IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    Добра е относително понятие.кажи числото.
    Средна от всички около 7,5-8% нето...като имам и не-толкова добре представили се.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      За много години, Радев! Бачкам и неам време. С курорта отпреди години свърши. Расте, имам добра доходност за последната година. Набих още, общо към 55К€. И ввче всичко накуп, никви вноски. И другите ще набия, но ми трябват за имот, ако не намеря до Април спирам с имотите.
      Добра е относително понятие.кажи числото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        ООО Докторе ,къде се затри последно време.За много години.Расте ли фонда дет го купи?
        За много години, Радев! Бачкам и неам време. С курорта отпреди години свърши. Расте, имам добра доходност за последната година. Набих още, общо към 55К€. И ввче всичко накуп, никви вноски. И другите ще набия, но ми трябват за имот, ако не намеря до Април спирам с имотите.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Е, добре де, ти предлагаш. Значи не е нула. Продавай с отбив около 5-7% от исканата цена и бегай бръже.
          ООО Докторе ,къде се затри последно време.За много години.Расте ли фонда дет го купи?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Този съвет определено е топ! Бие набутвацията с напальоните, даже препоръката да изчака с покупката преди 4 години! Каврък, виж как само с 2-3 "приятелски" съвета могат да те занулят.

            Аз пък ще ти дам още един "вражески" съвет, точно както 2017-та ти казах да си купиш. И така: направи точно обратното. Виж дали брат ти не е склонен да ти купи половината, дори с малко отстъпка от фантазираната цена. След това добави своите спестявания и бързай да се класираш за нужния апартамент в София.
            Това и мисля да направя.Благодаря.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Този съвет определено е топ! Бие набутвацията с напальоните, даже препоръката да изчака с покупката преди 4 години! Каврък, виж как само с 2-3 "приятелски" съвета могат да те занулят.

              Аз пък ще ти дам още един "вражески" съвет, точно както 2017-та ти казах да си купиш. И така: направи точно обратното. Виж дали брат ти не е склонен да ти купи половината, дори с малко отстъпка от фантазираната цена. След това добави своите спестявания и бързай да се класираш за нужния апартамент в София.
              Ми Берти гледа да разреди софиянците и да паднат цените.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Този съвет определено е топ! Бие набутвацията с напальоните, даже препоръката да изчака с покупката преди 4 години! Каврък, виж как само с 2-3 "приятелски" съвета могат да те занулят.

                Аз пък ще ти дам още един "вражески" съвет, точно както 2017-та ти казах да си купиш. И така: направи точно обратното. Виж дали брат ти не е склонен да ти купи половината, дори с малко отстъпка от фантазираната цена. След това добави своите спестявания и бързай да се класираш за нужния апартамент в София.
                това, което търсеше не го намери, а да се свре в някой найсе етажа блок в 55кв за 75К евро - кое му е мотивацията?
                разбирам да трябваше образова деца да си натиска парцала в София, но за едните кръчми и натоварен трафик да седи?

                всичко е въпрос на гледна точка , а хора живеят на какви ли не места. дай всички да дойдат в София да теглят кредити и да се кефят на маломерки?
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Иди виж какво може да купиш.
                  Нищо е отговора,предлагане 0
                  Който иска имот на желаната локация плаща,не си запознат с района.
                  Е, добре де, ти предлагаш. Значи не е нула. Продавай с отбив около 5-7% от исканата цена и бегай бръже.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    ПП Кавръче аз на твое място бих се замислил дали да не платя на брата половината на цената на която някой се навие да плати и да си потърся някакво препитание в района, един ремонт, една сносна колица в гаража и си готов. Ако успееш да се класираш да бачкаш нещо он-лайн си перфе. Темпото там е много по-бавно от София и стресът съответно е по-малък. Климатът е мек, въздухът е чист, а ромовете са изключително кротки и безпроблемни (за разлика от много други области).
                    Този съвет определено е топ! Бие набутвацията с напальоните, даже препоръката да изчака с покупката преди 4 години! Каврък, виж как само с 2-3 "приятелски" съвета могат да те занулят.

                    Аз пък ще ти дам още един "вражески" съвет, точно както 2017-та ти казах да си купиш. И така: направи точно обратното. Виж дали брат ти не е склонен да ти купи половината, дори с малко отстъпка от фантазираната цена. След това добави своите спестявания и бързай да се класираш за нужния апартамент в София.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Берти не е споделял параметри но изхождайки от масовият случай говорим за 600квм двор с къща на 2 или 3 етажа с около 80-120квм на етаж

                      Та какво всъщност има Кавръка ако желае може да ме поправи

                      1/2-ра идеална част от дворното място защто в над 90% от случаите то не е делимо
                      100квм чиста жилищна площ

                      Къщата вероятно не е санирана и вътре не е правен ремонт от поне 10г

                      Кажи ми кой би дал за това нещо 100к евра в провинцията?

