IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Леден душ за ипотеките ...новина от последните 5 часа ...

    https://www.economic.bg/bg/a/view/br...nal-s-blizo-30
    Броят на новите ипотечни заеми е паднал с близо 30%

    Бpoят нa нoвooтпycнaтитe жилищни ĸpeдити oт бългapcĸитe бaнĸи пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa 2021 г. нaмaлявa cпpямo виcoĸитe нивa oт пpoлeттa. Дaннитe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa (БHБ) пoĸaзвaт, чe oбщo зa пepиoдa юли – ceптeмвpи зaeмитe зa пoĸyпĸa нa имoт в бaнĸoвaтa cиcтeмa ce yвeличaвaт c 2465, ĸoeтo oбaчe e c 34% пo-мaлĸo cпpямo пpoлeттa. Toгaвa финaнcoвитe инcтитyции пpeдocтaвиxa нa дoмaĸинcтвaтa нoви нaд 3700 ипoтeчни ĸpeдитa, ĸoитo пoчти дoĸocнaxa peĸopдa oт 2008 г.

    Bъпpeĸи тoвa бpoят нa нoвooтпycнaтитe зaeми зa жилищa вce oщe e знaчитeлнo нaд нивoтo oт лятoтo нa 2020 г. – c 27%. Toвa ce пoтвъpждaвa и oт Aгeнциятa пo впиcвaниятa, ĸoятo във втopниĸ oтчeтe cпaд в бpoя нa cдeлĸитe c нeдвижими имoти пpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa гoдинaтa cпpямo втopoтo.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

      това е по-вероятния сценарий. Странно е сега при новите цени на строителните материали, строителя да дава дискаунти, вместо обратно и нормално да повдигне цената. Сериозните строителни фирми корегираха цените нагоре.
      преди време инвеститира си слагаше някаква цена съобразена с настоящите цени на пазара и леко дисконтирана, защото е на зелено.
      сега си определят цената на база ръста и залагат едни 15-20% нагоре.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

        това е по-вероятния сценарий. Странно е сега при новите цени на строителните материали, строителя да дава дискаунти, вместо обратно и нормално да повдигне цената. Сериозните строителни фирми корегираха цените нагоре.
        Корекцията на цените и продажбите са две различни неща .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

          ...или инвеститора ще каже мяу.
          това е по-вероятния сценарий. Странно е сега при новите цени на строителните материали, строителя да дава дискаунти, вместо обратно и нормално да повдигне цената. Сериозните строителни фирми корегираха цените нагоре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

            защо не продадете къщата на маминия земеделец? Той си търсеше нещо близо до хобито му.
            Той си има имоти там достатъчно .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              вчера, за първи път от 2015-та получих дискаунт от инвестирора
              ....3%!
              дали вече не е тук големото мау
              ...или инвеститора ще каже мяу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Големия минус е липсата на каквато и да е адекватна медицинска помощ,болницата е на практика една сграда ,поради тази причина си замина и баща ми ,навремето го оставиха с частично лечение ,и сега покрай Ковида вече си го довършиха .Карлово е града в който прекарах детските си години ,всичко което си изброил е вярно,демографията му е колапс,има си и доста роми но сме живяли нормално с тях ,и те са си хора като хора ,основно се крепи всичко на поделението,завода в Сопот оръженйния ,но в последните години има живот ,доста малки фирми се направиха ,почти са се сляли двата града Карлово и Сопот.
                Природа,балкана ,въздуха,пътя Карлово-Пловдив ,доста позитиви ,не малко уникално място ,Балкана пази града от аномалии ,бедствия и наводнения и т.н.той е като огромна стена която изолира града от север ,гледката всеки може да я види ,неповторима .
                Но както споменах и по -рано масово карловци ходят да се лекуват в Пловдив,освен да стане чудо и някой ден да се налеят инвестиции там и болницата да се вдигне ,това е .
                Цените по офертни на жилищата почти са изравнени с тези в Пловдив и доста пловдивчани купуват там ,като теглим чертата за живеене не е ок защото на практика живеейки там оставаш без липса на здравни услуги и по спешност ако си си пътник на 100 процента .
                Остава варианта да купиш с цел бъдеща инвестиция в стойност за локация с уникални природни дадености,но остава въпроса с наливането на пари за поддръжка в перспектива ,за мен за хора с доста солидни възможности .
                Това е за Карлово,и на мен не ми се изка да продавам етажа и гражите ,на топ място ни е къщата до Ловния парк и стадиона ,зад нас е панорама Балкана целия се вижда ,но не виждам как ще станат нещата защото толкова пари трябва да се набият в ремонти и изкупуване на дял ,че икономически ще съм погребан там без каквато и да е опция за някаква стойност спрямо налетите пари .
                За живеене по ред причини не става в момента ,всичко се изнася от там .
                защо не продадете къщата на ??? ? Той си търсеше нещо близо до хобито му.
                Last edited by keep_calm; 11.11.2021, 12:57. Причина: Спазвайте добрият тон и се обръщайте един към друг с никовете , които ползвате в сайта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Карлово е готино място за живеене, имам роднини там. Инфраструктурата е добра - за 40 минути си в Пловдив, шосето е в отлично състояние. Въздухът е супер, освен това си е южен Склон и е слънчево. Центърчето са го пооправили.
                  Откъм работни места - мъка. Демография - катастрофална. Има и зелени тук-там. Като навсякъде.

