IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    фанелките и колата нямат особено значение.

    при 500+км шофиране по кофти път (натоварен) си смачкан

    тръгни в петък след работа и се върни в неделя вечер в трафика - и го направи 10 пъти и ще разбереш какво имам предвид
    на мен 170км ми идват малко нанагорно в неделя вечер, а си представям да тръгна от балчик с всичката драма по северното направление (магистралата не е готова)

    за самолет за 4-членно семейство и такси от варна до балчик и после за връщане... мисля няма какво да коментираме ако се случи повече от 2 пъти на сезон.
    Берти карал съм достатъюно , но мерси за съвета. Като ходех до Гърция са ми около 1000 км В ПОСОКА / 15 4аса/ , до тъщата са ми 300 в посока ...
    Имам свободно време достатъчно и си избирам кога да пътувам спрямо трафика / никога не се прибирам неделя вечер, нито пък тръгвам петък вечер за където и да било/
    Да не забравя че 40 годишната ми Шкода е автоматик, ползвам и редовно автопилота / на магистрали/ има подлакътници и и е с много вътрешно пространство.... т.н. удобна е за дълъг път...
    Това не е проблема. , а той е че на Север и въобще в Черно море водата ми е студена, а на море без да се топна.... , то като и където ходя не излизам от водата...., но знам колко струват подобни къщи на местат които ми харесват като вода и цените им нямат нищо общо с нашите и това дето Левчо плати...ама нищо....Т.е. може да се жертвам и тук стига цената и местоположението на къщата да са ок....
    Това не изключва Индийският океан примерно през Декември....

    ПП предполагам, че до 4-5 години ще я направят магистралата.... трябва да се краде....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.08.2023, 14:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Пуснах ти съобщение...Не знам дали работят....
      Видях го имаш съобщение ,малко е дълго но ще ти е от полза ,сигурен съм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не разбира се, за уикенда си имам Радомир, ако някога взема нещо там / на Левюо къщето бих го взел/ ще е за поне 2 седмици на курс и евентуално за по 2-3 месеца когато децата минат гимназията....
        Относно карането не ми е любимо , но се справям без проблем и 1000км са нищо....дори с 30 годишната ми Шкода или беше 40 годишна забравих вече :-) Не можем всички да имаме жипки Берти, нито ядем стекове нито даваме по 200 кинта за фанелки....:-)
        фанелките и колата нямат особено значение.

        при 500+км шофиране по кофти път (натоварен) си смачкан

        тръгни в петък след работа и се върни в неделя вечер в трафика - и го направи 10 пъти и ще разбереш какво имам предвид
        на мен 170км (по празния подбалкански път) ми идват малко нанагорно в неделя вечер, а си представям да тръгна от балчик с всичката драма по северното направление (магистралата не е готова)

        за самолет за 4-членно семейство и такси от варна до балчик и после за връщане... мисля няма какво да коментираме ако се случи повече от 2 пъти на сезон.
        Last edited by bertram; 29.08.2023, 14:36.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          и ще караш 1000км+ за едно отиване за уикенда
          я пак

          да не те знаем какъв карач си да ти повярваме
          Не разбира се, за уикенда си имам Радомир, ако някога взема нещо там / на Левюо къщето бих го взел/ ще е за поне 2 седмици на курс и евентуално за по 2-3 месеца когато децата минат гимназията....
          Относно карането не ми е любимо , но се справям без проблем и 1000км са нищо....дори с 30 годишната ми Шкода или беше 40 годишна забравих вече :-) Не можем всички да имаме жипки Берти, нито ядем стекове нито даваме по 200 кинта за фанелки....:-)

          ПП Ама се замислих явно и мен си ме разкрил вече изцяло. След като разбра че отдавам един апарт при това с ипотечка вече ме знаеш дори как карам :-)))) Уникален си Бетти, ако познаваше и 10% от това за имотите цена немаше да имаш :-)
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.08.2023, 14:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Не знам къде работиш сега (беше писал за Пловдив и Плевен), но за уикендите ще ти е много път от Пловдив.

