IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение

    Могъщи са и още как! Аз знам за един бивш брокер от Явлена който от 2017-та се бори за спад на цените. Той твърдеше, че щом Тръм бил избран за президент с помощта на интернет, то защо той нямало да срути пазара на имотите, чрез интернета. Тръм вече както знаем е в историята, но този бивш брокер все така срива пазара на имотите. Незнайно защо работи срещу собствените си интереси.
    Купчо както знаем този могъщ брокер от Явлена нищо не можа да срути.Между другото тия наистина са много алчни и нагли

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Ама разбира се. Ти можеш ли да смяташ? Двама работника за 5 месеца трябва да си разделят около 9500 лв без ДДС-то по тая логика, значи на човек се пада по-малко от 1000 лв месечно, като трябва да се платят осигуровки и данъци. И къде ги тия работници за 500 лв нето? А материалите - те без пари ли са? А печалба? Въобще, ти розови слонове припкащи по дъгата ли сънуваш?
      Разбира се, че могат да се намерят евтини работници. Ние навремето като студенти ходехме в Кубрат да берем домати за една косервна фабрика и работехме за жълти стотинки. Земята също може да се завземе с кошаревски свидетел, а изкопа и бетона също може да излязат много тънко ако намери човек правилния иманяр, който да се върже, че под земята има тракийска гробница. Не е невъзможно...
      Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 12:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Ама разбира се. Ти можеш ли да смяташ? Двама работника за 5 месеца трябва да си разделят около 9500 лв без ДДС-то по тая логика, значи на човек се пада по-малко от 1000 лв месечно, като трябва да се платят осигуровки и данъци. И къде ги тия работници за 500 лв нето? А материалите - те без пари ли са? А печалба? Въобще, ти розови слонове припкащи по дъгата ли сънуваш?
        може работниците да са прилагали използваната в миналото трудова повинност
        или да са позастарели комсомолци, участвали в построяването на димиртовград
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....

          Отново ти поствам линка с цени за строителство .
          Това тук е БЕЗ фундамента .
          Оправи си сметките ,защото явно много те цакат ,при строителите и ремонтите цената се формира от това как го раздаваш ,като се почне от това как си облечен и ако те пере парата през ръцете не им пука и ти взимат двойно.
          След като с лекота плащаш тези цени и ги поемаш значи си от хората които имат големи възможности и им е все тая че могат и да платят по-малко .
          Това обаче не означава че цените са такива-цените са такива за теб и някой друг процент който лесно дава и плаща без да мисли .

          https://www.facebook.com/groups/8292...er/1198142562/

          Поредния издаден обект.До последно бях скептично настроен към тази “кутия”,но тя пък добре е излезнала на камерата.
          Построена от двама работника за около 5 месеца ,при излети основи.

          11500 лв с ДДС
          Ама разбира се. Ти можеш ли да смяташ? Двама работника за 5 месеца трябва да си разделят около 9500 лв без ДДС-то по тая логика, значи на човек се пада по-малко от 1000 лв месечно, като трябва да се платят осигуровки и данъци. И къде ги тия работници за 500 лв нето? А материалите - те без пари ли са? А печалба? Въобще, ти розови слонове припкащи по дъгата ли сънуваш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Още лятото брокерката искаше да ми изготви договор с AIR BNB , но семейния съвет реши, че лично ще сключваме такъв. Трябва ми регистрация по ДДС на ФЛ.
            Засега още го лустросвам и му държа тъмни прозорците съгласно споразумението на високите цени
            Аха, те брокерките ги сключват тия договори Инак беше ясно че имот има някой друг, а ти само лянкаш...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....

              Отново ти поствам линка с цени за строителство .
              Това тук е БЕЗ фундамента .
              Оправи си сметките ,защото явно много те цакат ,при строителите и ремонтите цената се формира от това как го раздаваш ,като се почне от това как си облечен и ако те пере парата през ръцете не им пука и ти взимат двойно.
              След като с лекота плащаш тези цени и ги поемаш значи си от хората които имат големи възможности и им е все тая че могат и да платят по-малко .
              Това обаче не означава че цените са такива-цените са такива за теб и някой друг процент който лесно дава и плаща без да мисли .

              https://www.facebook.com/groups/8292...er/1198142562/

              Поредния издаден обект.До последно бях скептично настроен към тази “кутия”,но тя пък добре е излезнала на камерата.
              Построена от двама работника за около 5 месеца ,при излети основи.

              11500 лв с ДДС
              Че то това е без пари. Може да се комбинира с тази земя примерно
              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-12-17 120743.jpg
Views:	1
Size:	48.0 КБ
ID:	3846176







              и за 70 хил. лв човек да заживее в чисто ново бунгало на 35км от София на квадратура далеч надхвърляща квадратурата на една средноголяма детска стая примерно, а не както някои в полусрутени гръцки бунгала на 35км от най-близкия магазин.