                      И ако приемем че все пак някой е готов да даде 70к евра ти би ли го посъветвал да чака някой да предложи 100к евра???
                      И аз се чудя, но хайде Карлово е в Подбалкана, приятен климат и природа. На важни пътища е. Но зависи ква му е къщата/етажа.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Това съм го мислил,но там няма работа,отделно и болница,ако си спешен за нещо си си заминал отвсякъде.Баща ми реално му затриха здравето в болницата в Карлово.Не го излекуваха навремето както трябва и вените му си останаха трайно запушени и увредени,преди да почине едвам ходеше и крака му си беше вечно подут.Бвха го зарязали без лекарства при изписването от болницата и получи рецидив за цял живот.
                        В София получих същия проблем като неговия,и се оправих без големи усложнения,с правилните специалисти,и сега съм добре,нямам увредени клапи,съдове и т.н.
                        Ела при дедо си Лев, енциклопедия в медицината. Ей онзи ден им писах отговор на немски с помощ разбира се за един пациент който по програма се лекува в Германия и живее 12 години с Merkel cell карцином благодарение на таргет терапията. Позитивен е за Меркел сел полиомавирус - McPy и имам маркер за това. И го доказах в метастазата му. Но треа да знаеш и четеш много.
                        Last edited by bulgarian lev; 15.01.2022, 15:16.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Айде да приемем че си наистина нов ник. Ама си спец по форумите и всички ни разбиваш. Затва ще ти напиша 2 възможни поста ти си харесай който искаш :
                          1. Типа имоти който тъсиш е ограничен като предлагане, макар и реално да си ИЗПУСНАЛ момента. Последните 2 години центъра беше най-зле представящото се място поради краха на еърите. Имаше много предложения за който иска да живее там. Сега нещата вече не са толкова зле и цените ще наваксат. След като искат за панелка в Гоцето 2200 на квадрат колко да струва ново строителство в центъра ?!
                          2. Имотите не са достъпни като хляба. А пък на желани места съвсем. Защо си мислиш, че с доходи нищо специално / 160К спестени за 20 години работа са нищо за местата дето гледаш, и 250К да имаш пак е нищо. За сравнение имам много близки причтели програмисти, които пак за около 20 години са КУПИЛИ имоти за 500К, имат поне 100-200К в разни инвестиции - примерно акции на компаниите майки, карат нови коли. почивки по целият свят и т.н. И това са заплатаджии на средно ниво/
                          СЛАБ си като доходи за местата и типа имот който търсиш. Единственият ти вариант да се надскочиш е с кредит - и още 10 години да спестяваш както си го правил досега все няма да ти стигнат парите. Другият ти разумен вариант е да направиш компромис с мястото, но за 200К ако имаш толкова трябва да е доста компромис / питай Джони за какво стигат/

                          ПП В този форум всички ''повишители'' сме купили САМИ имотите си / да всеки има доста повече от 1/ с честен труд. Било бизнес, заплата, кариера. Не само у нас, но като цяло кой както е могъл. Няма такива с продадени ниви, семейство, държавни поръчки и т.н.... Поради това осъзнаваме много добре кое колко струва и какво ни е коствало да го купим :-)
                          Сега си представи колко хора има с пари дошли им от въздуха у нас и какво правят с тях....
                          Успех в рутенето на цените :-)
                          Песи, ставаш за психолог, но и казваш истината на желаещите да купят имот където мнооого по-доходни от тях от цялата страна, пък и от чужбина, защо не, искат и биха купили.
                          Каза го без никаква неточност. Но...соца е здраво впит в сивото вещество на хората, а и вече по наследство се предава.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Това съм го мислил,но там няма работа,отделно и болница,ако си спешен за нещо си си заминал отвсякъде.Баща ми реално му затриха здравето в болницата в Карлово.Не го излекуваха навремето както трябва и вените му си останаха трайно запушени и увредени,преди да почине едвам ходеше и крака му си беше вечно подут.Бвха го зарязали без лекарства при изписването от болницата и получи рецидив за цял живот.
                            В София получих същия проблем като неговия,и се оправих без големи усложнения,с правилните специалисти,и сега съм добре,нямам увредени клапи,съдове и т.н.
                            затова ти казах - ако си намериш/създадеш препитание в/около града е добре.
                            за здравето в дългосрочен план най-важното нещо е как се 'гледаш' и стреса.
                            да болницата в Карлово е 'леш', но до Пловдив си за час , че и до София ако имаш кола и може да си ходиш на профилактични прегледи.

                            за същия комфорт етаж от къща в двор на 5 минути ходене от центъра в София трябва да дадеш 350+К евро, което съгласи се с мен ти трудно ще постигнеш без да 'избухнеш' в някое ново поприще.