            Търси си работа във Варна и ще си екстра
            Пак ли непоискани съвети раздаваш? Ако на тебе ти е много и скъп пътя, то за други не е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
              https://www.jobs.bg/realestate

              Недостиг на брокери. (това сигурно е заради намалелите сделки)
              Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	37.8 КБ
ID:	4107945


              https://www.jobs.bg/trends.php?typeI...ories%5B%5D=23

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ох, дано да не намери подобно, че ще ми се наложи да го взема :-)
                и ще караш 1000км+ за едно отиване за уикенда
                я пак

                да не те знаем какъв карач си да ти повярваме
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ох, дано да не намери подобно, че ще ми се наложи да го взема :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Мерси, Песи. Не бой се. Чуват се само отвън. И то не силно. Защото тишината е пълна. Вътре не. А от втория и трети етаж на къщата имаш чувството че морето е досами къщата.
                    Споко, Еж 1 започна да се оглежда да ти търси къще.
                    Ох, дано да не намери подобно, че ще ми се наложи да го взема :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Не знам къде работиш сега (беше писал за Пловдив и Плевен), но за уикендите ще ти е много път от Пловдив.

                      Търси си работа във Варна и ще си екстра
                      В Пловдив съм сега. Но да, ще видя занапред как ще се справя. София и самолета. Това е. Макар че и със самолет отиват часове. Докато идеш на летището по-рано, висиш и пр.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Поздравления за успешното завършване на сделката Доктор Еж !
                        С радост да си ползваш къщичката... Да ти кажа аз не мога да спя на шума от морските вълни. Дано ти да го нямаш този проблем :-)
                        Мерси, Песи. Не бой се. Чуват се само отвън. И то не силно. Защото тишината е пълна. Вътре не. А от втория и трети етаж на къщата имаш чувството че морето е досами къщата. От всички прозорци гледка.
                        Споко, Еж 1 започна да се оглежда да ти търси къще.
                        Две папки с документи прибрах. Удостоветение за търпимост, Конструктивно решение на Общината, къщата отговаря на всички стандарти и може безпроблемно да се ползва. Бая работа се свърши покрай тази къща. Сега всичко е шест. А цената и е по три.
                        Last edited by два_таралежа; 29.08.2023, 13:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          4,5% не са много, но не са и малко на фона на ситуацията преди година-две само. Хубавото е, че днес имаме алтернативи и пазарите се нормализираха, т.е. парите отново имат цена. Ако сега се подсигуриш средносрочно с ДЦК над 5% (да речем 5 до 10 годишни), когато инфлацията слезе на 2%-3% (yield curve-то сигнализира точно това) ще имаш реална лихва за дълъг период. Централните банки ще започнат да свалят лихвите от догодина, тогава и пазарната стойност на облигациите ще скочи и ще можеш да ги продадеш с капиталова, при положение че не ти се чака матуритета. Но може и да чакаш и да си прибираш по 5% за 10 години. При дългосрочния хоризонт вече акциите не могат да бъдат бити по никакъв начин - там трябва да стои и основната част от капитала. Вече класическите портфейли 60/40 или 80/20 са си напълно стабилни варианти - нищо общо със ситуацията преди 2 години.

                          В ДЦК и депозити съм на този етап около 20% от всичко. Не смятам, че е много. Останалото ми е в акции. Ако има някакъв силен срив на борсите ще сложа и останалите 20% в акции. Всичко ми е супер ликвидно, буквално нулеви транзакционни разходи, преструктурирането става за минути при желание.
                          Мерси за мнението, моето в голяма степен се припокрива с твоето за перспективите.
                          Ще видим дали ЦБ няма да измислят нещо различно от аматьорските очаквания дето имаме...В тях е ножа....
                          И тук идва разликата ми с теб, че имотите са по-слабо зависими от директивите които има някоя ЦБ....

                          Коментар


                          • https://money.bg/property/dobra-inve...H6d_MGvlyi_IGU

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              1.Имоти
                              2.Акции

                              Така са подредени исторически ,но за имотите има много дребни неща и риска да влезеш някъде без да ти излезе сметката не е малък.
                              Ликвдиността е важна ,ако ти трябват бързо парите ,в момента на цената на еди софийски гараж в хубав квартал Bank of America ти плаща около 130,140 долара месечно дивидент и това е след данъците ,които са ти удържани в Щатите ,да не говорим за 20%,те процента и повече потенциал за ръст защото купуваш акциите на all time down цена -примера е простичък но илюстрира добра алтернатива има няколко топ дивидентни компании които са без аналог
                              Пуснах ти съобщение...Не знам дали работят....

                              Коментар


                              • https://www.jobs.bg/realestate

                                Недостиг на брокери. (това сигурно е заради намалелите сделки)

                                Коментар

                                Working...
                                X