              пп. Може би около Ихтиман или Пазарджик да се намери и по-евтин парцел.

              Keep Yourself Positive (съкратено ...) ти пожелавам.
              Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 12:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Аз нещо не мога да схвана, кои са точно икономическите фактори, които би следвало да свалят цените на имотите? Щото аз нещо такива не виждам.
                Два - кинтонемия и паралипсис
                Няма доходност бре, а с края на евтините кредити - няма и ипотеки - противно на брокерастките глупости дето четем хората нямат пари да купуват кеш, освен ако се казват Ц.Ц. примерно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Лорде ,оказа се твоя имот е купен не за инвестиция , а за лично ползване и освен родата никой не ходи там ,отдаването му никога не е било предмет на обсъждане ,реално ти нямаш инвестици в Бургас, а само разходи
                  Още лятото брокерката искаше да ми изготви договор с AIR BNB , но семейния съвет реши, че лично ще сключваме такъв. Трябва ми регистрация по ДДС на ФЛ.
                  Засега още го лустросвам и му държа тъмни прозорците съгласно споразумението на високите цени

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Берти какво е в Турция ?

                    Щото съм чул в кръчмето, че там от няколко години има нелоша инфлация и имотите растат с темп съпоставим или направо ПО–ВИСОК от инфлацията....
                    А това, че има някои ВЪНШНИ стоки.... артиени и виртуални...., които са се представели по-добре от тях е отделен въпрос.... Винаги има такива. Ето , ако бях купил 500 тона олио преди година сега щях да завра имотите в миша дупка....:-)
                    Мача с 10%-ната инфлация е игран в миналото.... и поне за мен е ясно какво следва и да ти кажа, че според мен Ледчо е оптимист с връщането назад. Всъщност може донякъде и да има нещо, но без връщане при неговата схема 20% за година и следващата ще е 0 при по 10% инфлация за всяка година....
                    Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....
                    Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....

                    Отново ти поствам линка с цени за строителство .
                    Това тук е БЕЗ фундамента .
                    Оправи си сметките ,защото явно много те цакат ,при строителите и ремонтите цената се формира от това как го раздаваш ,като се почне от това как си облечен и ако те пере парата през ръцете не им пука и ти взимат двойно.
                    След като с лекота плащаш тези цени и ги поемаш значи си от хората които имат големи възможности и им е все тая че могат и да платят по-малко .
                    Това обаче не означава че цените са такива-цените са такива за теб и някой друг процент който лесно дава и плаща без да мисли .

                    https://www.facebook.com/groups/8292...er/1198142562/

                    Поредния издаден обект.До последно бях скептично настроен към тази “кутия”,но тя пък добре е излезнала на камерата.
                    Построена от двама работника за около 5 месеца ,при излети основи.

                    11500 лв с ДДС

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Аз нещо не мога да схвана, кои са точно икономическите фактори, които би следвало да свалят цените на имотите? Щото аз нещо такива не виждам.
                      Нали помниш как се беше притеснил за зеленото преди година ,а сега си на съвсем друго настроение .
                      Много неща не се виждат и като станат реалност се чудиш,независимо в каква посока поема пазара ,положителна или негативна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Аз нещо не мога да схвана, кои са точно икономическите фактори които би следвало да свалят цените на имотите? Щото аз нещо такива не виждам.
                        тъмните прозорци, опънатият ластик, разтворената ножица... хайде да не изброявам. Много са факторите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          интересно, минаваш във фазата на отричане
                          следва отчаянието
                          Мисля, че още е рано за фазата на отричането. Според мен тя ще започне в края на 2028-ма.

                          Коментар


                          • Аз нещо не мога да схвана, кои са точно икономическите фактори, които би следвало да свалят цените на имотите? Щото аз нещо такива не виждам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              по т.4

                              има ли тъмни прозорци (не един два , а съществен брой) - приеми че строителството е надминало нуждите на пазара.
                              това, че пазарът се движи нагоре е по-скоро инерция и е обвързано с народопсихологията ни, но това е до време.
                              Т.е. че бая народ не може да инвестира Ламби е живия пример, само като чета как пасив бил включен в цената на актив и ми е ясен като бял ден какъв е "бизнесмен"

                              В България, дори не целия а само София все още се надяват на капиталова, без да отчитат реалностите - че все по-малко има желаещи да плащат Краят е предрешен.
                              Last edited by keep_calm; 17.12.2021, 12:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Може да купиш на тези цени на посочените места ама друг път не точно сега.......:-) Всъщност може де на 50 км от тези градове в тамошният Ихтиман. :-)
                                ПП Ако сте многоуважаваният г-н Седларов ви е простено :-)
                                интересно, минаваш във фазата на отричане
                                следва отчаянието

                                Коментар

                                Working...
                                X