                            спирам, че се отплеснахме от темата за цените.

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LipGallagher

                              Разбираемо, но това, което написа е предостатъчно.

                              По сегащни цени аз бих могъл да си позволя в момента два двустайни апартамента, пак ново строителство в някой по-краен квартал и пак като теб да ги платя кеш. Но при мен има и личен фактор. Бих искал да имам жилище там, където наистина ми харесва да живея. Отраснал съм на пъпа в голям областен град, живея (под наем) на пъпа на София и тук искам да си купя. И не с цел инвестиция, а за живеене. И не двустаен 60 квадрата ново строителство с реална квадратура 47, а тристаен между 90 -110 квадрата. Представи си сега, че си на мое място на сегашните цени. Ще успееш ли да го направиш с моите критерии ? Питам, защото отговора ти към мен беше, че си по-млад от мен, имаш бизнес (и аз имам), натрупал си кеш (и аз съм натрупал, и понеже на BONI ще й е интересно - повече от цифрите в предишните ми постове), но аз не съм успял като теб да си купя дори един апартамент.
                              Айде да приемем че си наистина нов ник. Ама си спец по форумите и всички ни разбиваш. Затва ще ти напиша 2 възможни поста ти си харесай който искаш :
                              1. Типа имоти който тъсиш е ограничен като предлагане, макар и реално да си ИЗПУСНАЛ момента. Последните 2 години центъра беше най-зле представящото се място поради краха на еърите. Имаше много предложения за който иска да живее там. Сега нещата вече не са толкова зле и цените ще наваксат. След като искат за панелка в Гоцето 2200 на квадрат колко да струва ново строителство в центъра ?!
                              2. Имотите не са достъпни като хляба. А пък на желани места съвсем. Защо си мислиш, че с доходи нищо специално / 160К спестени за 20 години работа са нищо за местата дето гледаш, и 250К да имаш пак е нищо. За сравнение имам много близки причтели програмисти, които пак за около 20 години са КУПИЛИ имоти за 500К, имат поне 100-200К в разни инвестиции - примерно акции на компаниите майки, карат нови коли. почивки по целият свят и т.н. И това са заплатаджии на средно ниво/
                              СЛАБ си като доходи за местата и типа имот който търсиш. Единственият ти вариант да се надскочиш е с кредит - и още 10 години да спестяваш както си го правил досега все няма да ти стигнат парите. Другият ти разумен вариант е да направиш компромис с мястото, но за 200К ако имаш толкова трябва да е доста компромис / питай Джони за какво стигат/

                              ПП В този форум всички ''повишители'' сме купили САМИ имотите си / да всеки има доста повече от 1/ с честен труд. Било бизнес, заплата, кариера. Не само у нас, но като цяло кой както е могъл. Няма такива с продадени ниви, семейство, държавни поръчки и т.н.... Поради това осъзнаваме много добре кое колко струва и какво ни е коствало да го купим :-)
                              Сега си представи колко хора има с пари дошли им от въздуха у нас и какво правят с тях....
                              Успех в рутенето на цените :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Макар и регионът да не е богат има известно търсене. Много хора от града и околностите са/бяха на гурбет и покрай корона кризата има движение обратно и на хора и на пари. Има търсене за точно подобен тип имоти в момента. Етаж или хубав апартамент с гараж. На Кавръчето гаражът и частта от двора са важен фактор, за да си вземе добра цена + че къщата не е гредоред 'тотал щета'. Отделно няма или ако има е 1-2 кооперации макс ново строителство, а цели къщи като тяхната на такова място са кът или им искат много пари. Реално той го продава като апартамент с един гараж, а гаражът му е двоен + екстра има двор, който ако не за друго става да си пиеш ракията като е приятно времето.

                                номерът е да не изпусне момента и ако се наложи да свали малко и да продаде.

                                ПП Кавръче аз на твое място бих се замислил дали да не платя на брата половината на цената на която някой се навие да плати и да си потърся някакво препитание в района, един ремонт, една сносна колица в гаража и си готов. Ако успееш да се класираш да бачкаш нещо он-лайн си перфе. Темпото там е много по-бавно от София и стресът съответно е по-малък. Климатът е мек, въздухът е чист, а ромовете са изключително кротки и безпроблемни (за разлика от много други области).


                                Това съм го мислил,но там няма работа,отделно и болница,ако си спешен за нещо си си заминал отвсякъде.Баща ми реално му затриха здравето в болницата в Карлово.Не го излекуваха навремето както трябва и вените му си останаха трайно запушени и увредени,преди да почине едвам ходеше и крака му си беше вечно подут.Бвха го зарязали без лекарства при изписването от болницата и получи рецидив за цял живот.
                                В София получих същия проблем като неговия,и се оправих без големи усложнения,с правилните специалисти,и сега съм добре,нямам увредени клапи,съдове и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X