavania/ta...popravena.html

                            Виж до теб в София какво майсторят .
                            Това не е ли твоя инвеститор ?
                            Вятър е духал...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ми щото баща ми не знаеше как да си управлява парите в инфлационни времена и изгуби всичко спестено
                              Не съм се замогнал / в тази тема всички са по-богати от мен/ , а само осигурил спокойно бъдеще на децата ми в имотен план.... За себе си ми е все тая...Мога с 2 и с 200 като минал през 90-те години. Както на Крети му писах днес набрах половин кофа мушмули и след някоя седмица ще са на масата като омекнат....
                              Макар и да стават някои шокове с цените на храните и ще има все повече такива гладните хора като цяло ще намаляват.... Виж обаче и хората със собствен имот също ще намаляват....
                              Накрая ще минеш на тревица - с малко олио, оцет и сол...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Какво става с къщите по селата които и сега са 50%/+ празни ?
                                Искаш ли да живееш в такава ? И не, не изглеждат като тази от линка за Друган.
                                Точно демографията и липсата на млади строители ще изстреля цените в космоса за всеки който иска да има дом различен от съборетина.
                                С лихви нагоре или надолу все тая като няма кой да ти построи или ремонтира жилището....
                                Баща ми строи нова къща на село. Сега е на груб строеж някъде....От 1 година търси електричар който да му направи окабеляването качествено.....Само обещания , днеска , след месец, НЯМА КОЙ !
                                Пишеш ми за инвестиции . Какви инвестиции бре човек ? В какво да инвестирам ? В койни ли или в акции от листнати компании на които банките са им отказали кредити и са решили да набират средства от баламурници вместо това ? Ти въобще имаш ли представа защо дадена компания излиза на борсата ? Ако имаш печеливш бизнес ти би ли споделил печалбата с други ? Ти въобще имаш ли идея как се управлява компания листната на борсата ? Какви са целите на меринджеите и собствениците на контролните пакети?
                                Моите имоти са повече от 1 и нямам празен имот.....и рационалната причина е че това е прилична пенсия....Не идеална ама става....После ще станат жилища за децата и внуците ми и т.н. Ако са повече от необходимото ще давам на братчеди и който иска да живее на нормално място срещу коректната цена иначе да си строят и ремонтират.....:-)
                                подигравахте ме като ви казвах за ипулс1, атера, софарма, а за алтерко на 2кинта да не говорим (сега виж колко е)

                                за окабеляването на нов строеж - ти с 2 леви ръце ли си?
                                айде до таблото да кажем, че трябва да е изпълнено от професионалист, но вътре?
                                хем купуваш на зелено - не знаеш ли как се тегли инсталация?

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X