                  Планината е голямо богатство. И не е застроено като Банско.
                  Големия минус е липсата на каквато и да е адекватна медицинска помощ,болницата е на практика една сграда ,поради тази причина си замина и баща ми ,навремето го оставиха с частично лечение ,и сега покрай Ковида вече си го довършиха .Карлово е града в който прекарах детските си години ,всичко което си изброил е вярно,демографията му е колапс,има си и доста роми но сме живяли нормално с тях ,и те са си хора като хора ,основно се крепи всичко на поделението,завода в Сопот оръженйния ,но в последните години има живот ,доста малки фирми се направиха ,почти са се сляли двата града Карлово и Сопот.
                  Природа,балкана ,въздуха,пътя Карлово-Пловдив ,доста позитиви ,не малко уникално място ,Балкана пази града от аномалии ,бедствия и наводнения и т.н.той е като огромна стена която изолира града от север ,гледката всеки може да я види ,неповторима .
                  Но както споменах и по -рано масово карловци ходят да се лекуват в Пловдив,освен да стане чудо и някой ден да се налеят инвестиции там и болницата да се вдигне ,това е .
                  Цените по офертни на жилищата почти са изравнени с тези в Пловдив и доста пловдивчани купуват там ,като теглим чертата за живеене не е ок защото на практика живеейки там оставаш без липса на здравни услуги и по спешност ако си си пътник на 100 процента .
                  Остава варианта да купиш с цел бъдеща инвестиция в стойност за локация с уникални природни дадености,но остава въпроса с наливането на пари за поддръжка в перспектива ,за мен за хора с доста солидни възможности .
                  Това е за Карлово,и на мен не ми се изка да продавам етажа и гражите ,на топ място ни е къщата до Ловния парк и стадиона ,зад нас е панорама Балкана целия се вижда ,но не виждам как ще станат нещата защото толкова пари трябва да се набият в ремонти и изкупуване на дял ,че икономически ще съм погребан там без каквато и да е опция за някаква стойност спрямо налетите пари .
                  За живеене по ред причини не става в момента ,всичко се изнася от там .

                  ПП

                  Като изключим факта че съм пристрастен защото съм израстнал там ,странично мнения на хора които познавам и са ходили в Карлово,никой на практика не е останал с негативни впечатления за града дори напротив обратото е .
                  Има история,инфраструктура,за мен локация с потенциал но без някакъв срок за съжаление неизвестен
                  Last edited by nkavrakov1982; 11.11.2021, 10:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    вчера, за първи път от 2015-та получих дискаунт от инвестирора
                    ....3%!
                    дали вече не е тук големото мау
                    започна се! Дочакахме го най-накрая! Айдеее.... започна се пързалката. Кой намазал ските, намазал, кой не е, ще се пързаля по найлон.

                    пп. имаш съобщение

                    Коментар


                    • вчера, за първи път от 2015-та получих дискаунт от инвестирора
                      ....3%!
                      дали вече не е тук големото мау
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
                        Evergrande фалира и всичко потъна в червеното!
                        "ФЕЙК"! Платили са, 140млн вноска по заем от 305млрд

                        Само обраха парите на хората казината хаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Лев, ето нова обява на нашата локация.
                          Как да го убедя да дисконтира едни 300к? Много е алчен, ама много.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lur&f1=1&fe7=1
                          Не знам ама като гледам цената ми се вие свят.
                          Last edited by X_Y; 11.11.2021, 08:39.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Evergrande фалира и всичко потъна в червеното!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от распутин

                              Aз пък гледам една оферта за Карлово,едно апартче на четвъртия етаж, чист въздух наоколо,дали има бъдеще развитие тоя град?

                              [ATTACH=CONFIG]n3826939[/ATTACH]
                              Карлово е готино място за живеене, имам роднини там. Инфраструктурата е добра - за 40 минути си в Пловдив, шосето е в отлично състояние. Въздухът е супер, освен това си е южен Склон и е слънчево. Центърчето са го пооправили.
                              Откъм работни места - мъка. Демография - катастрофална. Има и зелени тук-там. Като навсякъде.

                              Планината е голямо богатство. И не е застроено като Банско.
                              Last edited by ejonny2376; 10.11.2021, 23:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                                соларките/ соларни бойлери топлят само вода. Те нямат връзка с акумулатори. Ако имаш предвид фотоволтаик, то пък е странно, че не правиш разлика между соларен бойлер и фотоволтаична система инженерино с диплома от МЕИ. Ти къща нямаш, живееш в апартамент приписан от мама и тати, та къде е "солара с акумулатор" ? Смешник-комедиант... Поне се замисляй когато поемаш знания от Гугъл.
                                еммм с топла вода де - гуглето е я е открило



                                факт, че нямам къща, но познай какво правя ... строя си нещичко с мерак - бързо леко и оптимизирано откъм потребление на енергия, че ми е интересно.

                                наздраве!

                                покрай цените на желязо, бетон и материали ме боли главата, но като съм се хванал на хорото ще играя.
                                Last edited by X_Y; 11.11.2021, 08:42.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X