IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Нещата са по-дълбоки. У нас има огромен дефицит на жилища. А най-лошото, е че няма кой да ги построи. Следователно ще става все по-скъпо. Във старата тема съм писал, но ще повторя накратко. София има нужда от по 10 000 нови жилища годишно за следващите 50 години....
    И защо така смяташ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

      Добре е като броиш празните жилища да споменеш и какъв процент от българите живеят в пренаселени имоти по две и три поколения под един покрив.
      Нещата са по-дълбоки. У нас има огромен дефицит на жилища. А най-лошото, е че няма кой да ги построи. Следователно ще става все по-скъпо. Във старата тема съм писал, но ще повторя накратко. София има нужда от по 10 000 нови жилища годишно за следващите 50 години....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

        Глупости , няма да има такова нещо. Всички 200 хиляди празни апартамента са купени за инвестиция, която в един момент трябва да се превърне в кеш с печалба. Когато излязат първите 5000 апартамента на пазара с желание да се прибере реализираната печалба и бъдат пуснати с леко занижени цени за да се осъществят сделките, за останалите 195000 ще стане тясно на изхода. Ще има чупене на лопатки и раменни стави в бутането кой да свали 5, 10 или 15 хиляди лв пръв от своя имот , за да реализира все пак някаква спекулативна печалба , за която изобщо и въобще е правена сделката по закупуване на имота.Това ще предизвика лавина от предлагане и намаления.
        Тогава изобщо няма да има нужда от ново строителство , защото пазарът ще е наводнен .
        Лошото е че купувачи също ще липсват тогава
        Добре е като броиш празните жилища да споменеш и какъв процент от българите живеят в пренаселени имоти по две и три поколения под един покрив.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Аз - банков роб. Явно не си си пил хапчетата. Колко %--та са 26 от 80? Това научили ли са ви да изчислявате в УНСС?
          Това за последната ми покупка, а 26 от 600? Това за общите ми активи. Явно приказката за 200 марки и едно прасе е в десятката за твоето ВиШУ
          13ADROL, нас в УНСС са ни научили на доста повече неща в икономическата сфера, отколкото вас географите в колежа по география за неща свързани с географията.
          Това 600 сигурно са квадратите на новият ти парцел в някое село, който си купил с 80 процентов кредит и срок за връщане от 26 години.
          Last edited by Три без коз; 16.11.2021, 12:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

            Това по-скоро ще доведе до спад на новопостроени жилища и спад на офертите на пазара. И сега има дефицитит на качествени предложения в сектора.
            Глупости , няма да има такова нещо. Всички 200 хиляди празни апартамента са купени за инвестиция, която в един момент трябва да се превърне в кеш с печалба. Когато излязат първите 5000 апартамента на пазара с желание да се прибере реализираната печалба и бъдат пуснати с леко занижени цени за да се осъществят сделките, за останалите 195000 ще стане тясно на изхода. Ще има чупене на лопатки и раменни стави в бутането кой да свали 5, 10 или 15 хиляди лв пръв от своя имот , за да реализира все пак някаква спекулативна печалба , за която изобщо и въобще е правена сделката по закупуване на имота.Това ще предизвика лавина от предлагане и намаления.
            Тогава изобщо няма да има нужда от ново строителство , защото пазарът ще е наводнен .
            Лошото е че купувачи също ще липсват тогава
            Last edited by Bearfox; 16.11.2021, 12:16.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
              Дано скоро спре това "инерционно" поскъпване, че ми е притеснено за Янко.
              Няма никакво инерционно поскъпване в момента. Пазара е в застой като цени. Като наеми , навсякъде се наблюдава инерционно намаление . Някъде с 10% , на други места с 15% . Дано спрат тези понижения при наемите че на Янко му е притеснено за теб.

              Коментар


              • Дано скоро спре това "инерционно" поскъпване, че ми е притеснено за Янко.
                Last edited by keep_calm; 16.11.2021, 11:26. Причина: Не се заяждайте с останалите участници в дискусията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от комбайнера Цупе Разгледай мнение
                  Това по-скоро ще доведе до спад на новопостроени жилища и спад на офертите на пазара. И сега има дефицитит на качествени предложения в сектора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    прав е и му свалям шапка, че от 2 дни е модератор а реши проблем,
                    с който другите модератори не можаха да се справят по една или друга причина.
                    keep_calm for ever

                    аз май ще вдигам скоро наемите в още един квартал
                    подкрепям те за този пост . наистина от два дена няма проблем с досадния ddb .
                    адмирации за модератора X_Y
                    кой ти е другия квартал в който ще вдигаш наемите . само да не е един пъстър и цветен до летището .
                    ама ...всъщност по темата ли сме със тези постове и аз и ти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Ами, то си има тема за понижението на цените на имотите, да ви науча и светна, че има такава, ама хем не е актуална, хем вие не се ориентирате в този пазар, че се налага да ви учим и ръчкаме с остена
                      Пак си се объркал нещо . Всички , които пишат че имотите няма да повишават цена и ще поевтиняват , пишат по темата , като отговарят на зададения въпрос на заглавието на темата
                      Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?


                      вече никакво
                      е абсолютно резонен и по темата отговор , със обяснения и пояснения , който може и желае да ги сподели .

                      По същество и с факти ако се говори , тук ще настане дълго мълчание и тишина .
                      Толкова дълго , колкото ще се понижават имотите идните години .
                      В целия свят , не само в Слатина .
                      Last edited by RUBLA; 16.11.2021, 08:56. Причина: Не е по темата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение
                        Модератора keep calm наистина модерира твърде пристрастно . И дума не дава на участниците да се издумат за понижение на цените на имоти .
                        Модератор ли е този или брокер . Винаги с едно на ум .
                        Ами, то си има тема за понижението на цените на имотите, да ви науча и светна, че има такава, ама хем не е актуална, хем вие не се ориентирате в този пазар, че се налага да ви учим и ръчкаме с остена

                        Коментар


                        • Модератора keep calm наистина модерира твърде пристрастно . И дума не дава на участниците да се издумат за понижение на цените на имоти .
                          Модератор ли е този или брокер . Винаги с едно на ум .
                          Last edited by keep_calm; 16.11.2021, 01:18. Причина: Престанете със заяжданията. Предупреждение за Бан. Пишете по темата!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                            Адреналинчо, какво те питам, какво ми отговаряш. Нали контролирате 4 квартала с Плъха. Кажи бе банкови робе, какво контролираш.
                            Аз - банков роб. Явно не си си пил хапчетата. Колко %--та са 26 от 80? Това научили ли са ви да изчислявате в УНСС?
                            Това за последната ми покупка, а 26 от 600? Това за общите ми активи. Явно приказката за 200 марки и едно прасе е в десятката за твоето ВиШУ

                            Коментар


                            • Това ще доведе до спад на цените. Николай Майстер: Няма да има икономически растеж при проблем с пандемията:: Investor.bg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Адреналинчо беше баща ти Рулетка, сигурно затова ме бъркаш. Да го поздравиш, че ти е построил селска къща, но да го изкритикуваш, че не те е научил да четеш внимателно и с разбиране
                                Адреналинчо, какво те питам, какво ми отговаряш. Нали контролирате 4 квартала с Плъха. Кажи бе банкови робе, какво контролираш.

                                Коментар

                                Working...
                                X